Jump to content


Fotografije

Kaciga


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#1 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 02 August 2012 - 01:21 PM

Potreban savet oko kupovine kacige. Cena da bude oko 3000 rsd. Vozim iskljucivo drum. Da li postoji neka bitna razlika oko kacige za drum i za mtb, tj. hocu li bas grdno pogresiti ako uzmem kacigu namenjenu za mtb? Zapala mi za oko cannondale quick http://www.primera-s... ... 10887.aspx oko 3700 je u planetu. Ili pak uzeti nesto od Uvex-a? Gledam, ima i neka marka Prowell, ali nekako mi ne ulivaju poverenje.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#2 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 02 August 2012 - 01:44 PM

Kupio sam kacigu pre dve godine, ne sećam se tačnih cena, znam da je jedna firma imala dosta jeftinije kacige od svih ostalih i da su bile katastrofalno urađene, čim ih uzmeš u ruke vidiš da su loše. Izbegavaj te najjeftinije modele, bolje daj neki dinar više za nešto malo ozbiljnije.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#3 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 02 August 2012 - 02:51 PM

"Kao" kaciga za drum ima manje otvora od kacige za mtb, jer se brze vozi na drumu pa je potrebno manje otvora za hladjenje #-o #-o .
Cista glupost. Nego kupi ono sto ti se svidja i najkvalitetnije sto mozes. Ja vozim Alpina mtb kacigu na drumasu. Ima i vizir sto je po meni vrlo korisna stvar jer vrlo cesto stiti oci od direktnog sunca.
A taj vizir je opet stvar koja ide samo na mtb kacige.

Obrati paznju i na tezinu kacige. Taj Cannondale sa 310 grama spada u teske kacige. Izgleda sasavo na papiru ali u praksi se vrlo lako oseti razlika izmedju kaciga od 310 i 260 grama.
  • 0
.

#4 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 02 August 2012 - 09:05 PM

I mislio sam da je neka fora oko rupica. Bas glupost. Inace, sherife i meni se cini da je bas ta poslednja marka koju sam naveo krs. I i ja sam naravno za to da se da koji dinar vise, ali da se kupi nesto kvalitetnije. Ipak je glava u pitanju. Elem, ako zanemarimo tezinu Cannondale kacige, sta se moze reci o kvalitetu iste? Cisto da znam na sta da ciljam kad odem da pazarim. Uvex takodje dolazi u obzir?
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2012 - 12:19 PM

Po nekoj logici bolje je birati lakšu kacigu zbog položaja glave koji (vrat nije u vertikalnom položaju kao kad hodamo). Gledao sam jednom na nac.geografiji lika koji je vozio bajs (imao je i pratnju) preko pola Amerike. Kako je vožnja bila višednevna nakon 6-7 dana nije više imao snage da drži glavu u pravilnom položaju već mu je padala na dole pa su improvizovali lagan alu ram koji su vezali preko ledja na jednoj strani,dok je druga strana držala glavu (imao je mekan držač na koji je naslonio bradu.

Hteo sam sa ovim reći da se posle nekoliko sati vožnje oseti tih 50-60 gr viška koji ima teža kaciga jer su vratni mišići osetljivi posebno pri vešesatnoj vožnji-položaj glave za vreme vožnje bicikla je za vrat neugodan.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 03 August 2012 - 12:49 PM

Uvex, Cannondale, Scott, Las, Abus ne mogu da se setim sta jos moze da se kupi kod nas od boljih marki. Tu je i Alpina u Intersportu. Nije izvikana kao ove prethodne ali Svabe su Svabe ;).
Sta god da uzmes od ovih sigurno ces uzeti kvalitetno.
Polisport ne spada u tu ligu.
  • 0
.

#7 jbgwtf

jbgwtf
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 03 August 2012 - 06:16 PM

odkad znam za sebe po ceo dan jasem bicikl i to onako divlje.. par puta sam pao i to pri brzinama od 30-40km/h proklizam u krivini i uvek na desno koleno , ako ces da padas s drumasem bolje zastiti kolena , kolko sam primetio i profesionalci kad padaju glavu dignu , a kolena oderu :lol:
za glavu je opasnije kad pokusas da se popnes na bicikl pa se prevrnes na drugu stranu, ili kad vozis brzinom pesaka i muva ti udje u oko , refleksno stisnes prednju kocnicu , a drugom rukom se uhvatis za oko i =D>
  • 0

#8 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 03 August 2012 - 08:57 PM

Uvex, Cannondale, Scott, Las, Abus ne mogu da se setim sta jos moze da se kupi kod nas od boljih marki. Tu je i Alpina u Intersportu. Nije izvikana kao ove prethodne ali Svabe su Svabe ;).
Sta god da uzmes od ovih sigurno ces uzeti kvalitetno.
Polisport ne spada u tu ligu.


Kako si zadovoljan sa Alpinom? Ovaj model u pitanju? http://www.takolako.... ... 0/item.jsp Vidim da su cene od 3000-3200 sto je zaista pristupacno.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 03 August 2012 - 09:18 PM

Ova Alpina je u pitanju:
http://www.mec.ca/AS... ... helmet.jsp
http://www.idealo.de... ... lpina.html

Nemam nikakvih primedbi. Meni je udobna, dobra ventilacija, lako se podesava obim glave a jos lakse zategnutost kaiseva ispod brade, nije teska.
Mozda za takmicare nije bas savrsena ali za 99% ljudi je vise nego dovoljna.
  • 0
.

#10 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 08 August 2012 - 08:18 PM

Nisam uspeo da nadjem u radnjama kacigu koja mi odgovara. Recimo ako resim da je narucim preko neta, (sto bas i nije dobra ideja) na sta da obratim paznju, tj. koji tacno deo glave da premerim?

Inace, ovakva je u intersportu 3400 http://www.interspor... ... 5165_a5170
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#11 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 August 2012 - 08:11 AM

Šta nije odgovaralo, veličina ili izgled?
Izmeriš obim glave trakom, iznad ušiju i obrva, pa onda gledaš da se uklopiš u postojece veličine, na primer M veličina je 54-57cm, L je 58-62cm, zavisi od proizvodjača i modela. Ali prava veličina ne znači i da će ti kaciga biti udobna, zavisi od modela i oblika tintare, zato je najbolje prvo probati.
  • 0
Pozdrav

#12 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 09 August 2012 - 11:08 AM

Los izbor. Sve neke kineske zglj klase. Merio sam tintaru, nije za pohvalu, celih 59-60. Iznad obrva i usiju. Znaci da bi ova pasovala http://www.odigledol... ... 82-carbon/
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#13 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 August 2012 - 03:31 PM

Tu sam negde i ja sa svojih ~59cm :mrgreen: . Ta Alpina deluje OK, isto i ona Nakamura, imao sam pre neku sličnu Nakamuru kupljenu u Intersportu i super mi je bila, još je živa, ćale je nosi. Teško da bolje možeš naći za te pare. Sa druge strane teško i da ti treba bolje. Osim ako ne kupuješ izgled.
  • 0
Pozdrav

#14 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 09 August 2012 - 06:26 PM

Kupujem nešto što će glavu da mi sačuva. Jebeš izgled, neću na modnu pistu. Planiram odavno da je kupim, ali uvek nešto (preče) ispadne. Pre neki dan sam pri punoj brzini uhvatio bankinu, točak pobegao sa puta, i za dlaku izbegao pad. Tad sam prelomio da moram da je pazarim. Jel kaciga koju koristis L velicine? Mislim, lobanje su nam sličnih dimenzija, pa reko ako pasuje tebi valjda će i meni :mrgreen:
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#15 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 August 2012 - 08:21 PM

Jeftinije kacige treba da zadovolje iste bezbednosne standarde kao i skuplje. Jedino što ih olakšaju i ugrade više otvora, tako da ti u stvari prodaju vazduh :lol: . Moja je L veličine, 58-61cm (Met Stradivarius), a tintara mi je oko 59. Ne bi trebao da brineš preterano za udobnost, ako ti je glava iole pravilnih dimenzija :mrgreen: .
  • 0
Pozdrav

#16 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 10 August 2012 - 09:22 AM

Koliko ja znam, nisu me ispuštali na glavu kao malog :mrgreen: Verovatno ću naručiti tu Alpinu, pa ću naravno izneti utiske. Do tad, svako dobro!
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#17 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 15 August 2012 - 10:47 AM

Posle dugo trazenja, jos uvek sam bez kacige. Probao sam u Capriolu one Prowell, pasuje mi 58-62cm. Al nekako mi sva fuserska. Takodje, nasao sam i neke Kellys po dosta niskoj ceni, ali kontam koliko para toliko muzike. Nudi mi covek ovo http://www.kupujempr... ... -oglas.htm Vredi li? Kaze da je otisao srednji nosac kacketa u transportu, ali da je kaciga u super stanju i da je jako malo nosena. Koliko vidim, ne bi bio problem da se taj srednji nosac kacketa navuce i ponovo zalepi.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#18 skobalj6

skobalj6
  • Members
  • Pip
  • 17 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 15 August 2012 - 11:37 AM

Ja imam upravo takvu kacigu i mogu reci da sam zadovoljan za sada.Nije ni puno teska(oko 290g),a sto se tice kacketa to im je izgleda problem jer sam i ja polomio taj srednji nosac pa sam morao da se snalazim da ga napravim.
  • 0
Postavljena slika

#19 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 15 August 2012 - 11:42 AM

Postoji li mogucnost da se to zalepi i kvari li funkcionalnost kacige i ako ostane u tom stanju? Kontam da je cena ok, zar ne? Citam nesto za ove Prowell kacige, unutrasnjost je pravljena od EPU (Expanded PolyUrethane) i da se prilikom proizvodnje javlja niz sporednih porizvoda koji su izuzetno toksicni. U Tajvanu gde se inace i koristi EPU, tolerise se "toksicnost" (ukljucujuci Srbiju) dok to recimo ne vazi za ostale "normalne" zemlje.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#20 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 16 August 2012 - 09:43 AM

Aj da ne ostanem dužan, odluka je pala na Giro.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika