Jump to content


Fotografije

Viljuska


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#1 ogi_96kg

ogi_96kg
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 06 October 2012 - 04:53 PM

Imam jedno pitanje. Hocu da zamenim viljusku i sad ne znam sta da gledam da bi se uklopila u moj bajs
  • 0

#2 dutkacorratec

dutkacorratec
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 25 January 2013 - 10:42 AM

koji bajs je u pitanju?
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 January 2013 - 11:19 AM

Ljudi, kada postujete neko pitanje i želite pametan i smislen odgovor - morate da budete precizni, da po mogućstvu zakačite sliku bajka ili dela bajka i sl, u suprotnom - niko vam neće dati odgovor na ovako postavljeno pitanje. Koji bicikl - XC, DH, TRAIL, DRUMAŠ, TREKING, šta si zamislio - običnu, takmičarsku, puno para, malo para, za lakše vozače ili sa više kilograma.........ili ti samo boja smeta pa uklapaš.....
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 25 January 2013 - 11:21 AM

Ljudi, kada postujete neko pitanje i želite pametan i smislen odgovor - morate da budete precizni, da po mogućstvu zakačite sliku bajka ili dela bajka i sl, u suprotnom - niko vam neće dati odgovor na ovako postavljeno pitanje. Koji bicikl - XC, DH, TRAIL, DRUMAŠ, TREKING, šta si zamislio - običnu, takmičarsku, puno para, malo para, za lakše vozače ili sa više kilograma.........ili ti samo boja smeta pa uklapaš.....

+1
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#5 pendula013

pendula013
  • Members
  • 2 posts
  • LocationBanjica

Postavljeno 01 February 2013 - 10:56 PM

Imam jedno pitanje. Hocu da zamenim viljusku i sad ne znam sta da gledam da bi se uklopila u moj bajs


Bez nekih osnovnih informacija tesko da ce ti iko pomoci n2:smile_nono
Koji je bicikl u pitanju?
I do koliko bi novca isao?
Ili najlakse, slikaj bicikl, postavi slike i svima ce biti lakse...
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 February 2013 - 07:08 AM

hmm moze vako nesto

Attached Thumbnails

  • pvc-viljuska-422.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 02 February 2013 - 07:24 AM

Dobro ljudi,ne morate ga svi napadati!
  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5467 posts

Postavljeno 02 February 2013 - 01:17 PM

Dobro ljudi,ne morate ga svi napadati!


kakvo pitanje takav odgovor.

Koliko se secam tvoje pitanje je bilo smislenije, a cini me se da su takvi bili i odgovori.

Sta ocekuje, da se neko polomi sa 3 strane kucanog teksta
da bi odgovorio da mu vila na poniki za pijacu okrenuta naopacke :)
  • 0

#9 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 February 2013 - 01:34 PM

Gde ga iskopaste posle 4 meseca :lol: .
  • 0
Pozdrav

#10 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 February 2013 - 02:57 PM

Gde ga iskopaste posle 4 meseca :lol: .



Baš tako :mrgreen:

Btw Vorda,dobra ti ova Fox viljuska samooooo....Stari model.Sada proizvode vile sa grabovom drzalicom i ugradjenom elektronikom :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#11 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 02 February 2013 - 06:13 PM

Gde ga iskopaste posle 4 meseca :lol: .



Baš tako :mrgreen:

Btw Vorda,dobra ti ova Fox viljuska samooooo....Stari model.Sada proizvode vile sa grabovom drzalicom i ugradjenom elektronikom :D

n2:haha n2:hahaha
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#12 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 02 February 2013 - 06:22 PM

Gde ga iskopaste posle 4 meseca :lol: .



Baš tako :mrgreen:

Btw Vorda,dobra ti ova Fox viljuska samooooo....Stari model.Sada proizvode vile sa grabovom drzalicom i ugradjenom elektronikom :D

Pitanje je kako će se pokazati elektronika,ja bih se držao varijante sa Grabovim lowers-ima,a ostatak Orahovina,znaš zbog delova za servis :mrgreen:
  • 0

#13 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 February 2013 - 06:42 PM

Gde ga iskopaste posle 4 meseca :lol: .



Baš tako :mrgreen:

Btw Vorda,dobra ti ova Fox viljuska samooooo....Stari model.Sada proizvode vile sa grabovom drzalicom i ugradjenom elektronikom :D

Pitanje je kako će se pokazati elektronika,ja bih se držao varijante sa Grabovim lowers-ima,a ostatak Orahovina,znaš zbog delova za servis :mrgreen:



Upravu si,mnogo lakše je odraditi servis kod kuće nego sa race serijom sa drzalicom od mahagonija i pozlacenim ekserom sa Fox gravurom :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3372 posts

Postavljeno 10 February 2013 - 09:06 AM

Pozdrav svima....pitanje je sledece: da li kod novijih biciklova kada su u pitanju i treking i mtb postoji standardni promer vrata vile? Da li lula koja je bila na vratu vile treking bicikla moze da stane na vrat mtb vile? Merio sam lulu metrom u kucnoj varijanti i unutrasnji precnik je skoro 30mm...

hvala
  • 0

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 February 2013 - 02:21 PM

Ta dimenzija odgovara za ahead set,sve modernije vile....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3372 posts

Postavljeno 11 February 2013 - 01:05 PM

Ta dimenzija odgovara za ahead set,sve modernije vile....


jeste u pitanju modernija vila, zanimala me kompatibilnost, da ne moram da menjam lulu...hvala puno...
  • 0

#17 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3372 posts

Postavljeno 11 February 2013 - 01:56 PM

Ta dimenzija odgovara za ahead set,sve modernije vile....


jeste u pitanju modernija vila, zanimala me kompatibilnost, da ne moram da menjam lulu...hvala puno...

jos nesto, zanima me da li moze lula sa ovakvim promerom da ide na cannondale lefty vilu, odnosno da li je isti promer?
  • 0

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 11 February 2013 - 03:52 PM

Ta dimenzija odgovara za ahead set,sve modernije vile....


jeste u pitanju modernija vila, zanimala me kompatibilnost, da ne moram da menjam lulu...hvala puno...

jos nesto, zanima me da li moze lula sa ovakvim promerom da ide na cannondale lefty vilu, odnosno da li je isti promer?



Trebalo bi da ne može kao što no leftu ni fatty ne mogu na svaki ram....

Imaš posebne lule za cannondale i nisu jeftine...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5467 posts

Postavljeno 11 February 2013 - 09:58 PM

jos nesto, zanima me da li moze lula sa ovakvim promerom da ide na cannondale lefty vilu, odnosno da li je isti promer?

Trebalo bi da ne može kao što no leftu ni fatty ne mogu na svaki ram...


dopuna: nije ni svaki lefty više "lefty" (to jest "head shock")! Molim da se ovaj post "čita" sa rezervom, jer minimalno 5 godina nisam uradio "update" po pitanju dimenzija head shocka. Mozda je u medjuvremenu doslo do usaglasavanja sa sve rasirenijim 1+1/2"! Znaci, mozemo da krenemo:

Cannondale (je) na vecini svojih modela ramova (mislim, ali mozda i gresim) ima(o) čeonu cev (head tube) u posebnom, patentiranom sistemu tkzv "head shock" ciji je precnik (nekad bio) veoma slican ali ne i potpuno jednak dimenzijama "standarnog" sistema 1+1/2" (1" jednako 25,4mm). Head shock podrazumeva sopstveni precnik za: lezaj upravljaca, vilu, lulicu, dok je za ram, sem precnika čeone cevi rama, strogo odredjena i njena duzina (visina: standard i XL) jer se" u nju" smesta mehanizam amortizera koji se nalazi u vratu vile. Stoga i ime sistema: head (tube) shock. Jedna od tehničkih mana ovog sistema je geometrija rama kod niskih vozaca, tj veoma visoka "pozicija" upravljača gde je potrebno ugraditi lulicu sa neverovatno velikim negativnim uglom, sto nekad zaista izgleda nakaradno!

U takve, "head shock" ramove se ugradjuju "head shock" FATTY amortizerske viljuske koje su teleskopske konstrukcije ali im se mehanizam nalazi u vratu vile. U ove ramove se uobicajeno ugradjuju i standarnde LEFTY viljuske koje imaju cev "vrata" viljuske u istoj dimenziji kao FATTY. Uz pomoc raznih adaptera moguce je ugraditi i razne druge pa i one najstandardnije (vrat 1+1/8 ili cak 1") viljuske.

Postoji nekoliko razlicitih modela adaptera koji omogucavaju da se LEFTY viljuske ugradjuju u standardne (1+1/8") ramove. Cannondale radi svoj pod imenom LEFTY4ALL dok sam najcesce sretao adaptere americke firme PROJECT321. Postoje 2 razlicita tipa, jednostavni, cevasti tip za novije "OP"I modele LEFTYja, kao i adapter sa "krunama" (gornja i donja integrisana za vrat vile) za starije modele.

Da bi stvari bile jos komplikovanije od skora postoje i Cannondaleovi "LEFTY SOLO" modeli TVRDIH vila koji imaju "standardni" vrati 1+1/8" i mogu da se ugrade u svaki "standardni" ram sa 1+1/8" čeonom cevi. ali i modeli "FATTY SOLO" koji se, posto su ove vile amortizerske, rade u HEAD SHOCK standardu.

Znaci odgovor glasi, ako imas adapter za LEFTY na 1+1/8" onda moze tvoja standardna lula :)
  • 0

#20 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 11 February 2013 - 10:14 PM

jos nesto, zanima me da li moze lula sa ovakvim promerom da ide na cannondale lefty vilu, odnosno da li je isti promer?

Trebalo bi da ne može kao što no leftu ni fatty ne mogu na svaki ram...


dopuna: nije ni svaki lefty više "lefty" (to jest "head shock")! Molim da se ovaj post "čita" sa rezervom, jer minimalno 5 godina nisam uradio "update" po pitanju dimenzija head shocka. Mozda je u medjuvremenu doslo do suaglasavanja sa sve rasirenijim 1+1/2"! Znaci, mozemo da krenemo:

Cannondale (mislim, ali mozda i gresim) na vecini svojih modela ramova ima(o) čeonu cev (head tube) u posebnom, patentiranom sistemu tkzv "head shock" ciji je precnik (nekad bio) veoma slican ali ne i potpuno jednak dimenzijama "standarnog" sistema 1+1/2" (1" jednako 25,4mm). Head shock podrazumeva sopstveni precnik za: lezaj upravljaca, vilu, lulicu, dok je za ram sem precnika čeone cevi rama strogo odredjena i njena duzina (visina: standard i XL) jer se" u nju" smesta mehanizam amortizera koji se nalazi u vratu vile. Stoga i ime sistema: head (tube) shock. Jedna od tehničkih mana ovog sistema je geometrija rama kod niskih vozaca gde je potrebno ugraditi lulicu sa neverovatno velikim negativnim uglom, sto nekad zaista izgleda nakaradno!

U takve, "head shock" ramove se ugradjuju head shock FATTY amortizerske viljuske koje su teleskopske konstrukcije ali im se mehanizam nalazi u vratu vile. U ove ramove se uobicajeno ugradjuju i standarnde LEFTY viljuske koje imaju cev "vrata" viljuske u istoj dimenziji kao FATTY. Uz pomoc raznih adaptera moguce je ugraditi i razne druge pa i one najstandardnije (vrat 1+1/8 ili cak 1") viljuske.

Postoji nekoliko razlicitih modela adaptera koji omogucavaju da se LEFTY viljuske ugradjuju u standardne (1+1/8") ramove. Cannondale radi svoj pod imenom LEFTY4ALL dok sam najcesce sretao adaptere americke firme PROJECT321. Postoje 2 razlicita tipa, jednostavni, cevasti tip za novije "OP"I modele LEFTYja, kao i adapter sa "krunama" (gornja i donja integrisana za vrat vile) za starije modele.

Da bi stvari bile jos komplikovanije od skora postoje i Cannondaleovi "LEFTY SOLO" modeli TVRDIH vila koji imaju "standardni" vrati 1+1/8" i mogu da se ugrade u svaki "standardni" ram sa 1+1/8" čeonom cevi. ali i modeli "FATTY SOLO" koji se, posto su ove vile amortizerske, rade u HEAD SHOCK standardu.

Znaci odgovor glasi, ako imas adapter za LEFTY na 1+1/8" onda moze tvoja standardna lula :)





:D Svaka čast....

Jedna stvar,video sam kod jednog momka homemade adapter za lefty....Naime zaintrigiralo me je jer je lefty max bio ugradjen na konu sex too(msm da se baš tako zvao ram)pa sam prišao i pitao.Čovek mi je rekao da mu je otac strugar i da mu je on to odradio...

Nisam više vidjao taj bajk msm da momak nije iz Kraljeva...

Što se fatty ultra tiče jako mi se svidja koncept jer sam probao 2-3 puta i jako su lepo radile i ne uvijaju se uopšte pod mojom velikom kilazom.....
Jedino što je lakše naći majstora za spejs satl nego za njih i lefty.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika