Jump to content


Fotografije

Kupovina preko chainreactioncycles


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#1 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 07:49 AM

uzeo sam preko pomenutog sajta nablu,sorc za trcanje i majcu za trcanje 61euro me kostalo postar mi je naplatio 60din ptt

Attached Thumbnails

  • IMG_0204.JPG

  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 07:56 AM

E odlicno. A sad otvori i novu temu da nas obavestis kada prvi put budes trcao u njima #-o .
  • 0
.

#3 nelito_mali

nelito_mali
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Locationnedođija

Postavljeno 20 June 2012 - 10:21 AM

A i nisi naveo da je poštarina za Srbiju 12.50 ojra.
  • 0

#4 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 10:33 AM

slikao sam racun crno na belo
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#5 nelito_mali

nelito_mali
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • Locationnedođija

Postavljeno 20 June 2012 - 10:49 AM

Vidim da na računu ima poštarina,ali da drugi nemisle da se plaća samo naša poštarina 60 dinara.
Zbog toga sam naveo stranu poštarinu.
  • 0

#6 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 20 June 2012 - 12:02 PM

Ima nekad perioda/akcija kada CRC isporučjuje i do nas besplatno, ti periodi traju oko, paaa, hmmm, oko 60 minuta :mrgreen: jednom godišnje n2:Heristical pa ko ubode, ubo je :lol:
  • 0

profilepic.gif


#7 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 June 2012 - 12:09 PM

E odlicno. A sad otvori i novu temu da nas obavestis kada prvi put budes trcao u njima #-o .

Mislim da je poenta u tome kako je poštarina mala?
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 12:24 PM

E odlicno. A sad otvori i novu temu da nas obavestis kada prvi put budes trcao u njima #-o .

Mislim da je poenta u tome kako je poštarina mala?

Ma poenta je u tome da je Nionu kao i obicno dosadno pa pise samo da bi nesto pisao :mrgreen: .
  • 0
.

#9 Fibonacci

Fibonacci
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 July 2012 - 10:18 PM

Zdravo,
evo ja sam nesto narucio preko CRC-a prvi put u martu, u vrednosti 45e (sa postarinom) i stigla mi je posiljka u roku od 8 dana, nista dodatno nisam placao.

Kako sastavljam bicikl vec godinu dana, odlucio sam da porucim sve preostale delove koji mi fale i tako ga konacno dovrsim. Narucio sam delova (i alata) u vrednosti od 115e, resen da platim i harac drzavi jer neke sitnice tipa distancer pedale i adapter za disk 185mm Avid ne mogu ovde da se nabave.

Medjutim, proslo je vec mesec dana otkako je paket poslat (''dispatched'' na sajtu) ali nije stigao.
Nije toliko problem sto sam pukao 100e nego sto mi sad bicikl u koji sam ulozio vec 700 i dalje stoji na sred sobe nedovrsen a ja idem autobusom na posao po ovoj vrucini, i kako sad ponovo da narucim ista.. :evil:

Ne mogu da opisem svoje razocaranje i ogorcenost na ovu drzavu, i lopovluk i otimacinu koji su postali toliko sveprisutni.. ponizen sam do krajnje granice. :cry:
Resio sam da ne kupujem nista u srbiji sto je vrednije od tih njihovih 50e, za SVE cu ici preko granice i iznosicu novac iz ovog bermudskog trougla od zemlje kad god budem mogao.

Uglavnom, ne preporucujem kupovinu preko interneta ako niste spremni na kocku. [-X
  • 0

#10 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2012 - 07:58 AM

Probao da se raspitaš za svoju pošiljku? Da kontaktiraš Chainreactioncycles?
Naručivala sam robu u sličnom iznosu kod njih i sve je prošlo ok.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#11 Fibonacci

Fibonacci
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 08:21 AM

A kod koga bih mogao da se raspitam za pošiljku?
Svaki savet je dobrodošao
  • 0

#12 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 July 2012 - 08:47 AM

Početkom maja naručio sam sa CRC deo i čekao dobre tri nedelje da dobijem obaveštenje sa pošte da dođem po njega.

Idi na http://www.posta.rs/... ... etraga.asp
Tamo upiši podatke koji se traže i u listi koja se pojavi kao rezultat vidi koja je pošta zadužena za dostavu paketa za tvoju adresu. Nazovi ih, objasni o čemu se radi, a oni će ti najverovatnije dati broj telefona carinske ispostave koja carini paket.

Pretpostavljam da se sve odužilo zbog godišnjih odmora, ja sam imao problem zbog prvomajskih praznika.
  • 0
--

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 July 2012 - 03:03 PM

Medjutim, proslo je vec mesec dana otkako je paket poslat (''dispatched'' na sajtu) ali nije stigao.
[-X


Mesec dana je suviše dugo, to je moralo stići za nekoliko dana. Trebalo bi da kreneš u potragu. Meni se desilo (baš za paket sa CRC-a) da poštar ladno napiše "primalac nepoznat", bez obzira što je na pošiljci pisao i sprat, broj stana i telefon (i odgovarajući podaci na interfonu i sandučetu). Da li je to njihov fazon da "zagube" paket i ukradu ga - ne znam, ali imao sam sreće da mi školski drug tamo radi i da mi javi. Kod paketa sa CRC-a je nezgodno što nemaju tracking number.
Obavesti CRC da ti paket nije stigao, i pokreni potragu u pošti u kojoj to stiže (mislim da postoji i zvanični formular kojim se to pokreće). Nek pregledaju ceo period otkad čekaš.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 03:34 PM


Medjutim, proslo je vec mesec dana otkako je paket poslat (''dispatched'' na sajtu) ali nije stigao.
[-X


Mesec dana je suviše dugo, to je moralo stići za nekoliko dana. Trebalo bi da kreneš u potragu. Meni se desilo (baš za paket sa CRC-a) da poštar ladno napiše "primalac nepoznat", bez obzira što je na pošiljci pisao i sprat, broj stana i telefon (i odgovarajući podaci na interfonu i sandučetu). Da li je to njihov fazon da "zagube" paket i ukradu ga - ne znam, ali imao sam sreće da mi školski drug tamo radi i da mi javi. Kod paketa sa CRC-a je nezgodno što nemaju tracking number.
Obavesti CRC da ti paket nije stigao, i pokreni potragu u pošti u kojoj to stiže (mislim da postoji i zvanični formular kojim se to pokreće). Nek pregledaju ceo period otkad čekaš.


Da podelim svoje iskustvo:
Mislim da je tesko pokrenuti formalnu proceduru za pronalazak paketa sa nase strane, tj strane primaoca. Neformalno mogu da se odbiju informacije, ali...pitanje je sta sa njima uraditi. Kako se pojaviti u posti i reci to je moj paket bez pozivnog papira ili sl. Ali i to moze da se reši. Od strane prijemna (lokalne) poste obavesten sam da proceduru pokrece iskljucivo posiljalac, iako sam imao sve relevantne podatke (zavodni broj, imena posiljaoca i primaoca, postu odaslanja, tezinu i sl) pa sam ipak morao da zamolim da posiljaoca da pokrene proceduru. Kao rezultat mog pismenog obracanja, bez ikakvih daljih argumenata, Royal Mail je obestetio prodavca a ovaj kupca u punom iznosu. Mesec dana je rok pre kojeg ne razmatraju takve primedbe u vecini posta. Krajni rok za primedbu ne znam.
  • 0

#15 Fibonacci

Fibonacci
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 04 July 2012 - 05:31 PM

Evo, ohrabren vasim postovima, pokrenuo sam potragu.
Prvo sam kao sto mi je savetovano pronasao postu u mom gradu koja je zaduzena za isporuku paketa za moj PAK (postanski adresni kod). U ovom slucaju NS.
Dobijam neku sluzbu informacija, koji mi me prebacuju dalje na carinsku sluzbu, koja se nalazi u istom tom objektu. Tamo se, na moje iznenadjenje, javlja neka ljubazna zena koja me je ispitala o posiljci (sta je unutra, velicina, odakle je itd...) sa kojom sam cak lepo procaskao o nasem zajednickom sportu.
Ona konstatuje da sigurno nije imala takav paket i nabraja mi sta je sve imalo ovih dana od biciklistickih delova :) dakle, sigurno nije bio, ''setila bi se ja sigurno''.
To me, naravno, ne zadovoljava i nakon jos jednog vapaja ipak ce me proslediti sluzbi Post express jer navodno posiljke teze od 1,5kg idu kod njih...

Tu se javlja nervozan covek koji je u zurbi i koji ne moze da mi pomogne ako mu odmah ne kazem tracking number tj. po srpski broj za pracenje.
Objasnjavam mu strpljivo da nemam nikakav tracking number jer nisam isao na tu uslugu koja se skuplje placa (greska) nego preko obicnog royal maila., a od CRC-a sam dobio samo njihov interni
order ID (to im ne znaci nista). Kaze moras da imas broj za pracenje, ja pitam pa pobogu kako to ide, otkud ti znas da ja treba da imam tracking number, ko ga dodeljuje i kada, reci mi gde da trazim. Kaze ne znam ti ja to mi dobijamo spakovane pakete od carine. Kraj, zao mi je, imamo milion paketa i nema sanse nikako da se to pronadje, vise srece drugi put.

Ja se onda obracam CRC sa molbom da mi daju neki broj iako sam svestan da verovatno ne postoji jer sam isao da platim manju postarinu jer sam siroma' iz zemlje treceg sveta. :wink:
Tu oni reaguju nakon sat vremena i daju mi tracking number moje posiljke kod sluzbe preko koje oni salju po imenu Force Parcels.. Medjutim, na njihovom sajtu je poslednji status posiljke taj da su posiljku preuzeli od CRC-a i na tome stoji.
OK, neazuran sajt, ali nije neazuran kao nasi sluzbenici, sad cu ja ponovo da zovem Post Express da im konacno pokazem taj ausvajs.. Kazem ja to njima, oni kazu javicemo ti.
I stvarno, malopre mi javise da su saznali isto sto i ja, tj.da je paket navodno jos uvek u rukama Force Parcel-sa i da ce mi isporuciti kada i ako stigne u nasu postu.

I sada, da li da cekam jos nekoliko dana ili da probam da trazim obestecenje preko CRC-a, jer i oni su videli taj status, to su mi i napisali u mailu. :?:
  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 July 2012 - 09:12 AM

Naručio delova za nekih 80ak evra (s poštarinom).
Špedicija i carina su izašli gotovo još toliko.

Je li 50 evra sa poštarinom max iznos koji se ne carini? Ili 50 evra bez poštarine?

U svakom slučaju, meni jeste stiglo, ali je to takvo šišanje da im više ne plaćam carinu ni za šta - mater im lopovsku.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 17 July 2012 - 11:01 AM

ja sam uzeo do 61eur i nista mi nisu naplati,a max je 70eur to znam zato sam i gledao da ne predjem preko,a preko cega su slali ?
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#18 Fibonacci

Fibonacci
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 17 July 2012 - 05:08 PM

Ovo se lako da ustanoviti manjom pretragom po netu, ali evo:

Limit preko kojeg se roba carini (postarina se takodje uracunava u cenu) je

- 50e, ukoliko vam posiljku salje pravno lice (sajt, firma ili bilo sta sto nije privatno lice)

- 70e, ukoliko vam posiljku salje fizicko lice (npr neko sa ebaya)



Meni je ipak stigao paket od kojeg sam se oprostio ranije u ovoj temi,
na robu u vrednosti 75 funti sa postarinom (oko 11000 din) sam platio jos oko 3600 dinara troskova u posti da bih preuzeo paket.
Zakljucio sam da je isplativije podeliti robu na dva-tri paketa do 50e i ne platiti carinu.
Naravno, postavlja se pitanje da li bi to proslo pored Velikog brata ukoliko bi bilo u malim vremenskim razmacima a da ne budem oznacen kao drzavni neprijatelj

Inace, strpljenje...proslo je tacno 44 dana od momenta slanja paketa do momenta mog preuzimanja [-o<
  • 0

#19 puska

puska
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 18 July 2012 - 12:15 PM

da li vam u paketu budu racuni sa chain-a ili ne ? Neko moje iskustvo je, ako ima racuna ocarinice, u izuzetnim slucajevima bilo je racuna i nisu carinili ali to je ravno dobitku na lotou, ako nema racuna, a carinik nije ciklomaster tesko ce provaliti koliko realno to vredi, pogotovu ako na paketu navedu nizu vrednost, problem je jedino ako bi se paket izgubio sto bi nadoknada isla na tu nizu vrednost. Ali uglavnom manje poznate stvari, nebitno koliko vrede su meni sve prolazile bez carine
  • 0

#20 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 29 January 2013 - 03:34 PM

Da li je ove zime bio onaj period besplatnog slanja sa CRC-a kao sto je bio prosle godine?
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika