Jump to content


Fotografije

Downhil prvenstvo Crna Trava


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 March 2008 - 01:03 AM

sta ste uradili po pitanju licenci? pretpostavljam da ce pored oficijelnog drzavnog gde mogu nastupiti samo licencirani, biti i neko promo takmicenje
  • 0

#2 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 March 2008 - 09:56 AM

Samo da znate da ima jos DH vozaca u Srbiji, samo u SD-u ima 3, a gde je cela Srbija.
Jeva cekam da nedelja 20-ti Jul dodje =D> =D> =D>


I ja ali neznam dali mi iz inostramstva mozemo da se takmicimo na tu trku posto je nacionalno prventstvo.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2008 - 10:01 AM

Koliko ja znam, biće moguće jer će to biti neka vrsta "otvorenog" DH takmičenja, hoće da se pojave i neki Bugari pored vas...ajde da proverim kako stoje stvari pa ću da javim
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 03 March 2008 - 01:40 PM

Nisam se registrovao, jer je do Januara rok, a i mnogo papirologije a to mi se smucilo.
Vozim za moj racun.

Javni poziv svim klubovima....Ko me hoce da vozim DH za njihom klub i da me licencira, moze slobodno to da uradi....ja cu samo da potpisem :D :D :D
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 March 2008 - 05:19 PM

Rok do Januara je za one koji su vec bili registrovani. Za one koji se registruju prvi put roka nema!
  • 0

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 March 2008 - 01:02 AM

Koliko ja znam, biće moguće jer će to biti neka vrsta "otvorenog" DH takmičenja, hoće da se pojave i neki Bugari pored vas...ajde da proverim kako stoje stvari pa ću da javim


Ja koliko znam od bugarskih izvora trebali su da dodju GT Racing Team ali kako sam zadnje cuo tim se raspada. Necu da stvarno verujem u to posto tako se smanjuje konkurencija. Ipak su bugari No.1 na balkanu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 04 March 2008 - 12:28 PM

Gledao sam neki bugarski DH materijal, momci su stvarno dobri. Bice zajbano.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 04 March 2008 - 12:57 PM

Ma bre bugari idu na treke svetskog kupa u Sloveniju, Nemacku, na evropsko prvenstvo. Najbolji timovi su RAM Bikes, DRAG Racing Team i SPRINT. NAjbolji momci su Rosen Kovachev, Didar Amin, Dimitar Gajdov, Someon Stoilov, Kalin Rahnev, Kamen Nedkov itd itd. Verujte da bilo ko od ovih da dodje u Crnoj Travi ima zagarantirano mesto na podijumu. Evo jedne male anegdote da vam kazem u vezi sa bugare. Pre nekoliko godina grci organizovali neku DH trku i bugari se skupe njih 7-ro i odu u Grcku. I sta uradise, osvojili prva sedam mesta. Ubijali grce 3 godine zaredom dok ne proradi grcki inat. I kako bi sprecili bugare da odnesu sve nagrade ubace u trku jaki nagib gde se mora pedalati jako. I opet bugari rasture grke samo sto sada nemaju i drugo mesto(uzeo neku grk), drugo sve raspice.

Evo jednu paralelu kako bi videli kako je zastupen DH u Bugarskoj. Kod nas u Makedoniji ima sve na sve 2 double-crown amortizera(Rock Shox Boxxer) i jos 3 freeride amortizera(Jedan RS Totem i dva Marzocchi 66). Nadam se da je u Srbiji bolje stanje. E sad, u Bugarskoj ima preko 250 double-crown amortizera(Sve marke Rozk Shox, Marzocchi, Fox, Manitou itd) a de ne pricam kolko imaju freeride amortizere. Pa preko 500 sigurno. Epa sada procenite gde su Bugari ispred svih nas

Neznam koliko pratite svetski kup u DH. U Mariboru je Sam Hill na trening imao ako se ne varam 2'56''. Najbolji bugar na treninzima je bijo Didar Amin i imao je vreme 3'27''(ili 3'28'' nesecam se sada najbolje). Ali kada pogledate kakva je bila staza(pa i pedige oboje takmicara) pa razlika izmedju Sam-a i Didara nije ni bila toliko velika, ipak je Sam Hill u DH kao sto je bijo Sumaher u Formuli 1. Prosle godine je razbijo citavu konkurenciju i osvojio sve sto se moze osvojiti

p.s Nego mi da ne komentarisemo sada za trke i za bugare u temi gde se cestita rodjendan Stojnicu. Apel do moderatore da otvore novu temu i da sve postove koje ne sadrze cestitke prebace tamo.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#9 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2008 - 09:03 PM

A jel neko zna kakva je staza. Duzina, vreme spustanja(onaj koji je spustao) visinska razlika itd. Jel ima skokova, dropova, wallride i slicne tehnicke deonice. Ako ima neko informacija neka se javi
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#10 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2008 - 09:21 PM

jos nema zvanicnih podataka vezano za stazu, duzinu, visinski profil i sl. Kada bude objavljeno ( ima dovoljno vremena za to ) bice publikovano i ovde.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2008 - 11:18 PM

Najverovatno se 2,3,4 Maj-a u Sopot Bugarskoj u Shambhala sportskom centru odrzati XC, 4X, DH trke. Mi idemo sigurno. Pa ovo je apel do svih takmicara da ucestvuju.Inace bugari 2 puta godisnje ovde organizuju trke. Kotizacija u DH trci je bila 20lv(~10eura). U ceni je uracunata i karta za zicaru za 3 dana. Smestaj se lako nalazi za nekih 5-10eura po krevetu od noc. Tako smo mi prosle godine placali.Staza za DH je izuzetno teska. Prva proslogodisnja trka vozila se u duzini od 3.5km sa visinskom razlikom od 850m a druga trka vozila se na stazi od duzine 2.7km sa visinskom razlikom od 650m.Rekord duze staze drzi Dimitar Gajdov sa vremenomm od 7'23'', dok rekord krace staze drzi Rosen Kovachev sa vremenom 6'26''02'''.Vise o centru mozete da pogledate na http://www.shambhala-bikepark.com/. Stazu za DH mozete da pogledate na http://youtube.com/r...rk&search_type=
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 19 March 2008 - 06:11 PM

ja sto sam gvirnuo u par snimaka xc vozaci bi isli istom brzinom, ovi sa zapada(xc) bi mnogo brze isli nizbrdo na takvom terenu, mozda nisam video swe, nisam sigurno ali one deonice su dosta sporo vozene
  • 0
GO RIDE!!!!

#13 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 March 2008 - 06:23 PM

http://picasaweb.google.com/orlovac/SlikeDhStaze
[email protected]


p.s. molim vas da u ovoj temi govorimo samo o trci u Crnoj Travi
  • 0

#14 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 March 2008 - 08:03 PM

Bez navrede ali ove prve slike sa staze ne izgledaju kako pravi DH. Nema kamenje, nema skokova(prirodnih), sama staza je previse XC. Ali do jula ima mnogo vremena i nadam se da ce organizatori da naprave stazu. Ako nemate prirodnih skokova moze da se naprave vestacki. Nekoliko dasaka i moze se uraditi ''kicker''. Kako sto vidim priroda nije bila mnogo darezliva sa kamenjem i karpama u Crnoj Travi. Ali zato se moze doneti kamenje i posipati neki deo staze. Vidim da imatu u planu da uradite i ''wallride''. Posteno od vas. Ali treba da uzmete nekog ko je iskusan u DH da vam odradi stazu i da vam pomogne. Pozdrav
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#15 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 19 March 2008 - 08:43 PM

p.s. molim vas da u ovoj temi govorimo samo o trci u Crnoj Travi


OK :D :D :D nece mi se ponoviti ja sam se samo nadovezao :mrgreen:

nego se meni cini da je lagana staza, pogotovu ako ce neko sa strane da dolazi, npr iz bugarske odrace nase, a kad ja takav stil treba napraviti nesto mnogo agresivnije,naravno kod nas su problem pare, ali kad je neko uzeo da radi ovo mora i na to da misli, na snimku iz maribora se vidi da su koristili dh stazu i za xc, neke donice, takva je kompozicija terena.
a da li bi problem bio da se odvija na drugom mestu dh trka, malo tezi teren ako ima negde okolo?
naravno ja vozim samo xc, ali komentarisem da je lako posto bih ja lagao odvezao sa mojim xc bajkom.
sto spomenuse treba se savetovati sa DH vozacima koji nesto voze, ozbiljnijim,
na http://btjunkie.org/ - (torrent) sajtu moze da se nadje boga oca snimaka i za XC i DH i 4X...pa da se vidi kako je to uradjeno da zvekecu desni :))

nego hoce li biti 4X???
ili samo xc i dh?

za 4x treba 3.staza, koliko mogu da da se setim slika onakva staza bi vise odgovarala za 4X nego za dh...
  • 0
GO RIDE!!!!

#16 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 March 2008 - 08:47 PM

ja sto sam gvirnuo u par snimaka xc vozaci bi isli istom brzinom, ovi sa zapada(xc) bi mnogo brze isli nizbrdo na takvom terenu, mozda nisam video swe, nisam sigurno ali one deonice su dosta sporo vozene


Na vedea se nemoze osetiti tezina staze. Da vidis samo kakav nagib ima staza pa ti bi reko uh jebote gde to ja zivim. Ide se sporo posto nesme da se otpusti ruka sa kocnice inace ode u endek. Ma sta i da pricam ja dok neko ne iskusi stazu u zivo nemoze da prica o necemu. U Mariboru Sam Hill je vozijo stazu prosecnom brzinom od 52km/h ili 62km/h(ko hoce neka proveri na netu) sto je strajovita brzina jel da. Ali niko od nas nezna konstrukciju staze. Sve sto mozemo vidseti od staze jeste onaj deo gde je najvece kamenje i nista vise.

Ja po snimkama mogu da kazem da ce se u Crnoj Travi voziti brzinom od 45km/s ali u praksi neizadje tako uvek. Mozda se ide 60km/h. Slike i videa lazu
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 March 2008 - 09:24 PM

pretpostavljam da slika malo vara. Znate i sami kad uslikate neku strmop****** na slici izgleda bez veze.

Vecina vas zna kakav je onaj spust na Popovici na XC trci za Ligu. A evo na sta lici na slici:

popovica_spust.jpg
  • 0

#18 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 19 March 2008 - 09:30 PM

idi na taj link sto sam ostavio i ukucaj MTB Maribor i ima 14minuta snimka sa downhill takmicenja i dosta kamera ima sa raznih pozicija,tako da moze grubo da se vidi kompozicija staze
na tom snimku od 42 minuta ima od swake discipline po malo...
  • 0
GO RIDE!!!!

#19 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 19 March 2008 - 09:32 PM

bas tako ako se slika paralelno ravni podloge moze da igleda i ravno kao tepsija :D
  • 0
GO RIDE!!!!

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 19 March 2008 - 09:44 PM

idi na taj link sto sam ostavio i ukucaj MTB Maribor i ima 14minuta snimka sa downhill takmicenja i dosta kamera ima sa raznih pozicija,tako da moze grubo da se vidi kompozicija staze
na tom snimku od 42 minuta ima od swake discipline po malo...


To sam gledao cak u septembru i oktobru. Posebno mi se svdja deo videa gde se nekoliko prelepe devojke igraju oko bajkova na zabavi.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika