Jump to content


Fotografije

Kocnice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
220 odgovora na ovu temu

#21 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 15 August 2012 - 11:04 PM

Ispravka sd7 sicusne u odnosu na ugradjene plasticne rucice
  • 0

#22 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 12:43 AM

oooooo brate mili hoces se manuti gluposti i kupiti kocnice na kraju? Da li ti zaista trebaju booster-i? viewtopic.php?f=3&t=4018&p=72323&hilit=brake+booster#p72323
sd7 (Speed Dial 7?) su 50 klasa bolji od pomenutih plasticnih, zasto ih poredis? Taj srafic (Speed Dial) se kod mene okrece sasvim ok, a u jednom momentu ces naci za tebe odgovarajuci polozaj i verovatno ces ga posle retko pomerati. On ti menja odnos modulacija/sila kocenja. H i L na LX (ne znam, mrzi me da guglam) najverovatnije radi slicno kao i Speed Dial burence, samo sto imas fiksne pozicije
  • 0

#23 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 12:55 PM

Uskoro mi stizu kocnice sd7,tako da zavrsavam ,ako sam nekog smorio izvinjavam se,ali gde da pitam ako ne ovde na forumu
Za mene ovo nisu gluposti jer ne nameravam da delove na bicikli menjam svake godine :roll: ,tome ne bi bilo kraja

Hvala onima koji su pokusali da mi pomognu
TEMA ZATVORENA
  • 0

#24 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 01:56 PM

Ako vozis bicikl, moraces da menjas delove, jer se trose, neki i svake godine. Nemoj izvlaciti moje reci iz konteksta, kupovina kocnica nije glupost. Sve u svemu SD7 su super, pozdrav
  • 0

#25 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 03:26 PM

pametno da kocis. ocisti felne i ne vredjaj se stefo care,los dan je bio djapetu.to je normalno.javi kako koce, nemoj zatvarati temu

=D> stefa
=D> stefa
=D> stefa

aleee aleeee
  • 0

#26 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 16 August 2012 - 03:41 PM

pametno da kocis. ocisti felne i ne vredjaj se stefo care,los dan je bio djapetu.to je normalno.javi kako koce, nemoj zatvarati temu

=D> stefa
=D> stefa
=D> stefa

aleee aleeee




Tako da bez nerviranja uvek postoje ljudi na berzi koji ce pomoci coveku koji ne zna ili je neodlucan, pa makar pisali po 100 puta istu stvar...

Hm da! cestitam na dobrim kocnicama!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#27 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 03:50 PM

U Danskoj vlada kuga i glad
  • 0

#28 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 16 August 2012 - 10:51 PM

Jeste upravu si djape ,sad kad i ja pogledam neka pitanja nemaju vezu s vezom,ali dobro bice i boljih dana pa nemojte biti na kraj srca :D

Admini ako je tema visak izbrisete je,ok je to skroz
Ja vozim bajs rekreativno na Adi Huji,i svake godine mu po nesto dodam,sto od opreme,sto od delova,tako da nastavite,kao i ja da odrzavate svoje ljubimce i cinice vam zadovoljstvo barem tokom voznje n2:smiley_bike
  • 0

#29 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 17 August 2012 - 09:20 AM

Nemojte molim vas,stvarno mi je sad neprijatno sto sam uopste pocnjao diskusiju,zaboravite napisano ili uklonite temu.Ja se ne vredjam ,nemojte ni vi ,nije mi bio cilj da tema skrene na drugu stranu,niti bilo kog da naljutim,molim vas nemojte se svadjati.
  • 0

#30 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 August 2012 - 09:45 AM

Obrisao sam par postova gde su kolege častile jedni druge epitetima poput:"pajser,kompleksaš,ljakse"...itd
Ljudi suzdržite se malo,uprkos animozitetu koji gajite međusobno.
Raspravljajte se argumentima,a ne ružnim epitetima.
Stefan je postavio svoju temu u kojoj je izneo sta misli da mu treba,i koje je nedoumice imao oko toga,tema jeste sažvakana više puta,ali bože moj,život je i tako sastavljen od ponavljanja.
  • 0

#31 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 August 2012 - 11:56 AM

Izvini Djape,sad sam ispravio propust i obrisao post sa druge strane.
  • 0

#32 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 August 2012 - 04:55 PM

Hvala sto si brzo pobrisao Sveto, ruzno je da se vide takvi postovi..

Sorry Stefane!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#33 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 17 August 2012 - 10:17 PM

Ok je sve Brko n:anim_32
  • 0

#34 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 September 2012 - 02:54 AM

Nije bas tema vezana za hidrauliku ali sam naleteo na oglas pa me zanima najvise informativno (mada nikad se ne zna, mozda ih i uzmem).
Da li se isplati ovo? http://cikloberza.co...ow.php?id=81451
Ne razumem se uopste u hidrauliku zato i pitam. Ovako laicki koliko vidim, treba plocice za prednju da se kupe i da se zameni ulje. Da li se ti troskovi isplate pa da ovo bude povoljno?
Ne treba mi nikakva ultra sila kocenja, vise se razmisljam da zamenim v-brake iz prakticnih razloga. Tako da su rotori od 160mm sasvim dovoljni. Nisam planirao bas skoro da menjam v-brake (jer bih morao i nable za disk da kupujem), ali ako je ovo povoljno, da kupim i drzim u steku.

I da, informativno pitanje, jel mogu creva da se menjaju (za slucaj da je neko kratko)?
  • 0

#35 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 16 September 2012 - 10:58 AM

Nije vazno, prodate su. Inace mislim da je bolje da u startu kupis 100% ispravne kocnice, umesto da se zezas sa ozivljavanjem
  • 0

#36 marri

marri
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 October 2012 - 11:19 AM

da li neko zna gde mogu da nabavim M-BRAKE kocnicu? stariji je model i ide sa menjacem od 7 brzina.
hvala puno
  • 0

#37 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 19 October 2012 - 02:43 PM

da li neko zna gde mogu da nabavim M-BRAKE kocnicu? stariji je model i ide sa menjacem od 7 brzina.
hvala puno

Da ne mislis na ovako nesto:http://www.sjscycles...-rear-prod9329/
  • 0

#38 marri

marri
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 October 2012 - 08:03 PM

@Sveta

hvala Sveto, deo kocnice koji je na tocku imam. treba mi rucica zajedno sa menjacem. kod m-brake kocnica rucica i menjac su integrisani.
u prodavnicama ne prodaju vise te tipove kocnica :(
  • 0

#39 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 02 February 2013 - 08:51 PM

Trenutno na bajsu imam hidrauliku Shimano 485 i sve funkcioniše kako treba, zanima me da pitam iskusnije dali bi realno dobio nešto ukoliko bi postojeću hidrauliku zamenio sa Shimano 535 deore hidraulikom?
Ako se ne dobija ništa realno bolje koja bi bila neka sledeća klasa za upgrade sa kojom bi dobio neko realno poboljšanje u sili kočenja?
  • 0

#40 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 February 2013 - 09:07 PM

Trenutno na bajsu imam hidrauliku Shimano 485 i sve funkcioniše kako treba, zanima me da pitam iskusnije dali bi realno dobio nešto ukoliko bi postojeću hidrauliku zamenio sa Shimano 535 deore hidraulikom?
Ako se ne dobija ništa realno bolje koja bi bila neka sledeća klasa za upgrade sa kojom bi dobio neko realno poboljšanje u sili kočenja?



Proveri da li je prodato imao je Tomislav juicy7 za 70-tak evra komplet.....To je super hidraulika....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika