Jump to content


Fotografije

MTB Street view - Bojčinska šuma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2012 - 09:48 AM

Na MTB Street view kanalu postavio sam najnoviji film - Bojčinska šuma. Tačnije, u pitanju je nastavak prethodne epizode (Savski kej), a trasa je ispod železničkog mosta, potom razrovanim zemljanim putem ispod nasipa, sve do asfalta. Onda desno ka Jakovu, pa prvo skretanje levo (kod kasarne), pored S kluba. Sledi kratak deo do manastira Fenek, a onda put Jakovo-Boljevci koji je katastrofalan. Odatle samo pravo, pored ribnjaka Živača sve do Bojkovačke šume. Nažalost, bilo je vremena samo za krug po trim stazi (nema zabrane za bicikliste).

Ne računajući pomenutu asfaltnu deonicu Jakovo-Boljevci (Ulica mira), sve ostalo je čisto uživanje. Inače, za MTB (i traktor) postoji alternativni put kroz njive, da se zaobiđe Ulica mira. Iako je i on razrovan, naravno, bar ne postoji mogućnost da vas neko pregazi, a ambijent je zaista predivan (verovatno će biti u sledećem filmu).

Usput mogu da se vide "baneri" za "Bojčinsko leto", odnosno neki program koji se u Bojčinskoj šumi dešava svakog vikenda, ali naravno da sam ja bio u petak. :) Drugi put.

[youtube_embed5][/youtube_embed5]

Direktni link:
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2012 - 10:00 AM

Ne računajući pomenutu asfaltnu deonicu Jakovo-Boljevci (Ulica mira),

Meni vise lici na ulicu kratera i kvalitetnog off road-a :)
  • 0
Postavljena slika

#3 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 06:28 PM

Kolega, da ti objasnim. Posto te muci "onaj lik sa Cikloberze", dacu ti primer kako se radi video. Jeste da je tema malko drugacija ali se opet svodi na isto. Meni se svidja kako su ovi momci uradili video snimak -> viewtopic.php?f=29&t=4216&start=15

Imas nekoliko video snimaka pa odgledaj.

Ono sto se meni nije svidelo na tvom videu jeste to sto druge ljude nazivas budalama. Cak si i devojku kod magacina/restorana nazvao "idiotom", iako prakticno nije bila na bici stazi. Bila je na beloj liniji, ako bas hoces da teras mak na konac. Kako onda ocekujes da drugi ljudi nazivaju tebe? Ja tebe tako nisam nazvao. A to sto ne umes da pihvatis kritiku, to je onda tvoj problem.

I ako bi moj odgovor bio na pitanje da li bi ti trebalo sa svojim snimcima da predstavljas Srbiju, onda je on negativan. Snimci generalno nisu losi, ali komentari su ti za brisanje.

Kako se na kraju zove suma koju si snimao - Bojkovacka ili Bojcinska? Posto ovde je jedan naziv, a na YT je drugi.
  • 0

#4 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2012 - 08:15 PM

Draguljche, na linku koji si dao su filmovi koje su ljudi snimili o sebi, kako voze bajkove. Suština im je da pokažu sebe (iz bilo kog razloga). Moji filmovi su sušta suprotnost, pa ne vidim mogućnost poređenja. Da ne ulazim u priču o tome "kako se radi video".

Btw, da je devojka stajala tako na ivici mosta, policija bi je verovatno uhapsila. Kad već teraš mak na konac. ;) Naravno, to mi ne daje za pravo da nekoga nazovem budalom, ali to je bilo samo u jednom filmu, a ima ih 30ak. Dakle, druge stvari ti smetaju, a nikako da saznam koje.

Kad kažeš da su komentari "za brisanje" to nema nikakav značaj i ne može da se nazove kritikom ako ne kažeš zbog čega. Pročitaj npr neke tekstove filmskih kritičara na netu i razumećeš na šta mislim. Kažeš i da filmovi "generalno nisu loši". Opet, to navodi na zaključak da ni filmovima, bez komentara, nisi naročito zadovoljan, ali... Ne kažeš zbog čega. U stvari, imajući u vidu da su filmovi snimljeni postavljanjem kamere na bajk, bez montirane scenografije ili efekata koji menjaju sliku, jedino što može da ti se ne sviđa jeste što su filmovi u realnom vremenu (oni filmići sa linka su "iseckani") ili ti ne odgovara pozicija kamere.

Inače, na home strani YT kanala tačno piše o čemu se radi. Ti zvučiš pogođeno kao da sam stvarno neka zvanična institucija koja predstavlja Srbiju i koja se finansira tvojim parama. :) Elem, rasprava ne vodi nikuda. Kad ti se ne sviđa neki film/komentar, napiši lepo zbog čega. Ovde ili na YT, svejedno. U ovom slučaju, tema je vožnja od Ostružničkog mosta, pored manastira Fenek, do Bojčinske šume. Nema reči "budala", "idiot", ni sličnih. Ne sviđa ti se. Reci lepo zbog čega.

P.S. Šuma je Bojčinska, ali iz nekog razloga stalno brkam naziv. Na YT i u filmu je naziv tačan, jer sam proverio svaki titl pre kreiranja završnog filma. Već rekoh da dosta pažnje posvećujem preciznosti, iako je film amaterski.
  • 0

#5 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 20 June 2012 - 08:46 PM

Draguljche, na linku koji si dao su filmovi koje su ljudi snimili o sebi, kako voze bajkove. Suština im je da pokažu sebe (iz bilo kog razloga). Moji filmovi su sušta suprotnost, pa ne vidim mogućnost poređenja. Da ne ulazim u priču o tome "kako se radi video".

Sustina je da se pokaze vestina DH, freestyle, dirt voznje, sto naravno ti to ne znas. Da hoce sami sebe da reklamiraju, ne bi nosili full face kacige. :)

Btw, da je devojka stajala tako na ivici mosta, policija bi je verovatno uhapsila. Kad već teraš mak na konac. ;) Naravno, to mi ne daje za pravo da nekoga nazovem budalom, ali to je bilo samo u jednom filmu, a ima ih 30ak. Dakle, druge stvari ti smetaju, a nikako da saznam koje.

Ma, tebe bi policija uhapsila, prolazis kroz crveno. Ti bas volis da mastas...


Inače, na home strani YT kanala tačno piše o čemu se radi. Ti zvučiš pogođeno kao da sam stvarno neka zvanična institucija koja predstavlja Srbiju i koja se finansira tvojim parama. :) Elem, rasprava ne vodi nikuda. Kad ti se ne sviđa neki film/komentar, napiši lepo zbog čega. Ovde ili na YT, svejedno. U ovom slučaju, tema je vožnja od Ostružničkog mosta, pored manastira Fenek, do Bojčinske šume. Nema reči "budala", "idiot", ni sličnih. Ne sviđa ti se. Reci lepo zbog čega.

Ovo je moja profesionalna deformacija, kritikujem sve sto je javno. Napisao sam sta mi se ne svidja, a ako treba jos da ti nacrtam... Mada, moram priznati, ne znam bas lepo da crtam. Nije moj fah.

Već rekoh da dosta pažnje posvećujem preciznosti, iako je film amaterski.

Ja nisam stekao ovakav utisak. Amaterski - to je tacno.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika