Jump to content


Fotografije

pomoc za capriolo lizard


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 May 2012 - 12:23 PM

pozdrav svima, nov sam na forumu a i u biciklizmu, pa bi mi svaki savet iskusnijih mnogo znacio... razmisljam da kupim capriolo lizard http://www.totalbike... ... olo-lizard ... zanima me da li na njega mogu da se stave v-brake, bez menjanja vile i bilo cega drugog? interesuje me jel je jeftinije zameniti v-brake nego disk kocnice...
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 May 2012 - 12:33 PM

Model za ovu godinu je disc only ali ima vrlo dobre mexanicke diskove koje je lako odrzavati kod kuce.
Ako kao i ja volis v-brake moras se okrenuti drugim bajkovima (v-brake kompatibilnim)
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 May 2012 - 12:47 PM

nije u pitanju model za ovu godinu, jednam model stariji kao na linku http://bike.capriolo...icikle/lizard-0 ... a koji bi mi bajs preporucio do 300e?
  • 0

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 May 2012 - 01:28 PM

Pa pazi nov tesko....Miraz pro bi bio dobra kupovina ali jednostavno ne vredi 300 evra.Miraz comp bi bio oko 250 evra i on je priblizniji svojoj ceni.

Kakav bajk ti treba,za kakvu upotrebu,da li polovare dolaze u obzir.......

Koja je cena za taj stari model lizarda???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 May 2012 - 06:19 PM

to je ovaj bajs http://www.cikloberz...ow.php?id=67646 cena je 240e, u petak sam isao da ga vidim i lepo igleda, samo ne znam da li vredi toliko para i brinu me diskovi, posto nisam ljubitelj, ako crknu da li na njega mogu v-brake... bajs mi je potreban uglavnom za voznju po gradu ali ponekad i van puta... sve dolazi u obzir da je kvalitetno i ne preskupo... gledao sam i trek 3500 novi model, ali nisam siguran da vredi 37000din, a model od prosle godine nemaju u Novom Sadu...
  • 0

#6 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 May 2012 - 06:59 PM

to je ovaj bajs http://www.cikloberz...ow.php?id=67646 cena je 240e, u petak sam isao da ga vidim i lepo igleda, samo ne znam da li vredi toliko para i brinu me diskovi, posto nisam ljubitelj, ako crknu da li na njega mogu v-brake... bajs mi je potreban uglavnom za voznju po gradu ali ponekad i van puta... sve dolazi u obzir da je kvalitetno i ne preskupo... gledao sam i trek 3500 novi model, ali nisam siguran da vredi 37000din, a model od prosle godine nemaju u Novom Sadu...


Nema šta da te brinu diskovi :D Ja sam ih vozio i odlične su, lake za održavanje, jeftine pločice. I prilično su jednostavne tako da nema šta da rikne :D Nisu džabe jedne od najboljih mehaničkih disk kočnica na svetu (prvo mesto Avid BB7 pa onda Avid BB5 - koje ima lizard). Takođe je i sila kočenja odlična...

EDIT: Neka neko od iskusnijih pogleda vilu na ovom lizard-u, meni uopšte ne liči na RS Dart 3, već na RS J4 :?
  • 0
.

#7 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 May 2012 - 08:38 PM

Uzmi ti lepo taj bajk ako je sve ok na njemu.....Stavis 200 evra u jedan dzep a 20 u drugi izvadis 200 i kazes ja imam samo to 95% ce pristati,ako ne dodaj jos dvadeset.Kada vadis 200 postaraj se da ih stavis na sto da ih dobro vidi jer onda u coveku proradi lakomost koju mozes iskoristiti za svoju korist.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#8 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2012 - 07:52 AM

Uzmi ti lepo taj bajk ako je sve ok na njemu.....Stavis 200 evra u jedan dzep a 20 u drugi izvadis 200 i kazes ja imam samo to 95% ce pristati,ako ne dodaj jos dvadeset.Kada vadis 200 postaraj se da ih stavis na sto da ih dobro vidi jer onda u coveku proradi lakomost koju mozes iskoristiti za svoju korist.


hvala na savetu, vredi pokusati pa sad ako uspe uspelo je.... :)

Neka neko od iskusnijih pogleda vilu na ovom lizard-u, meni uopšte ne liči na RS Dart 3, već na RS J4


i meni kao laiku je to zapalo za oko, prvo sam primetio da nema nalepnicu Dart 3 a posle sam i uporedio sa novim lizardom i cinilo mi se kao da je ovaj amortizer vise izdignut od Dart 3... sad posto se ja ne razumem koji je bolji RS Dart 3 ili RS J4 i u cemu je razlika izmedju ta dva?
  • 0

#9 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 14 May 2012 - 12:21 PM

J4 je dosta starija vila, a Dart je naslednik. J4 ima promenljiv hod 80-125 mm dok Dart ima fiksan hod od 80, 100 ili 120 mm zavisno od verzije. Obe vile imaju 28 mm gornje nogice. J4 ima 2185 grama, a Dart 3 2230 grama. Probao sam Dart 3 (samo na kratko) i probao J1 (isto na kratko) i rade jako slično, skoro da nema razlike. Nek me neko ispravi ako sam omanuo negde :D
  • 0
.

#10 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2012 - 08:32 PM

hvala svima na pomoci... dok sam se ja premisljao covek je prodao bajs, poludeo sam... i nakraju mi dodje da odem i uzmem novu capriolo anacondu i nek bude sta bude... :(
  • 0

#11 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 15 May 2012 - 11:00 PM

neeeee Anakondu bre, citas li ti ovaj forum uopste? Mada kad malo bolje razmislim, ima modernu disk kocnicu, dobru prednju suspenziju itd. [sarkazam]
  • 0

#12 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 May 2012 - 09:28 AM

pa ne znam koji drugi, gledao sam mnogo bajseva, polar mirage, capriolo monitor, anacondu, trek 3500, 3700 i neke polovne, i uglavnom u radnjama ili nemaju velicinu ili su to neki novi modeli preko 350e a sto mislim da ne vrede ni priblizno toliko. Svi hvale monitor ali sam njega odbacio jl mi se ne svidja izgled bajsa, a jedino mi je anaconda zapala za oko od prvog dana. znam da ima celicni ram i da je za klasu niza od svih... ne znam koji je izdrzljiviji ram celicni ili alu... ima dosta polovnih koji bi dosli u obzir, ali ne bih da kupujem samo na vidjene slike, a u novom sadu nema neki izbor polovnih... predlozite mi vi nesto ako imate...
  • 0

#13 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 May 2012 - 11:14 AM

nadjoh nesto ovako http://www.cikloberz...ow.php?id=70441 ili http://www.cikloberz...ow.php?id=70443 prvi mi vise odgovara zbog velicine rama jer sam visok oko 183cm, ali drugi je lepsi bajk... da li je bolje uzeti nesto tog tipa polovno ili novo?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika