Jump to content


Fotografije

Koje pedale


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2008 - 08:45 AM

Evo jos jednog dela gde hocu da napredujem :lol:

Jos se nisam susretao sa SPD pedalama i osecajem kada mozes nogama da vuces a ne samo da guras bicikl :roll:

Koliko sam gledao najpopularnije su SPD pedale i patike i ima varijanta sa okvirom (gde je moguce da se zadrzava blato - http://www.extremevi... ... cts_id/607 ) ili model koji je otvoren ( http://www.extremevi... ... cts_id/608 )

E, sada, zato sto imam jedan bajk koji koristim i za odlazak na posao i za popodnevno vozikanje po Fruskoj Gori, mislim da je bolje da uzmem ove sa okvirima da mogu lakse da vozim bajk u obicnim patikama.
Da li je ok model Shimano PD-M424 ili imate drugi predlog?
Ove su mozda ok i po ceni ali kako idu na obicnu patiku? ( http://www.cikloberz...show.php?id=940)

A sto se tice patika, uzecu neke shimano kada se pojave u radnjama i to je sigurno kompatibilno sa shimano spd pedalama :oops:

I za kraj - sve vise shvatam i obuzima me zelja da imam dva bajka:
- jedan obican za posao :|
- i jedan sklopljen po zelji za popodne i vikend i uzivanciju [-o< od kog se ne odvajas [-(

Mada vidim da ih neko ima i vise... O:)
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2008 - 09:33 AM

SPD sa okvirom koje si naveo su za ekstremnije varijante, tebi takve ne trebaju. Ako hoćeš kombinaciju i sa SPD patikama i običnim patikama, bolje uzmi ovakve:

Postavljena slika

Druge ( Sh 540 )koje si naveo imam i ja i za tu kintu odlično rade posao. Ukoliko ti je ovo skupo, model 520 takođe završava posao i to veoma dobro.

Ove su mozda ok i po ceni ali kako idu na obicnu patiku?


Veoma zeznuto za običnu patiku, apsolutno nije preporučljivo, samo SPD varijanta znači u ovakvim slučajevima. Dao sam ti predlog kombinacije gde obična patika pije vodu.

uzecu neke shimano kada se pojave u radnjama i to je sigurno kompatibilno sa shimano spd pedalama


Set za kopčanje u pedale se dobija kada se kupe PEDALE. Dakle, koje god MTB SPD patike da kupiš ( nemoj da ti uvale drumašku varijantu ), one idu bez kopči. Shimano, NW, Diadora, SIDI, Adidas, Nike...sve one odozdo imaju sistem za montiranje SPD-a, ali se kopče dobijaju uz pedale, ne cipele. Naravno,ako kupiš polovnu varijantu, moguće je da ne dobiješ kopče za cipele, pa stoga iste treba kupiti u nekom od servisa ili prodavnica.
A što se tiče broja bicikala - ne bih da ti ja dajem savete, imam ih 5 komada... :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 March 2008 - 09:39 AM

Ove Shimano 545 pedale su u klasi za freeride, gde vozacima treba spd i platforma kako bi imali bolji polozaj noge na samu pedalu. A da probas da nadjes Crank Brothers Smarty pedale. Jako su kvalitetne, suvise lagane i imaju istu cenu kao ove Shimano-ve. Ja bi iso na Crank. Ako vec kupujes preko interneta pazari nesto bolje nego ove Shimano. Za te pare ima mnogo boljih predala

Attached Thumbnails

  • smarty_blkred.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#4 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2008 - 10:07 AM

to misaxtr:

Da, video sam i te PD-M324, ali tu je kopcanje sa jedne strane - mislio sam da je jednostavnije ako je sa obe, ne moras da gledas koja je okrenuta...
Cuo sam da je potrebno i vezbanje zaustavljanja - operacija pre stajanja je otkacinjanje pedale, a ako se to zaboravi sledi tras! :oops: To cemo otom potom vezbati :mrgreen:

Patike sam gledao i nije mi bilo jasno kako se kace na pedale. Znaci sve nabrojanje marke patika su SPD modeli gde moze da se ugradi plocica - a proizvodjaci pedala razvijaju svoje model kacenja sa plocicom koja je univerzalna. =D>


to arioth:
Nisam mislio da kupujem preko interneta - nesto nemam poverenja, ali mi je tu lakse da se upoznam sa ponudom i cenama.
Gledam oglase, a i obilazim radnje pa kada se nesto interesanto pojavi...
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2008 - 10:21 AM

Cuo sam da je potrebno i vezbanje zaustavljanja

Naravno, u početku polako i vežbanje, da te ne "zateknu" obe noge zakopčane na pedalama. Savet: u početku namesti kopčanje na malo labaviju varijantu, da bi mogao da se otkačiš lakše i bez cimanja.

Znaci sve nabrojanje marke patika su SPD modeli gde moze da se ugradi plocica - a proizvodjaci pedala razvijaju svoje model kacenja sa plocicom koja je univerzalna.


Sve nabrojane marke patika koje su za MTB ( ne zaboravi da su drumaške patike drugačije ) kompatibilne su sa SPD ili "pedalama na kopčanje". Proizvođači razvijaju svoj sistem kačenja i u kompletu se dobije sve što treba da se postavi na SPD patike. Vrsta pločice koja ide na patike zavisi od tipa pedala, ali se to sve dobije u kompletu. Notiraj sledeće - kod nas je Shimano zastupljen, nešto malo wellgo i VP od pedala. Ostali proitvođači ( crank bros, Time i sl ) ne, pa to treba imati na umu, jer će ti kad - tad trebati rezervne pločice - a onda ili preko net-a ili naručba preko servisa.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2008 - 11:38 AM

Dolazim u Subotu u Begeš. Jel može savet gde da pogledam SPD patike(sprinterice) i pedale. I koje spd pedale mi preporučujete a da znate da ima na rafovima :P . Eto malo zahtevno pitanje, ali ako neko slučajno zna hvala mu.

edit: (cenovni rang za pedale do 30 evrića, za patike 70)
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#7 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2008 - 01:20 PM

Za patike pogledaj u Planet bike-u, Partizanu, Intersportu.
Za pedale, Planet, Capriolo, Terrano team... u radnjama bi trebalo da ima Shimanov model 520, verovatno i 540, možda i neka kombinacija platforma - spd...Intersport ima ponekad takođe pedale, kod profe u servisu se uvek nešto nađe.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2008 - 03:55 PM

Iskustva sa vožnje SPD (Shimano 505) pedala sa običnom obućom:

var 1 - tvrd (vibram) đon - kad sam jednom pošao u grad po groznom vremenu a nije mi se dalo da kvasim noge, pa sam uzeo svoje trekking cipeletine - može da se vozi bez problema.

var 2 - običan, mekan đon (a la šangajke) - može da se vozi, ali samo za u radnju i nazad i bez forsiranja, ulazi u stopalo, koščice pomera.

zaključak: izvodljivo, ali zašto se zaje*?


A pazi šta možeš da uradiš: podmažeš navoje, nabaviš odgovarajući ključ, i menjaš pedale spram potrebe. Treba ti 3 min. za zamenu uz dve leve ruke.
  • 0

#9 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2008 - 04:36 PM

Uporedi dobro cene prilikom kupovine! Pedale po servisima platices 15-25 eura, u zavisnosti od stanja. Na to dodaj jos 10-tak eura za plocice. U Planetu pedale sa plocicama kostaju 2500-2600din.
  • 0

#10 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2008 - 07:45 AM

Epilog kupovine pedala:

Kupio sam polovne Shimano PD-M324 u odlicnom stanju sa trange-frange berze. Uz njih sam dobio i pločice. Sve zajedno 20e.

Hvala svima na pomoci!
Jos mi je ostalo da kupim patike - merkam Shimano SH-MT31 i da isprobam taj novi osecaj pedaliranja :lol:
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#11 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2008 - 08:39 AM

Epilog kupovine patika i pedala, otišao u BG u caprilolo i imali samo 540 za preko 5k din i xt za preko 6k din, Kupio NW Lizzard S.B.S i vratio se u Novi Sad gde sam u radnji našao 520 nove za 30 evra.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#12 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2008 - 09:14 AM

CopyCat gde si nasao Northwave patike?

I koliko su bile te Lizzard S.B.S? Malo im cudan taj djon :wink:
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#13 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2008 - 09:29 PM

Barda nadam se da koristiš mejl, poslao sam ti na pp
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#14 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 20 May 2008 - 03:37 PM

Imate Wellgo u Intersportu i veoma su povoljne.
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 May 2008 - 04:28 PM

Ima kod mene wellgo m919, kupljene u intersportu i vožene oko 30 km. Dajem ih za jedno pivo od 2l ako ih još nisam bacio.

/Neopevano smeće. Jedina dobra stvar na njima je što su pločice kao SH-51 pa sam dobio 'rezervni par' za shimana/

Na trekker sam stavio Shimano M-520 i vrlo sam zadovoljan. NA MTBu imam M-505, radi pristojno ali zbog punog tela blokira ako ima blata i mora da se očisti i ona i oko kopče na patici

edit: odnosi se na pedale. Ako se misli na patike onda su valjda Cytec u is-u.
  • 0

#16 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 16 March 2010 - 07:53 AM

Šta mislite o ovim pedalama?
Preporučite SPD do 250 gr,a da nisu Ti,samim tim preskupe...
thumb.jpg
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 11:50 AM

Do 250gr, a da nisu skupe...Heh, to ces malo teze naci. :P Nisam vozio Acor pedale, a i ne znam ko ih prodaje. By the way, nisu li to jednostrane pedale? :-k
  • 0

#18 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 16 March 2010 - 01:08 PM

Čovek koji sebe naziva Zolt Barkanji traži za njih 35 e.Jednostrane su,vrede li toliko?258 gr
Da li ima nesto do 300 gr?Mozda davim,ali vozim 520 koje bih promenio,samo iz razloga ustede u tezini.Ne daju mi se pare za XT,zbog 40 gr.,razlike,a nesto ispod 300gr(pa nek je i gram) je moja psihološka granica,a novčana je 40-ak evrova :D
  • 0

#19 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 March 2010 - 04:31 PM

Crank Brothers EggBeater SL su 266gr.
Da bi bio ispod 250, treba Ti :wink:
  • 0

#20 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 16 March 2010 - 05:21 PM

Hvala na predlogu,ali ja bih uzeo pedale Shimano SPD sistema,poput Acor-a na prethodnoj slici.Prodavac tvrdi da imaju 258 gr.,pa sam pomislio da postoji neki sličan model,slične gramaže,po mogućstvu dvostrane,do 300 gr...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika