Jump to content


Fotografije
- - - - -

PLANINARSKI DOM LIPOVE VODE-CER


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#1 rojers

rojers
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 20 August 2012 - 05:58 AM

U subotu 18.08. i nedelju 19.08. 2012 god. sam vozio turu Lazarevac-Koceljeva-Cer-Valjevo-Lazarevac ukupno 214 km. Noć izmedju subote i nedelje sam proveo u planinarskom domu Lipove vode na Ceru. O turi nemam da napišem ništa posebno,ali se javljam da bi pohvalio planinarskidom.Da se razumemo smeštaj nije ništa spektakularno,nema luksuza, ali smatram da ljudima koji vole ovakve stvari luksuz u ovakvim slučajevima(odlasci na ture) i nije tako bitan.Smeštaj je organizovan u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama i košta samo 500din po krevetu.Kupatilo je zajedničko(Pa planinarski dom je,zar ne?)Što se tiče klope dogovarate se na licu mesta sa ljubaznim domaćinima,a jela su u vek prisutan roštilj, a po želji se može dobiti i kuvano jelo.Porciju kobasica,porciju od 10 ćevapa,dve salate i pivo smo drugar i ja platili 850 dinara.Znači jeftino.Toplo preporučujem ovaj smeštaj za sve koje put navede na ovu stranu.Ovaj post pišem u momentu kada igrom slučaja kod sebe nemam vizit kartu sa brojevima telefona domaćina za kontakt, pa ću vrlo brzo postaviti i kontakt telefone domaćina.Pozdrav svima Vladimir, Lazarevac.
  • 0

#2 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 20 August 2012 - 08:08 AM

O turi nemam da napišem ništa posebno,ali se javljam da bi pohvalio planinarskidom.

О тури увек може нешто да се напише,али је тебе колега мрзело :D Такође бих препоручио планинарски дом "Липове воде" на Церу,јер се надам да ће дом са садашњим закупцем (госпођом Бранком и њеном породицом) поново постати посећен као што је некада био.Нажалост,немам никакав контакт телефон,али ти рече да га имаш,па га ти и постави :D А,да :D честитам на пређеној километражи и релацији коју сте ти и колега возили.Следећи пут,молио бих мало текста и фотке :D Хвала :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#3 JPerro

JPerro
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 20 August 2012 - 09:28 AM

http://www.planinars...rs/kontakt.html
  • 0

#4 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 20 August 2012 - 01:27 PM

http://www.planinarskidom-cer.rs/kontakt.html

Одлично колега =D> Коначно се неко сетио да уради сајт,за овај прелепи планинарски дом :D на прелепој планини Цер :D или од миља Церко :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#5 rojers

rojers
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 20 August 2012 - 03:41 PM

Pa nešto kratko i o turi.Deonica do podnožija Cera za mene razočarenje jer priroda ovde i nije pokazala svoj dar za "arhitekturu" i uz to prilično pusto, a zbog ove suše i prilično "spaljeno".Od Cera do Valjeva priroda se pobrinula za "arhitekturu"-šumovito,uz dolinu Jadra prelepo(samo opet suša radi svoje Jadar skoro presušio :cry: )E da kontakt telefoni(kontak sa sajta ne važi to je telefon bivšeg zakupca)
Dragan-Cer-Lipove Vode
063/820-63-91
064/258-68-06
  • 0

#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2012 - 04:30 PM

Pozdrav Lazarevčaninu i pitanje za Legionara i ostale, ako znaju. Vidim da se do doma može doći iz Šapca, ali i iz Bogatića. I jednim i drugim pravcem, preko Mitrovice, iz NS mi je kilometraža skoro identična. Da li je i uspon i sa jedne i sa druge strane sličan?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 20 August 2012 - 05:17 PM

Pa nešto kratko i o turi.Deonica do podnožija Cera za mene razočarenje jer priroda ovde i nije pokazala svoj dar za "arhitekturu" i uz to prilično pusto, a zbog ove suše i prilično "spaljeno".Od Cera do Valjeva priroda se pobrinula za "arhitekturu"-šumovito,uz dolinu Jadra prelepo(samo opet suša radi svoje Jadar skoro presušio :cry: )

Слажем се да је деоница Цер-Ваљево много атрактивнија (лепша) него,деоница Лазаревац-Цер.У пролеће и јесен су вожње бициклом праве :D што се уживања у природи тиче.

Одговор Срђонију - Правац Богатић-Прњавор-Чокешина је тежи за вожњу у односу на Шабац-Цер (све асфалтом,који је од скретања са магистрале Шабац-Крупањ,према планинарском дому,у све лошијем стању :( ). Такође,правац Богатић-Прњавор-Чокешина,је од села Чокешина до планинарског дома све макадам,који на завршној деоници до дома,прелази у крупно камење које је до пола у земљи,а пола је вани и по томе се вози,прилично је труцкаво,али се издржи,јер се вози гребеном Цера,а све кроз шуму са обе стране пута.Такође тај правац има и пар мало јачих узбрдица,али не нешто неизвозиво :D Ако никада ниси возио ту деоницу,препоручујем је за долазак,асфалтни пут ти остаје за повратак :D Такође,постоји опција да возиш Богатић-Липолист-Добрић-манастир Радовашница- "војним путем" кроз шуму кривудаво до пред сам планинарски дом се излази.Од манастира Радовашница до пл.дома има око 6-7км.Ако још неко време будем незапослен,а ти кренеш на Цер,зови да те отпратим за коју год се варијанту оодлучио :D Мислим да сам све рекао,али ако још нешто треба....ко пита не скита :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#8 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2012 - 09:26 PM

Hvala, Zorane. Nekako mi ta varijanta od Radovašnice deluje i najprimamljivije, ali bih se u svakom slučaju teško odlučio da njome krenem sam. Nadam se da će nam se ovog puta vreme i volja poklopiti :D , pa da odemo zajedno...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#9 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 21 August 2012 - 07:54 AM

Важи Срђони,ти се свакако јави.Правац од Радовашнице ћу претходно проверити пошто је задњи пут када сам га возио у првом свом делу био у очајном стању (зарастао у коров,пало велико дрво преко пута... :( ).Даље је погодан за вожњу,само тај први део је дискутабилан.
Упадосмо колеги у тему само тако :D Надам се да се неће љутити,јер је и сам допринео томе :D Толико је нахвалио планинарски дом на Церу,да је Срђони одмах пожелео да отпутује на Цер :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#10 mikara

mikara
  • Members
  • 8 posts
  • LocationBogatic

Postavljeno 21 August 2012 - 08:20 AM

i ja sam za turu po ceru :) ako ima mesta, isao sam tim stazicama vise puta i super su, ide se grebenom, kroz sumu, taman zahtevno koliko treba :) , ja sam iz bogatica pa bih mogao da vam se prikljucim zavisi sa koje strane krenete :), mozda je bolje od cokesine jer kako je zoran naveo, ostane afsfalna nizbrdica od lipovoih voda kao nagrada za kraj :)
  • 0

#11 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 21 August 2012 - 03:13 PM

Правац од Радовашнице ћу претходно проверити пошто је задњи пут када сам га возио у првом свом делу био у очајном стању (зарастао у коров,пало велико дрво преко пута... :( ).Даље је погодан за вожњу,само тај први део је дискутабилан.

Цитирам сам себе :mrgreen: #-o :D Мало пре сам се возио на Цер и могу рећи да је деоница за коју сам се плашио да је немогућа за вожњу-одлична ! Урађен је нов макадамски пут (пар километара)-даље се наставља старим који је још у добром стању.Све у свему,може да се вози :D Од асфалта (подно манастира Радовашница) пут до планинарског дома је дуг 7,7 км.Један километар пре пл.дома,са десне стране пута је извор са одличном водом (видно је обележен,не може се омашити).За људе који воле off roud вожње је одличан :D Од пл.дома до манастира-7,7км.спуста :D Пут води кроз шуму,нема неких видиковаца који би вас мамили да кочите и уживате у погледу :mrgreen:

i ja sam za turu po ceru :) ako ima mesta, isao sam tim stazicama vise puta i super su, ide se grebenom, kroz sumu, taman zahtevno koliko treba :) , ja sam iz bogatica pa bih mogao da vam se prikljucim zavisi sa koje strane krenete :)

Микара,на ово твоје питање ће ти Срђони одговорити :D Ако је Срђони за мир и тишину,можда и мене отера после километар-два :mrgreen:
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#12 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 August 2012 - 03:50 PM

Микара,на ово твоје питање ће ти Срђони одговорити :D Ако је Срђони за мир и тишину,можда и мене отера после километар-два :mrgreen:

Ja sam uvek za društvo. Naravno da su svi dobrodošli, pogotovo dobri poznavaoci lokalnih prilika. Onda oni koji imaju rakiju.
A onda plavuše. :D
Javljam se na telefone i pp čim uspem da se organizujem!
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#13 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 21 August 2012 - 05:57 PM

Их, Легионар, Друже, па сад ти једино преостаје да поставиш вожњу на ЛМ :D ! Лепо сте ви сви ову вожњу представили, али видим да ту баш и нема места за Горана и мене, јербо, ако сам добро схватила, наше гуме тај пут не би издржале :cry: ?! У том случају, мораћемо нешто друго да смислимо, Гучево, Тршић, Троноша, ..., има у том крају свашта нешто да се види и научи...
  • 0

#14 mikara

mikara
  • Members
  • 8 posts
  • LocationBogatic

Postavljeno 21 August 2012 - 05:59 PM

super, ovo vec zvuci kao dogovor :D , samo ja mogu samo nedeljom jer ostalim danima nazalost radim :roll: , ili subotom od 12h jbg. voleo bih da se prikljucim ali naravno ako se vi ne uklapate nema nikakve ljutnje :wink:
  • 0

#15 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 21 August 2012 - 07:32 PM

A onda plavuše. :D

Ако сам ја добро информисан ти си ожењен :D Прати ли твоја супруга овај форум :mrgreen:

Их, Легионар, Друже, па сад ти једино преостаје да поставиш вожњу на ЛМ :D !

Зашто велико "Д" другарице :mrgreen: Ово је Срђонијева вожња,хоће човек да разбистри главу на Церу :D тако да он може,ако хоће да постави позив :D

наше гуме тај пут не би издржале :cry:

Било би коцкање.Ја данас избуши моје "ћелаве" гуме обе :D Можда да нам се придружите код дома,а до дома дођете асфалтом,преко Варне,Волујца... :roll: ,не знам колико вам то мења планове.Срђони би горе вероватно остао да ноћи,а можда останете и ви са њим :?:

samo ja mogu samo nedeljom jer ostalim danima nazalost radim :roll: , ili subotom od 12h jbg. voleo bih da se prikljucim ali naravno ako se vi ne uklapate nema nikakve ljutnje :wink:

Одговор се опет очекује од Срђонија :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#16 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 August 2012 - 10:00 PM

Oduzesmo Vladi temu. :D

Ако сам ја добро информисан ти си ожењен :D

Pa zato moraju prvo da dođu oni s rakijom :D ...
Neću da stavljam poziv, jer nisam apsolutno siguran da li ću ići ovog vikenda (ni da li bi to bio petak ili subota). Ne bih da se prema nekom obavežem, pa da ga zeznem. U slučaju da idem, moja definitivna putanja je NS-Sremska Mitrovica-Bogatić-Radovašnica-dom. Ali i sa mnom i bez mene, eto, dom radi i hvale ga...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#17 rojers

rojers
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 30 August 2012 - 04:34 PM

Srdjoni čuo sam da si bio na Ceru =D> .Nadam se da sam uspešno dočarao atmosferu na Ceru u Domu i da nisam pogrešio sa preporukom.Pozdrav od Vladimira.
P.S. Joca mi je preneo pozdrave
  • 0

#18 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 August 2012 - 10:51 PM

Stvarno najtoplija preporuka za domaćine u domu na Ceru, Branku i Dragana. Dom je čist i uredan, klopa dobra i jeftina, ljudi vrlo gostoljubivi i normalni... Pošto sam došao uveče, jeo, odspavao i sutradan ujutro krenuo nazad, nisam okolo mnogo toga video, pa planiram uskoro opet... :D

Krenuo sam iz NS rutom Futog (skela)-Beočin-Čot-Bešenovo-Veliki Radinci-Sremska Mitrovica, pa u Mačvu. Legionar me je dočekao u Bogatiću i proveo rutom Dobrić-Dublje-Slepčević-Radovašnica-manastir, a onda makadamom kroz šumu do željenih 600 i nešto mnv i doma Lipove vode. S beskrajnim strpljenjem propratio je moje umorno kilavljenje i činjenicu da sam, zbog stalnih grčeva u nogama (izdale me definitivno!), drugi deo makadama bio samo gurač bicikla :D , a sutradan me, posle kafe kod Ioneta u Šapcu, ispratio do Sremske Mitrovice. Da li da pričam nešto o njemu? Neću, sve se vidi u njegovim foto-putopisima, a bogatstvo je upoznati ga... :D

Uglavnom, ovaj put od NS do Lipovih voda ima 120 km i 1530 m uspona. Makadam od manastira Radovašnica dug je skoro 8 km, sve vreme se ide kroz šumu. Ima dosta kamenja, ali se sasvim lepo može voziti (ko može :D ), preporučujem i njega u oba smera. A kome se tuda ne ide, može i s druge strane asfaltom, od Šapca, skroz do doma...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#19 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 31 August 2012 - 09:01 AM

Legionar me je dočekao u Bogatiću i proveo rutom Dobrić-Dublje-Slepčević-Radovašnica-manastir, a onda makadamom kroz šumu do željenih 600 i nešto mnv i doma Lipove vode.

Само да наведем тачну (по редоследу) путању :D Срђони је навео путању коју би вероватно возили да смо негде уз пут попили литар домаће ракије :mrgreen: Путања је следећа:Богатић-Дубље-Слепчевић-Добрић-манастир Радовашница-планинарски дом Липове воде (упоредити са Срђонијевом путањом :mrgreen: ).
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#20 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 August 2012 - 10:25 AM

Срђони је навео путању коју би вероватно возили да смо негде уз пут попили литар домаће ракије :mrgreen:

Pa dobro, pisano je u sitne sate, pa mi je Dobrić malo skakutao pred očima... :D Hvala na ispravci!
  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika