Jump to content


Fotografije

pitanje koji mtb???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 15 September 2006 - 02:40 PM

U dilemi sam koji bajk da uzmem.Hteo bi novi zato sto vec imam jedan stari.Interesuje me deore oprema i disk kocnice jer znam dosta divljat po gradu u na terenu.Iz SU sam pa mi recite sta mi je dostupno.Tezak sam 91kg i oko 190cm.
Hvala! :? :)
  • 0

#2 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2006 - 04:35 PM

Pazi ovako, kod nas jedan od glavnih faktora za uzimanje bajseva je nazalost novac, tako da nemoze bas svako sebi da priusti ono sto pozeli.

Koliko sam te razumeo tebi treba bajs za divljanje po gradu, za tu namenu deore bice sasvim dovoljan, ali za divljanje po terenu preporuka je xt.

Disk kocnice! Moras prvo reci dali zelis disk samo kao ukras na bajsu ili da to bude veoma funkcionalno narocito na terenu. U svakom slucaju nemoj ni razmisljati o mehanickim diskovima nego iskljucivo hidraulika.

Sad sve to skupa u paketu i jos da bude novo bogami poprilicno ce da kosta, zato toplo preporucujem da razmislis o nekom sveze uvezenom polovnjaku jer ces proci barem tri puta jeftinije, a mnogo vise ces dobiti.

Uz dobar bajs automatski nastaju i novi prohtevi, pa za razliku para koja bi recimo ostala od kupovine polovnog bajsa sigurno ces uloziti u dodatnu opremu opremu ukoliko je nemas.

Eh sad neznam kakvo je suboticko trziste al novosadsko je prezasiceno bajsevima. Pogledaj malo oglase na berzi ima dosta bajseva iz NS-a sigurno ces naci nesto.
  • 0

#3 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 15 September 2006 - 08:57 PM

Pa moj budzet je oko 55000 dinara.
Mislim da je xt malo skup.Nego,zasto ne meh.disk?
Naravno da ga necu zbog ukrasa!Nego da mi se negreje felna dok se spustam nizbrdo i slicno.Hidraulika kao bolje hvata?A odrzavanje?? :shock:
Hvala.
  • 0

#4 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 15 September 2006 - 09:04 PM

Jos samo jedna stvar:kakvo je vase misljenje o ovom bike-u

http://www.capriolo.... ... ike=lizard

mogu ga nabaviti za 38500 dinara.

Molim njegovu usporedbu sa scott-om ili kelly`s-om u istom rangu.
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2006 - 11:38 PM

Koliko para toliko muzike, oduvek bilo i bice. Ako se malo detaljnije pogledamo bajseve svi prodavci nude otprilike slicne cene za svoje bajseve u istoj klasi. Odlucuju nijanse i kako ga spakuju. U tvom slucaju Capiolo je malo povoljniji sto se tice cene u odnosu na Scott ili Kellys, ali zato dobijas katastrofalno lose tockove, koji su iskljucivo za voznju po asvaltu dok je ostalo OK sem pedala koje imaju plasticno telo a metalni okvir, pa bi bilo pozeljno zameniti za neki spd recimo.

Na njima imas "Quando" glave slabog kvaliteta + jako bitnu stvar plet tocka se sastoji od devet grupa sa po cetiri zice. (drugim recima nisu ravnomerno rasporedjene). Takav tocak se nemoze dobro utegnuti sto je veoma bitno za off road voznju jer prilikom ravnomernog stezanja svih zica dolazice do poremecaja kruga tocka i postace jajast ( talasast) na mestima izmedju dve grupe zica.

Disk kocnice (mexanicke) odmah odbaci u startu jer njihove performanse poprilicno zaostaju za dobrim V-brakeom, a imas i kilo nepotrebne tezine.

Za disk kocnice moras imati dobre nable, zice i felne koje se moraju utegnuti kakako treba, da bi sve to besprekorno funkcionisalo.

Hidraulicni diskovi su druga prica. Daleko su bolji od mehanickih jer im u samom startu treba manja sila na rucicu tako da mozes kociti jednim prstom. Odrzavanje boze moj sve se mora odrzavati. Bar jednom godisnje treba promeniti ulje u sistemu. Da usput napomenem da paknovi sa disk kostaju 10-20e u zavisnosti od modela sto je dosta skuplje od paknica za V-brake.
  • 0

#6 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 16 September 2006 - 09:48 AM

Sad ste mi skinuli sumnje sa "lizardovih" tockova i zbica.To me je golicalo.
Ima jos jedna interesantna ponuda:
http://www.kellys-bi... ... 4&pID=9126
Za 46800 dinara ga prodaju.Interesuje me vaze misljenje odnos kvalitete i cene i da li je za mene (190cm,91kg,ostra voznja i po terenu...) ?
Hvala.
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2006 - 06:02 PM

Ovaj bajs za razliku od predhodnog osisan je prvenetveno za prenju suspenziju, tako umesto Judy J4, dobijas RST Gila Plus koja nije za offroad voznju, a vrlo brzo dobija luft u stapovima i radi na sec (neravnomerno)

Za utehu imas bolje tockove i pristojne diskove sa koima ces biti zadovoljan.
Malo su i zakinuli na prednjem menjacu tako da umesto deore imas alivio. Ostala oprema je takoreci slicna.

Ipak ako se odlucis za kupovinu ovog bajsa dajes 550e i kroz izvrsno vreme moraces kupovati drugu viljusku bar 100e (ako vozis offroad) sto je okvirno 650e, a za te pare moze mnogo bolja kupovina da se odradi :!:
  • 0

#8 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2006 - 10:11 PM

Bottom line:
Ne kupuj nov bajs u domacim radnjama ukoliko hoces kvalitet, jer ces ga platiti ko zna koliko puta skuplje od odlicnog gotovo novog "uvezenog" :!: :!: :!:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#9 sofa_rocker

sofa_rocker
  • Members
  • PipPipPip
  • 82 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 17 September 2006 - 08:21 AM

A jesi razmislio o sklapanju bajsa? Imas u Capriolu odlican Giant XTC ram za 20000, nikad nije bio jeftiniji. A i Iguana je ok, a duplo jeftinija, znam ko ima jednu novu u slamarici :) Posle napakujes delove po svom izboru, sam najbolje znas sta ti je bitnije, viljuska, pogon, tockovi.. Slazem se sa Misom da je najgora kombinacija uzeti sklopljen bajs u nasim prodavnicama, premali je izbor, a cene naduvane.
  • 0
Make Tea, Not War!

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2006 - 10:02 AM

Moja tri bajka su upravo tako i nastala: sklapanjem deo po deo. Ranije nije ni bilo mogucnosti nabavke "uvezenih" a u prodavnicama je bilo jadno stanje. Ali, ukoliko se ima sredstava, ovo je i best way da se napravi masina kakvu je covek i zamislio. Jos ako se ima pristup vp cenama kod nasih dobavljaca... :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 19 September 2006 - 04:01 PM

Ubedili ste me.Kad vec toliko navaljujete na polovnjake(bolje stariji BMW nego nov jugo) znate li nekoliko sajtova gde se oglasuju??
  • 0

#12 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2006 - 06:06 PM

Za pocetak kontaktiraj npr. Nemanju Vajsa imas dosta njegovih oglasa ili probaj u MTB Fanatic http://www.fanatic.co.yu. To ti je najblize. Ako se pak odlucis da dodjes u Beograd pogledaj u Pirani, Teranu, Partizanu itd. Adrese i telefone imas u info kutku.
  • 0

#13 markomm

markomm
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 19 September 2006 - 10:53 PM

Pa najveci izbor imas na http://host.sezampro...Razno/Berza.htm
Tu su ujedno i svi koji se bave prodajom polovnjaka, pa gde god ima vise od jednog bajka mozes da pozoves i pitas da li ima nesto za tvoj budzet, posto oni uglavnom prodaju srednju klasu - oko 300 evra.
Mojs savet bi ti bio da mozda razmislis o kombinaciji nove i polovne opreme. Mozes da nazoves Planet Bike i da se raspitas o kompletu Deore ili Deore LX, posto su oni generalni zastupnici za Shimano. Ko zna, mozda i dobijes neki popust :D A pogledaj i u Capriolu.
Bilo bi dobro jos kad bi uzeo i nove tockove, odnosno felne posto bi nable vec imao.
Ostali delivi nema potrebe da budu novi (osim viljuske), sta ce ti npr. nova sticna ili volan? Ram isto mozes da nadjes dobar polovan, samo obrati paznju na ogrebotine, prsline (kod coljica narocito, pogotovu ako nisu integrisane) i naravno na tezinu. Sve ispod 2 kg bi trebalo da je ok.
E sad amoetizer... bilo bi lepo da je nov, medjutim rekao si da volis da divljas, a za to ti je on najbitniji. Od njega zavisi kojom ces brzinom da se sjuris niz planinu i gledaj da uzmes sto bolji. Za 150 - 200 evra mozes da nadjes odlican, a novi u tom rangu ne zelis da znas koliko kosta. Cak i da hoces da kupis dobar nov amort. nemas gde, osim Rock Shox-a koji prodaje Capriolo.
Sto se diska tice to je odlican izbor, malo skup, a dolazi u obzir samo hidraulika i nov! Ja licno imam hidr. i V-brake i ne mogu da se porede. Realno gledano jedina mana diska je tezina. Sve ostalo ide u njegovu korist, pa cak i odrzavanje. Ne moras da brines da li ti je felna cista da ne vristi, da li je tocak centriran, da li je mokar put... Sve sto treba da uradis jeste da promenis ulje jednom u godinu - dve i to je to. Paknovi jesu skuplji (oko 15 evra :roll: ), ali ces ih tokom zivota promeniti jednom, mozda cak i dvaput, sto na kraju ispadne i jeftinije i bezbolnije. O kontroli kocenja i boljem kvalitetu voznje ne zelim da ti pricam, to se najbolje vidi kad se posle mesec dana vratis na V-brake.
Toplo bih ti preporucio Maguru, ako si u stanju da nabavis, posto cini mi se da ih nema kod nas, ali i Shimano je ok.
  • 0

#14 ttomo

ttomo
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 20 September 2006 - 05:55 AM

Mislim da to i nije losa ideja.E sad, zivim u Subotici,pa me zanima ko je najpovoljniji:Capriolo,Planet bike ili tu kod mene Venerabike i Prostyle?
Ili Segedin ako postoje slicne prodavnice pa da uzmem afu nazad!!! :?
A ciklo berzu sam jos pre pronasao,i vidio sam dobrih ramova za 100 eura teskih sa int.soljicom 1600grama.A i vila ima,hmmmm. :?
  • 0

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2006 - 09:32 PM

Mislim da je Capriolo nesto povoljniji, ali i da je mnogo kompletniji sto se delova tice. Planet je poceo da fusari, gotovo da im sve fali! Venera u zvanicnoj ponudi ima samo bas najobicniju opremu, treba pitati kako stoji stvar da se narucuje preko njih.
Sto se disc-ova tice, ovde imas shimano i avid varijantu. Avid drzi Capriolo, odlicni su i sva preteca oprema i rez. delovi su ovde u zemlji.]
P.s. ako ne nadjes amort, ja prodajem MANITOU Mars 1 vazdusni sa lock out-om...
U Segedinu imas nekoliko radnji, ja sam konkretno svojevremeno isao u Prolog kod Atile. Ne znam kako sada stoji sa cenama i asortimanom, znam da je imao u ponudi npr. Kelly's bicikle i ramove, Meride...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika