Jump to content


Fotografije

Kupujem senzor i drzac za brzinomer cateye enduro2


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 Nikola85

Nikola85
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 27 September 2012 - 09:22 AM

Postovani, posedujem brzinomer cateye enduro2 ali nemam drzac i senzor za njega. Ako neko ima viska ili mu je ostalo ili zna gde se moze kupiti kao rezervni deo, molio bih da mi se javi!

Hvala unapred
Pozz
  • 0

#2 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 September 2012 - 04:22 PM

planetbajk prodaje cateye-a ali nisam siguran da li imaju samo maunting kit!
  • 0

profilepic.gif


#3 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 September 2012 - 06:25 PM

Koliko znam nekaju ni za jedan model samo dodatke... Postoji na njihovom sajtu za enduro 8, velo 8 i jos neke modele sa kojima je kompatibilno, ali nemaju na stanju odavno... S tim da to ne odgovara za enduro 2... A gde to naci, pojma nemam, ja imam Velo 8 sa istim problemom... Jedino sto mozes da probas je da obilazis majstore pa ako neko ima slucajno neki koji moze da pase pa da ti proda... Tako sam ja nasao za moj ali je majstor trazio po meni jako puno, ne secam se koliko tacno ali po secanju bih rekao jedno 700 dinara za polovno koje nije izgledalo bas reprezentativno... :(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#4 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 27 September 2012 - 06:58 PM

Ja sam primetio da dosta ovih bajkova aka "donet iz Austrije" ili "donet iz Nemačku" (prodavci uglavnom imaju gomilu bajseva u ponudi) imaju na sebi instalaciju za raznorazne brzinomere i svetla, imaju i senzore samo fali glavna jedinica. :mrgreen:
Sad, koliko je neko od njih spreman da izađe u susret i pogleda šta zapravo ima, izmeri dimenzije itd to ne bi znao (iskreno mislim da su male šanse pošto većina neće ni na mailove da odgovara) ali eto, to je ideja a ne mora svaka ideja da bude realizovana 8)
  • 0

profilepic.gif


#5 Nikola85

Nikola85
  • Members
  • Pip
  • 21 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 September 2012 - 01:48 AM

Videcu da potrazim na buvljaku, kod prodavaca tih polovnih bicikala. A i hocu da proucim kako funkcionise taj senzor za bicikl, pa da ja nadjem neki drugi koji ce da obavlja posao. Postolje ko postonje, napravicu neki drzac za brzinomer. Ako neko ima skustva sa tehnologijom rada nek slobodno opise principp rada senzora.

Mislim da je senzor ustvari reed rele koji u prisustvu magneta indukuje impuls i salje ka kompjuteru, ali nisam siguran.

Videcemo...

Stay tuned... :)
  • 0

#6 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 29 September 2012 - 06:04 AM

Videcu da potrazim na buvljaku, kod prodavaca tih polovnih bicikala. A i hocu da proucim kako funkcionise taj senzor za bicikl, pa da ja nadjem neki drugi koji ce da obavlja posao. Postolje ko postonje, napravicu neki drzac za brzinomer. Ako neko ima skustva sa tehnologijom rada nek slobodno opise principp rada senzora.

Mislim da je senzor ustvari reed rele koji u prisustvu magneta indukuje impuls i salje ka kompjuteru, ali nisam siguran.

Videcemo...

Stay tuned... :)

Jeste da,i signal salje odredjenom frekvencijom tako da neces moci bilo koji da stavis.
  • 0

#7 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 September 2012 - 08:55 AM

Mislim da je senzor ustvari reed rele koji u prisustvu magneta indukuje impuls i salje ka kompjuteru, ali nisam siguran.

Jeste da,i signal salje odredjenom frekvencijom tako da neces moci bilo koji da stavis.

jeste reed senzor iliti po naški magnetni "taster" i tačno je ovo za frekvenciju ako je senzor bežični naravno...
  • 0

profilepic.gif


#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 September 2012 - 09:39 AM

Ja koliko vidim kompatibilno je to sa velo8 i velo5, ovaj nosač i sensor: 169-9730N
Evo ga i pdf za enduro 2:
http://www.cateye.co... ... N_v2_E.pdf

To sa slike je identično postolje i senzor kao i na mom. Ako hoćeš mogu da ti i izmerim razmak između šina i kontakata da budeš siguran pa stavi oglas (ali na sajt, jer su ti veće šanse da nađeš ako je nekom ostalo). Možeš i da odeš u neku prodavnicu i pogledaš kako izgleda nosač od velo 5 i 8.

Imaš i na oglasima ovaj kompletan za male pare ako ti odgovara:
http://cikloberza.co...ow.php?id=82748
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika