Jump to content


Fotografije

Fiery [drum]


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
115 odgovora na ovu temu

#61 nine

nine
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 11 May 2015 - 09:46 PM

Nekima prija širok. Meni su ramena 3 cm šira od kormana i super je. Aerodinamičniji si. Jedino pri usponima osetim da bi mi prijalo da je malo širi, kao i kad hoću da "sprintam", ali je to već teranje maka na konac. 99% vožnje mi je po ravnici, a tu je uži korman aerodinamičniji, te samim tim i bolji.

Tačno tako sam i ja razmišljao:-),ali nisam bio siguran,i bolje da pitam.Da li si video ovaj 3TTT competizione na CB,da li to vredi gledati?Kada bi mogao da vidim tvoj korman,i da popričamo o toj stvari?


  • 0

#62 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 09:31 PM

Nisam posećivao temu neko vreme, ali tu je FalloutBoy da me odmeni :-)

Dodao bih samo par stvari... Prvo, jedna od jako dobrih, a povoljnih opcija je Ritchey Comp Curve. Mogao je da se kupi u Planet Bike po korektnoj ceni; trenutno ga ne vidim na sajtu, ali možda će nabavljati. Drugo, preporučio bih da planiraš promenu lule uz volan. Imaćeš mnogo veći izbor, a i treba da računaš da će kompakt volan imati centimetar-dva kraći dohvat nego ovaj koji sada imaš, tako da će ti verovatno odgovarati malo duža i/ili malo niža lula. Na kraju, što se tiče širine, moj savet je da juriš najpribližnije svojoj širini ramena ako je moguće, znači 44 cm. Moguće je da bi i uži odgovarao, ali sa širinom kao ramena ne možeš da pogrešiš.

Ovaj 3TTT koji gledaš nije kompakt nego klasični okrugli. Sumnjam da je plići nego to što već imaš.
  • 0

#63 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 13 May 2015 - 07:01 AM

Nisam posećivao temu neko vreme, ali tu je FalloutBoy da me odmeni :smile:

Dodao bih samo par stvari... Prvo, jedna od jako dobrih, a povoljnih opcija je Ritchey Comp Curve. Mogao je da se kupi u Planet Bike po korektnoj ceni; trenutno ga ne vidim na sajtu, ali možda će nabavljati. Drugo, preporučio bih da planiraš promenu lule uz volan. Imaćeš mnogo veći izbor, a i treba da računaš da će kompakt volan imati centimetar-dva kraći dohvat nego ovaj koji sada imaš, tako da će ti verovatno odgovarati malo duža i/ili malo niža lula. Na kraju, što se tiče širine, moj savet je da juriš najpribližnije svojoj širini ramena ako je moguće, znači 44 cm. Moguće je da bi i uži odgovarao, ali sa širinom kao ramena ne možeš da pogrešiš.

Ovaj 3TTT koji gledaš nije kompakt nego klasični okrugli. Sumnjam da je plići nego to što već imaš.

Hvala ti na odgovoru.Ovaj Ritchey nisam video,ali sam nabavio Bianci Raporto korsa(44cm),mislim da će biti dobar.Slažem se da moram da menjam lulu,imam od ranije Ritchey WCS pro,vrlo solidna lula.To što compact ima kraći dohvat i plići drop to je ono što sam i hteo da postignem.Veliki pozdrav,hvala ti što si na pravi način shvatio i analizirao moj problemčić.Nadam se da sam na dobrom putu da Treka malo poboljšam,naravno da bicikliranje bude što ugodnije i što više km n2:Cm-smiley


  • 0

#64 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2015 - 08:07 AM

Idealno je da korman bude širine ramena. Mada, mislim da sa tom širinom kormana ljudi preteruju. Pre 40 godina su kormani bili uski svima, pa nikom nije smetalo. Sad još malo pa će staviti kao na MTB kormane. :) Par cm uži verujem da na ravnom neće biti neudoban, niti smetati. Mislim da je svakako gore da bude širi, posebno za ravnicu, zbog vetra.

Meni se pojavio povoljan par cm uži i uzeo sam bez razmišljanja.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#65 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 May 2015 - 09:12 AM

Svaka širina ima svojih prednosti i nedostataka, a zastupljenost ide u skladu sa trendovima. Trenutno trend ide u smeru užih volana, zato što su aerodinamičniji. Za nekoliko godina, kad većina bude na užim volanima, neko će da otkrije da širi volani daju veću polugu za sprint i vožnju uzbrdo van sedla, ili da "otvaraju" grudi za lakše disanje, ili da su stabilniji na lošim putevima, i onda će polako trend da krene na tu stranu.

Nije idealna širina uklesana u kamen, ljudsko telo je prilagodljivo. Ko je u mogućnosti, najbolje je da isproba više različitih širina i oblika - i ja sam zato kupio ovaj novi volan. Ko nije u mogućnosti, ipak je bolje da uzme volan širine ramena, najveće su šanse da će odgovarati.
  • 0

#66 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 13 May 2015 - 09:26 AM

Momci hvala vam na iscrpnoj analizi oko širine volana,vi ste majstori i mogli bi o tome disertaciju:-).Kako se vama dopada ovaj Bianchi,to me interesuje:-).Ja mislim da je bonbona,da će lepo da čučne,pa kada stavim Giant microfiber trake,ima da ga ne ispuštam iz ruku n2:Cm-smiley

 

Attached Thumbnails

  • Bianchi rapport korsa.docx.jpg

  • 0

#67 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 May 2015 - 10:35 AM

Provereno dobar volan. Ako sam dobro zapamtio, član zare ga ima i sasvim je zadovoljan. To je taj kompakt oblik koji si tražio.
  • 0

#68 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 13 May 2015 - 10:48 AM

Provereno dobar volan. Ako sam dobro zapamtio, član zare ga ima i sasvim je zadovoljan. To je taj kompakt oblik koji si tražio.

Hvalaaaaa n2:redbull


  • 0

#69 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 November 2015 - 03:29 PM

Da podgrejem temu :smile:

 

 

IMG-1448117795230-V.jpg


  • 0

#70 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 21 November 2015 - 04:11 PM

Super izgleda n2:cool2 . Možda traka da se promeni u crnu ili tu cijan/selest? Šta će da se desi sa prethodnim ramom?


  • 0
Pozdrav

#71 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 21 November 2015 - 04:25 PM

Bas je dobar! +1 za crnu traku. :-)
  • 0

#72 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 November 2015 - 05:10 PM

Crna traka uz crno sedlo, a još nemam crno sedlo. Doduše, bela kombinacija bolje izgleda uživo nego na slikama; na ramu ima belih detalja koji se lepo vežu sa tom kombinacijom, ali na slikama ne dolaze do izražaja. Slažem se da će crno biti bolje ipak, ram je dovoljno šaren sam za sebe. Celeste je interesantna opcija, ali nijansa koju pravi Fizik se ne poklapa sasvim sa bojom na ramu, a penasta koja se poklapa će prebrzo da se prlja.

 

Da li se primećuje da  proveo i previše vremena razmišljajući o ovome? :grin:

 

Six13 će na prodaju najverovatnije. Razmišljao sam da ga sklapam, imam skoro kompletne delove, ali slabo bih ga vozio.


  • 0

#73 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 November 2015 - 02:33 PM

Bas dobar bajs... ovaj ram je egzotika... bas nisi hteo karbonca nego alu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#74 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 November 2015 - 03:08 PM

Meni se bas svidja ovakva kombinacija, nista ja tu ne bih menjao.


  • 0

#75 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 November 2015 - 03:26 PM

Bas dobar bajs... ovaj ram je egzotika... bas nisi hteo karbonca nego alu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Bolje dobar aluminijum nego osrednji karbon :wink:

 

Lomio sam se između ovoga i polovnog Ridley Helium. Ridley bi bio jeftiniji i značajno lakši, ali na kraju je pobedila geometrija, prostor za šire gume, lakši transport (taj Helium ima ISP), a i malo mirnija duša što se tiče oštećenja.


  • 0

#76 luksha

luksha
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 23 November 2015 - 09:58 AM

Dobar si ti Fiery jos uvek...,

ludilo je kad imash karbonca za lepo i aluminijum za loshe vreme, 

dobro dodje i kad se lezerno obucen u slobodno vreme nadjes negde s drustvom na picu ;)

...SHALIM SE!

 

Meni se bike jako, jako svidja,

a kako svi znamo taj drumash ce da se BASH vozi - za to je i skrojen...

 

p.s.

Lepsi je nego cannondale. 


  • 0

#77 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 November 2015 - 07:21 PM

Sad malo bolje slike.

 

DSC_7688.jpg

 

DSC_7690-Edit.jpg

 

DSC_7704-Edit.jpg

 

DSC_7697-Edit.jpg

 

DSC_7691-Edit.jpg

 

DSC_7703-Edit.jpg

 

DSC_7705-Edit.jpg

 
 
Na kraju sam sve lepo ispozirao, ali sam zaboravio da skinem torbicu, a i uvalio mi se uljez u kadar... Onda je nestalo svetla, tako da šta je, tu je:
 
DSC_7748-Edit.jpg

  • 1

#78 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 November 2015 - 07:32 PM

Lepo!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#79 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 29 November 2015 - 08:21 PM

Pogon 53/39? Koja je ovo SRAM grupa?
  • 0

#80 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2015 - 08:32 PM

Iako nisam u drumaskim vodama pa me gotovo i nema u tim temama,ovde moram da ostavim komentar.. Ram je brutalan,prelep je,da dugo uzivas u voznji!
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika