Jump to content


Fotografije

Downhil prvenstvo Crna Trava


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#41 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 June 2008 - 06:20 PM

Samo sto sam se vratijo iz Crne Trave. Malo da se odmorim i postujem utiske. Cekajte.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#42 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 08 June 2008 - 07:08 PM

zao mi je sto danas nisam mogao da budem u crnoj travi i docekam prijatelje iz Makedonije. ono sto sam ja saznao je da im se staza ucinila blagom tako da definitivno prelazimo na tezu varijantu. nasa ideja je bila da posto je ovo prvi put da orgaizujemoDHi trku idemo na light varijantu ali posle sugestije makedonaca menjamo stazu. za njih posto su vec bili gore, staza i cilj se pomeraju jedno 1 km od skole . nadam se da ce ta staza zadovoljiti njihove kriterijume da ce biti zahtevnam brza i teska. jos jednom mi je zao sto nisam mogao da danas budem sa njima u crnoj travi.pozdrav :lol:
  • 0

#43 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 June 2008 - 07:31 PM

Kako prvo hocu da se zahvalim na veliko gostoprimstvo od strane Vlade, Bate i ostali koji su bili tamo(ja se izvinjavam sto nemogu da se setim njihovih imena). Samo mesto Crna Trava je izuzetno lepo sa zelenom prirodom koja nema kraja. Zaljubijo sam se.

Idemo od pocetka. Krecemo iz Skoplja negde oko 8:15 ujutru i uz put skupljamo ljude koji su dosli iz Bitolja. I tako picimo bez problema po putu ka Crnoj Travi. I umesto da skrenemo prema Surdulici mi odemo jos severnije i preko Grdelice-Vlasotince eto nas u Travi. Popeli smo se gore gde treba da bude staza. Kisa se isturila iznad nas. Prirodan nagib je izuzetno dobar i omogucava veliku brzinu kretanja nadole. Ali sam teren nije spreman da bude za DH kakav sto je sad. Mora da se uradi koji skok, wallride itd itd. Ima nekoliko prirodnih skokoa od kojih jedan je majkoooooooooo. Imam primedbu na duzinu staze koja nije ispala bas kako sto je pisano prethodno. Ali bice to ispravljeno. Mi smo lepo pokazali ljudima tamo snimke iz Bugarske kada smo bili sad tamo i objasnili sta sve treba da ima na jednoj stazi. Ima jos mesec dana da se staza lepo pripremi i da se dovede u lepo svetlo. Ali za to treba da se uradi mnogo. Da se pokosi neka trava, da se pokrce svi oni zbunovi, pa i da se rucno donese neko kamenje da bude sto ekstremnija staza. Uz pomoc drvenih dasaka se moze uraditei wallride i skokovi. Gore visoko u sumi moze da se trasira put koji bi bijo fantastican jer bi bijo veoma brz na onoj utabanoj zemlji. Dali smo nekoliko misljenja gde treba da se uradi skok, wallride, drop itd itd. Nadam se da ce da nas poslusaju i da sve to urade. Znam da je prva trka koja se organizuje u Srbiji ali mislim da ta priroda pruza vise nego sto smo mi videli. Dobili smo obecanje da ce za 2-3 nedelje staza da bude 60-70% gotova. tada cemo opet posetiti Crnu Travu kako bi videli koje je stanje i normalno da pomognemo malo u trasiranju i organizaciji. Nadam se da ce jos neko drugi iz Srbije da dodje u Travi i da se malo vozimo. Posto vreme nas nije posluzilo danas nema mnogo slika, vec samo nekoliko onako bezveza

p.s Hvala jos jednom na toplom gostoprimlju i na lepe kobasice i na ambijenat na pusnicu. Hvala i pozdrav

Attached Thumbnails

  • DSC06474.jpg
  • DSC06471.jpg
  • DSC06473.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#44 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 06 July 2008 - 04:56 PM

Za gasaorlovac,

Ukoliko mozes postuj na ovu temu extreme foruma http://www.x3mgym.co... ... 90.30.html
sve informacije sa kojima raspolazes koje se ticu DH trke.
Videces jos neka pitanja koja su postavljali moguci takmicari na koja ja ne mogu da dam odgovor.


Hvala,
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#45 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 July 2008 - 07:08 PM

Jos samo 2 nedelje do spektakla. Jel neko iso da vozi u Crnoj Travi. Evo i od mene jos jedno pitanje do Gasu. Kakva je situacija sa stazom jel ima neki napredak od pre mesec dana kada sam bijo tamo? I jel ima makar neki kamencic na stazi?
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#46 gasaorlovac

gasaorlovac
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 06 July 2008 - 07:55 PM

Ljudi bice i kamenja i skokova i svega sto cini ovaj sport extremnim. Dolazi i Red Bull sa svojom logistikom , kapija, sator, promoterke itd. Za nekoliko dana zavrsavamo stzu jer iduci vikend idemo na balkansko. Saljiti prijave i navedite u prijavama da li zelite smestaj u nasoj organizaciji jer imamo jos vrlo malo slobodnih mesta. Za sada je stigao veliki broj prijava iz cele srbije, prijavili su se i neki takmicari iz hrvatske i mislim da ce ovo biti jedan pravi dhi dogadjaj koji treba srbiji i koji ce pokrenuti sa mrtve tacke bar takmicenja kod nas. jos jedno sportski pozdrav i gledamo se :wink:
  • 0

#47 ivant

ivant
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 22 July 2008 - 02:47 PM

I jel odrzano to takmicenje (20. jula je trebao ako se ne varam?). Kako je bilo? Komentari? Slike? Niko? :)
  • 0

#48 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2008 - 04:01 PM

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Ovo je slikao Bobi iz LE - trening pred trku u nedelju. Prema recima onih koji su bili na licu mesta, sve je proteklo uglavnom ok. Cekaju se kompletni zvanicni rezultati.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#49 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 July 2008 - 06:42 AM

Evo još malo fotki:

http://www.escbounty... ... &Itemid=57
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#50 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 July 2008 - 08:38 AM

Evo jos neka slicica iz Crne trave

Attached Thumbnails

  • DSC06583.jpg
  • DSC06629.jpg
  • DSC06655.jpg
  • DSC06657.jpg
  • DSC06663.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#51 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 July 2008 - 08:47 AM

Evo i jos neka. A sta se desavalo u Crnu Travu nema potrebe da se komentarise. Sramota

Attached Thumbnails

  • DSC06669.jpg
  • DSC06671.jpg
  • DSC06675.jpg
  • DSC06682.jpg

  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#52 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 July 2008 - 09:04 AM

A sta se desavalo u Crnu Travu nema potrebe da se komentarise. Sramota



sta je bilo?
  • 0

#53 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 July 2008 - 09:28 AM

Decko koji je osvojio 2-go mesto je namesten da se popne na podium. Svi takmicari su popunjivali izjave za ucestvo i prijavili se za trku jos u subotu uvece kada je i bila ta formalnost. On nije nego se prijavijo pre nego sto je pocela trka. Znaci nije ni vozijo kvalifikacije da se vidi koje vreme ima. Organizatori su ga pustili da se trka kao prvi demek nema veze sto nije vozijo kvalifikacije i opa izmere njemu 2:19 iz sale bez nijednom da spusti stazu. Pa decko nije Sam Hill jebote. Kolko i da su se momci bunili na startu da ga nepustaju da se trka ipak organizatori su jaci i nemozes da ih savladas. Jos jedna zamerka. Vreme su stopali sa stopericom rucno. Pa kolko tu malverzacije moze da nastane.Bez problema mozes nekome da smanjis 10 sek a niko da ne primeti. Ipak jedna mrlja na ovom dogadjaju koji je prosao odlicno......... itd itd
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#54 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 July 2008 - 10:54 AM

Ljudi molim vas sta svi kenjate po liku,sta ima veze ak ima 17 godina, to je njemu bila prva trka pa ga zato ne poznajete. On sa pecom nema nikakve veze pecu je upoznao tek nakon sto je sisao sa postolja kad mu je peca cestitao. Krenuo je prvi i oderao vas je a vama to smeta. Inace on se za trku prijavio jos u petak uvece kad je uzeo broj i platio startninu. Na kvalifikacijama se nije pojavio jer je imao problema sa bajkom(i sam si video kakav je bajk) jer je pao pre kvalifikacija kad se spustio sa nikolom i ivom pa je zakasnio na pica pa je sudija rekao da je to njihov propust sto su zaboravili da provere dal su svi takmicari tu i da ce on startovati prvi. A vi sto ne mozete da se pomirite sa time da vas je pobedio klinac na Hardtailu sa RST om napred pitajte publiku koja je bila na gornjim delovima staze kako je on prosao tuda a kako vi. Spust se vozi mudima a ne bajkom a to ipak ne moze da se kupi.
  • 0

#55 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 July 2008 - 01:26 PM

@Bastado
E vala si rekao :lol:

Zna mali Kraljic da vozi i te kako, ima on i tehnike za spust, ali uopste nije ni los uzbrdo. Treba da bude primer svima. E sada o nacinu merenja nemam sta da komentarisem posto nisam bio drugi dan... hteo sam da jednu nedelju provedem u miru i tisini, mada mi je u jednu ruku i krivo sto Vas nisam gledao...
  • 0

#56 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 July 2008 - 10:37 PM

Na kvalifikacijama se nije pojavio jer je imao problema sa bajkom(i sam si video kakav je bajk) jer je pao pre kvalifikacija kad se spustio sa nikolom i ivom pa je zakasnio na pica pa je sudija rekao da je to njihov propust sto su zaboravili da provere dal su svi takmicari tu i da ce on startovati prvi..


Kako prvo nemojte da iznosite neistine, ne da dokazes nesto meni nego da ljudi koji nisu bili u Crnoj Travi znaju istinu. Dobro znam kako je mali prosao stazu. Imam potvrdne reci od momaka iz Skoplja da je decko posao kao iz katapulta, ali na sredini staze je pao(tako mi je preneseno od decka koji bijo redar na tom mestu, mozda me lagao) i koje je njegovo vreme? Kako drugo svi momci su krenuli na kvalifikacije ispred internata. Komplet svi osim taj Nemanja ili kako god da se zove. Znaci tu je bijo i Nikola i Ivo a ne gore na stazi da je voze. Komplet su se napakovali u kamijon i otisli na start. Kako trece mnogo dobro se znaju pravila kada se vozi jedna trka. Koga nema na kvalifikacijama nema ga ni na trku. Na konacnim rezultatima ga jednostavno potpisuju sa DNS. Znaci nema nikakvih komentara oko tog propusta. Kako cetvrto decko se nijednom nije spustijo sa bajkom za ceo vikend i odjednom uradi vreme 2:19(sa jednim padom ako je istinito). A neko se ubijao od vozenje te staze i uradi na kvalifikacijama 2:15 i to leteci stazu bez jedne jedine greske Ako je toliko spreman neka dodje u Skoplju mi kao klub dajemo za sponzorstrvo jednu DH masinu i neka vozi.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#57 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 23 July 2008 - 10:39 PM

A sto se tice muda mozemo da ih izvozimo u inostranstvo :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#58 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 24 July 2008 - 06:33 AM

Arioth ima pravo, pa kako god okrenete.
Bez kvalifikacija ne moze u finale, a to sto je nekom bajk pokvaren u vreme kvalifikacija, to je njegov problem a ne problem ostalih takmicara.

A da, da napomenem, da su pustivsi ga u trku,organizatori,su preksili pravilo da se takmicari mogu trkati samo sa DH bajkovima!!!!

Dalji komentari su suvisni!!!!
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#59 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 24 July 2008 - 07:12 AM

Ako ćemo o pravilima, ko ima UCI licencu od Vas koji ste startovali?

Kao drugo, Nemanja je prošao stazu pre svih Vas jer je došao ranije. Nije bilo potrebe da bude ceo dan na stazi i da se umara(vozio je xc trku u subotu) jer staza nije teška! Svi XC vozači fanatica su vozili stazu! Po ko zna koji put ponavljam Nemanja se spustio sa Ivom, Nikolicom i čini mi se Vučkovićem pre kvalifikacija, kad je trebao da ode gore saznao je da su oni već otišli sa pincom. Ja sam otišao do Gaše i pitao ga šta da radimo? Dogovoreno je da ide prvi na trci jer nema vreme sa kvalifikacija!

Dalje ono što imam da kažem svima koji su bili na trci, to što niste dozvolili da Nemanja uđe u pinca kad ste se penjali gore i što je morao da skida prednji točak i da se nervira zbog Vas velikih jebača i velikih dh vozača. Pokazujete da ste se usrali čim je došao novi klinac koji vam je razbio bulje. Neću komentarisati vaše komentare ''šta ćeš ti ovde sa tima bajkom''? i smejali ste mu se.

i dalje ne mogu da verujem da ne možete da se pomirite da Vas je ODRAO momak koji trenira, koji je nova nada i koji svima može da drži časove vožnje. Momci koji su odustali od trke jer su im se pregrejali diskovi, zaprljalo ulje u viljušci itd trebali su da pozajme Nemanji bajs da ga malo produva!

Što se tiče ponuda za bike, mislim da će Nemanja biti oduševljen! Krivo mi je jer je Fanatic godinama povezan sa Oxigenom iz Skopja i imamo jako dobre odnose( barem stara XC ekipa) Mikić, Kondev, Gunda... Doći ćemo vrlo rado u Skopje na trku ako treba i par dana ranije pa da se lepo družimo i dokažemo da je Nemanja jako dobar spustaš!
  • 0
www.nemanjavajs.com

www.novisadbike.com

#60 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 July 2008 - 07:18 AM

Ja ne znam dal si ti video mi smo pre vas dok ste sedeli ispred internata seli u plavu astru i otisli, otisli smo ranije da bi se namanja bar jednom spustio na bajku na kojem ce voziti trku jer je stazu pre toga presao na XC bajku u petak kad smo trenirali. U subotu nije bio na treningu jer smo mu sastavljali bajk posto je bio u delovima a i neki deli su morali biti prepakovani sa drugog bajka koje je mogao dobiti tek polse XC trke. Sto se tice pada on je pao na sred staze PRE kvalifikacija jer mu je spao lanac pa je zavrteo u prazno i polomio se. A pre kvalifikacija se spustio sa Nikolico mi Ivom pitaj njih ako mi neverujes. Za vreme trke NIJE padao a za kvalifikacije sam vec napisao propust organizatora sto ga nije odveo na start koji je toliko kasnio da je mogao i peske da se popne da je znao da ce tolko kasniti.
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika