Jump to content


Fotografije

KONSTRUKTIVNE PRIMEDBE I KOMENTARI


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 December 2012 - 10:38 AM

Dobar dan,


Na osnovu predloga, clana foruma "cikloberze", "IgorN"-a (sa kojim se u potpunosti slazem) doneo sam odluku da otvorim novu temu pod nazivom "Konstruktivne primedbe i komentari".

Postujuci osnovne principe "demokracije" i "slobode" iskazivanja, mozete se aktivno ukljuciti vasim intervencijama vezanih za clankove publikovane pod nazivom "Metodologija planiranja treninga u modernom biciklizmu".

Trudicu se da odgovorim na sva vasa pitanja ili nedoumice, u onoj meri koliko mi moje profesionalno znanje i iskustvo dopustava.


S'postovanjem

MACAN
  • 0

#2 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 24 December 2012 - 12:06 PM

Dobar dan,

Koristim priliku da odgovorin na Slobodanovu primedbu.
Mislim da nam nove tehnologije komunikacije i informcije omogucavaju da aktivno saradjumeo bez obzira na geografski sektora naseg prebivalista.
Isto tako je cinjenica, i sa Slobodanom se u potpunosti slazem, da je "terensko" osoblje veoma neophodno za genereacije koje nam slede i u koje ulazemo nase vezane za biciklizam.

Braca Cubric su evidentan primer (kao sto Gile rece na sajtu "Bicisveta") da se "stapom i kanapom" kao i malim budzetom moze veoma kvalitetno raditi.

Mislim da sam napomenuo, i na osnovu "srdjonijeve" intervencije doneo odluku, da posvatim paznju svim onim kojima je potrebna pomoc.
Isto tako sam naglasio da su "svi clanovi ovog foruma vredni paznje" bez ikakvih distankcija.

Nebih zeleo da ulazim u polemiku, ali cu precizirati da je (na primer) Vajs vec 2010 godine po mom povratku za Francusku izrazio zelju za saradnju i dostavio mi na uvid jedan od "tehnickih" problema na koje je naisao tokom rada sa jednom od najuspesnijih Srpskih vozaca MTB-a.

Po pokretanju tema na forumu, izvestan broj "clanova" "cikloberze" su mi poslali elektronske poruke i kao i gore pomenuti tehnicki kadar (koga mogu samo ceniti) zatrazili mi pomoc kako bi efikasnije napredovali na treninzima... i dostigli koliko-toliko zeljeni nivo.

Bilo bi mi veoma drago da organizujem seanse "prakticnih radova" kad sledeci put budem boravio u Beogradu.
Potrebe su velike, a i svedok sam bio izvesnih "neznanja" nasih mladih vozaca (kadeta i juniora) narocito sto se tice "tehnicke i takticke" obuke.

Na Pejkovicevom sajtu "Bicsvet" sam otvoreno i bez ikakvih kolebanja javno zatrazio i zamolio vas da mi pomognete.

Zajedno mozemo daleko dogurati, ali ako prihvatim zdravo za gotovo Francusku poslovicu:

"Il vaut mieux être seul que mal accompagné." (bolje je biti sam nego lose pracen... ili u losem drustvu)

pa i tu prepreku mogu prebroditi.


U svakom slucaju Vi ste mi dobro-dosli, i vrata moje "kuce znanja" su vam siroko otvorena.


S'postovanjem


MACAN
  • 0

#3 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 24 December 2012 - 12:36 PM

Primem rada Vajsa i ogroman uspeh takmicarke koju on trenira i sa kojom radi su svetli primer biciklizma u Srbiji, tj planinskog biciklizma ili mtb-a, koji mnogi u Srbiji potcenjuju i daju mu manju vaznost. Sto se ne znanja nasih juniora i kateta tice to je njihov veliki problem jer ne zele da se edukuju i nauce sami i procitaju ono sto ih zanima o biciklizmu i potrude se na svom kako fizickom tako i psihickom usavrsavanju jer pojam sportske psihologije i rada na podizanju psihe kod nasih biciklista nisam video jos da neko obraca veliku paznju na to osim gledanja u garmine i uporedjivanja proseka sto je veoma bitno, ali se preskace socijalana sredina i okruzenje datog nam talentovanog bicikliste, preskace se sportska psihologija i rad na psihi i jacanju psihe datog nam vozaca. Rad na motivaciji istog nam vozaca i rad na jacanju psihe datog nam vozaca ili ti bicikliste Taj problem datira sto bi ja rekao jos pre rata... 1999 godine sam bio na pripremama drumske reprezentacije, kao vozac i clan mtb reprezentacije i na tim pripremama sam naucio nesto jos kao decak da ukoliko se covek i vozac sam ne interesuje za sopstveno znanje i napredak djaba mu svi treneri. Nasi mladi vozacu su sami krivi zbog toga sto ne mogu da ode i voze van Srbije, a zasto pa to moraju sami da preispitaju i da rade na sebi. Vezano za sve moje postove cisto da se zna ne radim u biciklizmu i nemam nikakav inters od biciklizma osim ljubavi prema istom i zeljom za sticanje novih znanja. A dusmani bi sad pitali pa sto nisi nastavio da se bavis biciklizmom profesionalno... pa delom zbog toga sto sam sam kriv jer nisam pronasao dovaljnu motivaciju da nastavim jer sam video ko nam vodi biciklizam i da tu leba nema i okreneuo se nekim mnogo profitabilnijim poslovima u zivotu ali biciklizam me je naucio da i tu pobedjujem kao sto sam nekad pobedjivao i u sportu kojim sam se bavio , a drugim delom sto je 1999 i 2000 biciklizmom harao doping Epo, Gh... a sto se tek sada otkriva po zavrsetku karijere mnogih biciklista iz tih generacija.
Svaki vas teks g. Macane i svaki tekst ostalih clanova ovog foruma se cita i indirektno utice na popularizaciju biciklizma sto nama i jeste cilj zar ne?
  • 0

#4 slobodan31

slobodan31
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts

Postavljeno 24 December 2012 - 12:50 PM

PS. Ja i dalje verujem u to da ce neki Srbin u bliskoj nam buducnosti uspeti da dodje do Tura ili Gira jer smo mi sportska nacija, ali bice to produkt porodicne manufakture kao sto je i Nole koji dok je udarao loptice o zid na Kopaoniku i kao mali pokazivao ogroman talenat, niko nije obracao paznju na njega, a po sticanju slave svi mu trce u zagrljaj. Isto se moze desiti i desice se i sa nekim buducim sampionom u biciklizmu, ali ce on isto i samo tako moze biti produkt porodice i individualnog ulaganja finansiskog i strucnog koje ce proisteci iz njegove blize ili dalje porodice. Taj srenario je jedini put uspeha naseg individualnog sporta. Pogledajte upravo zavrsene olimpske igre i medalje u individualnim sportovima... Talenat u biciklizmu nazalost kod nas kao nacije jos nije otkriven, a ima ga sigurno i ubedjen sam da smo veoma talentovana i srcna nacija za taj sport.
  • 0

#5 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 December 2012 - 12:49 AM

Ah, napokon da vidim da izvesni ljudi aktivno prate moje "izlaganje" i da nista zdravo za gotovo neuzimaju.

Dosta nas prati ali ne pisemo stalno :)

Meni su izlaganja zanimljiva jer sam rekreativac sa malo iskustva. Iako ovo sve verovatno moze da se nadje i procita na internetu, znaci mi da procitam i naucim ponesto novo. Pogotovo kad vidim i sam da sam gresio ranije sa voznjom jer nisam podesio bicikl kako treba - mada iskreno tu sam ja kriv jer sam o svemu tome i ranije mogao da se informisem.

Zasto pisem ovo, imam jedan predlog, naravno to ne mora ni skoro niti u sledecoj iteraciji da se napise (kad budete imali bas visak vremena).
Da napisete kako ljudi sa zdravstvenim problemima trebaju da organizuju svoju voznju bicikla, tj kako se treba ponasati u voznji za odredjeni zdravstveni problem. Pritom ne mislim u takmicarskom smislu, jer koliko sam razumeo, cela ova prica je vise usmerena rekreativcima nego profesinalnim biciklistima. Znaci, na sta treba obratiti paznju ako imam problema sa kolenima, kicmom, zglobovima u rukama itd. Kako prilagoditi voznju tim problemima, da li uopste voziti, itd. Posto doktori uvek imaju jedan odgovor - nemoj da vozis. A na svom primeru sam video da to nije uvek tacno, jer da sam poslusao doktora problem koji sam imao ne bih resio mirovanjem, a resio sam ga upravo voznjom bicikla (nazalost, voznjom bicikla je problem u startu i nastao).

Da ostali ne krenu odmah sa drvljem i kamenjem na mene, znam da ovo sve vec ima ovde i da je pisano o manje-vise svemu, takodje sve to ima i na netu da se nadje, ali ne bi bilo lose ako neko ima volje i visak vremena (macan) da to rezimira na jednom mestu.

Sem toga imam jedno pitanje/primedbu, a to je sto dok citam postove o dimenzionisanju bicikle i pronalazenja prave velicine rama/podesavanja pozicije sedenja, nisam razumeo da li je to globalna preporuka za sve tipove bicikla ili se prica fokusira na drumske bicikle? Pa eto, ako moze tu malo pojasnjenje. Iako kad primenim logiku, sve formule mogu da se primene i na MTB, ali po netu gledajuci kalkulatore uvek se pita koji je tip bicikle u pitanju, pa zato i ovo pitam.
  • 0

#6 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 25 December 2012 - 11:32 AM

Postovani Dule,


Dans je Bozic u Francuskoj, tako da se i ja malo odmaram i sa zadovoljstvom ocekujem "porodicni rucak" koji cini veliku tradiciju u Francuskoj.

Za nekih 20' cemo sesti za sto... pa skoknuh da vidim imali neceg novog na forumu.

Hvala vam na aktivnom ucestvovanju i napokon vidim (cemu sam se naveliko nadao) da "moje" intervencije korisno sluze onim osobama kojima sam ih i namenio.

Krenuo bih s'odgovorom na vase prvo pitanje vezano za kompatibilitet zdravstvenih tegoba i vozenje bicikla, tj. generalno receno bavljenjem sportom.

Na prvom mestu bih vam napomenuo da nisam upucen u vase zdravstveno stanje. Cini mi se da imate problema (citajuci izmedju linija) reumaticnog tipa ili "artroze". Najverovatnije beneficirate "terapijskim" lecenjem.

S'moje tacke gledista nevidim problema za bavljenjem sportom, jedino ako nije u pitanju "kalcifikacija" zglobova i postepljeno gubljenje "lubrikifacione tecnàksti" zavane "sinovija".
pomenuti likid sluzi za "podmazivanje" zglobova i istovremeno sprecava sa se pomenuti zglobivi ili "hrskavice" preterano trose i sprece "trljanje" izmedji jednih i drugih.
Verujem vam na rec da je strahovito bolno. takva patologije se pojavljuje i kod provesionalnih biciklista koji veoma dugo voze i prelaze od 20 do 40 hiljada kilometara godisnje, kao i kod "mladih" amaterskih vozaca ciji "rast" nije zavrsen.

Kao sto Francuzi kazu, lekari otvaraju "kisobran" kako bi se zastitili. Posavetova bih vam sledece:

- prodajte, u onoj meri koliko vam vreme dopusta, da "osluskujete" poruke vaseg organizma jer ce vam "proprioceptivni receptori" slati informacije vezane za "bolove" vasih organa

- s'vremena na vreme kad osetite da vas "pritiskaju" tegobe, sednite na bicikl pa probajte da se polako "prosetate".
Ako vam se bolovi postepeno smanjuju i (sto mi je zelja) nestanu tokom voznje, to bi vam znacilo da vam ovakvo praktikovanje fizicke aktivnosti odgovara i da nebi trebali biti nikakvih kontra-indikacija za bavljenje "ovim" sportom.


Napominjem da nisam zdravstveni radnik, ali u saradnji za doticnim specijalistima i primrnom "post-traumatskih" pristupa za povratak na "sedlo" jednog broja (2) nasih vozaca... ovi principi koje sam vam opisao su odlicno funkcionisali.

Dakle, prenosim vam svoje iskustvo tj. "nase" mislivsi na celokupan "staff" (medikalni i tehnicki) sa napomenom da ga uskladite u onoj meri koja vam odgovara. Nemojte insistirati i krenuti "zdravo za gotovo" vec postepeno i po potrebi.

Eh sad cemo preci na patologiju vezanu za lancane sisteme, tj. vezu "donji ekstremiteti/kismeni stub/gornji ekstremiteti".

S'tehnicke strane gledista, patologija koju ste pomenuli u vasem postitu, se moze manifestovati (sto je najcesce i razlog) kad "pozicija" vozaca nije dobro "nastelovana".
Ovaj problem se "korigijue" po principu koji sam opisao... pocevsi od pravilnog merenja visine sedla ,njegovog uskladjivanja sa "duzinom" kurbli, pozicijom "stopala" na pedalama i "duzinom" "lule" koja vam odredjuje nagib gornjeg del tela (trupa).

Ram isto tako moze nefastno delovati na vozaca (veliki ram "gusi", dok premali "pliva").

Sto se vas licno tice, (jao sto mi porodica "kuka" da sednem za sto) spustite visinu sedla za 5mm pa je (sedlo) postepeno dizite po 2mm svakih 3 nedelje.
Okrenite se vezbama "istezanja" celokupnog tela, pre i posle voznje.
Pre izlaska na drum, kad ste "hladni", morate polako vrsiti "pritisak" na misice i njihove "veze" (ligamente i tendone)... dok nakon voznje kad ste "vruci" mozete malo vise povecati pritisak na gore pomenute.

Vremensko trajanje "vezbi" ce se isto tako s'vremenom produzavati po principu od 2' do 3' mesecno.

Krenuo bih sa pitanjem vezanim za poziciju na biciklu i na odredjivanje velicine rama.

Moja specijalnost je "tradicionalni biciklizam", tj; drumski, pista i ciklo-kros. U skladu sa mojim "profesionalnim" kompetentnostima okrenuo sam se "stelovanju" klasicno drumskog bicikla.
Sto se tice MTB-a i tu nisam u zaostatku, ali moje kolege "eksperti" u ovom domenu bi mi bili od korisne pomoci sto se tice odabiranja rama. Pozicija je relativno slicna, cak sta vise i drumska odgovara narocito ako koristite MTB masine za setnju po "asfaltnoj" podlozi.

Problem je "geometrija" rama (ubice me zena... jos uvek nisam za stolom). Ugao vertikalne cevi je "ostriji" u odnosu na drumski ram tako da je telo pozicionirano "na nos" tj. napred.
Tipovi ramova na koje nalazimo su klasifikovani po anglo-saksonskoj nomenklaturi "xS" (extra-small=veoma mali), "S" (small=mali), "M" (medium=srednji), "L" (large=oveliki) i "XL" (extra-large=veliki) pa nalazimo cak i ramove po meri za vise vozace.

Greska je kupovati ramove ili bicikle na osnovu posturalne visine osobe jer nam je osnovni parametar premer tj. dimenzija ili vam odtojanje od tla do prepona.
Napominjem da cu se raspitati kod mojih kolega kako bih vam izasao u susret u vezi izbora velicine rama, a i bilo bi mi veoma drago da nam se aktivno prikljuce i nasi drugovi sa foruma cije znanje vam moze pomoci. U svakom slucaju cu vam dostaviti na uvid rezultate.

Sto se tice "fizickih priprema" vezanih za seanse "treninga" ili vam prostije receno... "seanse" voznji...
Naglasio sam da cu ici postepeno sa mojim izlaganjem pa cemo i taj deo "obraditi" kad vreme bude doslo.
Jedino vam zelim precizirati, ako izlazite na drum krenite sa laganim "setnjama" i pratite "sta vam organizam" kaze u vezi bolova ekstremiteta tela (zglobova). Za ostalo se nebrinite. Lagana voznja je sinonim mogucnosti "pricanja" bez zadahljivanja tj. "borbe za vazduh".

Uzivajte koliko vam mogucnosti, zdravstveno stanje i vremenske prilike dozvoljavaju. Za ostalo cu se ja pobrinuti u zavisnosti od mog slobodnog vremena.

Ako vam nesto nije jasno, slobodno "profitirajte" danas jer su praznici pa cu vam biti na "dohvat ruke" i relativno "dostupan".


Puno sportskih pozdrava

MACAN
  • 0

#7 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 December 2012 - 07:08 AM

Poštovani "MACANFRANCUSKA", čini mi se da je Vaš način i stil izlaganja pomalo nesretan za komunikaciju putem foruma. Vidim da pokušavate da na sistematičan način objasnite "Metodologiju planiranja treninga u modernom biciklizmu", da ste krenuli od osnova koje čitalac treba da usvoji da bi mu kasnije bilo lakše da prati "gradivo". Nažalost, Vaši postovi su za mene "TL; DR" pošto na forum dolazim da bih na brzinu saznao ono što me intersuje i razmenio iskustva sa ostalim korisnicima foruma.

Dalje, sve korisne informacije koje prezentujete gube se u moru drugih postova u kojma se pokušavate razjasniti sa onima koji, s pravom, ukazuju na semantičke greške (koje su, razumljivo, posledica Vašeg dugog odsustva sa ovih prostora) u Vašem izlaganju.

Zato, predlažem Vam da svo Vaše korisno iskustvo prezentujete putem forme bloga. Na taj način onaj ko je stvarno zainteresovan moći će nesmetano da čita vaše tekstove, a vi nećete gubiti Vaše slobodno vreme i energiju na bespotrebne rasprave. Ostavite ovde web adresu tog bloga i na njemu ću natenane iščitavati tekstove kad god budem našao malo više slobodnog vremena :)

Srdačan pozdrav, Gordan Grdić
  • 0
--

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 December 2012 - 10:43 AM

Odavno sam hteo da uvedem blogove na sajtu, tako da bi ovo bila dobra prilika.
  • 0

#9 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 10:58 AM

Postovani « pri3rak »,

Aristotel je ,od prilike, rekao sledece :
“Koliko god Covek bio eksepcionelna licnost, vecina ce uvek biti u pravu.”

Postujuci ovaj princip, kaga su se drzali i moje “kolege” u Srbiji prudrizivsi im se… doneo sam odluku da definitivno napustim forume sajta “cikloberze”.

Zahvaljujem vam se na saradnji I zelim vam da kao “vecina” stanete na put “mediokritetu” I da vam moderatori (ako im “eticki” stavovi dopustaju) svojim akcijama izadju u susret uklanjajuci izvesne preprke na koje svakodnevno nailazite.

Kao sto sam vise puta naglasio da su “svi ljudi vredni paznje”, posveticu vam malo slobdnog vremena “pri3rak “piasjuci ovaj postit.

Analizirajuci vase komentare dosao sam do zakljucka da, osim bolova u posterijernom delu tela, aktivno ucestvujete (sto je pozitivna tacka) vasim retrogradnim izjavama (negativna tacka) na “unistavanje” biciklistickog sporta I njegove socioekonomske sredine.

Pozitivno orijentisane osobe, dotirane velikim optimizmom za bavljenjem fizickom aktivnoscu, inspirsani vasim “pesimistickim” stavovima I same mogu doci u situaciju da se u korak sa vremenom polako a I sigurno “spuste” na vas nivo.

Univerzalno znanje je dostupno svima, sto se u potpunosti i slazem sa vama. Cak sta vise, ljudsko bice je uvek tezilo ka tome.

Polazeci od cinjenice da smo svi « slobodni arbitri » (libre arbitre) i po tom principu interpretiramo (koliko nam intelektualne mogucnosti i slobodno vreme dopustju) informacije koje nas interesuju i koje su nam dostavljene na uvid su selektivnog tipa.

Najbitnije u svemu tome su nasa « licna nadgradnja » i napredak. Prvi korak je uvek bio i bice tezak, ali je isto tako i veoma uzbudljiv i ineresantan. Deca nam svakodnevno, na njihov karakteristican I originalan nacin, dostavljaju na uvid koliko je lepo hodati a jos lepse trcati gore pomenutim stazama.

Na zalost, sto je I sastavni deo zivota, s’vremena na vreme padnemo… pkleknemo, ali se uvek (cak I sudnjeg dana) dignemo na noge. Duh ce uvek biti neunistiv, a od gresaka se samo moze uciti.
Kao I vi, ni ja nisam izuzetak. Na svojim gresakama sam se ucio I od njih nisam bezao, vec sam ih (kao sto su me roditelji od malena vaspitavali) javno prihvatio I sa njima u kostac izasao.

Najveci poklon koji su mi moji bliznji, moji vozaci (od skole bicklizma pa do vrhunskih takmicra), moje kolege, moji prijatelji I izvesni clanovi foruma “cikloberze” podarili (kojim se moze diciti bilo koje ljudsko bice) je “poverenje”.

A sta bi ste rekli ako vam naglasim da je moj jedini prijatelj na koga mogu u bilo kom momentu racunati… je moje “znanje”.

Zelja mi je bila da vam ga prenesem I da zajedno sa svojim licnim iskustvom vam delimicno izadjem u susret.

Vidim da sam trenutno u losoj pratnji I da francuske, kao I nase “domace”, poslovice imaju svoj znacaj I deo “istine”.

“Bolje je biti sam nego u losem drustvu.” Ili “Koga nema bez njega se moze.” Su sustina celine ovog « inutilnog » postita.

Dakle, ne preostaje mi nista drugo od resenja osim gore pomenutog… Volonterno se pridruzujem « masi » onih kolega i specijalista biciklistickog sporta koji su vas naveliko napustili i samim tim « skidajuci kapu » Aristotelu… potvrdjujem :

« Koliko god Covek bio eksepcionelna licnost, vecina ce uvek biti u pravu.”

Zelim vam sve najbolje u vasoj potrazi za znanjem I saznanjem.

S’postovanjem

MACAN

PS: Ako vam izvesni detalji predstavljaju velike probleme, “zignite se” I posmatrajte ih (globalno) kao sastavnu celinu onoga sto vas interesuje. Videcete da su vam resenja na dohvat ruke.
  • 0

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2012 - 11:16 AM

Sa tugom u srcu i suzom u oku kazem ti adio Pussycat-u. Zasto zivot mora biti toliko nepravedan da svaki bolji entertainer napusti CB posle par nedelja :(

Svakako sam ti duboko zahvalan sto si mi se i licno, putem PM-a, obratio da me obavestis da si nakon napornog rada kao ekcepcionalna tehnicka osoba dosao do zakljucka da sam ja "zalosna osoba" Ta informacija mi je od velikog zivotnog znacaja. :)

No kad se podvuce crta, svakako je pravedno i ispravno da ti ipak zavitlavas one koji te za to i placaju.

Mahmah PussyCat-u ...

P.S.

Analizirajuci vase komentare dosao sam do zakljucka da, osim bolova u posterijernom delu tela, aktivno ucestvujete (sto je pozitivna tacka) vasim retrogradnim izjavama (negativna tacka) na “unistavanje” biciklistickog sporta I njegove socioekonomske sredine.

Mislim da su tvoje kolege po klubovima i nadleznim institucijama tom cilju svakako doprineli vise od mene.

I naravno divljenja je vredno kako uvek, i pored evidentnog nedostatka vremena, koji povlaci opravdanu nemogucnost da spremis seldecu lekciju, ipak nekako izdvojis vreme za mene, te da napises bas opsiran i detaljan "postit" u tu svrhu :)
  • 0
Postavljena slika

#11 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 11:25 AM

Kakva smejurija :lol:
Covek je napisao 50ak hiljada karaktera (ugrubo) i od svega toga smo saznali da bicikl ima dva tocka i pedale :)
Ocigledno je, kao sto je ocigledno bilo i od samog pocetka,
da namera nije bila da se bilo kome "pomogne" niti bilo kakvo "znanje podeli" sa ostalima,
vec da se neko predstavi kao "ekcepcionalna" (joj umrecu od smeha...) licnost i da bude "u pravu"
Jadni moj Aristotelicu...
Evo suzu cu da pustim....
  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 11:26 AM

Sa tugom u srcu i suzom u oku kazem ti adio Pussycat-e :) Zasto zivot mora biti toliko nepravedan da svaki bolji entertainer napusti CB posle par nedelja :(

Svakako sam ti duboko zahvalan sto si mi se i licno, putem PM-a, obratio da me obavestis da si nakon napornog rada kao tehnicka osoba dosao do zakljucka da sam ja "zalosna osoba" Ta informacija mi je od velikog zivotnog znacaja. :)

No kad se podvuce crta, svakako je pravedno i ispravno da ti ipak zavitlavas one koji te za to i placaju.

Mahmah PussyCat-u ...

P.S.


Analizirajuci vase komentare dosao sam do zakljucka da, osim bolova u posterijernom delu tela, aktivno ucestvujete (sto je pozitivna tacka) vasim retrogradnim izjavama (negativna tacka) na “unistavanje” biciklistickog sporta I njegove socioekonomske sredine.

Mislim da su tvoje kolege po klubovima i nadleznim institucijama tom cilju svakako doprineli vise od mene.

I naravno divljenja je vredno kako uvek, i pored evidentnog nedostatka vremena, koji povlaci opravdanu nemogucnost da spremis seldecu lekciju, ipak nekako izdvojis vreme za mene, te da napises bas opsiran i detaljan "postit" u tu svrhu :)



opet ti diras u strucnjake, sram te bilo (sram x9)
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2012 - 11:28 AM

E u to ime SRAM me bio (x.9 svakako) :D
  • 0
Postavljena slika

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 December 2012 - 11:32 AM

E u to ime SRAM me bio (x.9 svakako) :D


Opet ti! Pa zar ne vidis da covek ne moze od tebe da spremi lekciju o penjanju na biciklu na 20 sitno kucanih strana...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 02:29 PM

Kakva smejurija :lol:
Covek je napisao 50ak hiljada karaktera (ugrubo) i od svega toga smo saznali da bicikl ima dva tocka i pedale :)

Nemoj molim te da siris dezinformacije. JA sam pre njega rekao da bicikl ima dva tocka i to sa razlicitim brojem zica :mrgreen: :mrgreen: . E tek posle toga smo saznali ceo 1% onoga sto nismo do sada znali.

Mozda se nekome nece tako ciniti ali meni licno je zao sto covek za koga se ispostavilo da zna znanje napusta forum. Sasvim druga prica je sto samo prica kilometarske price a od konkretnih stvari nismo nista ni culi ni videli. Slicne grafikone koji su postavljeni imate na netu u toku svake velike trke. Timovi sami objavljuju slicne stvari.
Tako da ako gledate sa te strane, (na zalost) nema neke velike stete od napustanja foruma. Sta je bila prava namera ne mogu da procenim. Toliku pricu bez ikakve price ne mogu da razumem.
  • 2
.

#16 DJUKACHAMPION

DJUKACHAMPION
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 03:50 PM

Kao što sam na drugoj temi već rekao "Srpska posla".
Što se javljate ako vas uopšte ne interesuje?! "Bode" vas jer je čovek krenuo da objašnjava od početka, šta je biciklizam, od kojih delova se sastoji itd. Jeste da je to sve uvod i da traje duže vreme, da mi Srbi odmah očekujemo konkretne stvari, kako, šta, koliko.... ili možda očekujete da kaže šta da "uzmete" da bi bili brži.... ali bi sigurno posle došli svi mi do nekih informacija koje ne znamo i koje bi nas zanimale.
Sve je to bilo zbog rekreativaca, da se oni upoznaju sa nekim osnovnim stvarima.

Mnogo ste mi svi stručnjaci. Ako ste takvi "maheri" napišite nešto pametno i objasnite kako vi trenirate, kako pobeđujete i šta sve znate o biciklizmu. Koliko treba trenirati i kako.
I još nešto, što se vi ne predstavite ko ste i odakle ste? Smarali ste čoveka da se predstavi ko je a vi stojite tu iza nekih nadimaka.
  • 1

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2012 - 03:54 PM

Mozda se nekome nece tako ciniti ali meni licno je zao sto covek za koga se ispostavilo da zna znanje napusta forum.

Nije njemu namera da napusti forum.Zapravo pokusava da jeftinom, detinjom i demagoskom manipulacijom dobije podrsku :)

Kako tumaciti to da nakon svog nazovi poslednjeg posta u kome je obavestio forum, a posebno mene da nas napusta, on napise jos jedan "postit" u kome kaze otpirlike. "Ovo biste dobili da sam ostao". Tom prilikom nakaci jos nekoliko fotografija ekrana laptopa (ko se ponadao novom laptopu zalim slucaj :D ), a na sve to i "Dobili biste i ono sto vam ne bih dao" Misleci pri tom na male tajne velikih trenera, tj. rezultate istrazivanja novijeg datuma. Ovo potonje sigurno niko iz te profesije ne bi javno delio.

Evo neka mu par njih napise javno kako je on baja, kako njegov odlazak shvataju kao tragediju srpskog biciklizma kome je on predstavljao jedni preostali tracak nade, a da pritom mene posteno ispljuju, pa da vidis kako ce da se vrati.

Samo to bi bio oscilatorni proces, i na duze staze tako bi vaskrsavao vise puta od Isusa :)

Jeste da je to sve uvod i da traje duže vreme, da mi Srbi odmah očekujemo konkretne stvari, kako, šta, koliko.... ili možda očekujete da kaže šta da "uzmete" da bi bili brži.... ali bi sigurno posle došli svi mi do nekih informacija koje ne znamo i koje bi nas zanimale.
Sve je to bilo zbog rekreativaca, da se oni upoznaju sa nekim osnovnim stvarima.


A kako se objanjava njegova nicim izazvana pomoc clanu cb-a kome je prednji menjac postavljen previsoko, a granicni lose, time sto se rasprede traktat o zadnjem menjacu, istegnustosi lanca, i pri tome iznese konkretnu tvrdnju da se lanac menja na 4000km (bez obzira na tip lanca, tezinu vozaca, stil voznje, konfiguraciju terena itd? )


U svakom slucaju vredne su informacije tipa da bicikl ima pogon, dva tocka, soljice .. pa je zato bas velika steta sto nismo dosli do one koja pokazuje kako biciklsita ima dve ruke, dve noge, trup i glavu :)
  • 1
Postavljena slika

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 07:57 PM

Kao što sam na drugoj temi već rekao "Srpska posla".
Što se javljate ako vas uopšte ne interesuje?!


Bar sam za tebe mislio da imas pametnija posla.
Nije ovo ni moglo drugacije da se zavrsi, znas i sam.
Poz
  • 0

#19 MrHyde

MrHyde
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 08:45 PM

Kao što sam na drugoj temi već rekao "Srpska posla".
Što se javljate ako vas uopšte ne interesuje?! "Bode" vas jer je čovek krenuo da objašnjava od početka, šta je biciklizam, od kojih delova se sastoji itd. Jeste da je to sve uvod i da traje duže vreme, da mi Srbi odmah očekujemo konkretne stvari, kako, šta, koliko.... ili možda očekujete da kaže šta da "uzmete" da bi bili brži.... ali bi sigurno posle došli svi mi do nekih informacija koje ne znamo i koje bi nas zanimale.
Sve je to bilo zbog rekreativaca, da se oni upoznaju sa nekim osnovnim stvarima.

Mnogo ste mi svi stručnjaci. Ako ste takvi "maheri" napišite nešto pametno i objasnite kako vi trenirate, kako pobeđujete i šta sve znate o biciklizmu. Koliko treba trenirati i kako.
I još nešto, što se vi ne predstavite ko ste i odakle ste? Smarali ste čoveka da se predstavi ko je a vi stojite tu iza nekih nadimaka.

O tebi sve govori tvoj nick.Nesto ne videh prave Sampione da to isticu u prvi plan.
Inace slazem se sa ovim sto si napisao u postu.
  • -1

#20 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 26 December 2012 - 08:49 PM

Forum je mesto gde treba da se lepo osecaju biciklisti, dele znanje i iskustva o temi a ovo na sve lici samo ne na to? Nema se cega bi trebalo a onoga drugog i previse. Posle 70' ak postova najava odlaska bez konkretnih saveta o temama?Nije drzavna tajna kako trenirati pa sve naokolo i da pitamo Sukija itd?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika