Jump to content


Fotografije

Potreban savet za kupovinu guma!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Niksa

Niksa
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 27 February 2008 - 11:39 PM

Pozdrav bajkeri! Prolece samo sto nije pa se valja pripremiti... Evo problema. Hocu da zamenim postojece kramponke sa nekim gumama za asvalt. Posto sam pocetnik, trebam savet. Koja guma, dimenzije(koliko uzane), proizvodjac? Sadašnje su 26"x1.95. Interesuje me sledece:ako stavim uze spoljne gume da li cu morati da menjam i unutrasnje?! ps Vozim Capriolo Pogoniu tako da ne zelim da ulazem prevelika sredstva u gume. U prevodu sto jeftinije, to bolje! Hvala puno u napred!
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 February 2008 - 08:21 AM

26x1.75, kenda, prošle godine su bile oko 400 din komad. Ne moraš da menjaš unutrašnju, samo pazi kad montiraš da ti ne ostane uštinuta unutrašnja između spoljnje i felne (ovo se uvek pazi, al' čisto da se napomene). Problem kod njih je što se krvnički teško navlače ako felna ima malo dublji zid, pa računja na dosta fizikalisanja, i nabavi skidače guma, lomi njih umesto prstiju. :)

/naravno, ako menjaš u servisu, onda nije problem, ali kad/ako budeš krpio na putu, da znaš šta te čeka/

Inače, da znaš da se ove gume neće baš najbolje snalaziti sa akrobacijama i egzibicijama - nema skakanja osim pažljivo sa ivičnjaka. Može napred, ako imaš amortizer koji lepo radi, pozadi nikako. Procveta od šale.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2008 - 08:23 AM

Planet, Capriolo servisi itd...... Do 26X1.4 nemoras menjati unutrasnju gumu. Ja vozim 26X1.75 i za grad ok.
  • 0

#4 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 February 2008 - 11:41 AM

Moja preporuka su Schwalbe Silento 26x1.75 Semi-Slick

Ja sam ih vec drugi put stavio i odlicne su za grad (besumne), mada ih vozim i po zemljanim putevima Fruske Gore i jos me ni jednom nisu ostavile u sumi 8)

Cena je oko 550 din sa montazom - Fanatic, Novi Sad

http://www.bonthrone....co.uk/96-20299
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#5 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 April 2008 - 08:19 AM

Da li je ova guma dobro stavljena? Prodavac me je juče ubeđivao kako zbog ove oznake front-rear ovi kramponi na zadnjoj gumi treba da idu ovako kako je na slici. I aj ja nisam nešto ni obraćao pažnju, reko ajd valjda on zna kako treba, međutim kada sam došao kući i pogledao ove oznake one nisu bile logične tj. front pokazuje unazad, a rear pokazuje unapred. I sad više nisam siguran ni kako da tumačim ovu oznaku na gumi. Puno pozdrava i hvala na pomoći

Attached Thumbnails

  • IMG_4923_resize.jpg
  • IMG_4924_resize.jpg

  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 April 2008 - 09:47 AM

mislim da ide ovako, ako ti je guma napred (front) onda treba da se okrece u smeru front strelice. Ako ti je postavljanja pozadi (rear) onda treba da se okrece u smeru rear strelice. Mislim da si dobro postavio, posto ovako zadnja ima vise gripa kroz blato a prednja samo klizi.
  • 0

#7 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 15 April 2008 - 03:10 PM

Ok je to! vozi i ne brini.
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika