Jump to content


Fotografije

Montiranje Shimano Xt Hollowtech II pogona


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 14 March 2008 - 04:01 AM

Kupio sam Shimano XT Hollowtech II pogon u decembru i naravno odneo kod majstora da ga namontira jer nemam HOllowTech kljuch.Posto je mesto na ramu gde dolazi pogon 68mm(naravno dobio sam i 3spejsera(prstena)da doglave do 75mm).E sad posto je majstor sva tri spejsera stavio sa leve strane(tamo gde nisu zupcanici pogona)zavio patronu namontirao pogon i to je.Da li je to pogresno i da li neki spejser ide sa desne starne posto sam video sliku na netu gde je drugaciji raspored spejsera?Sve za sad radi ok al ne bi voleo da se nesto s :cry: ebe.Hvala unapred :) :!:
  • 0

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 14 March 2008 - 04:10 AM

Evo slike sa neta gde sam video drugi raspored,neki Cube sa E-bay(nebitno).E,meni su sva tri spejsera sa leve strane(pokazuje strelica),dok je ovde to jedan ,a sa desne strane su dva koliko vidim :shock: ...

Attached Thumbnails

  • sa neta.JPG

  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2008 - 07:24 AM

Fabricki idu dva spejsera desno, a jedan levo. U nekim situacijama ja sam montirao dva spejsera levo, a jedan desno da bi privukao lancanike ka ramu.
  • 0

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2008 - 08:19 AM

Ne boj se, raspored šajbni ne može da zezne stvar, kao što Hari reče, u nekim situacijama treba pogon približiti, u nekim odaljiti. Ne znam situaciju kod tvog rama/menjača, moguće da je morao da približi pogon menjaču da bi funkcionisao kako treba, mada nisam dosad čuo za takav "ekstreman" slučaj da sve tri budu na jednoj strani. Pre će biti da je "odradio" posao.
Ipak, ja bih makar jednu prebacio desno...jer samo njihovo uputstvo kaže da sa strane zupčanika idu 2, a sa suprotne 1 u normalnim uslovima, a 90% je takvih slučajeva.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 14 March 2008 - 08:53 AM

Mozda je tvoj ram nesto zeznut i da se leva kurbla mnogo priblizavala ramu(ali ako bi bijo zeznut ram sto bi ga vozijo jel :lol: ) pa je serviser izbacijo napulju sa sajbnama. Ali pre svega mislim da je majstor uradio previd oko sajbni kod Xt-a. Slobodno mu idi nazad i neka stavi sajbne kako treba. Vako ima da se naviknes na neku vonju gde leva noga ti je malo dalja od rama
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 14 March 2008 - 09:01 AM

Tako sam i mislio,dve desno jedna levo(kao na slici) ili bar da jednu stavim desno jer cev od 68mm je podjednako kratka sa obe strane tj simetricna pa je slucaj sva tri spejsera sa jedne strane nelogican.Al ajde da rezimiramo,ako je sve utegnuto kako valja to nista ne moze da sjebe,mislim pre svega na patronu?

Ps:Razmisljam se da narucim Hollow Tech kljuc...
  • 0

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 14 March 2008 - 09:49 AM

Primetio sam da mi leva noga bezi a desna gadja u centar,to je bilo posle 80 km kad me umor stigao pa osecas(tripujes)i najmanju sitnicu narednih 15-20km do kuce.Nosim mu danas da prebaci dva spejsera desno a jedan ostavi levo(kako Vec rekoste sva trojca a i Shimano).Ram je prav ko strela inace, bio je na njemu XT HollowTech I,pa se sjebala patrona i onda sam promenio ceo pogon. :D
  • 0

#8 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 14 March 2008 - 10:34 AM

desno 2 levo 1 kada je prednji menjac sa obicnim kacenjem, na cev, sad j***m li ga kako se to zove :D

a kad imas kacenje menjaca na patronu, jelte, ide 1-1
  • 0
GO RIDE!!!!

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 14 March 2008 - 12:41 PM

Evo stigoh,prepakovaono,desno sam stavio jedan,levo ostala dva spejsera,nije bas kako je ovde receno ali sve radi ok,prednji menjac se malo udaljio od sipke rama na kojoj je inace a velika shajbna pogona i mala shajbna kasete se ciljaju bas kako treba :D .Kraca voznja od 30km(asfaslt-laki offroad)je potvrdila dobro podesen pogon =D> .Hvala ljudi na savetima .nadam se da ce jos nekom da koristi ova temica :wink: :!:
  • 0

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 14 March 2008 - 11:51 PM

Nema na cemu. Uvek smo tu da pomognemo
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 19 March 2008 - 03:44 PM

Ja pre neki dan zamenio pogon i stavio novi XT, nisam ni obracao paznju sta mi je Dostanic namestao, pa posle ove procitane teme pogledah i videh da imam 2 levo, 1 desno.Kad sam izvadio pogon iz kutije i video da ima tri spejsera hteo sam od jednog(2.5mm)da napravim dva(1.25mm) da bude simetricno, a to su najverovatnije i da uradim.Ne znam sta da radim, da li da menjam, menjac mi dobro radi.
  • 0
Nemanja Glisic

#12 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 19 March 2008 - 04:56 PM

Kao shto rekoh i ja sam tako namestio,nevalja sva tri spejsera na jednoj strani solje rama.Kad su sva tri na jednoj strani,deo patrone(bb-cups se zovu ako se ne varam)ne 'hvata' dovoljno navoja solje rama sa te strane gde su sva tri prstena(spejsera).Kad mi je majstor skinuo deo patrone sa te strane gde su bila sva tri (a sada su dva) BB-cups je odmah spao(kao da je jedva 'CEKAO') sto ce reci nije imao dovoljno navoja.Odnos 2-1 ili 1-2 je ok ali 3-0 ili 0-3 je greska i ne valja eksperimentisati(radi to Ok ali kad se zapne malo jache...ko zna #-o )
  • 0

#13 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2008 - 07:18 PM

Montaza Hollowtech II pogona moze da bude razlicita od slucaja do slucaja. Kada lanac stavimo na srednju sajbnu i 5-6 zub pozadi, lanac treba pravo da stoji. Fora je u spejserima dva desno a jedan levo ili dva levo a jedan desno, da namestimo pogon u najbolji polozaj.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika