Jump to content


Fotografije

Pomoc oko Rock Shox Duke SL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 17 March 2008 - 11:12 PM

Znaci imam problema oko imenovane viljuske. Naime na prvim pogledom viljuska radi sasvim ok ali posle nekih 70-100km viljuska postaje fiksna. Probali smo je servisirati i bez uspeha posto nema vidljivih kvarova na njen unutrasnji sistem. Sve izgleda picikato. Ali mislim da posle predjene kilometraze ulje koje je u desnoj cevi pada skroz dole i to ukrucije viljusku. Ako neko je imao slicni problem neka pise. I ako neko prodaje komplet rebound sistem neka se javi

Duke SL = Vazduh leva nogica, ulje desna nogica
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#2 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 March 2008 - 11:51 AM

koliko sam ja skontao, bude zakljucana posle te kilometraze???

ako je tako, sta je meni palo na pamet, da ste sipali previse ulja, i kada se zagreje, ulje se rasiri i nema gde :) pa mora da se zakljuca
zavisi i kakvo je ulje, u kom je stanju lock ventil isl, ali mislim da ste sipali vise nego sto treba, nivo ulja mora da se meri do visine ventila + jos malkice, zavisi od amorta :)

ili sta moze, nisam bas swe skontao, da ti ostaje uje u gornjoj komori, i skroz se potopi amort, pa se ne vraca. jedino sto bi mi palo na pamet je da ti pada pritisak vazduha, a ako je problem u stapu gde je ulje, ne bih znao sta moze da bude, mislim da ne bi smelo da se to desava u desnoj komori, tj gde je ulje, jer u levoj, gde je vazduh, pravi se otpor vazduha pri prodiranju amorta na dole...
sad toliko od mene, nisam mnogo caprkao oko toga tj samo oko skareba, koji je skroz slican
  • 0
GO RIDE!!!!

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 March 2008 - 12:39 PM

Nema veze. Ulje u amortizeru je po propisima i nema ga previse. Nije bitno koje ulje ce da sipas. Znaci viljuska prvih 70-100km radi besprekorno ali posle se ukrucuje. Ja mislim da je zajeban reboun sistem u viljusku
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 March 2008 - 01:29 PM

mislish ne radi lockout???
  • 0
GO RIDE!!!!

#5 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 18 March 2008 - 01:31 PM

imam i ja tu viljusku ali nemam problema samo sto mi viljuska pusta ulje.... otiso semering... kad uzmem ram onda saljem viljusku u servis da promene ..... valjda ce da bude nesto !
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 18 March 2008 - 01:34 PM

Do 70-100km na viljusci sve radi kao podmazana i rebound i lockout. Posle te kilometraze se ukrucuje. Moje misljenje je da ne radi lepo rebound i da propusta ulje nadole sto na kraju ukrucuje viljusku
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 18 March 2008 - 02:16 PM

otisao ti je ventil za zakljucavanje, koliko ja mogu da procenim, posto RS u neke amorte ubacuje plasticne konuse za zabravljivanje, ili opruga za prag protiv udara iliti floudgate pusta,ne znam kako je na RS-u ali se obicno nalazi ispod ventila i reaguje na velike pritiske kad je zakljucana vila i onda otkljucava
  • 0
GO RIDE!!!!

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 March 2009 - 06:04 PM

Posle toliko vremena amortizer je sreden i doveden u odlicnom stanju. Mnogo polemike i pokusaja, ali na kraju uspeh :D :) :D Sada kako sto mozete da vidite amortizer ide na nekoliko "test" voznje
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2009 - 08:21 AM

Odlicno da radi, da li si mozda primetio da su na Duke-u mozda donje noge krive, tacnije da je pobegla leva noga u nazad, zbog moguceg koriscenja diskova? To moze da pravi slican problem... Da glavi na biksnam bas kako si opisao! :wink:
Al kad je reseseno...Odlicno!!! Jbg, kasnim... :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 March 2009 - 09:03 AM

Ma nogice su sasvim ok nema problema sa njima. Sada ga malo testiram da se opet ne vrati u mrtve ali za sada sve radi besprekorno solo sir, compression, rebound. Ej ali kako se odma oseti da je Duke cvrstiji od Recon-a nemogu da verujem.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 vucko

vucko
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 28 March 2009 - 11:21 AM

Ja sam sa njim presao oko 250km. i jos dobro funkcionise.Mozda se to desava ako previse dotegnes rebaund.Pozdrav za Ariota!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika