Jump to content


Fotografije

Normalna zemlja?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
217 odgovora na ovu temu

#161 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 November 2017 - 10:45 PM

A sto se tice ne ovucenosti vojske, u zvanicnim nato izvestajima, zast je nato agresija trajala toliko a ne predvidjena tri dana stoji. Pod 1 visok nivo obucenosti vojske. 2.visok moral stanovnista. 3. Visoka maskirna disciplina.
Sto se tice vojske, verovatno si bio u post Tadicevo vreme, ali mi opet nije jasno kako nisi pucao bojevom municijom. A ves pesadijski strelac (bez da vredjam ili slicno) je u vojsci nesto gde nemaju gde da stave coveka (citaj nije nizasta) pa ga stavljaju tamo.
  • 2

#162 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 23 November 2017 - 10:50 PM

A pazite tek vic : "povrce im je tesko sr*nje". Haha. Pa mi povrce izvozimo u EU. Ko zna, mozda si jeo nase. Ili negde iz blizine.


To sto nisi uspeo da nadjes prijatelje u EU, koja ti je dala kul platu, nov glanc automobil i sto se sekiras oko "Facebook messangera" govori vise o tebi.

A na konstataciju "mladi neka ne pale", recu samo : "iskusite sami glanc novi automobil, sredjen smestaj, plata snova" , pa onda dodjits u toplu Srbiju.

Evo i moj duboki naklon ka tebi. Poljska koja je dno za za vecinu Z. EVROPE, je bolja od svega sto si napisao.

Ja tebe jedino razumem, ako si student iz BG (sto si rekao), kome su roditelji sve obezbedili (prosecan student sahrani porodicu na racun kirije u tom BG), pa eto prosipas maglu o EU. E sad kad si zagrlio prijatelje, lepo u kiriju, nadji posao, zaradi najnizi prosek u zapadnoj Evropi, pa nam se pohvali.


Ti da si ne daj Boze rodjen van BG, molio bi ti za pizzu 2x mesecno. Jos ako mi das izvod da si stipendista, ja ti kao stipendista nabijem na celo 1000e javno.
  • 0

#163 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 23 November 2017 - 11:04 PM

A sto se tice ne ovucenosti vojske, u zvanicnim nato izvestajima, zast je nato agresija trajala toliko a ne predvidjena tri dana stoji. Pod 1 visok nivo obucenosti vojske. 2.visok moral stanovnista. 3. Visoka maskirna disciplina.
Sto se tice vojske, verovatno si bio u post Tadicevo vreme, ali mi opet nije jasno kako nisi pucao bojevom municijom. A ves pesadijski strelac (bez da vredjam ili slicno) je u vojsci nesto gde nemaju gde da stave coveka (citaj nije nizasta) pa ga stavljaju tamo.



A pazi koliko ti ne znas. Pesadijski strelac je osnova svake vojske. Osim ako znas neku vojsku bez pesadije ?


1. Visoka obucenost vojske ? Hm. Za 2500 preleta oborena 2 aviona. Izracunaj sam procenat. Toliko obucena vojska, da to nema nigde (radi sprdnje Gruzija nanela 30x vecu stetu Rusiji)

2. Visok moral stanovnistva ? Jel to onaj moral sto je trazio rusenje Slobe, paljenje skupstine i na kraju da predamo Kosovo i Metohiju, jer nas smorilo rokanje iz vazduha gde mi skoro nista ne mozemo da oborimo ?

3. Visoka maskirna disciplina. Ovo je zaista smesno. Cak i zvanicne ustanove isticu da mi nismo IMALI SA CIME DiA SE SUPROSTAVIMO Nato. Pa to nije sramota. Zaista nije. Pa sta sad ispada to sto smo sakrili jeftinu vojnu masineriju, da smo odbranili MILIJARDE stete koje su nam naneli po industriji itd ?

Ne krivim ja vojsku. Vec to nije pobeda, vec teska nemoc. Ni mnogo jaci od nas se ne bi odupreli. Ali ovo ispalo kao da smo mi naneli stetu sto smo maskirali zastarelu sovjetsku kopnenu tehniku.

Al da ne bude da palamudim izracunaj stetu NATO i stetu Srbije. Mi smo vraceni u "srednji vek", a oni su od cak 2500 preleta pukli 2 aviona koja su u BG muzeju. Ako je to nasa pobeda, neka bude.
  • 0

#164 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 23 November 2017 - 11:30 PM

I samo da dodam : " Ves : pesadija" nije ono " gde vojska nema gde sta da turi. Cak i da su nam svi tenkovi ispravni i sva moguca protivoklopna vozila. Ma sve da je kao u JNA. Ti bi u njih strpao 1000-2000 vojnika ukupno. A ostalih par desetina hiljada smo mi "pesadija". Pa to govori vise o jadnosti nase armije, nego VES.


** offtopic : kad sam sluzio vojsku (valjda 2007), najveci deo vojske je sluzio pesadiju. Cak ni to nismo ljudski zavrsili. Pa kad bi nas sad sve pozvAli na vojNe vezbe mi ne bi znali da se uklopimo. Da ne pricam o tome da pola Srbije dolazi u Sombor da zavrsi osnovnu obuku. Dalje je bespotre
ebno.
  • 0

#165 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 November 2017 - 11:43 PM

vidi stvrno nemam nameru sa tobom da se raspravljam. Jednu jedinu cinjecu od tebe sem pljuvanja na ovoj temi nisam dobio. I da oesadijski strelac jeste “osnova” svake vojske ali tamo idu vojnici koji ne prodju evoluaciju na specijalistickoj obuci.
Drugo, nisu samo dva aviona oborena, trece nisu samo avioni oboreni, gde su bespilotne letelice, hilikopteri o ostalo. Trece oni pesadijskom cizmom nisu usli u nasu zemlju.
Trece tokom cele nato agresije ni jedan minut nato nije imao kompletnudominaciju niti kontrolu nad nasim nebom.
Cetvrto, nisam ovde da ti objasnjavam o moralu i ostalom, malo proguglaj na netu o tome, posebno o nato spisima posle bombardovanja.
Tvoje izlaganje pod rednim brojem tri u postu necu da komentarisem. Na west pointu se izucava jugoslovenska taktika maskiranja za vreme 99te.
Nato steta u vojnom smislu je izracunata, kao i nasa. I njihova steta u samim dolazrima prevazilazi 100ko vecu cifru od nase. Koji je to procenat to je druga prica. Sto se tice civilnih ciljeva to je neka treca prica, ali po tebi je verovatno ok i to sto su bombardovali civilne ciljeve. Jos nesto oko pesadijskog strelca. Osnova svake vojske je pesadija a ne pesadijski strelac. Pesadijskimstrelac je jedan (najnizi) od vesova pesadije.
Ali dzaba ja tebi bilo sta od ovog pricam. Nastavi da mrzis i dok god se tako ponasas bice ti lose i bices nezadovoljan.
  • 2

#166 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 November 2017 - 11:47 PM

Na tvoj off topic, ne dolazi pola srbije u sombor na osnovnu pesadijsku obuku. Zna se gde su osnovni centri za obuku i tamo se salju vojnici koji idu na osnovnu pesadijsku obuku. Nakon toga u odnosu na rod koji kasnije dobijaju odlaze u specijalisticke centre na dalje sluzenje.
  • 2

#167 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 01:44 AM

Molicu drvo tivota STOP sa laznom progandom i glupostima!
Redom...
Licno radim pod opasacem,KUB 3 prsta smrti kako su ih prozvali americki piloti se i danas koristi sirom sveta,za podrsku pesadiji.
Da podsetimo..KUB raketni sistem srednjeg dometa je pokazao sta moze u Egipatsko-Izraelskim ratovima,u Bosni (F16) na Kosovui Metohiji,u Iraku.Nato je unistio 7 citaj sedam tenkova za ceo rat.
Sirom Rusije,u Vladivostoku,Smolensku,Moskvi,Sankbeterzburgu postoje ucionice,kao i u kosmickim centrima gde se izucava tehnika ratovanja protiv NATO-a 99.
Samo je kod nas sve sto je nesto znalo ocisceno 2003god.Niko ih nije pozvao.
Pravili su se tenkovi od nalozenih peci i borovih balvana kako bi imitirali toplotu izduvnika i navukli termovizijsku raketu.
Lazni imitatori radarskog zracenja,maketa MIGa 29 radjene u Pazovi.
Udji na bilo koji snimak North Korea vs USA da vidis sta kazu za malenu Yugu,a kamoli sta bi im mali ludi Kim uradio.
Da nije bilo bas,bacuske i kosooki nikada nebi imali stealth program.
JNA je bila 3.armija evrope,sa razradjenom vojnom doktrinom,ali bez RODOLJUBLJA.Drzava bez vere.
Pesadijski ves 11101 koji si ti imao,strelac.Osnovni startni ves u pesadiju i dobija se odmah u vojnom odseku.
Samo oni koji su sluzili B vojsku nisu pucali.Prica o gadjanju je skandalozna.Meni ne mozes da je pricas.
Dalja tema
Mi smo se posrali na vocnjake,njive,grobove predaka,Boru Stankovica,Mesu Selimovica,Obilica,Teslu...Hvalimo se Djokovicem jel...
Zbog cega,zbog toga sto su nam poturice i strane placene ekonomske ubice unistile industriju i to i sada uspesno rade?
Zbog toga sto cekamo sada MI koji ovde pisemo privatizaciju Srpskih banja,rudnika,poste,KOM Banke,sportskih hala i sl?Cekamo koncesije i vinjete kineza?
Drvo zivota,jel si bio u Tekiji 2014?U Sabcu?Obrenovcu?
Jesi li svestan da su desetkovani u Yugi,ameri lupali glavu i uspeli da naprave rakete imitatore aviona,potrpali ih u Huercules,ispustili izmad Iraka,cekali da se lansira sve sa S 300,pancira,buka,kuba i podigli eksadrilu iz Pakistana i sravnili SVE.Oni su vise postovali nase delo od nas.
Svi kojima ne odgovara,odmah dajte otkaze,prodajte imovinu,i preko kod nasih milosrdnih andjela,i gotovo.Posto se vidi da bolujete os Stokholmskog sindroma.
  • 3

#168 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 02:47 AM

vidi stvrno nemam nameru sa tobom da se raspravljam. Jednu jedinu cinjecu od tebe sem pljuvanja na ovoj temi nisam dobio. I da oesadijski strelac jeste “osnova” svake vojske ali tamo idu vojnici koji ne prodju evoluaciju na specijalistickoj obuci.
Drugo, nisu samo dva aviona oborena, trece nisu samo avioni oboreni, gde su bespilotne letelice, hilikopteri o ostalo. Trece oni pesadijskom cizmom nisu usli u nasu zemlju.
Trece tokom cele nato agresije ni jedan minut nato nije imao kompletnudominaciju niti kontrolu nad nasim nebom.
Cetvrto, nisam ovde da ti objasnjavam o moralu i ostalom, malo proguglaj na netu o tome, posebno o nato spisima posle bombardovanja.
Tvoje izlaganje pod rednim brojem tri u postu necu da komentarisem. Na west pointu se izucava jugoslovenska taktika maskiranja za vreme 99te.
Nato steta u vojnom smislu je izracunata, kao i nasa. I njihova steta u samim dolazrima prevazilazi 100ko vecu cifru od nase. Koji je to procenat to je druga prica. Sto se tice civilnih ciljeva to je neka treca prica, ali po tebi je verovatno ok i to sto su bombardovali civilne ciljeve. Jos nesto oko pesadijskog strelca. Osnova svake vojske je pesadija a ne pesadijski strelac. Pesadijskimstrelac je jedan (najnizi) od vesova pesadije.
Ali dzaba ja tebi bilo sta od ovog pricam. Nastavi da mrzis i dok god se tako ponasas bice ti lose i bices nezadovoljan.



Pogresio si u startu. To se zove osnovna pesadijska obuka. Svako mora da prodje 3 meseca minimum (bar tako bilo). Kakva taktika se izucava ? Maskiranje je bezanje. Parkiraj tenk u garazu, ne ukljucuj motor i on je maskiran. Nece biti ni ostecen.


Ta fora sa maketama i laznim toplotnim navodjenjem nije losa ideja. Ali ti sa time nisi nista postigao. To sto je Nato bacao rakete nije na cast. Mi nismo mogli da njih navucemo na ozbiljan PVO, pa oborimo. Pa puno je i kad 1 krstareca raketa pogodi cilj, kamoli stotine.

Mi sad idemo u teski offtopic. Mi nismo mogli dobiti NATO nikako. Ne bismo sa dobili ni pojedinacne zemlje NATO. Pa ta fora skrivanja je smesna. Pa ovaj Isil u Siriji je radio isto, pa se Rusi sprdali bacajuci rakete (citaj : vezbajuci) tipa : "kalibr/kalibar" sa 3000 km razdaljine.

Rusi se sprdali i vezbali, kao NATO sa nama. Kakva ne taktika : "sakrij se i ne dejstvuj" ? To je taktika ?


Ako je nama pobednicka taktika kako neki kazu sto smo imali stetu od 100 milijardi dolara (ma neka je i petina pa je mnogo), a NATO izgubio 2 aviona i vezbali rakete, onda smo bas za West point. Kada se te nevidljive makete oborenih aviona budu jednom pokazale poverovacu.


Zar zaista verujes kad mi oborimo imaginarni avion, on leti do Jadrana par stotina kiloematara i bum. Bas padne u Jadran ?

Zargonski : " ja gadjam tvoj prozor kamenjem, a gadjam komsijin, ti mi roknes samar, a ja na drugom kraju ulice".

Niti smo mi sta vredno oborili (krstarece rakete su inace veoma spore), niti imali sanse. Svaka cast nasoj vojsci sto nas nisu razneli i sto smo smo kopnenenu/pvo komponentu sakrili, za razliku od avijacije, koji su bili glineni golubovi.

A pobeda ? Pa ljudi kada vi meni spalite kucu skoro do temelja i sad ja nekom (zargonski) pokazem srednji prst, to ne znaci da sam ja odbranio tu kucu. Neka i to ubace u "West point".
  • 0

#169 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 02:58 AM

Molicu drvo tivota STOP sa laznom progandom i glupostima!
Redom...
Licno radim pod opasacem,KUB 3 prsta smrti kako su ih prozvali americki piloti se i danas koristi sirom sveta,za podrsku pesadiji.
Da podsetimo..KUB raketni sistem srednjeg dometa je pokazao sta moze u Egipatsko-Izraelskim ratovima,u Bosni (F16) na Kosovui Metohiji,u Iraku.Nato je unistio 7 citaj sedam tenkova za ceo rat.
Sirom Rusije,u Vladivostoku,Smolensku,Moskvi,Sankbeterzburgu postoje ucionice,kao i u kosmickim centrima gde se izucava tehnika ratovanja protiv NATO-a 99.
Samo je kod nas sve sto je nesto znalo ocisceno 2003god.Niko ih nije pozvao.
Pravili su se tenkovi od nalozenih peci i borovih balvana kako bi imitirali toplotu izduvnika i navukli termovizijsku raketu.
Lazni imitatori radarskog zracenja,maketa MIGa 29 radjene u Pazovi.
Udji na bilo koji snimak North Korea vs USA da vidis sta kazu za malenu Yugu,a kamoli sta bi im mali ludi Kim uradio.
Da nije bilo bas,bacuske i kosooki nikada nebi imali stealth program.
JNA je bila 3.armija evrope,sa razradjenom vojnom doktrinom,ali bez RODOLJUBLJA.Drzava bez vere.
Pesadijski ves 11101 koji si ti imao,strelac.Osnovni startni ves u pesadiju i dobija se odmah u vojnom odseku.
Samo oni koji su sluzili B vojsku nisu pucali.Prica o gadjanju je skandalozna.Meni ne mozes da je pricas.
Dalja tema
Mi smo se posrali na vocnjake,njive,grobove predaka,Boru Stankovica,Mesu Selimovica,Obilica,Teslu...Hvalimo se Djokovicem jel...
Zbog cega,zbog toga sto su nam poturice i strane placene ekonomske ubice unistile industriju i to i sada uspesno rade?
Zbog toga sto cekamo sada MI koji ovde pisemo privatizaciju Srpskih banja,rudnika,poste,KOM Banke,sportskih hala i sl?Cekamo koncesije i vinjete kineza?
Drvo zivota,jel si bio u Tekiji 2014?U Sabcu?Obrenovcu?
Jesi li svestan da su desetkovani u Yugi,ameri lupali glavu i uspeli da naprave rakete imitatore aviona,potrpali ih u Huercules,ispustili izmad Iraka,cekali da se lansira sve sa S 300,pancira,buka,kuba i podigli eksadrilu iz Pakistana i sravnili SVE.Oni su vise postovali nase delo od nas.
Svi kojima ne odgovara,odmah dajte otkaze,prodajte imovinu,i preko kod nasih milosrdnih andjela,i gotovo.Posto se vidi da bolujete os Stokholmskog sindroma.


Oborio si rekord. Kao prvo KuB nije isto sto i BuK, a kamoli S300 (i ostali derivati). Pa zapitaj se koliko je NATO napredovao od 92 do 99. F16 iz 92 i 99 nisu cak ni slicni avioni.

Istina da je vojska Republike Srpske slozila F16 i Mirage sa KuB i cak Osom.

To jos vise govori o tome koliko smo zaostali. Vise je oborila Republika Srpska nego cela Srbija. Valjda zato godinama laprdamo o Buk/Bukm1/2/S300 itd itd.

Opet kazem mi nismo pobedili. Oboriti 2 aviona na milijardi stete je sramota. Mi nismo ni imali efikasan PVO. Pa rakete Neva su iz '60ih. Tu se prica zavrsava.

Pa jedan Izrael je u 6-dnevnom ratu sa daleko gorim letelicama unistio susede (i jos ih ponizio) a mi pricamo o pobedama ?

Pitajte Siriju i Egipat kako su im prosle Kub/Neve. Stotine lansirnih rampi unistenih. Mi kada smo videli da ne mozemo nista, sakrili smo Se. Nije to losa ideja. Samo mi vise nismo ni branili SRJ.


Kapitulacija je dosla. Znamo vec kakva. Ako su to pobede za West point, onda jbg, ne daj Boze nikom to.
  • 0

#170 saxomofon

saxomofon
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2017 - 05:43 AM

Nema poente rasprvljati...ne citate lepo, gospodine! Ja radim, u struci, i zavrsio sam fakultet. Dakle, nisam student. Izbeglica sam u sopstvenoj zemlji - iz Peci (ako ne znate gde je, gugl vil help ju). Zivim u Beogradu sticajem okolnosti. Novac zaradjujem u Beogradu i radom na terenu po Srbiji - inzenjer sam, zavrsio ETF i bavim se i zivim struju, da najprostije objasnim. Nikome nije zabranjeno da radi jos neki posao, zar ne??? Tako sam i ja nasao jedan projekat, koji je, opet sticajem okolnosti, u EU. Radim i radicu i u Srbiji drugi posao. 

 

Cisto sumnjam da je ovo povrce iz Srbije...ovo je jedna od zemalja koja forsira devizu ''kupujmo domace''. Nije ni bitno, na kraju. Ako Vam je ispunjenje snova da vozite glanc nov automobil i da Vam je sve placeno u inostranstvu, apsolutno zelim da Vam se sve to ispuni. Inace, u Beogradu me ceka parkiran moj crveni Renaul 4, iz 1991. godine, tzv. cokula, i tako mi je lepo dok vozim mog Rendzera.

 

Uzdravlje!


  • 0

#171 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 November 2017 - 06:16 AM

Ne kontam poslednji post.... Ako si zavrsio ftn ti si jedina osoba koju ja znam u Srbiji da nema dobro placen posao sa tim fakultetom. Ali bukvalno.

 

Poznajem ih još nekoliko, lično i dobro. Ne kukaju. Neki rade još jedan posao, neki imaju druge prioritete, sem novca. Neki imaju OK platu, ali ni ona nije toliko sjajna kada se gleda po satu, jer rade od 8 do 8 plus radne subote...

 

Ako pričamo o zemlji Srbiji, bilo bi fer da se držimo prosečne plate, barem kad su materijalne stvari u pitanju.  Sa takvom platom, ko još ima i decu, nisu mu/joj roditelji ostavili stan, nije dobio auto -  bude već napetije. Druženje, porodica - sve je to dragoceno i važno, ali ako osnovne životne stvari, stvari vezane za puko preživljavanje, nisu rešene, sve ostalo pada u vodu.

 

Lepih stvari ima puno, puno toga je i do subjektivnog doživljaja. Ostala mi je u sećanju rečenica koju Rade Šerbedžija izgovara u (Makedonskom?) filmu "Pre Kiše", kada ga pitaju kako je napolju: "ko zna da živi, lepo je i tamo i ovde". Opet, u kontaktu s ljudima u gradu, na ulici, u prodavnici - sve manje je ovo lepo mesto za život. Ne možeš živeti sam u staklenom zvonu. Bilo koji posao sa praktično svakom institucijom je kod nas mučenje ako nemaš novca ili/i veza. Nalaženje posla gde te neće maltretirati za sitne pare je sve teže. Lečenje od bilo čega gde je stvarno potreban lekar je misaona imenica ako nemaš novca. Najgore od svega, idioti i kriminalci postaju javno cenjeni ljudi. Kod nas nema država mafiju, nego mafija ima državu - već 30ak godina.

 

Na zapadu je druga vrsta ludila, i to je isto grozno. S tim što to sve dolazi isto kod nas, samo sa svim ovim ostalim ružnim stvarima - vrh dna, što bi rekao Rambo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#172 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2017 - 06:17 AM

A pazite tek vic : "povrce im je tesko sr*nje". Haha. Pa mi povrce izvozimo u EU. Ko zna, mozda si jeo nase. Ili negde iz blizine.



Naprotiv.. oni dobro znaju koliko je njihovo voce i povrce lose.
Kakva im je voda za pice.. ne treba ni da spominjem koliko je losa.
Sta mislis zbog cega stranci vole zemlje Balkana? Zbog dobre klope, pica i uopste zbog atmosfere koja blada ovde.
Nemaju ni vodu kako treba pa svi piju flasiranu. Stisni muda pa se negde u Evropi napij vode pored puta.. nema bajo moj. U Srbiji u planini mozes piti i vodu sa potoka.
Cenim debelo tu njihovu pedantnost i organizaciju, posvecenost poslu.. ali zbog toga su i postali robotska i ogranicena nacija. Hoces li reci da je u redu da te sopstveno dete prijavi ako ga udaris.. da je normalno da se muskarci i zene zvalave trpaju na javnom mestu..
Da li tamo dva prijatelja zavrse u kafani kad se sretnu na ulici.. da li neko casti crlo drustvo u kaficu? NE, uglavnom.. i ako vidis to je retka pojava.
Momak placa svoje pice, devojka svoje..
Primera je mnogo.. i steta sto se to polako gasi kod nas. Polako nam dolazi ta Evropska hladnoca i sve vise se otudjujemo.

Vojska koju tako kako blatis.. ako su tolike mudonje zasto 99-te nisu poslali isti broj aviona koliko smo i mi imali? Zasto ne poslase isti broj vojnika na tlo koliko smo i mi imali?
- Zato sto znaju da se nijedan njihov ne bi vratio svojoj kuci.
Lako je poslati 150 aviona i rokati jednu malu zemlju sa daljine. Probaj ti da se odbranis ako te napadne 15 ljudi.. 'oces qrac. Popio bi batine samo tako. A stavi prst na celo pa se priseti koliko zemalja nas je napalo te '99-te.
Nek sidju oni kod nas na zemlju i to 1 na 1 pa da vidimo ko zna znanje. Ne smeju naravno jer bi u startu izgubili.

Ja sam zapanjem tvojom negativnoscu.. sve bre gledas crno.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#173 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 November 2017 - 06:31 AM

Hoces li reci da je u redu da te sopstveno dete prijavi ako ga udaris..


Rasturanje porodice. Ali ovaj zakon je usvojen i sprovodi se i kod nas. Sa nekim propustima, pa može i devojka od pre 10 godina da prijavi kako se juče osetila ugroženom kad ste se sreli na ulici, a bili ste nekad u vezi - opet završiš lišen slobode neko vreme, barem na nekoliko sati dok ti uzmu izjavu... zlo.
 

da je normalno da se muskarci i zene zvalave trpaju na javnom mestu..


Normalno treba prvo definisati: ono što mnogi rade, ono što je u ljudskoj prirodi, ono što nije klinički klasifikovano kao poremećaj?
Trpanje na javnom mestu je egzibicionizam i uglavnom se sankcioniše u svim društvima (mada, kad bi i to više radili... :)  ). "Žvaljenje" - to vole i rade svi mladi, stariji ređe na javnim mestima. To je lepo. Ja to pozdravljam.  :)
 

Da li tamo dva prijatelja zavrse u kafani kad se sretnu na ulici.. da li neko casti crlo drustvo u kaficu? NE, uglavnom.. i ako vidis to je retka pojava.
Momak placa svoje pice, devojka svoje..


Ko radi za prosečnu platu i ima decu, taj ne plaća ni sebi ni drugima piće u kafani. Ali razumem šta hoćeš da kažeš - nemaju tu opuštenost. Da sam u kafani veći deo života, družio bih se samo sa Bosancima! :)
 

Primera je mnogo.. i steta sto se to polako gasi kod nas. Polako nam dolazi ta Evropska hladnoca i sve vise se otudjujemo.

Vojska koju tako kako blatis.. ako su tolike mudonje zasto 99-te nisu poslali isti broj aviona koliko smo i mi imali? Zasto ne poslase isti broj vojnika na tlo koliko smo i mi imali?
- Zato sto znaju da se nijedan njihov ne bi vratio svojoj kuci.
Lako je poslati 150 aviona i rokati jednu malu zemlju sa daljine. Probaj ti da se odbranis ako te napadne 15 ljudi.. 'oces qrac. Popio bi batine samo tako. A stavi prst na celo pa se priseti koliko zemalja nas je napalo te '99-te.
Nek sidju oni kod nas na zemlju i to 1 na 1 pa da vidimo ko zna znanje. Ne smeju naravno jer bi u startu izgubili.

Ja sam zapanjem tvojom negativnoscu.. sve bre gledas crno.

 
Vojska se super držala 1999, za udžbenike! Ali smo bili daleko nadjačani i od starta je bilo jasno da ćemo se ili predati, ili pustiti da sravne sve sa zemljom i onda nas ostave. Pošto vlast nije bila spremna ići do kraja, zašto su puštali da i jedan vojnik (i civil) pogine? Šta su razmišljali, ako je bilo za dobro naroda? Ko god je dao život, ruku, nogu za ovu zemlju u poslednjih 30 godina - isplao je da je džaba krečio, da ne kažem magarac. Ispada da je onaj osećaj dužnosti i časti samo za naivne budale. Ne želim ovim nikog da vređam, samo sam ljut što se to tako radi.

Da ne pričam o politici koja nas je dovela na taj nišan - nemam lepih reči, puno smo tome sami krivi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#174 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2017 - 06:49 AM

"Žvaljenje" - to vole i rade svi mladi, stariji ređe na javnim mestima. To je lepo. Ja to pozdravljam.  :)
 



Nisam se pravilno izrazio.. mislio sam na istopolno.


Ko radi za prosečnu platu i ima decu, taj ne plaća ni sebi ni drugima piće u kafani. Ali razumem šta hoćeš da kažeš - nemaju tu opuštenost. Da sam u kafani veći deo života, družio bih se samo sa Bosancima! :)
 



E jesu veseljaci.. za'ebali su i nas po tom pitanju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#175 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 November 2017 - 08:06 AM

Pogresio si u startu. To se zove osnovna pesadijska obuka. Svako mora da prodje 3 meseca minimum (bar tako bilo). Kakva taktika se izucava ? Maskiranje je bezanje. Parkiraj tenk u garazu, ne ukljucuj motor i on je maskiran. Nece biti ni ostecen.
Ta fora sa maketama i laznim toplotnim navodjenjem nije losa ideja. Ali ti sa time nisi nista postigao. To sto je Nato bacao rakete nije na cast. Mi nismo mogli da njih navucemo na ozbiljan PVO, pa oborimo. Pa puno je i kad 1 krstareca raketa pogodi cilj, kamoli stotine.
Mi sad idemo u teski offtopic. Mi nismo mogli dobiti NATO nikako. Ne bismo sa dobili ni pojedinacne zemlje NATO. Pa ta fora skrivanja je smesna. Pa ovaj Isil u Siriji je radio isto, pa se Rusi sprdali bacajuci rakete (citaj : vezbajuci) tipa : "kalibr/kalibar" sa 3000 km razdaljine.
Rusi se sprdali i vezbali, kao NATO sa nama. Kakva ne taktika : "sakrij se i ne dejstvuj" ? To je taktika ?
Ako je nama pobednicka taktika kako neki kazu sto smo imali stetu od 100 milijardi dolara (ma neka je i petina pa je mnogo), a NATO izgubio 2 aviona i vezbali rakete, onda smo bas za West point. Kada se te nevidljive makete oborenih aviona budu jednom pokazale poverovacu.
Zar zaista verujes kad mi oborimo imaginarni avion, on leti do Jadrana par stotina kiloematara i bum. Bas padne u Jadran ?
Zargonski : " ja gadjam tvoj prozor kamenjem, a gadjam komsijin, ti mi roknes samar, a ja na drugom kraju ulice".
Niti smo mi sta vredno oborili (krstarece rakete su inace veoma spore), niti imali sanse. Svaka cast nasoj vojsci sto nas nisu razneli i sto smo smo kopnenenu/pvo komponentu sakrili, za razliku od avijacije, koji su bili glineni golubovi.
A pobeda ? Pa ljudi kada vi meni spalite kucu skoro do temelja i sad ja nekom (zargonski) pokazem srednji prst, to ne znaci da sam ja odbranio tu kucu. Neka i to ubace u "West point".

Samo mogu reci, sram te bilo. Nista vise.
Sto se tice migova evo kragak prikaz https://youtu.be/knyBiaR4zVc
Sto se tice ostalih stvari ovde ne bih smeo, niti cu da ih izlazem ovde na forumu.
Ispade sada po tvom misljenju da ni f117 nismo oborili, mora da su ga ameri sami bacili, nije im trebao.
  • 1

#176 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 08:09 AM

Nema poente rasprvljati...ne citate lepo, gospodine! Ja radim, u struci, i zavrsio sam fakultet. Dakle, nisam student. Izbeglica sam u sopstvenoj zemlji - iz Peci (ako ne znate gde je, gugl vil help ju). Zivim u Beogradu sticajem okolnosti. Novac zaradjujem u Beogradu i radom na terenu po Srbiji - inzenjer sam, zavrsio ETF i bavim se i zivim struju, da najprostije objasnim. Nikome nije zabranjeno da radi jos neki posao, zar ne??? Tako sam i ja nasao jedan projekat, koji je, opet sticajem okolnosti, u EU. Radim i radicu i u Srbiji drugi posao.

Cisto sumnjam da je ovo povrce iz Srbije...ovo je jedna od zemalja koja forsira devizu ''kupujmo domace''. Nije ni bitno, na kraju. Ako Vam je ispunjenje snova da vozite glanc nov automobil i da Vam je sve placeno u inostranstvu, apsolutno zelim da Vam se sve to ispuni. Inace, u Beogradu me ceka parkiran moj crveni Renaul 4, iz 1991. godine, tzv. cokula, i tako mi je lepo dok vozim mog Rendzera.

Uzdravlje!

Nadam se da će i tvoja deca imati sreće kao ti... Ali čekaj, verovatno još se nisi susreo sa ozbiljnim problemima koje nam je omogućila država, baš kao što je i tebi omogućila da promeniš prebivalište...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#177 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 24 November 2017 - 08:09 AM

Nema poente rasprvljati...ne citate lepo, gospodine! Ja radim, u struci, i zavrsio sam fakultet. Dakle, nisam student. Izbeglica sam u sopstvenoj zemlji - iz Peci (ako ne znate gde je, gugl vil help ju). Zivim u Beogradu sticajem okolnosti. Novac zaradjujem u Beogradu i radom na terenu po Srbiji - inzenjer sam, zavrsio ETF i bavim se i zivim struju, da najprostije objasnim. Nikome nije zabranjeno da radi jos neki posao, zar ne??? Tako sam i ja nasao jedan projekat, koji je, opet sticajem okolnosti, u EU. Radim i radicu i u Srbiji drugi posao.

Cisto sumnjam da je ovo povrce iz Srbije...ovo je jedna od zemalja koja forsira devizu ''kupujmo domace''. Nije ni bitno, na kraju. Ako Vam je ispunjenje snova da vozite glanc nov automobil i da Vam je sve placeno u inostranstvu, apsolutno zelim da Vam se sve to ispuni. Inace, u Beogradu me ceka parkiran moj crveni Renaul 4, iz 1991. godine, tzv. cokula, i tako mi je lepo dok vozim mog Rendzera.

Uzdravlje!

Nadam se da će i tvoja deca imati sreće kao ti... Ali čekaj, verovatno još se nisi susreo sa ozbiljnim problemima koje nam je omogućila država, baš kao što je i tebi omogućila da promeniš prebivalište...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#178 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 November 2017 - 08:09 AM

Nisam se pravilno izrazio.. mislio sam na istopolno.


a isti djavo. jedino da zabranimo javno ljubljenje ruznih devojaka. nisam bas primetio napolju da se previse ljube po ulicama - mada ni ne obracam paznju na to.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#179 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 November 2017 - 08:42 AM

Ljudi kako ne shvatate Drvo_zivota je jedan relativno mlad neostvaren covek, kome je lakse da krivi sve druge sem sebe za svoje zivotno stanje i to sto nije nista postigao u zivotu.


  • 2

#180 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2017 - 09:02 AM

a isti djavo. jedino da zabranimo javno ljubljenje ruznih devojaka.



Ne postoji ruzna devojka.. tako kazu.

Ima jedna poslovica.. za dobrog vepra nema lose krmace.
Ja sam je preformulisao u "za dobrog majstora ne postoji los autobus" sto je i tacno. Ali, za ovo prvo nisam siguran bas..
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika