Jump to content


Fotografije

Rade_NS [drumas] Trek 1000 SL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
89 odgovora na ovu temu

#41 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 25 March 2013 - 11:18 AM

Pa sad, nije teško naći lulu od 8 cm naviše, a ima ih i kraćih.

Ako ti je dužina bicikla sada ok sa sedlom pomerenim napred, znači da ćeš sa centimetar kraćom lulom moći da vratiš sedlo na sredinu šina. Znači lula oko 11 cm, a takvih imaš da biraš i novih i na oglasima.
  • 0

#42 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 March 2013 - 02:15 PM

Super, nisam znao da ima i tako kratkih lula, sve sto sam video je preko 10 cm.. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#43 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2013 - 12:39 PM

Bio u Madjarskoj, kupio shimano pedale r-540 i skontao da mi one sprinterice ne odgovaraju... :(
Tako da se nastavlja potraga za patikama. Do kraja cu kupiti nove. :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#44 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 12:56 PM

Koliko vidim te patike su za Speedplay pedale, je li zbog toga ne odgovaraju? Ili zbog veličine?
Lepe su, mislio sam da samo Mavic ima takve žute.
  • 0
Pozdrav

#45 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2013 - 05:42 PM

Kupio juce pedale i plocice (koje su kompatibilne sa mojim postojecim pedalama), uzeo da namestim kad ono rupe imaju veci razmak nego sto bi trebalo... :( Ne znam za koje su pedale, ali mi bezveze da sad kupujem opet druge pedale a ove prodajem, nekako mi je lakse da onda nadjem odgovarajuce patike. :)
http://www.cikloberz...p?img=18570&t=n
Djon patike, te tri rupe su dosta sire... :( A s obzirom da prvi put kupujem patike, pojma nisam imao da taj razmak treba da bude manji. Tek kad sam video da ne pase sam skontao da novije patike imaju manji razmak. :)
http://www.bikeinn.c... ... _42844.jpg
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#46 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 05:59 PM

Na te sprinterice ne ide ni Shimano ni Look plocica za drumasa :cry: .
  • 0
.

#47 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 06:00 PM

Ja vidim tu 4 rupe, ustvari 8 :), verovatno misliš na ove spoljnje koje već imaju neke šrafove unutra. Za Speedplay pločicu su ove 4 unutrašnje rupe, ne znam šta ti spoljni šrafovi drže.
  • 0
Pozdrav

#48 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2013 - 06:03 PM

Skontao sam to i ja, ali kasno. :)
Jbg, sad ne mogu nista da radim, sem da ih prodam pa da kupim druge. :( Svako neiskustvo se placa. Skontao sam da te 4 rupe idu kod mtb, a 3 kod road, ali kanda nije tako... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#49 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 06:08 PM

Za mtb idu 2 rupe. Lice na one 4 u sredini ali su te 4 na pogresnom mestu da bi jedan ili drugi par mogao da se iskoristi za mtb.
  • 0
.

#50 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2013 - 06:35 PM

Bezveze... :) Hvala za info, to nisam skontao. Sad kad razmislim, tacno je tako kako si rekao. Eh, sve toliko slicno, a tako razlicito. :D
Ali, uci se na greskama... Znam da ovu necu ponoviti sigurno. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#51 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 07:17 PM

Kupio juce pedale i plocice (koje su kompatibilne sa mojim postojecim pedalama), uzeo da namestim kad ono rupe imaju veci razmak nego sto bi trebalo... :( Ne znam za koje su pedale, ali mi bezveze da sad kupujem opet druge pedale a ove prodajem, nekako mi je lakse da onda nadjem odgovarajuce patike. :)
http://www.cikloberz...p?img=18570&t=n
Djon patike, te tri rupe su dosta sire... :( A s obzirom da prvi put kupujem patike, pojma nisam imao da taj razmak treba da bude manji. Tek kad sam video da ne pase sam skontao da novije patike imaju manji razmak. :)
http://www.bikeinn.c... ... _42844.jpg


koliko se secam NorthWave je davno pravio jednu seriju obuce koja sama po sebi nije mogla da nosi "plocice" za vezivanje sa automat pedalama vec se u odredjene upuste (u delu prema peti) na posebno dizajniranom djonu zaglavljivala adapterska ploca (zuti plasticni deo) koja se potom jos ucvrscivala vijcima. Ta adpterska ploca je tako postajala integralni deo djona i od nje je zavisilo koje plocice, znaci pedale, mogu da se koriste. Koliko se secam uz obucu se dobijao maksimalno jedan set ovih adapterskih ploca, e sad, da li po izboru ili kako ti proizvodjac odredi ne mogu da se setim. Za ostale adapterske ploce si morao da se snalazis.
Jedino sto je bilo dobro da su ploce za sve velicine obuce bile iste :)

Sve mi se cini da je ovaj prodavac zreo za rubriku "lukavi" jer je on to najverovatnije znao ali...najverovatnije "zaboravio" da ti kaze jer bi ti u tom slucaju najverovatnije odustao od kupovine. Ko jos ovde kod nas vozi SpeedPlay :)
  • 0

#52 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 07:34 PM

Dobro me potseti na ovu pricu. Ja sam imao Carnac sprinterice za SPD kupljene nove u nekom komisionu za smesne pare jer ih niko nije hteo i nije znao sta su u stvari. I one su bile predvidjene za adapter tj. plocu koja se srafi u djon a na adapter ide plocica od pedale. Adapter naravno nisu imale ali sam ga napravio od debelog parceta aluminijuma koji sam iskrojio i oblikovao da bi legao dobro na djon, izbusio rupe za pricvrsivanje na sprinterice, prosekao kanale u koje se srafe SPD plocice. Posao od mozda par sati. Tako uradjene, vozio sam ih godinama bez ikakvih problema ;).

Sudeci po tvojim sprintericama, moglo bi nesto slicno da se uradi.
  • 0
.

#53 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 07:49 PM

Tu je...

Attached Thumbnails

  • IMG_7086-.jpg

  • 0
.

#54 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 March 2013 - 07:59 PM

Uf sta bi mu uradio da je mene ovak zaje*o n2:757 ,al da ne podrzavam nasilne metode probaj da kontaktiras prodavca i proveri da ti mozda nije "kao greskom" zaboravio da posalje te adaptere.
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#55 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 08:15 PM

Dobro me potseti na ovu pricu. Ja sam imao Carnac sprinterice za SPD kupljene nove u nekom komisionu za smesne pare jer ih niko nije hteo i nije znao sta su u stvari. I one su bile predvidjene za adapter tj. plocu koja se srafi u djon a na adapter ide plocica od pedale. Adapter naravno nisu imale ali sam ga napravio od debelog parceta aluminijuma koji sam iskrojio i oblikovao da bi legao dobro na djon, izbusio rupe za pricvrsivanje na sprinterice, prosekao kanale u koje se srafe SPD plocice. Posao od mozda par sati. Tako uradjene, vozio sam ih godinama bez ikakvih problema ;).

Sudeci po tvojim sprintericama, moglo bi nesto slicno da se uradi.


svaka cast :)

koji je model sprinterice i koje pedale/plocice hoces da koristis?
Da probamo da pomognemo :)
  • 0

#56 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 08:37 PM

I koji je broj da ti damo mere gde da pozicioniraš rupe za pločice.
  • 0

#57 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 March 2013 - 08:58 PM

Zare da nemas jos koju sliku?
Mali edit jel njemu treba ovako nesto:
http://www.cambriabi... ... -Black.asp
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#58 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 09:42 PM

Zare da nemas jos koju sliku?
Mali edit jel njemu treba ovako nesto:
http://www.cambriabi... ... -Black.asp


slicno, ali ni nalik.
Ista namena samo drugi proizvodjac s time i kompletan dizajn
ali napokon se razumemo :)

Mala ispravka, adapterske plocice dolaze u raznime velicinama.
Svaka adapterska ploca je dvobroj.
  • 0

#59 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2013 - 10:18 PM

Pedale koje sam kupio su
http://www.cikloberz...p?img=18578&t=n
http://www.cikloberz...p?img=18577&t=n

Oglas od sprinterica koje sam kupio je
http://www.cikloberz...ow.php?id=98047
prica je kao da je i on kupio te patike, ali je pogresio posto njemu trebaju za mtb, a ne za road pa ih prodaje, a meni se svidelo kako izgledaju pa reko ajde, a nisam ni skontao da to nije to. Ali nije to problem, momak je bio, aj da kazem, ok nego majstori u Fanatiku (Novo Naselje) sa kojima je ovaj izgleda dobar su komentarisali kako su to super sprinterice, rekao sam im da mi treba za drumasa, cak sam i pokazao jednom slike pedale koje imam, pitao da li se plocica srafi na ta tri srafa neko od njih mi rece da da, samo se odvrnu ti srafovi, stavi se plocica i zavrne opet...
Ocigledno sam izigran, ali sta je tu je. U svakom slucaju mogu da probam da mi neki limar napravi ulozak pa da tako resim problem, ali nemam pojma kako to tacno da uradim... :(
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#60 Bojjan96

Bojjan96
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 27 March 2013 - 11:13 PM

Možda si u prethodnim postovima napisao,nisam ih detaljno pročitao ali sam pogledao.

Koliko si platio pedale?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika