Jump to content


Fotografije

Šabački nezvanični brevet 200 (1. jul 2012.)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 07:56 AM

Evo ukratko izveštaja sa nezvaničnog breveta u Šapcu uz par sličica...

Dan kao stvoren za prženje. Nismo još ni krenuli a bilo je 30 stepeni!
Krenuli put Loznice kroz ravnicu tako da se fino išlo. IONE je nažalost već počeo borbu s pucanjem gume koja je na kraju postala prava agonija. Po ovoj žegi se gume rekordno brzo menjaju jer čim staneš počinje pregrevanje jer hladnjak radi samo dok se krećemo preko 30. Do pred ulaz u Loznicu je prosečna bila oko 35-36 km/h. Nije to toliko strašno koliko činjenica da nas čeka još oko ¼ puta po tako vrelom danu... ali šta je tu je morali smo se hladiti vetrom.

Tu pred Loznicu mali predah onako svi zajedno pa polako dalje. Prva brda počela a i zvezda se fino usijava. I tada počinje polako borba s vrućinom jer se bidoni prazne veoma brzo. Polivaj iznutra, polivaj po glavi... ni jedan izvor nismo zaobišli. Na jednom smo se napili vode, pa neki lokalni seljaci došli i kažu kako voda nije dobra, ali evo nas, još mrdamo i to bez dijareje n2:a1513 .

Sve toplije i toplije, kriza za krizom. Samo bi pili nešto a treba i jesti ali je toliko toplo da se prosto teraš da nešto žvaćeš. Prošli smo Osečinu nas četvorica i polako dalje ka Valjevu... gde nas dočekao odličan asfalt ali i vožnja u rerni, greje i gornji i donji grejač. Nekako se doteturali do Valjeva i tamo pauza, malo veća. Svako je popio po barem 2 litre neke tečnosti n:anim_49 .

Od Valjeva kreću brda n:smil42d2 i to je išlo ne znam ni sam kako... samo sam vrteo u glavi: „okreći i polivaj“. I tako jedno za drugim.... brda se ređaju i polako slabe a sunce sve jače prži i sve do Koceljeve gde nas dočekala nagradosna nizbrdica. Tu smo se na pumpi natankovali vodom i skoro pa okupali na česmi i krenuli u pohod na poslednjih 30-ak kilometara.

Zajedno sa Zokijem Pantanijem (Zoki vozi opasno dobro!! =D> ) smena za smenom i eto nas u Šapcu. Okruglih 200km s prosečnom 30,45 km/h. Popadali na parkingu i čekali ostale da pristignu....
Sve u svemu lepa vožnja, paklena, dobro društvo, odlično iskustvo po pitanju vožnje na skoro 40 (koliko je gotovo pa sigurno bilo na asfaltu). Ne žalimo se što smo vozili po tako vrelom danu jer mi vožnju volimo, a što je vožnja izazovnija to je bolja. Komšijama i rođacima smo mi svakako ludi ali jedne druge mi najbolje razumemo, zato ovakvu paklenu vožnju i zovemo druženje. 8)

Pozdrav za sve što su vozili i za momke iz Šapca što su nas lepo dočekali i otpratili, lepo vozili, zajedno vukli ko je koliko mogao i dovršili ovih 200km.

Hvala IONE-tu što nas je okupio i na kraju dočekao s osveženjem. =D> =D> =D>

photo.JPG

photo(1).JPG

photo(2).JPG

photo(4).JPG

photo(5).JPG
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#2 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 07:57 AM

...
photo(6).JPG

photo(7).JPG
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#3 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 03 July 2012 - 09:17 AM

Čestitke!! Iskreno divljenje!
Po takvom danu voziti 200km sa prosekom 30,45 !
Čovek stvarno mora imati motiv za to.A motiv je testiranje sopstvenih mogućnosti.
  • 0

#4 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2012 - 12:20 PM

"Pakleni" brevet AKA Ledeno Doba :D

Nadam se da vam se svidela ruta, ako imate sugestije, kritike, pisite da bi sledeci put bili bolji.

Nekoliko drugara nije doslo zbog temperature tako da sledeci put iskljucujemo rernu :D

Gorane, kada ste stigli, sa svima sam bio osim sa vama?

Pozdrav drugari n2:redbull

Sto se tice mojih busenja guma komada 5 na 110 km., uzrok je zastitna traka na obrucu koja se istopila a traka je Michelin n:mad0090

Koju traku mi preporucujete a da moze da izdrzi veliki pritisak i da nije gumena?
Kakva je Continental Easy Tape ???

Attached Thumbnails

  • bre.jpg

  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#5 coske

coske
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 12:32 PM

Schwalbe traka, mislim da je oko 200-250din/kom, plava debela plasticna, bukvalno se lepi uz felnu kad se stavi!
  • 0

#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 July 2012 - 08:58 PM

Okruglih 200km s prosečnom 30,45 km/h.

Da znam da se ni ubuduće ne prijavljujem :D . A bio sam u iskušenju...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 09:21 PM

Koju traku mi preporucujete a da moze da izdrzi veliki pritisak i da nije gumena?

U gvožđarskoj radnji uzmeš najobičniju žutu tzv.krep-traku, onu užu koja staje u širinu felne. namotaš nekoliko krugova i bog da te vidi...nije gumena a ni plastična, samolepljiva u nekoliko slojeva i eto ti čvrstine i pouzdanosti.
Jednom prilikom kad mi je tako pukla guma, uzrok sličan kapo i tvoj-ritchey traka koja se vremenom istegla i upala u felgu a time i povukla unautrašnju guma koja explodira [-X ..otad samo krep!
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika