Jump to content


Fotografije

Shimano Nexave BR-IM70


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 drndarevicnikola

drndarevicnikola
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 21 June 2012 - 10:31 PM

Vec nekoliko godina imam biciklu sa Shimano Nexave BR-IM70-F prednjom i BR-IM70-R zadnjom dobos kocnicom.
Imao sam problem sa obe kocnice, kada zapocnem voznju rade odlicno ali posle nekog vremena pocinju da skripe i slabije koce, losija je zadnja. Serviser mi je naprskao teflonsku mast u obe kocnice, odmah sam vozio biciklu nekih 6 km i obe kocnice su radile odlicno, kocile bez problema. Kada sam nakon nekoliko sati nastavio voznju prednja je i dalje radila kako treba dok je zadnja ponovo pocela da skripi i losije koci.
Nakon istrazivanja sam saznao da treba podmazati obe kocnice sa specijalnom Shimano mascu za dobos kocnice. Da li neko zna gde mogu nabaviti tu mast u Beogradu ili Srbiji(obicno je tuba od 100g) ili koja mast moze da zameni originalnu Shimano mast i ako moze neka mast da zameni originalnu, gde se moze kupiti ta mast?
  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 June 2012 - 01:21 AM

zamena za shimano mast...
Postavljena slika
Postavljena slika
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0

#3 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 June 2012 - 10:43 AM

Da li je ova kompatibilnost masti proverena u praksi? Takođe zainteresovan jer na ženinom biciklu imama BR-IM40...
  • 0

#4 drndarevicnikola

drndarevicnikola
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 22 June 2012 - 11:26 AM

Citao sam malo o ovim mastima, pise da su pogodne za rolere srednjeg pritiska i malih do srednjih brzina kao i za kocnice. Takodje podnose temperature sto je bitno kod dobos kocnica.
Ipak, sacekao bih da neko potvrdi dok ne probam.
  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 June 2012 - 11:32 AM

Jel' to ocekujete da neko od zvanicnika iz shimana kaze ne morate da kupujete nasu mast mozete da koristite i ovu?
  • 0

#6 drndarevicnikola

drndarevicnikola
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 22 June 2012 - 01:49 PM

Naravno da ne ocekujem tako nesto, ocekujem da neko kaze da ima iskustva sa tim mastima. Nemoj misliti da ti ne verujem nego zelim biti siguran pre nego sto nesto stavim u kocnice.
Gde imaju da se kupe te masti u Beogradu?
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 June 2012 - 02:23 PM

Narodski zvano to je mast za homokineticke zglobove. Bolje snabdevene pumpe, prodavnice maziva bi trebalo da ih imaju, gledaj da je mast crne boje. Mozes da odes i kod nekog automehanicara da ti da malo...
http://www.res-trade...alji.php?id=116
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika