Jump to content


Fotografije

Oprema za sirotinju :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
39 odgovora na ovu temu

#21 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 200 posts

Postavljeno 16 February 2008 - 10:24 AM

Pročitao sam za monitor da su pedale sa čeličnim kavezom pa bi trebalo da ti izdrže. Ponekad ono
što imaš je poželjno i čuvati da traje duže. Na primer, ustajanje iz sedla i dugo verglanje na visokom prenosu, bi jako opterećivalo srednju osovinu i ona ne bi dugo trajala. Slično bi bilo i sa pedalama. Zato uvek nastojiš da budeš u sedlu i menjanjem brzine, da li više ili niže u zavisnosti od terena, čuvaš snagu i dah:) Kod monitora su i felne sa duplim zidom, što je ok. Ram je aluminijumski. Vila je čelična. Ostalo je ok za te pare.
Na kraju, ali ne i manje važno (čak je najvažnije), veličina rama. Na sajtu kapriola piše da monitor dolazi u tri veličine 19, 21, 23 inča. Najbolje je da se na licu mesta, u nekoj od njihovih radnji uveriš koji ti odgovara. To ćeš videti tako što kad opkoračiš gornju cev, imaš oko 5cm lufta. Svi smo kao deca vozili prevelike ramove i znamo kako to izgleda:)

Znači na kraju, ako ti se i ovo složi, uzmi monitor.

I kad kažeš oprema za sirotinju, seti se one Njegoševe : "Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka". Samo napred, i vozi!

Pozdrav i sve najbolje.
  • 0

#22 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 February 2008 - 11:31 AM

@kooole

Kod svih jeftinih bicikala pedale manje vise su lose (citaj plasticne).

Dzabe aluminiumski ili celicni okvir kad je telo pedale ostalo plasticno.

To je sve potrosna roba i racunaj jos 5eura za neke metalne pedale. 8)
  • 0

#23 PrexNS

PrexNS
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 16 February 2008 - 12:15 PM

I kad kažeš oprema za sirotinju, seti se one Njegoševe : "Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka". Samo napred, i vozi!
Pozdrav i sve najbolje.


Svaka ti dala za ovo! :D

Uvek se setim toga sta god da radim :))
  • 0

#24 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 February 2008 - 12:53 PM

evo jos jednog rooki-a sa problemom kao prethodni. :) S tim sto ne bezim od polovnog bajsa, namena ce mu biti 90% asvalt nekih 20km svakog dana.
Molio bih da iskomentarisete ove oglase, mozete i na PP ako ne zelite javno zbog autora, ili me odgovorite od ove kupovine :)
Na sta obratiti paznju kod ove opreme, sta moze da se uoci na prvo gledanje i voznju?

http://www.cikloberz...show.php?id=733
http://www.cikloberz...how.php?id=1097

pozz | vuja
  • 0

#25 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 February 2008 - 09:37 PM

Ako nisi suvise zahtevan i vozis 90% alvalt, ovakav tip bicikla je dobro resenje. Neznam koliko mozes izdvojiti za bajs ali cene su ok za ono sto dobijas.

Nakamura ima malo bolju opremu od Scotta i devetofaz, ali je Scott po slici ocuvaniji i nosi osmofaz.
Probaj da se cenkas i vidis kako stvari stoje.
  • 0

#26 bozowic

bozowic
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 19 February 2008 - 07:56 AM

Ja bih preporucio ovo biciklo,

http://www.cikloberz...show.php?id=839

jes da je covek u Nisu ali vredi pogledati, a i cenkanje bi mozda moglo da se isplati. Jedina zamerka je sto je biciklo prljavo, bar na slikama.
  • 0

#27 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 19 February 2008 - 10:50 AM

Ako bas hoces jeftino a nisi visok:
http://www.cikloberz...show.php?id=983
  • 0

#28 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 19 February 2008 - 12:28 PM

Visok 182, to bi trebalo da je L velicina.
Ovaj Viper ima bolju opremu od Scott-a kolko se ja razumem u balet :) videcu da posaljem ortaka da ga oshacuje.

tnx ppl.
  • 0

#29 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 19 February 2008 - 12:40 PM

Polar je planetbajkov, vidi u radnji kako se krece novi.
  • 0

#30 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 19 February 2008 - 08:27 PM

Klot viper L je 29 a Viper sa Deore opremom 39k dinkica..videcemo, sutra saljem ekspediciju da ga pogleda. ;)
  • 0

#31 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2008 - 04:37 PM

E strasno, danas sam kod mene u gradu pogledao par polovnih bajkova, jedan pripada takmicaru i..blagi uzas! Iako je na jednom bila LX a drugi KTM sa XT opremom oba su toliko pohabani da..nema sanse onako nesto kupiti.
Razmisljam da batalim polovnjaka i uzmem nov pa kakav da je.
Ovaj mi se svideo ali ne znam vredi li tih para.
http://www.capriolo.... ... e=roadster

Negde je oko 20k dinara, nemaju ga na stanju u prodavnici pa ne znam tacnu cenu. Da li uzeti svesno nesto od capriola ili se patiti sa mackom u dzaku?
Pomoc, zivci mi pri kraju #-o
  • 1

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 February 2008 - 05:19 PM

Pa i nije neki za te pare. Vidi ovako, ako planiraš da se držiš asfalta, prošetaj se do (sad ću da podrazumem da si u Bg) Ideje na Bežanijskoj kosi (gde se 82 i 75 spajaju) i idi u Turbo sport. Ako imaš sreće, naletećeš na Scott sportster P6 (hibrid bajk, 700c točkovi, nije za drmosanje po terenu) za imbecilno, ali imbecilno male pare. (U planetu je nešto preko 3x skuplji). Vozi ga takvog kakav je, a skupi malo kinte za nove šaltere, nablu za kasetu i kasetu 9faz, nov zadnji menjač (eventualno prednji), i uživaj ;)

Ja sam ga uzeo sebi za asfalt. Investicije:

LX menjač napred; nabla+kaseta 9faz pozadi, ritchey lula, ritchey pro volan, ritchey wcs rogovi (ovaj volanski deo je luksuz, daleko od obaveznog)
I još iz kese izvadio zaostale deore šaltere+ručke kočnica i zadnji menjač.

Milina točak.
To sve me koštalo 210E.
Da sam hteo SAMO da zamenim pogon, koštalo bi me 170 sve - 130 bajk i 40 nabla i kaseta. Da kupiš i menjače i šaltere koje nemaš (a ja sam ih, jel', imao), dođe ti na ~220E. Naravno, bajk možeš i odmah, bez čačkanja da voziš, i kasnije lagano dodaješ šta ti treba ;)

(video sam na oglasima nekog hibrida koji košta ~220E a jači je od ovog sa sve budženjima, al' on je ceo polovan :) )

Pošto živim na 10 minuta peške odatle, mogu da skoknem i vidim ima li ih još. A i ovako imaju lepih bajkova, prvi put sam tu kod nas video FOXa na bajku u zvaničnoj radnji ;)
  • 0

#33 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2008 - 05:30 PM

Pa to bi bilo super, ovi u planetu biju po ushima samo tako. Ako ti nije tesko svrati i pogledaj, treba mi L velicina. Ja sam iz Mladenovca ali nije problem da dodjem ako ih jos ima.
Pozz i hvala.
  • 0

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 February 2008 - 06:00 PM

E, ovi su M, zato sam i uzeo lulu od 12 cm, sad je znatno prijatnije.
  • 0

#35 vuja

vuja
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 20 February 2008 - 06:16 PM

uff, koliko si visok?
  • 0

#36 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 February 2008 - 11:45 PM

178.

Al' nije ni bitno više, nema ga. Imaju sad neke druge bajkove u soc. ponudi, npr Giant-a sa 'onako' sr suntour amortom za nešto preko 16 hiljada.

http://www.turbo-spo... ... 75883.aspx

Mehanika na njemu je krš, ali može da se kotrlja (ja se s takvom sit navozao). Opet, to je već u cenama za koje treba razmisliti da li ih platiti za nešto novo ili uvozno.
  • 0

#37 kooole

kooole
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 22 February 2008 - 11:59 AM

Evo i mene, vratih se sa puta i sad je red da kupujem vec taj bicikl. Pre toga, ipak jos jedno pitanje...
Slucajno naleteh na jedan polovan i meni laiku zanimljiv bicikl:

http://cikloberza.com/show.php?id=1134

Kakav je ovaj bicikl, kakva je oprema? Vredi li tih novaca?
Doduse, mozda je i prodat do sada... a i ne mogu da procenim da li bi mi ova velicina odgovarala (visok sam 184).
  • 0

#38 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 February 2008 - 12:32 PM

Za tvoju visinu bi bio bolji izbor L ali treba probati...i kod geometrije ramova ima razlika, tako da neki M bude kao L kod drugog proizvođača recimo.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#39 kooole

kooole
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 09 March 2008 - 04:13 PM

Evo me opet! Posto , kao sto znate, nisam poznavalac, treba mi procena jednog polovnog bicikla. Bicikl je Nemacke proizvodnje (rs bikes - stampedo ... je li to neki brand?). Sve na njemu je shimano lx deore (menjaci, rucice menjaca, rucice kocnica). Rucice menjaca su one duple, sa jedne strane se menjaju brzine na vise, a sa druge na nize (vi to valjda zovete "samaraljke"?). Pedale su neke obicne plasticne, a na onome za sta su zavrnute same pedale (a sto ja ne znam kako se zove) takodje pise Shimano LX. Bicikl izgleda onako osrednje, nije bas da sve "sljasti", rekao bih da nije bas "poslednje generacije", star je bar 5 godina (mada tesko da ja to mogu precizno odrediti). Lagan je (valjda je ALU ram, celik nije). Bicikl je bez amortizera. Prodavac se razume koliko i ja, mozda i manje :-)...tako da...
Probao sam bicikl i postoji jedan problem, menjac nece da prebaci na najjaci prenos (najveci zupcanik) na prednjoj sajbi. Da li je ovo stvar podesavanja ili je mozda u pitanju kvar? Cini mi se da i zadnji menjac nije bas 100% precizan.

Mozete li mi okvirno reci koliko vredi ovakav bicikl? Makar nesto tipa... od toliko do toliko.
  • 0

#40 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2008 - 06:28 PM

Tesko je bilo sta reci bez detaljnije specifikacije opreme ili slike, ali taj bajs vredi plafon 100eura i ko zna u kakvom je stanju i sta sve moras na njega uloziti.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika