Jump to content


Fotografije

Mnogo danas ima Macana, francuza, strucnjaka


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
57 odgovora na ovu temu

#21 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 08:27 PM

Probaj sa Pussycat :) Ako ni za njega nisu culi, onda probaj samo sa Pussy, a to su vec sigurno videli :D
  • 0
Postavljena slika

#22 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 08:36 PM

Ma ja bih voleo da cujemo sve sto je najavljeno ali odgovori tipa "pitaj na DIF-u" i pitaj Peru, Miku i Lazu ko sam mi ne ulivaju poverenje...
  • 0
.

#23 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 08:37 PM

... Octo-pussy :lol: :lol: :lol:
  • 0
SPARK 10

#24 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 08:41 PM

Pa sad, ona njegova definicija snage, "brilliant English", to pitaj Peru, Miku, Sukija i Lensa, bice sve osmog, pa onda zauzet sam bice (malo) sutra, uz ono vec uobicajeno gastabajtersko (vid'o sam ja zivota) proceravanje su sve, samo ne naznaka tekstova nekoga ko se predstavlja na nacin poput njega.

Ako nije neki lokalni troll, onda je verovatno neko gastos deriste koje glanca timske bicikle, baca djubre i tripuje da je cudo svetskog biciklizma :)
  • 0
Postavljena slika

#25 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 13 December 2012 - 08:49 PM

Dajte ljudi, na koji smo to nivo pali?
Na žalost, nema moda da ovo sve lepo obriše.

BTW, ovaj forum polako postaje groblje s trolovima koji samo čekaju nekog ko "odskače" pa da ga ismevaju. Ljudi koji poznaju biciklizam se polako povlače, retko kad pojavljuju na forumu a kamoli nešto pišu. Konačno nekoliko pametnih tekstova od Macana koje bi neki ljudi aktivno pratili, ali kad vide gde je to otišlo, dignu ruke od svega.
Tražite od čoveka da kaže ime i prezime, zašto, da bi ga pljuvali na sav glas?! [-X [-X
Ko misli da je on varalica ili ne znam ni sam šta, neka ga ignoriše.
Generalno, žalosno.

PS: ja bih rado glancao timske bajkove i za 10x manju platu.
  • 0

#26 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 13 December 2012 - 08:53 PM

Ljudi, jer ste vi normalni... Sada prvi put imate sansu da pitate profesionalnog trenera koji je voljan da vam pomogne i da uopste pise na ovom nasem malom forumu a vi ste odmah osuli drvlje i kamenje i odmah imate u glavi neku prevaru...
Kontaktirao sam doticnog g-dina oko nekih stvari i dao mi je podatke i informacije iz kojih se vidi da je covek itekako upoznat sa biciklizmom...
I nemojte da pisete nebuloze, jer vidite da se i Ole Peikonnen ukljucio na forum posle dugo vremena...
Jer znate ko je taj cocek uopste ili je i on po vama imaginaran lik...
Zovite Acu Milenkovica pa cete dobiti odgovor...
A ti prirak volis tako da pises po forumu i da se raspavljas sa ljudima... A izgleda da si malo preterao...
  • 0
Passo di Gavia

#27 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 08:56 PM

BTW, ovaj forum polako postaje groblje s trolovima koji samo čekaju nekog ko "odskače" pa da ga ismevaju.

Malo ti ta prica ne stoji. U cemu se sastoji trolovanje kada nekom ukazes da gresi u definiciji, a potom ga ispravis? Kako to da nije trolovanje istrajavanje u odbrani sopstvene zablude, ne bi li zadrzao sliku nekakvog eksperta, tj lecio ego, uz salvu vredjanja i lupetanja sa sve navodjenjem formula bez definisanih velicina. I u ime cega verujes u znanje coveka kome fizika 101 osnovne skole nije jasna, a pri tome obilato koristi pojmove iz iste ?

L
A ti prirak volis tako da pises po forumu i da se raspavljas sa ljudima... A izgleda da si malo preterao...

Volim i nisam ja nego on. Sta je njemu falilo da kaze da pogresio sam, ispravi i nastavi dalje. Mene profesionalni biciklizam i trening ne interesuju, u njih se razumem k'o marica u krivi, ali ako vidim da prica gluposti u oblastima koje su mi bliske, pobudi mi osnovano sumnju da to radi i u oblastima koje nisu.

Sem toga, ako mu padne volja da nastavi da pise (kako ce pisati) ovde, razmenite mailove preko pm pa se dopisujte do mile volje. Niko tebi ne brani da ga pitas sta god zelis.
  • 0
Postavljena slika

#28 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:02 PM

climber, durango =D> =D> =D>
Samo modeartor da lepo pročisti vazduh i napravi promaju.

Macan se uključio u dobre teme i to zanimljive kada su u pitanju treninzi. Iskreno se nadam da će nastaviti s odličnim postovima. Koga ne zanima nek lepo zaobiđe. Nekog zanimaju klipovi i slike poznatih ljudi, a nekoga treninzi i slično, pa nek čita ko šta hoće a ne ismevati čoveka.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#29 climber

climber
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • LocationBG-Zürich

Postavljeno 13 December 2012 - 09:08 PM

Čekaj pri3rak, da li sada treba da svaki post šaljemo Klajnu i Šipki kako bi proveravali gramatiku? Gde vodi to?
  • 0

#30 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 09:10 PM

*ebes gramatiku, drzi se one snage koja je samo angazovana energija. Ekvivalnet toga je da procenjujes umetnicki dojam romana polupismenog coveka :)
  • 0
Postavljena slika

#31 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:21 PM

Nema potrebe za komentarisanjem. Kao sto sam nagovestio, na osnovu misljenja i procene od strane prijatelja sa kojima saradjujem, kao sto je Aleksandar Milenkovic, filtriracu informacije i (koliko mi vreme omogucava) izaci drage duse u susret onima kojima je potrebna moja tehnicka pomoc.

Za ostalo se nedbrinem. Kvalitet mog strucnog rad je priznat od strane "oceva profesije" u zemlji koja je kolevka biciklizma.
Mediokritet je odlicije osoba koje kritikuju, a i sami se nalaze u poziciji da im je neznanje vrlina.
Iz pomenutih razlog ce nastaviti da grizu sajle i lizu gume onih cija je baza uspeha konstruisana na principu postenja i postovanja.

Diktatura socio-ekonomske i socio-kulturne sredine se hrani ignoranstvom, ciji principalni benfieri su i same nekulturnog obrazovanja.
Svako ko zeli da nauci ili onaj ko je spreman da obuci, automatski je katalogovan kao osoba neiskrenih namera.

Bref, ako vam je i malo stalo da se oslobodite okova intelektuelno limitiranih individua... najbolje sto mozete da uradite je da ih ignorisete i da me slobodno kontaktirete putem priznatih strucnjaka i bivsih sportiska "velikog kova" kao sto je Suki.

Nista se nebrinite, kad tad, svemu dolazi kraj... najteze je cekanje. Zato vam savetujem da budete konstruktivno aktivni kako bi ste sto pre prakticno koristili akizicirano znanje... i progresivno obogatili vasa iskustva na terenu. Videcete da vam se ovakav efort i investicije pozitivno isplacuju... Sa svakim novim korakom bicete, kao aktivni ucesnici, pokretaci promene mentaliteta u biciklistickoj sportsko-rekreativno fizickoj aktivnosti.

Hvala na saradnji.


MACAN
  • 0

#32 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 09:32 PM

Znas kako, na forumu ima jos mnogo tema na koje mozes da zakacis ovaj post.Za svaki slucaj ako je nekom promaklo :)

N
Mediokritet je odlicije osoba koje kritikuju, a i sami se nalaze u poziciji da im je neznanje vrlina.
Iz pomenutih razlog ce nastaviti da grizu sajle i lizu gume onih cija je baza uspeha konstruisana na principu postenja i postovanja.

Mediokritet je i osoba koja na ukazanu gresku, i datu korektnu ispravku, daje sulude i besmislene odgovore.Pogadjas odlican si primer :)

Ako ti nisi u stanju da svojim ucenicima objasnis, da postoji ogromna razlika u tome hoce li savladjujuci otpor provesti pola sata ili pola dana, onda o cemu ti pricas uzimajuci snagu u usta?

Sem toga, mislim da ti je vec vise puta receno, ovaj forum najvise posecuju rekreativni biciklisti. Ja sam bas takav, a i kao takav u poslednje vreme i retko i malo vozim. Profesionalni biciklizam me intersuje ko vrabca testera. Pogadjas savrseno me zabole cul za iznurivanje na bicilu, obaska sto mi od toga bas nista u zivotu ne zavisi :)
  • 0
Postavljena slika

#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:40 PM

Sem toga, mislim da ti je vec vise puta receno, ovaj forum najvise posecuju rekreativni biciklisti. Ja sam bas takav, a i kao takav u poslednje vreme i retko i malo vozim. Profesionalni biciklizam me intersuje ko vrabca testera. Pogadjas savrseno me zabole cul za iznurivanje na bicilu, obaska sto mi od toga bas nista u zivotu ne zavisi :)

To sto su ovde rekreativci ne znaci da nekoga ne interesuje trening za profesionalce.
To sto tebe zabole za iznurivanje opet nije razlog da neko ne pise o iznurivanju ;). Svako je lud na svoj nacin.
I smanji malo dozivljaj jer su sve teme otisle u aut. Ne kazem da nisi u pravu ali nije presudno za pricu. Jer ako covek jeste to sto tvrdi da jeste ( a i Durango tvrdi da jeste, sto mu vec daje neki kredibilitet) onda je vreme da se prica vrati na pravi put.
Ako je prevarant neka ga banuju i da zavrsimo pricu jer je ovo postalo mesto za suludo ubijanje vremena...
  • 0
.

#34 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 09:49 PM

To sto su ovde rekreativci ne znaci da nekoga ne interesuje trening za profesionalce.

Savrseno tacno.

To sto tebe zabole za iznurivanje opet nije razlog da neko ne pise o iznurivanju ;). Svako je lud na svoj nacin.

Kao i prethodno i ovo je savrseno tacno. No ..

... obracajuci se meni, je on pricao o nekakvom znanju, pretpostavljam aludirajuci na znanje vezano za trening profesionalaca, i o tome kako ce mene jadnog zadesiti ne znam kakva biblijska nesreca i zivotna propast ukoliko budem bio "intelektualno ogranicen" pa ne budem pokusao da shvatim to sto on pokusava da kaze.

Daklem smisao toga sto sam njemu rekao da mene zabole cul za inzurivanje na biciklu, jeste poruka njemu da me izuzme iz pominjanaja u takvim suludim konstruktima o propasti i katastrofi, jer meni od poznavanja metoda treniranja biciklistickih profesionalaca em nista ne zavisi, em me ne interesuje u meri da mu posvetim bilo sta sem latentne paznje.

Ako je prevarant neka ga banuju i da zavrsimo pricu jer je ovo postalo mesto za suludo ubijanje vremena...

Ukoliko i nije, a nastavi sa pricacu za N dana, pa ne mogu bas sad, ali bice majke mi. Ako nastavi da iznosi besmislice i na dobronamernu sugestiju i ispravku reaguje kao deriste sa povredjenim egom, onda u cemu je vajda sve i da je vrhunski strucnjak na planetarnom nivou?
  • 0
Postavljena slika

#35 Draguljche2

Draguljche2
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 09:53 PM

Mene zanima gde mogu da se kupe jeftine kavurme i cvarci u gradu Novome Sadu? n2:jester

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
.

#36 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 13 December 2012 - 10:03 PM

@Prirak, krajnje je vreme da smanjis dozivljaj.
Nemoj da filozofiras na forumu, ako te ne interesuje doticna probletika ne moras da citas uopste temu a nikako da je komentarises i gore od svega da se upustas u raspravu sa covekom koji je dosta stariji od tebe...
Postoje ljudi koje zanima doticna problematika pa nije ni vreme ni mesto da temu kvarimo sa ovakvim prepucavanjima...
Lepo sam vam objasnio da doticni g-din nije nikakva izmisljena licnost ili neko ko je dosao na forum da bi se prepucavao sa drugim ljudima nego je tu da pokusa da podigne svest o biciklizmu na visi nivo u Srbiji i da naravno pomogne ljudima koji imaju nesto da pitaju a nemaju koga, tj. adekvatnu osobu...
Ako moze jedan Djordje Pejkovic da se uclani na forum i da doticnom g-dinu postavi par pitanja i zamoli ga za pomoc ili savet ne vidim razloga za dalju polemiku o tome ko je ko...
A veruj mi, Djole zna o biciklizmu mnogo vise od tebe, g-dine Prirak....
  • 0
Passo di Gavia

#37 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 10:21 PM

@Prirak, krajnje je vreme da smanjis dozivljaj.

Ako se ja dobro secam, bilo je doba kada si i ti imao izuzetan dozivljaj povodom nekih besplatnih cvikera, pa si se na krv poheftao sa nekim ex drugarom

viewtopic.php?f=3&t=6065&p=114791#p114791

Jesam li ti ja smanjivao dozivljaj i ogranicavao te da pises?

sa covekom koji je dosta stariji od tebe...

To je jako zalosno, ali po njega. Ja osobe ne cenim po godistu, i ta informacija mi ne znaci previse. Ostariti a imati apriori nadmen stav, tretirati sagovornike sa "ja sve znam, a ti cutis dok moje visocanstvo prica", imati toliko jadno poznavanje osnovnih fizikih velicina, biti pomalo nepismen i po mnogo sirov, a to zaodevati sve u nekakv prestiz, je samo za zaljenje kojem godine daju posebnu notu.

A veruj mi, Djole zna o biciklizmu mnogo vise od tebe, g-dine Prirak....


Ako se ne varam u svom prethodnom postu si ga drugacije zvao :) Elem moje pitanje tebi je pa sta sa tim? Mislim meni biciklizam nije struka, pa da mi bude zao sto on zna vise o njemu od mene :)

Sem toga meni je bzv zaklinjanje iza nekakvih likova i velicina. Ovde smo na forumu da raspravljamo, diskutujemo, pitamo, ukazujemo na greske jedni drugima, da ucimo, i da se zabavimo. Pretpostavlja se da smo istopravni, i da nekima od nas ne treba specijalna dozvola da nesto pitamo ili korigujemo lokalna bozanstva. Naravno to sve ne ide kada te covek na ispravku greske nagrdi ko nacistu.
  • 0
Postavljena slika

#38 MACANFRANCUSKA

MACANFRANCUSKA
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 13 December 2012 - 10:24 PM

Nakon srdjonijeve prve, konstruktivne primedbe po mom registrovanju na forum cikloberze, sam se pismeno angazovao da uskladim moje tehnicko znanje osobama koje se bave rekretivnim biciklizmom.

Tim pravcem sam i krenuo, znajuci da (za razluki od profeionalnog sporta) vecinu vremena posvecujete svakodnevnim trzavica i borbama za opstanak i da vam je izlazak na drum jedna forma sigurnosnog ventila.
Isto tako sam svestan da vam vremenske investicije, kao i finansijske, strahovito variraju.

Parametri koji variraju u takmicarskom biciklizmu su vezani za kvantitet i ntenzitet tj. kvalitet rada. Ucestalost repetitivnih seansi treninga ili voznji je ocigldana stvar, ali osnova terminologije i planiranja eforta pociva na istim osnovama.

Kako god okrenete, i osmotrite problematiku iz razlicitih uglova... "plaisir", (zadovoljstvo) koriscenja prevoznog sredstva kao sto je bicikl, zauzima prvo mesto.

Zelja mi je bila da vam izadjem u susret jer sam u ovdasnje vreme i sam okusio nedostatak izvesnih informacija i tehnickih saveta, kao i ukus "krvi u ustima"... i gluvocu na moje molbe za pomoc.
To mi je i bio "motorni pogon" koji mi je omogucio da prevazidjem sve moguce prepreke, pocevsi od francuskog jezika, kako bih dostigao aktuelan profeionalni nivo i time delimicno ugasio zedj za znanjem koje mi je toliko nedostajalo.

Svestan cinjenice da nesmem ni u kom slucaju da zaostanem i da se u mom poslu velikom brzinom konstantno napreduje, sa relativnom preciznoscu odredjujem (kao i vi) prioritete na koje trebam da se skoncentrisem.

Projekat na kome radimo od 2010 godine mi mnogo znaci i zahteva mobilizaciju i reaktivnu adaptaciju u zavisnosti od principalnih sponzora, narocito u ovakvoj ekonomskoj situaciji.
2,48 M eur_a ne pada sa neba, tako da se studije, propozicije i izvesne evaluacije projekta svakodnevno menjaju i tempiraju kako bi se sklopile i uklopile u plan ekspanzije holdinga i companija sa kojim smo u kontaktu.

Vi zauzimate cetvrto mesto.

Eto tako stvari konkretno stoje.

Mozete, a i nemorate, uzeti ove informacije zdravo za gotovo isto tako kao sto i mozete nastaviti sa kritikama. Ako vam je zelja da saradjujemo, vrlo rado bih vam izasao u susret. Ako smatrate da vam nisam od koristi, necu se opterecivati time.
Nemam vremena za takve stvari, a i proprioceptivni sistem mi je orjentisan porodici i poslu, tako da je selekcija povratnih informacija vec odavno preprogramirana.

S'postovanjem

MACAN
  • 0

#39 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 13 December 2012 - 10:36 PM

@Prirak, krajnje je vreme da smanjis dozivljaj.

Ako se ja dobro secam, bilo je doba kada si i ti imao izuzetan dozivljaj povodom nekih besplatnih cvikera, pa si se na krv poheftao sa nekim ex drugarom

viewtopic.php?f=3&t=6065&p=114791#p114791

Jesam li ti ja smanjivao dozivljaj i ogranicavao te da pises?

sa covekom koji je dosta stariji od tebe...

To je jako zalosno, ali po njega. Ja osobe ne cenim po godistu, i ta informacija mi ne znaci previse. Ostariti a imati apriori nadmen stav, tretirati sagovornike sa "ja sve znam, a ti cutis dok moje visocanstvo prica", imati toliko jadno poznavanje osnovnih fizikih velicina, biti pomalo nepismen i po mnogo sirov, a to zaodevati sve u nekakv prestiz, je samo za zaljenje kojem godine daju posebnu notu.

A veruj mi, Djole zna o biciklizmu mnogo vise od tebe, g-dine Prirak....


Ako se ne varam u svom prethodnom postu si ga drugacije zvao :) Elem moje pitanje tebi je pa sta sa tim? Mislim meni biciklizam nije struka, pa da mi bude zao sto on zna vise o njemu od mene :)

Sem toga meni je bzv zaklinjanje iza nekakvih likova i velicina. Ovde smo na forumu da raspravljamo, diskutujemo, pitamo, ukazujemo na greske jedni drugima, da ucimo, i da se zabavimo. Pretpostavlja se da smo istopravni, i da nekima od nas ne treba specijalna dozvola da nesto pitamo ili korigujemo lokalna bozanstva. Naravno to sve ne ide kada te covek na ispravku greske nagrdi ko nacistu.



Nije mi jasno ovo sto si napisao... Koga sam drugacije nazvao u svom prethodnom postu i kako to...
Ako ti biciklizam nije struka i ako neko zna vise od tebe, treba da ti bude zao sto se onda ovako ubacujes sa nastupom tipa ja sa svima mogu da se raspravljam i da polemisem iako me ovo sto pisem i ne zanima jer sam rekrativac ali ajde da pisem malo, da mi ne bude dosadno...
Ocigledno je da sedis na forumu i kopiras tudje stare postove iako ne znas o cemu se tu radi...
Tebi je namera da opstruises ovaj forum, da ljudi koji bi da nesto pametno procitaju u svakoj temi vide prepucavanje i tvoje filozofiranje, izgube volju i da citaju 5 strana prepucavanja i ubedjivanja.
  • 0
Passo di Gavia

#40 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 December 2012 - 10:48 PM

Nije mi jasno ovo sto si napisao...

Verujem, ali sorry ne mogu da pojednostavljujem dalje :)

Ako ti biciklizam nije struka i ako neko zna vise od tebe, treba da ti bude zao sto se onda ovako ubacujes sa nastupom tipa ja sa svima mogu da se raspravljam i da polemisem iako me ovo sto pisem i ne zanima jer sam rekrativac ali ajde da pisem malo, da mi ne bude dosadno...


Ja sam raspravljao i polemisao o definciji snage kao fizicke velicine. Ona sama po sebi nema nikakve posebne veze sa biciklizmom, niti biciklizam ima neki ekskluzivitet po pitanju snage. Nisam polemisao sa njim po pitanju metoda profesionalnog treninga, jer o tome stvarno ne znam nista.

Ocigledno je da sedis na forumu i kopiras tudje stare postove iako ne znas o cemu se tu radi...

Da mehanika na biciklu je toliko komplikovana, i neshvatljiva da eto jadan ja moram da kopiram tudje mudorsti :)

Ajd ozbiljno, imas komplet pogresan utisak, stvarno nikad nisam kopao po starim temama jer realno kolicinski jako malo korisne materije i ima.

Tebi je namera da opstruises ovaj forum, da ljudi koji bi da nesto pametno procitaju u svakoj temi vide prepucavanje i tvoje filozofiranje, izgube volju i da citaju 5 strana prepucavanja i ubedjivanja.

Jeste, to radim po nalogu Vatikana i CIA-e, a u dosluhu sa Klingoncima. Suprotno tome, ti pomazes forum prepirkama oko besplatnih plasticnih cvikera i iznosenjima licnih prepirki :)

Sem toga vidim ovo je mnogo slabo posecena tema od kad sam poceo da filozofiram, za sat/dva je sa ~200 skocila na ~500 pregleda :)
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika