Jump to content


Fotografije

Ukraden Capriolo Pogonia u hodniku zgrade na N.Bgd !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 23 September 2012 - 02:38 PM

Vratim se malopre sa letovanja (koje je btw bilo najgore u mojoj istoriji, o tome kasnije),udejm u zgradu,17.sprat...u hodniku ostavio bajs zakljucan sajlom...sajla precvikana,bajsa nema!!! U pitanju je Capriolo Pogonia,crveno-crna kombinacija boja, nema nekih posebnosti na zalost.

Od dodatak na bajsu:

@ bidon za vodu, crni klasicni
@ srebrni rogovi na rucicama
@ nosac za sajlu na vertikali ispod sedista (sajla ona crna Cycle...nesto, kupljena u Intersportu)
@ sediste stavljeno Selle 3-zone

Gume na njemu su gradske,to sam odmah stavio umesto onih terenskih,nisam siguran koja marka. Inace bajs sam kupio tamo u dnu buvljaka na N.Bgd,kod onog celavog krupnog lika sto drzi Capriolo bicikle.

To sam se za sad setio...

Inace na moru bila velika poplava,odnelo mi auto, jedva ga popravili dole u Grckoj, oko 400€ za sad vec dao majstorima, jos ima da se radi turbina i ko zna sta jos! Kad sam video da mi nema bicikla,doslo mi da sednem na sred hodnika i placem od muke...

Da prijavljujem policiji kradju?
U zgradi na prizemlju postoje kamere i nadzor,da trazim pregledavanje snimaka i da to prijavim policiji da postoji snimanje ulaza u zgradu i hodnika ispred lifta?

Dajte mi neke savete molim vas,stvarno mi je ovo najgora nedelja u zivotu koje mogu da se setim :(

I samo nemojte molim vas da mi napisete da nije trebalo tu ga ostavim, to znam i sam, ali stan ima 40m2,tu zivom sa zenom i detetom, terasa minijaturna...gde po N.Bgd da trazim, koje lokacije da proverim...
Pokusacu da nadjem bar neku sliku bajsa da okacim!
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2012 - 11:39 PM

.

Da prijavljujem policiji kradju?

Mozes ako imas vremena na bacanje, mada zlu ne trbalo mozda i nije losa ideja ..

.
Dajte mi neke savete molim vas,stvarno mi je ovo najgora nedelja u zivotu koje mogu da se setim :(

[youtube_embed5][/youtube_embed5]

.
koje lokacije da proverim...

Imajuci u vidu da ti mozda nije nestao sat pre nego sto si se vratio, jer si bio na letovanju, onda uglavnom nigde. Do sada je verovatno to otislo sto u delove sto u sekundar. Ako si bas zeljan avanture onda peglaj nehigijenska naselja, Staro sajmiste, pa na dalje. I pazi da posle za tobom ne krene potraga ...
  • 0
Postavljena slika

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 September 2012 - 05:43 AM

I samo nemojte molim vas da mi napisete da nije trebalo tu ga ostavim, to znam i sam, ali stan ima 40m2,tu zivom sa zenom i detetom


Paaaaa, ajde da ti ne kažem, ali zašto ga nisi turio u stan kad je stan već bio prazan?
Btw nas dvoje u 44 kvm sa 3 bicikla, nađe se mesto, samo treba odabrati ćoše.
Sad je gotovo, al' kad se useli sledeći...
  • 0

#4 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2012 - 10:40 AM

Sad je gotovo, al' kad se useli sledeći...


Član ili bicikl? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 September 2012 - 12:10 PM

Does not compute difference. :mrgreen:
  • 0

#6 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 24 September 2012 - 02:06 PM

Da prijavljujem policiji? Pretpostavljam da je uzaludan posao i danguba vremena, ali ipak da mi bude cista savest da sam sve uradio sto sam mogao...

Zamoliosam predsednika kucnog saveta u zgradi da proveri kamere i snimke, snima se celo prizemlje pored liftova (a morao je lopov liftom jer sam na 17.spratu), mora biti da se vidi nesto. To cu da kazem i policiji, sto da ne, bas da vidim sta ce reci plavci.
  • 0

#7 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2012 - 02:19 PM

Prijavi obavezno, ali ne ocekuj puno do njih... Nikad se ne zna, mogu da uhvate lopova za nesto drugo pa kad krene da peva da kaze i za tvoj bajs... :) I obavezno prijavi vrednost bajsa dosta vise nego sto vredi... Ali obavezno... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2012 - 05:37 PM

I obavezno prijavi vrednost bajsa dosta vise nego sto vredi... Ali obavezno... :)

I posle uzivaj kad krenu da zezaju tebe umesto lopova. Elem banditi nisu blesavi, i ne kradu trasholike bicikle masovno tek tako. Sve te kradje su sitne i za njih se prakticno i ne odgovara, ili u najgorem slucaju preksajno ... Jedini nacin da se doaka banditu je da se vlasnici vise bicikala koje je maznuo udruze i napisu zajednicku tuzbu , onda prelazi u krivicnu i mozda mu se svasta desi ..
  • 0
Postavljena slika

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 September 2012 - 06:20 PM

A to pre ili posle hvatanja lopova?
  • 0

#10 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 24 September 2012 - 07:22 PM

Pa nista te ne kosta da ga prijavis, samo pripremi papire bicikla (ako ih imas). Nedavno su i mom prijatelju ukrali biciklo i u stanici su mu rekli da ako ne prijavi kradju, a u medjuvremenu mu nadju bicikl, onda nema pravo da ga uzme nazad vec sve ide preko suda dok se ne utvrdi ko je vlasnik :|

Na tvom mestu bih pozurio sa nabavljanjem tog snimka sa video nadzora jer sve zavisi koji sistem se koristi, pa cesto se snimak automatski brise posle par dana, radi ustede prostora na disku.
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2012 - 07:27 PM

A to pre ili posle hvatanja lopova?

Posle, pre mozes samo protiv nepoznatog pocinioca ...

BTW jednom mom rodjaku su maznuli bicikl iz hodnika.Odneo je video snimak lopova u stanicu, i bukvalno mrdnuli prstom nisu ... Inace lopov je model prosecnog komse, mator u nekim poznim 40tim, sa sve bracnim zuljem (aka bojlerom), fin, kulturan i ljubazan u meri da cak i postaru pridrzi vrata na ulazu :D
  • 0
Postavljena slika

#12 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2012 - 07:42 PM

I obavezno prijavi vrednost bajsa dosta vise nego sto vredi... Ali obavezno... :)

I posle uzivaj kad krenu da zezaju tebe umesto lopova. Elem banditi nisu blesavi, i ne kradu trasholike bicikle masovno tek tako. Sve te kradje su sitne i za njih se prakticno i ne odgovara, ili u najgorem slucaju preksajno ... Jedini nacin da se doaka banditu je da se vlasnici vise bicikala koje je maznuo udruze i napisu zajednicku tuzbu , onda prelazi u krivicnu i mozda mu se svasta desi ..




Ne znam da li znas za slucaj sto je mislim u BG-u pandur, koji je bio na godisnjem, tuzio svoju stanicu zbog kradje bicikla.. Dosao je da obidje nekoga u stanicu sa bajsom vrednim ako se dobro secam oko 2000 eura i kad je izasao bajsa nije bilo... Kako je rekao vec jednom su mu ukrali bajs koji je bio vredan preko 1000 eura (ne secam se tacno koliko) i nije tuzio... Tako da kradu oni i skuplje bajseve, ne brini se ti za to...

A i ne znam zasto bi tebe zezali i na osnovu cega... Uvek ti mozes reci da je na bajsu bila neka brutalna oprema i da dignes vrednost bajsa... I ako ga nekim slucajem nadju, kazes da je to taj bajs, samo je neko stavio manje vrednu opremu a onu verovatno prodao.. :D

ps. Ne mislim ja da ce panduri da hvataju lopova ako prijavi da je vredniji bajs... A i inace, provereno znam (makar sto se tice Novog Sada) da nije problem u policiji nego u sudstvu. Policija je hvatala lopove, oni dodju do sudije i sudija ih pusti uz uslovnu uz obecanje da vise nece krasti bicikle... A verovatno cim izadju iz suda ukradu neki da mogu da dodju do kuce... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2012 - 08:56 PM

Ne znam da li znas za slucaj sto je mislim u BG-u pandur, koji je bio na godisnjem, tuzio svoju stanicu zbog kradje bicikla.. Dosao je da obidje nekoga u stanicu sa bajsom vrednim ako se dobro secam oko 2000 eura i kad je izasao bajsa nije bilo... Kako je rekao vec jednom su mu ukrali bajs koji je bio vredan preko 1000 eura (ne secam se tacno koliko) i nije tuzio... Tako da kradu oni i skuplje bajseve, ne brini se ti za to...

Ne se brini za njega.U proseku barem jednom do dva puta godisnje mu maznu bajs marke "Shimano Dura Ace", sto ispred pandurske stanice, ispred stadiona pandusrkog fudbalskog kluba, iz trznog centra. Potom se povede hajka kako su nasem mucenom & neprevazidjenom biciklisti maznuli bajs od 3000 evra, pa nekako izlelemudi odstetu pa onda jovo na novo ... U prinicipu nisi mogao gori primer da nadjes, jer bi u uredjenoj drzavi verovatno/mozda do sada fasovao robiju zbog prevare ...

A i ne znam zasto bi tebe zezali i na osnovu cega... Uvek ti mozes reci da je na bajsu bila neka brutalna oprema i da dignes vrednost bajsa... I ako ga nekim slucajem nadju, kazes da je to taj bajs, samo je neko stavio manje vrednu opremu a onu verovatno prodao.. :D


Jasta, mozes i da kazes da si ga dao na pozlatu, pa potom okitio Swarovski kristalima, i montirao XX opremu. Ali tu stoji zackoljica.Kako je u pitanju zvanicna istraga, a ne igra zmurki i gluvih telefona, bez problema mogu od tebe da zatraze dokaz o poreklu taksativno za svaki deo koji navodno imas.Elem jel imas racune od XX opreme?
  • 0
Postavljena slika

#14 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 September 2012 - 09:13 PM

To u svakom slucaju... Ali briga njih za tako nesto, pa mrzi ih da uzmu i zavedu kad dodjes da prijavis kradju, a ne nesto vise... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2012 - 09:30 PM

Ali briga njih za tako nesto, pa mrzi ih da uzmu i zavedu kad dodjes da prijavis kradju, a ne nesto vise... :)

Tako je, i bas zbog toga se postavlja pitanje zbog cega da se cimas, jer

1. bicikl koji odgovara pimpovanom opisu koji si dao inace ne postoji, pa sve i da umru od zelje da ga nadju to nece uspeti
2. ako uspeju da pronadju nesto sto ima ram sa serijskim brojem koji si dao, i krenes u pricu o bajnoj opremi, mozes nahebati ako nekome zacackas sumnju. Jesu oni lenji, ali kad se zainate razvale te cisto fore radi :)
  • 0
Postavljena slika

#16 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 25 September 2012 - 12:11 AM

Samo kaži da je vlasnik bicikla izvesni japanac ( " Neka Migaduwa " ) :mrgreen: , prosto i jednostavno, ima Ivica odma' da pošalje maricu ! :D

Sam si sebi ukrao bajs da bi naplatio od osiguranja ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#17 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 25 September 2012 - 02:22 PM

Prijavljujem policiji tako sto odem u najblizi sup ili nekako drugacije?
  • 0

#18 besko

besko
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 25 September 2012 - 04:18 PM

Prvo nadji snimak,vidi datum,a i mozda ti taj lik bude poznat. Ako mozes snimak u najblizi sup da odneses i da kazes da bike kosta 250e. I da im stalno dosadjujes. Srecno. :)
  • 0

#19 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 28 September 2012 - 06:23 AM

Prijavio kradju bicikla sinoc, SUP N.Beograd. Al su oni policajci opusteni, prijavu sastavljao jedno 45min iako je moglo za 15min, sta ces takav im posao!
Dao podatke, osobenosti bajsa, serijski broj itd...inace predsednik kucnog saveta nasao na snimku gde se vidi odvozenje bajsa (kamere su u prizemlju izpred lifta), pa su panduri trazili da donesem snimak ili ako ovaj iz zgrade ne bude dao snimak oni ce otici po njega.
Jedna zanimljivost - iskomentarisem kako se verovatno malo bajsevaa nalazi, kaze covek dodji vamo na prozor, otvori i pokaza mi dvoriste sup-a, a tamo lezi naslagano bar jedno 20-ak komada, sve jedan preko drugog??? Kaze nadjeni kod lopova ali posto niko nije prijavio kradju ne znamo kome da ih vratimo :)
  • 0

#20 jablan

jablan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 28 September 2012 - 08:34 AM

Kaze nadjeni kod lopova ali posto niko nije prijavio kradju ne znamo kome da ih vratimo :)

E, ali pitanje je da bi našli vlasnika ako je npr prijavio krađu u Novom Sadu? Iskreno sumnjam da im je jedinstven registar.
  • 0
Ulice za bicikliste - uzb.rs FB




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika