Jump to content


Fotografije

Da procaskamo malo o retro drumasima...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
164 odgovora na ovu temu

#41 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 11:38 AM

Ма користиш те док ваљају и добро коче, после узмеш јефтин КриптонИКС алу и нема зиме :)



Raznisljao sam o jednozidnim alu felnama lepse ce se uklopiti...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#42 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2012 - 12:03 PM

Nisu za tvoje gabarite, krivice se cesto ...
  • 0
Postavljena slika

#43 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 12:07 PM

Nisu za tvoje gabarite, krivice se cesto ...



Nazalost nadao sam se takvom odgovoru.Na starom mtb sam imao takve ali su bile araya i stvarno su bile jake...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#44 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 13 November 2012 - 01:02 PM

Mogao bi u ovoj temi da napišem štošta,kada bi našao malo više vremena.Već sa 10.godina sam vozio sportski bicikl.Ne sećam se koje je marke bio jer je to bilo krajem 60-ih godina prošlog veka.Kasnije sam imao češki Favorit sa čudom od menjača,pogotovo prednjim.
Oko 1980.g. moj drug je kupio Rog Senior.Pouzdan,izdržljiv,robustan,pravo magare.Ja sam 82-e zapucao u fabriku "Rog" u Ljubljanu(Trubarjeva cesta,ako me pamet služi) i kupio Rog Maraton(sa Favorit opremom i točkovima 27").Od Beograda do Uba sam se dovezao na njemu! Prodao sam ga kolegi iz Obrenovca i mislim da je bicikl još u životu.U to vreme(a i kasnije) bio je još Rog Amater,Rog Personal i Rog Sprint sa alu ramom lagan kao perce.Tada, pre 30-tak godina išao sam do Bajine Bašte(preko Debelog Brda)da bih gledao cilj jedne od etapa Trke kroz Jugoslaviju.A drugar i ja smo tada leti(u pauzi od studija)krstarili Srbijom biciklama(i sanjali Jupiter King).
Devedesete sam kupio Peugeot(bio je star 4-5 g.)i par godina putovao u Obrenovac na posao,baš u vreme velike krize i hiper inflacije.Sada ga koristim ga na trenažeru,još uvek savršeno funkcioniše,sa opremom 105-icom.Početkom 90-ih drug je dobio novog F.Mosera.Vozio ga je malo i ostavio.Ja sam ga otkupio pre 8-9 g. u fabričkom stanju.Vozim ga i sada,mada sam ove godine kupio Scott Speedster.
Da se osvrnem malo i na točkove.Ja sam 185 cm i poslednjih 20god. težina(masa) mi je od 90-105kg.(sada 99).Točkovi na Peugeotu su Mavic(36 žica) a na Moseru, Ambrosio Elite(36žica).Gume su 20mm na oba.Na Peugeotu Michelin(kevlar) a na Moseru neke jeftine.Ne vozim puno,ne vozim po lošem putu(ima drugi bicikl za to),pazim na rupe i više od 20god. meni nije pukla žica.Što se tiče same težine vozača gume i točkovi će to podneti.Važnije je po kakvom se putu vozi i način na koji se vozi.U zavisnosti od toga treba birati i točkove.Svaki deo na bicikli(i na autu) je važan ali neposredni kontakt sa podlogom ostvarujemo preko točkova,odnosno guma,pa njima treba i posvetiti posebnu pažnju.
Izvini ako sam se malo raspisao o starim drumašima ali takav je naslov,povukla me nostalgija!
  • 0

#45 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 01:26 PM

@Vladeta

Hvala na postu.Samo ti pisi ako i kad imas vremena,vrlo rado cu procitati i ja a siguran sam i mnogi drugi....

Nego kako mi bajk stize tek preksutra da li bi mogao da mi razresis jednu dilemu -rog senior je 27 ili 28 cola (posto prodavac nema vremena to da mi vidi na bajku) ...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#46 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 13 November 2012 - 02:00 PM

Rog Amater,Rog Personal i Rog Sprint sa alu ramom lagan kao perce.

Mozda gresim davno je bilo ali je Sprint cini mi se bio najobicniji gvozdenjak. Najbolji je bio Profesional i on je cini mi se bio aluminijumski. Amater i sve ostalo ispod njega su bili gvozdenjaci.
Profesional se cak i kao budzet varijanta vozio na trkama mada ne bas cesto.
  • 0
.

#47 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 13 November 2012 - 06:32 PM

Sto se tice srednjeg pogona ima sve objasnjeno u temi koju sam ja postavio, Urezivanje navoja u ram bez namoja, par redova ispod, ljudi su davali razne predloge pa moze da se izabere odgovarajuci. Ja sam na kraju sam ubacio cev sa navojem u moju cev bez navoja, imao sam je sa nekog slomljenog rama a moze da stane jer je na tim starim biciklima uglavnom 40mm precnik. Inace moze da se uradi i u Zutoj kuci, 1500din sve. Sto se tice racne, moze se desiti problem pri skidanju stare, postoje i neki tipovi za koje vecina majstora nema kljuc. Ako zatreba peskiranje i plastifikacija, ja sam radio kod Jevica, mislim da je najjeftinije... Srecno...
  • 0

#48 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 08:19 PM

Sto se tice srednjeg pogona ima sve objasnjeno u temi koju sam ja postavio, Urezivanje navoja u ram bez namoja, par redova ispod, ljudi su davali razne predloge pa moze da se izabere odgovarajuci. Ja sam na kraju sam ubacio cev sa navojem u moju cev bez navoja, imao sam je sa nekog slomljenog rama a moze da stane jer je na tim starim biciklima uglavnom 40mm precnik. Inace moze da se uradi i u Zutoj kuci, 1500din sve. Sto se tice racne, moze se desiti problem pri skidanju stare, postoje i neki tipovi za koje vecina majstora nema kljuc. Ako zatreba peskiranje i plastifikacija, ja sam radio kod Jevica, mislim da je najjeftinije... Srecno...



Lepo sto si se javio u ovoj temi!

Voleo bih da ova tema privuce sto vise ljudi koji voze ovakve bajkove prepravljane ili ne, sve jedno...Da podelimo zajednicka iskustva i pristupe resavanju problema.



Inace saznao sam za tockove javio mi prodavac -27*1-1/4 cola.

Ostaje pitanje do preksutra da li rog senior ima navoje ili ne....Mada i ako nema napravicu kod druga -strugara besplatno,mada posto je pogon u dobrom stanju dacu mu sansu tj osovini...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#49 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 November 2012 - 09:37 PM

Nego kako mi bajk stize tek preksutra


Imam utisak da taj tvoj putuje već nedeljama... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#50 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 10:05 PM


Nego kako mi bajk stize tek preksutra


Imam utisak da taj tvoj putuje već nedeljama... :D



Dobar utisak, dogovoren je jos pre 11 dana ali prodavac je zauzet nekim obavezama pa ne stize...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#51 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2012 - 10:16 PM

Samo da ne ispadne "This time next year, ..." :D
  • 0
Postavljena slika

#52 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 November 2012 - 10:43 PM

Samo da ne ispadne "This time next year, ..." :D

...nemoj zaboraviti da su na kraju Del i Rodni ipak postali multi-milioneri! :mrgreen:

Nego Brko prestigao si me, i sam planiram neku "restauraciju" ili pak "konverziju" drumaša u fixi nalik onim hipsteričnim, ali nikako da ugrabim vremena ili tačnije rečeno nakanim na taj sizifofski posao. :D Bar je kod mene to uvek tako izgledalo, krenem sa idejom o jeftinom budžanju koje će da služi samo za ono "do pijace" a završim sa totalnom restauracijom i rupom u dnu novčanika! :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#53 velinov

velinov
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 13 November 2012 - 11:28 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=84540
  • 0


#54 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 November 2012 - 11:45 PM

Samo da ne ispadne "This time next year, ..." :D



Cisto sumnjam, momak je sa berze stalni kolega nego je kratak sa vremenom.

@Bant
Postavi slike kad odradis posao bilo bi lepo videti.

@Velinov
Znaci ipak ce strugar da radi posao.Inace ovaj bajk je komplet izmenjen i jako lepo izgleda ali ja zelim ipak da mu ostavim stari sarm....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#55 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 14 November 2012 - 11:45 AM

[Zare]
Mozda gresim davno je bilo ali je Sprint cini mi se bio najobicniji gvozdenjak. Najbolji je bio Profesional i on je cini mi se bio aluminijumski. Amater i sve ostalo ispod njega su bili gvozdenjaci.
Profesional se cak i kao budzet varijanta vozio na trkama mada ne bas cesto.[/quote]
Zare,možda i ja grešim u modelu,stvarno je bilo davno ali mi se čini da sam na jednoj lokalnoj amaterskoj trci vozio drugarev bicikl marke Rog i model koji počinje na slovo "S" i ima u reči 5-6 slova?! Sad da li je Sprint,Super ili Sport to više nisam siguran.Čini mi se da je imao tabulare i alu ram.
Koliko se sećam Rogovih modela (hronološki)"Senior" i "Amater" su bili 28"(senior uvek sa branicima i ostalom opremom),zatim "Maraton" i "Personal" 27",zatim sledi "Sprint" koji je imao tabulare pa "Super", "Profesional" i "Prestige".Ova dva poslednja su bili "ozbiljniji" modeli.
Ne znam koji je bio prvi Rog-ov model sa Alu ramom.Možda će znati neko koga sećanje bolje služi ili će ovi mlađi majstori koji imaju više vremena i dobro barataju sa računarom(npr IgorN) to lako pronaći.
Sećanje je,ipak,nepouzdana kategorija!
P.S.Mislim da je jedino "Amater" imao navoj na ramu i pogon na kajlu?
  • 0

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 November 2012 - 01:57 PM

Evo jedan professional, prodavac je napisao da je alu ram
http://www.cikloberz...ow.php?id=70864
  • 0

#57 brutuskrombi

brutuskrombi
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 14 November 2012 - 02:39 PM

meni to lici na celik....
mufovi, tanke cevi, pogotovu pozadi....
  • 0

#58 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 14 November 2012 - 03:38 PM

P.S.Mislim da je jedino "Amater" imao navoj na ramu i pogon na kajlu?

Eno ga jedan u odlicnom stanju mada zatrpan nekim stvarima pa ne mogu da mu pridjem ;).
Ima navoj na ramu i pogon na kajlu. Tj. dve kajle :mrgreen: .
  • 0
.

#59 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 14 November 2012 - 06:23 PM

Druze,otvorio si Pandorinu kutiju :mrgreen:
vec vidim da ce ova tema da bude na desetak strana,samo dok se oni koji poznaju problematiku ne jave sa odgovorima :mrgreen:



Iskreno se nadam...

Nema tu price ni za 3 strane. I onako je vec vise od pola objasnjeno.

Ipak je tema za vise od 3 strane...
  • 0

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 14 November 2012 - 06:36 PM

Mozemo mi da razvlacimo i na 10 strana ali ono sto je pokretaca teme interesovalo, saznao je mnogo pre trece strane ;).
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika