Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 400km - 9. Jun 2012.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#21 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 11 June 2012 - 11:51 PM

Hmmm... :mrgreen: :mrgreen:
Ne znam da li imate isti utisak kada se pogledate otpozadi :shock:


Srećom ne vidim, osećam.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#22 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 11 June 2012 - 11:53 PM

hahaha =D> ne znam za ostale, ali ja ne. Cak se iznenadjujuce dobro osecam :shock:
Prvo sam pomislio mozda sam u soku, pa ne osecam bol. Ali evo vec drug dan, i nista. Da je sok vec bi do sada prosao 8)
Osecam u nogama onako, da se pedalalo, ali guz'ca fala fotelji - bez crvenila :mrgreen:



Pozzz


Jesi gledao dal imaš grbu?
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#23 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 12 June 2012 - 12:21 AM

Jesi gledao dal imaš grbu?
Pozz




ma sve proverio, i u redu. Da ne verujes ;)
  • 0

#24 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 11:44 AM

Izvin'te sto pitam, a koja je svrha ove manifestacije?

Mislim, naplacuje se, a ides da vrtis pedale u beskraj. Zarad cega? Da bih se slikao i kacio slike na fejs? Pa za te pare bih se sit navozao + imao bih za popiti i pojesti.

Koliko sam primetio, stalno se pojavljuje ista ekipa. Hoce li se pojaviti neki novi klnici? Ili mozda neke cure? Zarad njih bih se i zrtvovao, ako treba pomoc, pa da im pomognem. Ovako, ne deluje mi privlacno.

Suma sumarum, postoje i amaterska takmicenja u Srbiji. To je sasvim ok. Ako bi se ova manifestacija pretvorila u tako nesto, rado bih ucestvovao.

Pozdrav!
  • 0

#25 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2012 - 12:45 PM

Suma sumarum, postoje i amaterska takmicenja u Srbiji. To je sasvim ok. Ako bi se ova manifestacija pretvorila u tako nesto, rado bih ucestvovao.

Pa to jeste amatersko takmičenje (sa samim sobom, kilometrima i vremenom :D ), samo je sebi svrha, a slična se održavaju širom sveta. Ekipa je prilčno brojnija nego prošle godine, i očigledno ti ljudi nalaze u tome neku draž (što naravno ne obavezuje i tebe). Ako ti se tako nešto vozi - voziš, ako ne - nećeš faliti onima koji hoće.

A da malo više saznaš o svemu tome - http://randonneurs-serbia.weebly.com/ .

P.S. Naplaćivanje je smišljeno, naravno, da bi se Trajkociklista konačno obogatio :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#26 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 01:01 PM

A da malo više saznaš o svemu tome - http://randonneurs-serbia.weebly.com/ .

Posetio sam ovu stranicu. Tu sam i video da se imena ucesnika ponavljaju.

Mislio sam da ce mi organizator dati odgovor jer on zaradjuje kintu i njemu je bitno da li cu ucestvovati ili ne. A u kom si svojstvu ti? Ako smem da znam?!

Kada sam rekao amatersko takmicenje, mislio sam na to da je organizator tih takmicenja u Srbiji pribavio sponzore i pobednicima se daje ili neka simbolicna suma ili nagrade, pokloni itd. Ovde se dobija samo kartonce.

Posto "necu faliti nikome", necu ni ucestvovati, a ovo izgleda vazi za sve potencijalne ucesnike ove manifestacije. Vidim da svrha nije ni druzenje.

P.S. Naplaćivanje je smišljeno, naravno, da bi se Trajkociklista konačno obogatio


U danasnjoj Srbiji, ovo je jadan nacin za obogacenje. I sama pomisao na ovo, pripadne mi muka.
  • 0

#27 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2012 - 01:12 PM

A u kom si svojstvu ti? Ako smem da znam?!

Naravno da ne smeš. Ja sam deo zavere. Ali siguran sam da će ti se javiti organizator, da samo tebi objasni ono što kažeš da si čitao...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 01:23 PM

Kada sam rekao amatersko takmicenje, mislio sam na to da je organizator tih takmicenja u Srbiji pribavio sponzore i pobednicima se daje ili neka simbolicna suma ili nagrade, pokloni itd. Ovde se dobija samo kartonce.

A da se daje neka simbolicna suma ti bi se kao "takmicio"? Mozda neko moze da urgira da umesto kartonceta dobijes zahvalnicu. Moze da se urami pa da okacis na zid. Ono jeste da nije poklon ali nema je bas mnogo ljudi u Srbiji. Mozda moze dobro da se proda :mrgreen: .
  • 0
.

#29 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 12 June 2012 - 01:34 PM

Izvin'te sto pitam, a koja je svrha ove manifestacije?

Mislim, naplacuje se, a ides da vrtis pedale u beskraj. Zarad cega? Da bih se slikao i kacio slike na fejs? Pa za te pare bih se sit navozao + imao bih za popiti i pojesti.



Da, i ja se ponekad to isto pitam :mrgreen: (draguljce smeh) :))

Paaaa, ukratko stvari stoje ovako: malo je tesko svrstati celu stvar u kakvu kategoriju.
Nekako nije ni amaterska trka, a nije bas ni festa/manifestacija, nego nesto izmedju.
Sta je sigurno, to je upravo to da se vrte pedale u beskraj, a i dalje od toga ;)

Zasto ucenisci voze, to vec nek samo odgovore.
Ja licno vozim (pored toga sto sam organizator) jer
mi je to neki izazov, kako fizicki tako i psihicki, i nekako i pored sveg mucenja (mada vozim lezeci, pa se manje mucim fizicki ;) )
nekako ima tu neko cudno zadovoljstvo tokom same voznje, a i posle, kada se osvrnem na to sta sam postigao, tj izvezao.
Dakle kroz taj izazov pomeram neke svoje granice, i fizicke i psihicke.
Mislim da su i ostali tu zbog toga, a ne zbog kacenja slikica na fejs. Da oce da kace slike,
mislim da ima mnogo bezbolnijih nacina da se "lansiraju" na taj nacin ;) a i sto kazes, za mnogo manje para.

Kad smo kod placanja, vec je ranije o tome diskutovano, no nije problem ni ponoviti za neke nove ljude koji se pitaju o cemu se tu zapravo radi.
Cela stvar je pod okriljem ACP-a (audax club parisien) i samo clanstvo u toj organizaciji i njeno sankcionisanje ovakvih maratona kosta.
Dakle bili breveti odrzavani ili ne, zastupnik ima obavezu placanja clanarine ACPu dok god je sa njima u ugovornoj obavezi.
Dodatno svako ucesce, i svaki ispunjen brevet karton kosta neke novce.
Vecinu troska organizacije cini prosti obilazak i pripremanje trase, dakle proveravanje stanja na terenu (mapa nema bas uvek veze sa realnoscu,asfalt nije uvek savrsen, a put nije uvek ravan i bez krivina)
i oznacavanje trase strelicama, dogovaranje kontrolnih tacaka, itd itd
Bez strelica jos i moze da prodje (dakle minus trosak 2kg farbe i jedne cetke) a ucesnici nek se snalaze sa putnim listom za navigaciju, il nek nabave GPS,
ali bez obilaska trase i dogovaranja kontrolnih tacaka ne moze.
Jednostavno postoje neke stvari koje u organizaciji moraju da se odrade, inace mogu uslediti nepravilnosti, a one sa sobom mogu da vuku razne kaznene posledice, a to kao zastupnik ACPa za Srbiju i organizator ne zelim sebi da dozvolim.
I eto, to je cela prica. Realni troskovi se sabiraju, i onda podele po glavi ucesnika i to je to.
Prosle godine je bilo nesto manje ucesnika, i samo nekim prijavama u poslednji cas sam izbegao da
3 od 4 breveta finansiram iz svog dzepa delimicno. Sta mi to treba? Da sam bogat, pa ajde, nek ide zivot, ali ovako, pored sveg ulozenog (besplatnog)vremena sa svoje strane jos i da doplatim? Ne hvala.

Organizaciju niko ne sponzorise, niko ne finansira, pa je s toga nezavisna, i zavisi od svojih clanova tj. ucesnika.
Novac koji oni daju smatram da nije neki ogroman, te zasto bi se za takvu sicu uvlacili u zadnjicu bilo kome ko ima lovu.
Ovako je ljudskije, postenije. Bar je tako mislim.
Kome je stalo do besplatnog ucesca, diploma, majci, klope, pica, smestaja, pratecih vozila,pratnje policije,
neka potrazi neku drugu manifestaciju, jer ova se u te zahteve ne uklapa.
Hvala bogu takvih manifestacija/dogadjaja/trka ima kolko volis, i uvek zbog tog "dzaba" dela, imaju izuzetan odziv, pa izvolte ko voli.

Ko voli diplome i to, nek si poruci komemorativnu medalju, pa nek ukrasava zid ;)
Naravno niko invividualne ucesnike ne sprecava da potraze individualnog sponzora koji ce da finansira
njihov uspeh na brevetu. Sve dok je u skladu sa pravilima, nema nikakvih problema da vam neko drugi placa ucesce. Ja ne pitam odakle vam novac sa startninu ;)

Ko smatra da to nije korektno, ne mora da dodje. ;)


Koliko sam primetio, stalno se pojavljuje ista ekipa. Hoce li se pojaviti neki novi klnici? Ili mozda neke cure? Zarad njih bih se i zrtvovao, ako treba pomoc, pa da im pomognem. Ovako, ne deluje mi privlacno.



Hahaha, da te sad cuje moja drugarica feministkinja, odrezala bi ti znas sta ;)
Mislim zbog tog da bi dosao da vozis samo sto ima cura na voznji 8)
A pogotovo kada bi joj ponudio kakvu pomoc. Pa da ne moze sve sama da odradi,
ne bi se na brevetu nikad ni pojavila ;p

No, kako smo sa celom pricom poceli prosle godine, ne znam da li je uopste moguce govoriti o "istoj ekipi".
No naravno, neka ekipa postoji, i ima ljudi koji su bili na svakom brevetu.
Pocev sa proslogodisnjim jesenjim brevetom, a pogotovo prvim ovogodisnjim
itekako su se pojavili neki novi klinci, cak i jedna veoma opasna klinceza medju njima,
te su sad oni poceli formirati, tj prosirivati tu neku istu ekipu.
Sta ih to vraca na brevet, i u cemo to uzivaju pa dolaze opet, to neka sami kazu :)
Bilo kako bilo ako postoji neka stalna ekipa, to meni kao organizatoru moze biti samo kompliment,
jer znaci da neko celu tu pricu kapira, i pronalazi u njoj zadovoljstvo, i nema primedbi na funkcionisanje svega toga.

Da li ce biti jos nekih novih klinaca ? Naravno da hoce. Kao sto rekoh cela stvar je prilicno sveza,
pa dok se procuje, dok se ljudi "zaraze", treba vremena.
Naravno ne treba zaboraviti da smo prilicno mala zemlja, sa prilicno mizernim procentom ljudi koji se bavi sportom (sedenje u kladionici nije sport), sa jos manjim procentom sportasa koji su odabrali bicikl,
i sa jos manjim procentom biciklista koje interesuju ove, pomalo ekstremne vode istog.
I jos im niko za to ne placa, nego moraju sami.
Dakle kakva cuda i orgomne brojke licno ne bih ocekivao. Ali koliko vidim u zemljama u okruzenju,
gde god je prica zapoceta s vremenom je rastao i broj ucesnika, pa ne vidim zasto bi kod nas bilo ista drugacije.


Suma sumarum, postoje i amaterska takmicenja u Srbiji. To je sasvim ok. Ako bi se ova manifestacija pretvorila u tako nesto, rado bih ucestvovao.



Brevet, to jest randonnuering po svojoj definiciji nije takmicarski, i u tako nesto nikada nece prerasti.
Ako bi i prerastao, onda se to naziva nekim durgim imenom, i nema mesta pod okriljem ACP-a.
Dakle sve sto moze da bude je amaterski biciklisticki (ultra)maraton, i to je sve,
a jedina promena koja bi mogla da ima mesta je pitanje finansiranja organizacije,
ali kao sto rekoh za sada ne vidim da za ti ima potrebe.
Naravno svako voli dzabe, ali ni kod babe nema za dzabe, nego nekad negde to neko mora da plati.

I tako, nadam se da sam odgovorio na sva tvoja, a i pitanja drugih koji su se mozda stidili da ih postave.
Takodje se nadam da svi koji su dobili neke odgovore, postuju i moje vreme koje sam za njih izdvojio,
jer svakako nisam u obavezi da ikome ista objasnjavam, niti ulazim u bilo kakve detalje sto se tice organizacije.
No ali eto racunam ljudi smo, iako (ni)smo srbi. :mrgreen:


Pozdrav
  • 0

#30 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 12 June 2012 - 01:48 PM

Posetio sam ovu stranicu. Tu sam i video da se imena ucesnika ponavljaju.


A to sto se ponavljaju je nesto lose ?

Mislio sam da ce mi organizator dati odgovor jer on zaradjuje kintu i njemu je bitno da li cu ucestvovati ili ne.


Organizator je upravo odvojio deo svog dragocenog vremena da da odgvor na vecinu pitanja.
Izmedju ostalog je tamo dao i odgovor da nikakvu kintu ne zaradjuje.
A posto ne zaradjuje, zabole ga, da prostis, dal ce neko ucestvovati ili ne.
Meni ni iz dzepa ni u dzep.

Kada sam rekao amatersko takmicenje, mislio sam na to da je organizator tih takmicenja u Srbiji pribavio sponzore i pobednicima se daje ili neka simbolicna suma ili nagrade, pokloni itd. Ovde se dobija samo kartonce.


Kartonce, i ko voli moze da poruci (i sam plati) komemorativnu medalju. I to je sve sto se na bilo kom brevetu dobija.
Kako brevet nije takmicenje (sasvim jasno objasnjeno na gorelinkovanoj stranici, nadam se)
nikakva nota takmicenja, kao ni nagrade nisu dozvoljene. Pa cak nije dozvoljeno ni javno objaviti rezultate breveta
ako su oni poredjani po ostvarenom vremenu.
Stoga kao sto vidite, spisak tih imena je iskljucivo po hronoloskom redosledu primljene prijave na odredjeni brevet.
Lista moze biti jos i nasumicna, ili abecedna, ali ja nekako vise vilim ovu sa startnim brojevima ;)





U danasnjoj Srbiji, ovo je jadan nacin za obogacenje. I sama pomisao na ovo, pripadne mi muka.


Ahahaaa :D Da, evo bas sabiram racune od poslednjeg breveta, pa ne znam dal da si porucim Zipp 808 ili Zipp 606 tockove za sledeci brevet :mrgreen:
Imam dovoljno i za jedne i za druge, ali u slucaju prvih moracu da smanjim upotrebu dzakuzija,
i da odustanem od zakazivanja maserki sa 600k :D
Huh, ne znam kuda cu ... :mrgreen:

Jaoj hvala ti, bas sam se slatko nasmejao :)))))


Pozdrav
  • 0

#31 Draguljche

Draguljche
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 01:54 PM

A da se daje neka simbolicna suma ti bi se kao "takmicio"? Mozda neko moze da urgira da umesto kartonceta dobijes zahvalnicu. Moze da se urami pa da okacis na zid. Ono jeste da nije poklon ali nema je bas mnogo ljudi u Srbiji. Mozda moze dobro da se proda :mrgreen: .


Uuu jeeeeee, al' sam vam razdrmao kavez! Bas ste nesto nervozni! 8)
Paaaa mislim da bih ucestvovao. Od 200k i 300k bih i mogao da odvozam, ali ovaj od 400k mi je vec poduhvat. Inace, ne bih prodavao nesto sto sam znojem zaradio (osim poljoprivrednih i drugih proizvoda). Nego, koliko si ti izvezao?

@Trajkociklista
Hvala ti na eseju! Rekoh ja Srdjoniju da ovo nije takmicenje, a on zapeo... #-o

Znaci, samo jedna cura, i to feministkinja. Auuuuu... :oops:

Inace, drago mi je da znam gde ide novac od ucesnika. To je stavka o kojoj skoro niko ne prica, a retko ko ima uvid u priliv i rashod finansija, a da je od javnog interesa i znacaja.

Razmislicu o ovome. Inace, kod necije babe ima za dzabe. Sta cu kada me voli. 8)

Hvala, once again.
  • 0

#32 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 12 June 2012 - 01:58 PM

Draguljče, pogledaj i:

randonneurs-srpska.weebly.com

...i nas je Igor zarazio... :)
...i neka je.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#33 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 02:01 PM

Uuu jeeeeee, al' sam vam razdrmao kavez! Bas ste nesto nervozni! 8)

Ma koga ti mozes da razmrdas. Nego nam je pun kufer padobranaca koji dodju i prave se pametni a nisu procitali na milion mesta napisano ono o cemu prosipaju pamet. Forum za to i sluzi, izmedju ostalog.

Paaaa mislim da bih ucestvovao. Od 200k i 300k bih i mogao da odvozam, ali ovaj od 400k mi je vec poduhvat. Inace, ne bih prodavao nesto sto sam znojem zaradio (osim poljoprivrednih i drugih proizvoda). Nego, koliko si ti izvezao?

Ja ni jedan, niti imam nameru. A nije da ne bih mogao. To nije moje vidjenje biciklizma. Niti imam toliko slobodnog vremena niti me privlaci da se 15-20 sati vozam po svakakom (ne)vremenu. Ali zato ne pljujem druge zbog toga sto to vole i rade. Njima svaka cast. A ne bi verovao koliko jos ljudi ima koji to mogu da izvezu ali opet nece/ne mogu iz raznih razloga ;).
  • 0
.

#34 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2012 - 02:06 PM

Uuu jeeeeee, al' sam vam razdrmao kavez! Bas ste nesto nervozni! 8)


Pa vidi, koliko znam, u kavezima se drže životinje, pa vređaš trenutno nekoliko učesnika u ovom razgovoru, koji se ubiše da ti objasne ono što već piše na sajtu. Ti si onaj što "vidi" da na brevetima nema druženja? A jel inače budiš u ljudima želju za druženjem?

Uzgred, ukoliko neko od kolega trenutno edituje postove, molio bih ga da to ne radi dok traje diskusija. Mislim da Draguljčetovi postovi zaslužuju da sijaju u punom sjaju...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#35 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 02:53 PM

Momci, svaka čast na odvozanih 400km =D> =D> i po onom paklu od vremena...

Nego, započela diskusija, pa da se zapljunem... što se tiče novca, tih par stotina din je smešno u poređenju sa trudom koji organizator uloži u sve ovo. Pa čak je i suma smešna (svi damo i mnogo više para na nebitne stvari i daleko veće gluposti). Na kraju krajeva, da naš ogranizator čak ima i sve plaćeno od strane francuza (gorivo, farbe, četke, tel. račun, amortizacija skutera-auta-konja :D , hrana kad to sve obilazi, i ko zna šta još), pa i tada bih dao novac za učestvovanje jer čovek uloži mnogo vremena i truda u organizovanju svega ovoga (neko reče da je vreme novac). Osim toga, na ovim vožnjama je extra atmosfera, druženje i nova prijateljstva...a to nema cenu. Zato Igoru SVAKA ČAST! =D> =D> =D>
Zašto vozim(o) ovakve ture? Nema lepšeg osećaja nego kad si mrtav umoran a nastavljaš dalje. Šta nas motiviše da polu-oduzeti nastavimo? Eeee to već svako za sebe zna :mrgreen: Ali kad svi dosegnemo taj cilj, osećaj je neverovatan. I još uz to nisi bio solo nego si upoznao neke nove ljude, čuo nove viceve ili ko zna šta već...

btw: Jel ima nekih njava za neke nezvanične 200km? Mislim da te kraće ture za početak mogu privući dosta novih koji bi se oprobali, družili i sl.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#36 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 12 June 2012 - 03:14 PM

Uuu jeeeeee, al' sam vam razdrmao kavez! Bas ste nesto nervozni! 8)


Ma sigurno danas nizu vozili bajs ;) Ja sam odvozao toliko da sam miran celu nedelju dana :D



@Trajkociklista

Znaci, samo jedna cura, i to feministkinja. Auuuuu... :oops:



Ne neee, nisam na nju mislio, nego na neku drugu cije su bici ambicije dosta manje ekstremene ;)
Doduse ne znam da li je ta jedna koja dolazi na brevete feministkinja ili ne, ne poznajem je dovoljno.


Inace, drago mi je da znam gde ide novac od ucesnika. To je stavka o kojoj skoro niko ne prica, a retko ko ima uvid u priliv i rashod finansija, a da je od javnog interesa i znacaja.


Naravno, svako voli da ima mogucnost da zna "gde ide novac".
Nisam bas upucen u temu, ali da smo(randonneurs srbija) kakva ngo ili org imali bi mislim i izmedju ostalog finansijski izvestaj,
a ako se ne varam isti moze biti dostupan bilo kom gradjaninu na zahtev kao informacija od javnog znacaja.
No kako nismo, mozete mi samo verovati na rec ;)


Ali racunica je sasvim jednostavna, pa koga zanima, evo par hintova o stavkama takve racunice:

Trosak pripreme virtuelne trase (oko 5 radnih sati, troskovi interneta, eventualno telefona,struja/voda/grejanje/klima/topli obrok i napitak)

Obilazak trase i obelezavanje (dakle samo jedan obilazak, pripremljenom trasom na mapi, bez mesta za naknadne korekcije, istrazivanja, trazenje boljeg puta i sl.)
A u tome:

Vozilo: trosak goriva, amortizacija vozila i potrosni materijal, dnevnica vozaca sa prekovremenim radom i topli obrok [npr. za obilazak trase 400km je utroseno 12 radnih sati]
pri tome samo vozilo organizacija koristi bez naknade, jer prijatelj organizacije vozilo ustupa na upotrebu bez naknade, osim pokrivanja troskova amortizacije (bez gubitka vrednosti) po predjenom kilometru.
Prisustvo organizatora u obilasku takodje bez naknade.

Obelezavanje: ca. 2kg farbe, razredjivac, cetka, rukavice, zastita obuce i nogavica (od prskanja farbe na odecu prilikom cetkanja)
Pri tome obelezava se nelegalno, znaci rizikuje prekrsanja prijava i kazna. Moze se naravno dobiti i odobrenje, uz placanje svih redom taksi od same registracije organizacije i njenih troskova postojanja, pa onda prijavljavanja manifestacije i odobrenja,odrzavanja,obezbedzjivanja sportske priredbe na putu, i samog obelezavanja,itd. ne mogu ni da zamislim koji su to troskovi tek.. a sve se placa -drzavi naravno

Papirologija: minimum 2 stampane stranice po ucesniku(cue sheet), trosak stampe kartona, ispisivanje kartona,pecatiranje
Vreme za ispisivanje kartona od 3 do 5 minuta po kartonu, zavisno od broja kontrolnih tacaka, trosak potrosnog materijala (hemiska olovka, upropasten karton zbog greske u ispisivanju)
Vreme potrebno za stampanje/kopiranje i odlazak do kopirnice ca. 30 minuta.
Unos podataka, priprema stampe, priprema navigacionog lista ca. 3h, plus struja/voda/klima/grejanje/kompjuter/internet

Po brevetu: verifikacija ispravnosti kartona, racunanje rezlutata(vremena), objava rezultata nezvanicnih, pripremanje i unos podataka za homologaciju rezultata,[sve ca. 2 sata], homologacija, objavljivanje zvanicnih rezultata, slanje brevet kartona postom ucesnicima koji ih nece licno preuzeti.
Prijem i dalje slanje porucenih medalja.[sve ca. 2 sata] plus opet struja/vodovod i kanalizacija/internet/grejanje/klima/potrosni materijal/segregacija odpada/odnosenje otpada/zastita zivotne sredine/najam,porezi i takse za prostor koji se koristi


Pa sad ko je dokon nek mi sabere sve to, neka doda trosak nabavke/najma vozila, sve radne sate i dnevnice po republickom proseku sa doprinosima na iste, dnevnice za kontrolore, da ne budu volonteri, jer sto bi radili za dz ako se organizator bogati?
Nek doda trosak osnivanja organizacije i njeno odrzavanja (takse, porezi,knjigovodja,etc) i na sve to neka doda neki profit, onako dostojan evropskog gradjanina i vremena i zivaca koje je ulozio u celu pricu, pa nek mi javi kolko do izadje,
da znam koliko da pocnem naplacivati da bih mogao obogatiti, sagraditi kucu, ici na letovanja i zimovanja, izdrzavati porodicu i poslati decu u skolu. Koliko li to onda dodje po glavi ucesnika ?

I eto biznis plan, nek neko napravi, podnosimo zahtev za finansiranje/kredit, obezbedjujemo garncije, i naravno placam zasluzenu proviziju tom ko mi to sve odradi i sredi.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#37 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 June 2012 - 03:18 PM

Igore, žao mi je ako sam ja svojom šalom doprineo tvojoj potrebi da svakoj budali, koja ne zna značenje smajlija, podnosiš račun. To što si izgradio sprat na kući, naravno, nema nikakve veze sa brevetom, jel da? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#38 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 12 June 2012 - 05:22 PM

To što si izgradio sprat na kući, naravno, nema nikakve veze sa brevetom, jel da? :D



Ne ne, to je sprat koji je izgradila moja supruga, od novca pokojnog tece,
a na temeljima prvog sprata njene taste, tako da nemam ja sa tim nista 8)
  • 0

#39 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2012 - 06:33 PM

@Dachaa i svi ostali drugari koji bi se druzili na nezvanicnom brevetu, odaberite jednu nedelju i pedalamo zanimljiv krugic sa odlicnim asfaltom, lepom prirodom, usponima i `ladnom vodom iz stena :)

http://ridewithgps.com/routes/1171338

P.S. Svaka cast svima na 400, pojedite i 600 n:anim_19
P.S.2 Da li je Till(Boris) bio nervozan :mrgreen: :wink:
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#40 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 12 June 2012 - 08:01 PM

To IONE to se ceni! Extra trasa!
Cujemo se!
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika