Jump to content


Fotografije

Utrnuli prsti na ruci


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
17 odgovora na ovu temu

#1 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2012 - 06:31 PM

Posle jedne za mene prilično duge relativno drum vožnje i intenzivnog naslanjanja na korman MTB-a, već drugi dan su mi utrnuli mali i domali prst na obe šake. Mogu da ih pokrećem, nije to problem, ali kao da su mi delom utrnuli.

Neka iskustva, ideje? :-k
  • 0

I chill harder than you party. 


#2 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 13 August 2012 - 09:04 PM

Posle jedne za mene prilično duge relativno drum vožnje i intenzivnog naslanjanja na korman MTB-a, već drugi dan su mi utrnuli mali i domali prst na obe šake. Mogu da ih pokrećem, nije to problem, ali kao da su mi delom utrnuli.

Neka iskustva, ideje? :-k


Ne brini, vratice se osecaj nakon par dana :)
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#3 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 13 August 2012 - 09:38 PM

Posle jedne za mene prilično duge relativno drum vožnje i intenzivnog naslanjanja na korman MTB-a, već drugi dan su mi utrnuli mali i domali prst na obe šake. Mogu da ih pokrećem, nije to problem, ali kao da su mi delom utrnuli.

Neka iskustva, ideje? :-k


Ne brini, vratice se osecaj nakon par dana :)


Ali nikad više kao onaj pre, stari dobri osećaj ! :D Sad je kasno, sve je gotovo ! :mrgreen:

P.S. Sad ne moraš da sediš da ruci za rad onoga - one dve od Desanke pa... ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 August 2012 - 10:12 PM

Nagnječio si nerv i to poprilično. Guglaj karpalni tunel.
Ili mnogo težine bacaš na šake ili ti je preduga lula ili...
  • 0

#5 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 August 2012 - 12:25 AM

Da, mnogo težine mi ide na šake i mislim da definitivno nisam u dobrom položaju za duže ture, razmišljao sam da to probam da rešim nekako, da menjam guvernalu, rogove, nešto već...

Bajs je ovakav model:

Postavljena slika

a ja sam visok oko 186-187 i imam nešto više od 100 kg i nisam baš model (narodski rečeno debo :lol: ). Na turi sam šticnu izvukao malo više u odnosu na ranije da bih komotnije pedalirao, tako da je opterećenje na šake bilo dodatno u odnosu na ranije ture. Aj dobro valjda nije ozbiljno, ako i propadnu četir prsta, ostalo još šesnaest, a i glava i srce su na mestu... možda n2:loony
  • 0

I chill harder than you party. 


#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 August 2012 - 02:29 AM

probaj da nos sedista podignes malo na gore,ali vrlo malo u odnosu na horizontalu.

Usputno moglo bi da pomogne uprise backsweep korman i kopija ergon gripova i kraca lula...

Pomeranje sedista malo napred ka luli...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 jbgwtf

jbgwtf
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 14 August 2012 - 03:10 AM

to utrnuce moze da traje i 2-3m :lol: vitamin B za brzi oporavak i odmaranje ruke
  • 0

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 August 2012 - 04:22 AM

Slusaj, to sto ti dva dana trne ruka je znak da je nesto ozbiljno u pitanju...Mislim da bi bas trebao da se iscimas da namestis svoj polozaj na bajku.Meni kada utrnu prsti sasvim dovoljno je da skinem ruku sa kormana na trenutak i protresem i to je to......Medjutim kod tebe je daleko ozbiljniji problem pa bi valjalo da probas ako je moguce ono sto sam ti napisao u prethodnom postu+jedne dobre rukavice sa gelom (dosta gela) ........
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 August 2012 - 09:17 PM

brko već sam dobio preporuku za korekciju, mene više interesuje kakvo je ovo stanje sada, dal ima smisla da trčim po lekarima i dangubim ili će proći vremenom (a da pritom malo pojačam recimo B vitamin, žderem cvekle, povremeno trljam prste ili nešto nešto)

znam da je nezahvalno što tražim rešenje preko foruma, pitanje je samo da li se nekome tako nešto desilo i ako jeste kako najbrže da ovo stanje prođe... a za ubuduće ću ja lako n2:thumbsup
  • 0

I chill harder than you party. 


#10 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 15 August 2012 - 09:26 PM

brko već sam dobio preporuku za korekciju, mene više interesuje kakvo je ovo stanje sada, dal ima smisla da trčim po lekarima i dangubim ili će proći vremenom (a da pritom malo pojačam recimo B vitamin, žderem cvekle, povremeno trljam prste ili nešto nešto)

znam da je nezahvalno što tražim rešenje preko foruma, pitanje je samo da li se nekome tako nešto desilo i ako jeste kako najbrže da ovo stanje prođe... a za ubuduće ću ja lako n2:thumbsup

Idi ti lepo kod lekara.
Moj dobar drug je devedesetih radio kao čuvar u nekoj banci,i zadremao nalakćen na stolu.
Znam da je dugo vremena primao inekcije kompleks vitamina b,dok mu se prsti nisu povratili.
U pitanju su nervi,i ne igraj se sa tim.
  • 0

#11 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 September 2012 - 03:00 PM

Čisto da pružim feedback: lekar kaže da se dešava, jeste u pitanju oštećenje živca i jedan beviplex dnevno ili četvrt kvasca (kockica) u vodi dnevno bi trebalo nakon izvesnog vremena da reši stvar. Koliko vremena, individualno je, traje i do 6 meseci, ali kaže da kod mlađih brže prolazi... a ne zahvalih joj na komplimentu :lol: :lol:
  • 0

I chill harder than you party. 


#12 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 September 2012 - 04:16 PM

...ali kaže da kod mlađih brže prolazi... a ne zahvalih joj na komplimentu :lol: :lol:

To nije bio kompliment, htela je da kaže da će kod tebe da traje duže :)
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#13 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 12 September 2012 - 09:17 PM

viewtopic.php?f=2&t=904&p=124307#p124307


ili stručno objašnjenjenje sindroma lakatnog tunela (cubital tunnel syndroma):
http://www.bol.rs/en... ... 11#content
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#14 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 September 2012 - 08:58 AM

Mislim da taj sindrom imam i ja... imam tu izbocinu na laktu ali kod voznji je sve ok... dosta puta mi se desilo na basketu ili negde drugde da kada se jako udarim na taj deo (krvgu) utrne mi cela ruka, posebno prsti i saka ali prodje posle pola minuta... :? :?
  • 0

#15 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 September 2012 - 10:02 AM

Verovao ili ne, Marko, velikim delom ovaj problem nastaje zbog težine. Da imaš samo 10 kg manje, razmisli, imao bi manji pritisak i na rukama, i na sedište. Ja sam imala (imam) isti problem, i moram priznati da sam "probušila kašiku", pa je manja težina zaista ublažila ovu tegobu. :wink:

Naravno, ne tvrdim da je tvoj problem isključivo zbog toga, ali kažem, u velikoj meri ima uticaja...
  • 0

#16 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 15 June 2013 - 07:26 PM

Pritiskaš upravo ulnar nerv, al uzrok bi mogao da bude i vrat (ti reci). Ukoliko nikad sa tim nemaš problema sem tokom i posle vožnje (ti reci), onda je verovatno kao i što ti drugi kažu, neodgovarajući položaj. Ako ne nosiš rukavice (ti reci :) ), eto imaš rukavice sa ispunom na dlanovima koji služe da umanje pritisak na ulnar nerv.
  • 0
Hibridni drumaš

#17 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 16 June 2013 - 09:11 AM

Evo ti i neki linkovi.

http://www.hughston....ha/a_15_3_2.htm
http://www.livestron... ... m-cycling/
http://www.elitespor...Cyclists--Palsy
http://highperforman... ... sy-or.html
  • 0
Hibridni drumaš

#18 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 19 June 2013 - 01:56 PM

Vec sam pisao na temu trnjenja u bliskoj temi ali evo jos malo zato sto sam imao slican problem pre par god. gde se u odredjenom momentu pojavi trnjenje malog i domalog prsta.Tada sam bio u manjoj kondiciji i losije ishrane ali vremenom uz kvalitetniju hranu i odredjene suplemente uz povecanje kondicije je to nestalo.Ruke na volanu ne treba da nose tezinu gornjeg trupa vec da sluze za upravljenje i kao noge za izvlacenje snage preko trupa do pedale.Trup stoji blago zgrbljen zategnut ledjnim misicima a ruke samo oslonjene na volan i vuku potez prema sebi, moze se osloniti povremeno celom tezinom gornjeg trupa na volan u situaciji opustene lagane voznje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika