Jump to content


Fotografije

Kupovina preko chainreactioncycles


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#41 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 03 March 2013 - 01:11 AM

Hvala brate Himzo :D :wink:
Odo da bunarim tamo!
  • 0

#42 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 10:30 AM

Pa, srećan lov!
  • 0
Pozdrav

#43 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 03:04 PM

Gledaj prvo bike components, tu ti je najmanja poštarina.
  • 0
JoJ

#44 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 March 2013 - 07:31 PM

Koliko se od prilike placa carina za porudzbine preko 50e?

I samo da znate, na bike-components moguce je kupovati samo ako imas karticu koja je Verified by visa ili verified my Mastercard ili preko pay-pala. Moze i bankovnim prenosom ali tu je taksa velika.
  • 0

ಠ_ಠ


#45 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 09:07 PM

Koliko se od prilike placa carina za porudzbine preko 50e?


Ukupan iznos koji platis za robu x 1.32 = konacna vrednost.
  • 0

#46 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 March 2013 - 09:25 PM

Znaci i za biciklisticku opremu vazi 10% stopa + 20% porez.
  • 0

ಠ_ಠ


#47 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 03 March 2013 - 11:12 PM

To bi trebalo da bude opšta stopa, za sve što stiže poštom?!
  • 0
JoJ

#48 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 11:55 AM

Gledaj prvo bike components, tu ti je najmanja poštarina.


Razlika u poštarini je relativno mala, i veoma često se kompenzuje nižim cenama, tako da uvek sve proverite.
Još jedna prodavnica sa relativno dobrim cenama i nižom poštarinom za Srbiju je xxcycle.com.
Ipak, najbolje ponude se mogu naći po lokalnim manjim onlajn prodavnicama (ili običnim prodavnicama iza ćoška) širom EU, koje nažalost često šalju porudžbine samo u lokalnu ili par susednih država :( .
  • 0
Pozdrav

#49 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 04 March 2013 - 05:44 PM

Pa, srećan lov!

Hvala!
Himzo, na http://www.xxcycle.com/ jel si purucivao nekad. Jel ima mogucnost da mi salju kao sa CRC onaj Rojal Air meil, i tako smanjim postarinu na minimum!!!

Koliko se od prilike placa carina za porudzbine preko 50e?


Ukupan iznos koji platis za robu x 1.32 = konacna vrednost.


Ovo nisam razumeo ???!!!

22 evra na primer i x 1.32 to je 29,04 to je sa sve carinom jel ?
  • 0

#50 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 06:20 PM

Najniža poštarina je ona koju ti pokaže u korpi, nakon što izabereš zemlju.To je obična (zemaljska) neregistrovana pošta, pored nje postoje još 2 skuplje opcije.
Ubaci nešto u korpu pa kreni na checkout i pokazaće ti opcije i cene pre plaćanja.
Naručivao sam sa najjeftinijom poštarinom, slali mi uvek kao najskuplju (za istu cenu doduše), ali sam dosta bliže Francuskoj od Srbije.
  • 0
Pozdrav

#51 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 March 2013 - 06:52 PM

Pa, srećan lov!

Hvala!
Himzo, na http://www.xxcycle.com/ jel si purucivao nekad. Jel ima mogucnost da mi salju kao sa CRC onaj Rojal Air meil, i tako smanjim postarinu na minimum!!!

Koliko se od prilike placa carina za porudzbine preko 50e?


Ukupan iznos koji platis za robu x 1.32 = konacna vrednost.


Ovo nisam razumeo ???!!!

22 evra na primer i x 1.32 to je 29,04 to je sa sve carinom jel ?


Ako je vredonst onoga sto narucujes (zajedno sa postarinom) ispod 50e onda nema carine. A preko je 32%. Npr ako si uzeo nesto za 100 eur, platices carinu 32 eur.
  • 0

ಠ_ಠ


#52 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 07:04 PM

Ako je vredonst onoga sto narucujes (zajedno sa postarinom) ispod 50e onda nema carine. A preko je 32%. Npr ako si uzeo nesto za 100 eur, platices carinu 32 eur.[/quote]

nije 32% nego je 29%(ako nisu menjali)sve preko 60e ide 29%(ja sam uzeo 3stavke platio 62e prosle godine)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#53 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 March 2013 - 07:28 PM

[quote name="Nion"]Ako je vredonst onoga sto narucujes (zajedno sa postarinom) ispod 50e onda nema carine. A preko je 32%. Npr ako si uzeo nesto za 100 eur, platices carinu 32 eur.[/quote]

nije 32% nego je 29%(ako nisu menjali)sve preko 60e ide 29%(ja sam uzeo 3stavke platio 62e prosle godine)[/quote]


Maksimalna stopa koja moze da izadje je 10% i na to sve se plati porez od 20%

dakle

(x*1.1)*1.2 i toliko je maksimalno.

A sad, posto se ta stopa kod nas odredjuje kataloski moguce je da si nesto narucivao sto je imalo manju stopu, npr. Znam da se gume ne carine, vec se samo placa porez. :)
  • 0

ಠ_ಠ


#54 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 04 March 2013 - 08:16 PM

OK, Himzo, dakle narucis i kako je u box-u tako je! OK

Ono za carinu porez, OK, ne bih ja da predjem tih 50E. Kako bese, jel sa postarinom 50e ili bez? Meni su na CRC na paketu stavili samo cenu kostanja dela, bez postarine sto je ok!
  • 0

#55 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 04 March 2013 - 09:34 PM

Meni su uvek slali sa postatinom, na pratecem racunu. U principu se ne racuna postarina, ali sve zavisi koji carinik ti pregleda.
  • 0

ಠ_ಠ


#56 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 11:01 PM

Po zakonu bi trebalo da se gleda cena bez poštarine za limit. Ako ti vrednost robe pređe 50€, onda se na tu vrednost doda poštarina, pa je to osnovica za carinu, pa na total roknu 20%.

To je po zakonu, a kako ćeš proći to zavisi od mnogo faktora. Ima primera ljudi kojima stigne paket od lupam 120$ i prođe bez dažbina, a onda mu stigne nešto što je 20tak sa sve poštarinom, pa mu lupe 3000 da plati...
  • 0
JoJ

#57 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 March 2013 - 11:14 PM

Po zakonu bi trebalo da se gleda cena bez poštarine za granicu. Ako ti vrednost robe pređe 50€, onda se na tu vrednost doda poštarina, pa je to osnovica za carinu, pa na total roknu 20%.


Evo, ti si jedino skontao izgleda kako treba. Prosto ne verujem da se ovo pitanje sa vrednoscu robe provuklo 20x sa sve odgovorima. A nekim ljudima i dalje nije jasno. #-o

To je po zakonu, a kako ćeš proći to zavisi od mnogo faktora. Ima primera ljudi kojima stigne paket od lupam 120$ i prođe bez dažbina, a onda mu stigne nešto što je 20tak sa sve poštarinom, pa mu lupe 3000 da plati...


Cinjenica je da neko kupi za 500$ i provuce se, ali redovno plati za nesto od 100$. Ona ko je pazario za 20$, a pritom plati carinu je ovca za sisanje. Lepo se ode u Postu 6( ako je Bg u pitanju), napise zalbu i ako je u pravu kao sto bi trebalo, pare dobija nazad.

Uglavnom, kad se roba pazari sa ovih poznatih sajtova (tj. od pravnih lica), carina radi posao na nivou, jer u paketima obavezno dolazi racun za robu.
Inace, ne vidim cemu tolika zal za postarinom...Ono, jeste tesko platiti 10-15 za neki omaleni paket, ali kao sto Himzo rece, oni skoro uvek salju express postom (i ako izaberete najpovoljniju opciju), koja stize za 3 dana u Srbiju. A sama usluga tog tipa kosta vise nego li dozvoljena vrednost za kupovinu preko grane. :wink:
Npr. Wiggle salje Parcelforce-om...Pa sad posetite sajt Parceforce-a da vidite koliko kosta express slanje (Srbija spada u Zone 9 Non E.U.)
  • 0

#58 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 March 2013 - 06:44 AM

Po zakonu bi trebalo da se gleda cena bez poštarine za granicu. Ako ti vrednost robe pređe 50€, onda se na tu vrednost doda poštarina, pa je to osnovica za carinu, pa na total roknu 20%.


Evo, ti si jedino skontao izgleda kako treba.


Potvrđujem, iz prakse, da je tako.
  • 0
--

#59 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Postavljeno 05 March 2013 - 08:24 PM

Po zakonu bi trebalo da se gleda cena bez poštarine za granicu. Ako ti vrednost robe pređe 50€, onda se na tu vrednost doda poštarina, pa je to osnovica za carinu, pa na total roknu 20%.


Evo, ti si jedino skontao izgleda kako treba.


Potvrđujem, iz prakse, da je tako.

Praksa IgoraN pre neki dan je da su smanjili limit na 45E!

viewtopic.php?f=5&t=55&p=134567#p134567
  • 0

#60 Markeez

Markeez
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 23 July 2014 - 09:14 AM

Da osvezimo malo temu ,

 

elem prosao sam manje vise isto kao i Juventino ali ovde cu i da obrazlozim stavke zbog kojih se placa 9000 din + 

 

Na chainreactioncycle.com ima tri opcije slanja 

 

1.Priority track ( DHL int )

2.Standard ( predpostavljam Royal mail )

3.DHL Express 

 

Tacka 1. i tacka 3. slanje za Srbiju razlika je 1 eur.

 

Kao i Juventino htedoh da vidim kako funkcionise ( sto se na kraju ispostavilo da je bila skupa z******)

Narucio sam par majci koje su bili na snizenju . Suma sumarun Order Total: €107.45

 

 Skinuo sam na play google-u aplikaciju za pracenje , i da ne poverujete u Ponedeljak u Belfastu ( chainreaction HQ ) u Utorak u Beogradu ,

 

Stize Vam mail od DHL Srbija tj prvo vas nazove ljubka osoba ( na zalost ni kriva ni duzna , samo radi svoj posao ) i od tog trenutka krece procedura :

 

U startu vam naglasava da su samo troskovi carinjenja preko DHL - Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije iznosi 3.300,00 rsd + PDV.

 

Ona vas pita da li mozemo da pocnemo sa procesom carinjenja i prikupljanja dokumentacije , vi kazete da ili ne .

 

Ako ste saglasni , trazice od vas da posaljete sledece podatke :

 

1.Nalog za carinjenje fizička lica

2.Izjava opisna fizička lica

3.Pored ova dva dokumenta potrebno je da se dostavi kopija lične karte ili pasoša

4.Obavezan je dokaz o uplati prema pošiljaocu swift ili izvod iz banke

U mailu koji dobijate od DHL ce se nalaziti svi papiri koje treba da popunite tj formulari

U daljem prilogu sledi sledece procedure 

Procedura je sledeća:

 1.Kada dostavite traženu dokumentaciju za carinjenje radi se prethodni pregled pošiljke

2.Kada se završi prethodni pregled pošiljke  dobijamo obračun carinskih dažbina za koje smo dužni da Vas obavestimo pre nego da započnemo proceduru carinjenja

3.Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja

4.Kada se pošiljka ocarini dobijate carinski račun na mail ili fax od našeg odeljenja finansija

5.Račun je potrebno da uplatite u banci ili pošti ali poželjnije je u banci zbog brzine registrovanja uplate

6.Kada uplatite i carina evidentira uplatu DHL Vam postavlja pošiljku na adresu

Ukoliko pošiljku ne želite da prihvatite i carinite imate mogućnost da odbijete pošiljku.

 U daljem prilogu sledi sledece procedure Zatim vas zovu kad obrade podatke da vas pitaju da li ste saglasni da se dalje procesuira vas slucaj da ga nazovemo tako :)

Kad oni to sve sracunaju opet vas ljubki covek zove i kaze Vam da je ukupno za uplatu 

1. Carinske dažbine
U korist računa Svrha Vlasnik računa Poziv na broj Iznos
840-955845-10 Carinske dažbine Uprava Carina 79-11282-3404-015139
po modelu 97
5.756,50
2. Usluga carinjenja
U korist računa Svrha Vlasnik računa Poziv na broj Iznos
160-8884-02
PIB: 100090779
Usluga carinjenja DHL International
Beograd d.o.o.
30-267193
po modelu 97
3.960,00
 
Sto mu dodje 9716.5 din 
 
Naravno vi u svakom trenutku mozete da odustanete ( ja sam se vodio logikom bolje vrabac u ruci nego golub na grani )
 
Kad uplatite u banci , carina vidi da je prosla uplata , momentalno vam sledeceg dana stize paket na adresu bez troskova postarine ( bogu hvala ! ) 
 
Da je skupo , skupo je , na vama je da li cete narucivati ili je bolja opcija "tetka u Becu" ( koju nazalost ne mogu da iskopam :( )
 
Ako vam nije hitno mozete da porucujete standard opciju koju trenutno sam aktivirao za jednu sitnicu da vidim koliko se ceka i kosta naravno ( ova je malo jeftinije tj ispod 50 eur )
 
Nadam se da sam pomogao onome ko dolazi u isto iskusenje da naruci u Srbiju. Nisu ovi iz DHL krivi , jednostavno su takvi propisi i standardi koje mi ne mozemo da promenimo . Ako ima neko nekih pitanja nek me slobodno pita .
 
Hvala na paznji :D

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika