Jump to content


Fotografije

razlike izmedju MTB 26 i 29


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 bogibasket

bogibasket
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 21 May 2012 - 05:17 PM

zanimaju me razlike izmedju mtb 26 i 29er koje su razlike osim u velicini tockova.da li su duzi stapovi vile i da li je ram drugaciji nego na 26 mtb itd?
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 May 2012 - 05:36 PM

Svrati u karadjordjevu u Bountu kod Ivana i Djura oni prodaju jedan pa pogledaj....Mada meni se uopste ne svidja koncept.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2012 - 05:39 PM

ma "samo" su tockovi veci, ostalo eh ... [-o< n2:hahaha
  • 0
Postavljena slika

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 May 2012 - 06:03 PM

Nezgrapna masina ili ne i ja bih voleo odgovor nekog ko vozi-poseduje jedno od ovih cudnih magarica.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 08:25 PM

Sto se ramova tice, meni sve 29ke manje vise slicno izgledaju

Posted Image

Posted Image

Posted Image

http://s7d5.scene7.c.../9147?$Display$
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 08:47 PM

I cemu ova cuda sluze? Sta je to sad toliko bolje pa mora ovoliki tocak?
  • 0
.

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2012 - 09:09 PM

Pa mora nesto da se desava, ne mozes prodavati isto mehanicko sokocalo navek samo u razlicitim bojama. Tako je nakon n godina ponovo otrkivena 42 sajbna i proglasena za cudo bozije, pa su sa x3 mtb presli na "drasticno bolje" x2 pogone (koji su im gle cuda par decenija stajali pred nosom), a tek prelazak sa 9 na 10 je doneo krucijalni boljitak ...
  • 0
Postavljena slika

#8 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 09:13 PM

Evo kako to izgleda uživo....Kolega kaže da je 29-er bolji po rupama i džombama.Mnogo je lakše popeti se uz stepenice recimo.Potpuno logično zbog većeg obima točka.Takođe kaže da mu je teže na usponu, nego sa standardnim točkovima.Ovaj spec je nekako ispao lep-inače su po meni ružni do daske.Svet je poludeo za najnerima.

http://www.cikloberz...p?img=15861&t=n
  • 0
SPARK 10

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 09:19 PM

Pa mora nesto da se desava, ne mozes prodavati isto mehanicko sokocalo navek samo u razlicitim bojama. Tako je nakon n godina ponovo otrkivena 42 sajbna i proglasena za cudo bozije, pa su sa x3 mtb presli na "drasticno bolje" x2 pogone (koji su im gle cuda par decenija stajali pred nosom), a tek prelazak sa 9 na 10 je doneo krucijalni boljitak ...

A ja se ponadao da su stvarno izmislili nesto novo i korisno :mrgreen: :mrgreen: .
  • 0
.

#10 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 09:41 PM

Kao na primjer tocak ;)
  • 0

#11 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 May 2012 - 10:06 PM

Posted Image tu je i novi 27.5
  • 0

#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 May 2012 - 10:18 PM

Pa mora nesto da se desava, ne mozes prodavati isto mehanicko sokocalo navek samo u razlicitim bojama. Tako je nakon n godina ponovo otrkivena 42 sajbna i proglasena za cudo bozije, pa su sa x3 mtb presli na "drasticno bolje" x2 pogone (koji su im gle cuda par decenija stajali pred nosom), a tek prelazak sa 9 na 10 je doneo krucijalni boljitak ...

A ja se ponadao da su stvarno izmislili nesto novo i korisno :mrgreen: :mrgreen: .



Pa izmislili su nesto korisno al za njih........Sve u svemu ovi bastardi su mnogo ruzni i nikako mi ne izbiva iz glave da ovo lici na neki napucani treking.Uglavnom ja se s ovim ne bi sjurio kroz sumu ili nekom zahtevnijom stazom mnogo je nezgrapno.Sve u svemu odjednom postaju zastupljeni kod nas a cene felni,viljuski,guma da se smrznes.Tako u manjim velicinama izgledaju totalno disproporcijalno...

Ja ne bi menjao stari dobri hardtail 26 za ovaj traktor.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 21 May 2012 - 10:33 PM

Odavno imam želju da probam neki niner, a možda i bude prilike ako planet organizuje test vožnju i u Nišu. O ukusima ne vredi raspravljati, ali moje mišljenje je da su bajsevi od 21,5 " (a o većim da i ne govorimo) mnogo proporcionalniji sa 29" točkovima.
Ramovi i vile za ove bajseve jesu drugačiji, tj. ne bi bilo moguće staviti 29 točkove na klasični setup.
Što se tiče vožnje, trebalo bi da za nijansu teže ubrzavaju, ali su zato na spustu mnogo bolji i stabilniji od 26tica (tu ne mislim na spore tehnički zahtevne spusteve).
A da je dobra fora da se uzmu novci - dobra je =D> =D> =D>

p.s: Ako vam 29er nije lep, šta mislite o 69er ima ?
Posted Image
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 May 2012 - 10:47 PM

Dobar 69-er jos mu fali napred guma maxiss minion dh specific 29*2.7 i da gazi sve pred sobom na spustu......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 May 2012 - 01:16 PM

p.s: Ako vam 29er nije lep, šta mislite o 69er ima ?

69er-i su ako sam dobro ranije pročitao, zabranjeni od UCI-ja, jer po tom pravilu moraš imati 2 ista točka.

29er je toliko bolji od 26-tice koliko je standardni MTB sa krutom vilom bolji od BMX-a (20" točak):
manje rupe se ni ne osete, točak ih jednostavno pregazi. Takođe, guma je većom površinom na zemlji i time je bajk upravljiviji. Problem nastaje kada se većom centrifugalnom silom obrtanjem većeg i samim tim težeg točka stvori takva sila da to treba zaokrenuti kormanom i tu kormani standardnih veličina (560mm i slični) nemaju dovoljnu polugu za zaokretanje, pa se tu stavljaju 680mm. Tako širok korman je nezgodan za okretanje nekome ko ima ispod 180cm visine. Još jedna stvar je visina bajka (podignut centar težišta). Zbog toga se 29er-i preporučuju osobama koje su 180cm i više. Naravno, viđamo na svetskom kupu devojke od 165cm da bez problema vozi 29er. Muški primer bi bio Burry Stander koji je metar i ćevap pa opet vozi 29er.
Prvom trkom ovogodišnjeg svetskog kupa se u Swiss Power Team-u pojavio novi 650b standard. To mu dođe 27,5" za koji Nino Schurter i Thomas Frischknecht tvrde da je dobar kompromis u smislu da je slična kontrola kao na 29er-ima a da ima upravljivost kao standardni MTB.

Kako je 29er dosta veći točak, pakuje se sitniji pogon. Umesto standardnog 42/28 ili 40/26 se pakuje 38/24 ili čak 36/22 i slične kombinacije, a kaseta je u većini slučajeva 11/36 a ređe 11/34.
  • 0

#16 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 May 2012 - 02:58 PM

zanimaju me razlike izmedju mtb 26 i 29er koje su razlike osim u velicini tockova.da li su duzi stapovi vile i da li je ram drugaciji nego na 26 mtb itd?



A sto ti Bogi nisi isao na planetbike test u masterbike-u???Bio je u nedelju pa si mogao da probas niner.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2012 - 03:12 PM

A sto ti Bogi nisi isao na planetbike test u masterbike-u???Bio je u nedelju pa si mogao da probas niner.....

Tad je probav'o neku cicu :D
  • 0
Postavljena slika

#18 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 22 May 2012 - 04:03 PM


A sto ti Bogi nisi isao na planetbike test u masterbike-u???Bio je u nedelju pa si mogao da probas niner.....

Tad je probav'o neku cicu :D



E onda je opravdano......Nego koja je razlika cica sa trojkom i peticom...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#19 bogibasket

bogibasket
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationKraljevo

Postavljeno 22 May 2012 - 05:17 PM

probao sam juce canondale lefty 29er planetbike test biciklu i bio sam zadovoljan ponudjenim zato sam i postavio pitanje koje su razlike 26 i 29 jel se vodim idejom da napakujem jednu 29 ku.ali po cenama i delovima koji se tesko nalaze u srbiji bice to skupa zezancija...u principu treba ram vila tockovi gume pogon moze i sa 26..1000evrica u najavi
  • 0

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2012 - 06:47 PM

Nego koja je razlika cica sa trojkom i peticom...

Znas kako, bolje da ljulja nego da zulja :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika