Jump to content


Fotografije

Capriolo Firebird (road)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#1 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 21 March 2012 - 08:20 AM

Mislim da bi bilo krajnje vreme da i ja predstavim bicikl ovde. :oops:

Kupio sam ga 5. decembra prosle godine, i do sad se bas finu druzimo. Vec sam presao 815 km sa njim, i fino ide.
Oprema je standardna koja je isla na njega: sora samaraljke, kocnice i prednji menjac, tiagra zadnji menjac... Zapala me serija sa Michelin Speedium gumama, koje mi se bas svidjaju! :)
Kasnije sam uzeo i ciklokompjuter Sigma 509 (nisam nesto zahtevan, pa mi ne treba neki sa 850 funkcija), i polako pribavljam ostalu opremu.

Evo i malo slika.Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 21 March 2012 - 08:34 AM

Lepo svaka cast!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 March 2012 - 12:00 PM

Bas je lep bajk, svidja mi se kombinacija boja.
Kolika ti je neka max brzina (bez silovanja) na ravnom? Razmisljam se sebi da pribavim jednog drumasa pa da znam odprilike sta da ocekujem, iako je ovo bas neki mator bajk al svejedno :)

Jel si macku pozajmio od RS cabria da ti cuva bajk? :D
  • 0

#4 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 21 March 2012 - 02:55 PM

Oko 40 bez problema vozim na ravnom 2-3 km, a 30 je najbrza voznja kojom se malo umaras (valjda kapiras sta hocu da kazem :lol: ).
Cesto mi se desava da krenem da verglem, sa 30km/h za cas dodjem do 37-38 km/h, i ne primetim da tu brzinu odrzavam neko vreme.

Dok sam imao onu Alpinu, 37km/h na ravnom mi je bilo sa silovanjem! :mrgreen:

Ovo je moja macka, i rado cu mu je pokloniti ako hoce. Ova je bar vaspitana da ne lezi na kolima. :)

Hvala na pohvalama za bajs. I meni se jako svideo sam ram!
  • 0

#5 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 March 2012 - 03:42 PM

Da da skapirao... Pa fino, nadam se da ce te dobro sluziti :)
Jednom prilikom (dal na skupu ili ovako) kad se vidimo, voleo bih da ga probam (ako dozvolis :D ) cisto da steknem osecaj, ne pamtim kad sam zadnji put seo na drumasa.
  • 0

#6 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 21 March 2012 - 10:23 PM

Extra bajs ! =D>
  • 0

#7 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 22 March 2012 - 01:04 PM

Da da skapirao... Pa fino, nadam se da ce te dobro sluziti :)
Jednom prilikom (dal na skupu ili ovako) kad se vidimo, voleo bih da ga probam (ako dozvolis :D ) cisto da steknem osecaj, ne pamtim kad sam zadnji put seo na drumasa.


Za sad lepo sluzi, zadovoljan sam. Za vikend bih mogao malo da promenim rutu voznje, pa me ne bi zacudilo da krenem ka Avali (pa dokle stignem... :mrgreen: ), tako da ce biti prilike. Nije nikakav problem da probas. :wink:
  • 0

#8 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 19 April 2012 - 06:30 PM

Trazim malu (jos manju od ove nego sto imam :mrgreen: ) sajbnu na srednjem pogonu. 28-30-32, koliko vec zuba moze da se nadje... Bitno je da ima 5 rupa za kacenje, i da moze da se doda na ovaj moj pogon.
Trenutno je tu Truvativ iso flow road. Po nekoj prici sam cuo da odgovara sa starije 105 grupe, ili ultegre?
Zna li neko nesto o tome?

Pitao sam za Truvativ triple pogon, medjutim, u Capriolu su mi rekli da ne moze da se kupi samo on.
Nesto mi se ne menja ceo srednji pogon, jer je ovaj jos uvek nov.

P.S. Da ne bude zabune, ne moram da menjam i samaraljke, jer su SORA, koja je sa 3 stepena.
  • 0

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 April 2012 - 10:10 AM

Ipak si odlucio da ne mucis vise sebe po brdima? :lol:
  • 0

#10 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 20 April 2012 - 02:01 PM

Ne bih da budem bas toliki mazohista! :mrgreen: Dosta je sto vozim drumski bicikl.
Danas trazio u Planet bike, i jos nekim radnjama, medjutim nisu mogli da mi kazu nista novo sto nisam vec znao... #-o
  • 0

#11 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 20 April 2012 - 11:24 PM

Ne možeš ništa značajno manje da staviš na taj pogon; 37 ili 38 je najmanje što ide, ako se ne varam.
Znači, ne gine ti novi pogon, ili kompakt (najmanja šajbna 34) ili triple (najmanja 30). Naiđe i jedno i drugo s vremena na vreme na berzi, treba samo da pratiš redovno.

Evo, na primer, kompakt:
http://cikloberza.co...ow.php?id=64623
  • 0

#12 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 07:37 AM

Ok je i ova kombinacija, ali sam mislio da napravim triple od ovoga double. Trenutno je 53-39. Na Capriolo Speedsteru je isto Truvativ isoflow, ali triple 52-42-30. Kad bih nasao taj pogon, to bi bilo super, ali nisam uspeo nista slicno da nadjem.

Koliko vidim, moze da se samo na ovaj pogon doda ta najmanja sajbna 30, i da normalno radi. Tako su mi rekli juce i u Planet bike, i u Capriolu.

Zvao sam Planet, kazu da ce dobiti male sajbne za 15-ak dana, pa cu tad vise znati.

A trazio sam vec na cikloberzi, i pratim redovno delove.
  • 0

#13 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 April 2012 - 08:02 AM

Hoćeš da kažeš da su na triple pogon samo stavili dve šajbne i proglasili ga za double? Kakvi su to genijalci :lol:
  • 0

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 22 April 2012 - 08:26 AM

Po slikama mi ne lici da je ovo triple pogon sa skinutom malom sajbnom. I da jeste treba ti triple prednji menjac i triple salteri.
  • 0
.

#15 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 22 April 2012 - 07:02 PM

Prednji menjac i samaraljke su triple (SORA ima 3 stepena). :wink:
Onda mora samo ceo srednji pogon da se menja.
  • 0

#16 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 22 November 2012 - 06:43 PM

Pih, koliko prasine i paucine u temi! #-o

U medjuvremenu nabavljena mala sajbna sa 5 rupa, montiracu je kad budem imao vremena, pa da mi nasteluju menjac kad vec mora u servis pocetkom decembra.

Uzao sam sprinterice, a nemam pojma koje plocice i pedale treba da uzmem jos! :mrgreen: =D>
Postavljena slika
Moze pomoc? Nadam se da je dovoljno jasna slika. Ne trebaju mi neke vrhunske pedale od 100+ evra. Najbitnije je da rade posao, i da nece dobiti lufta u roku od godinu dana.
  • 0

#17 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 22 November 2012 - 09:50 PM

Jel ti treba platforma ili ne? Ako nisi citao temu o SPD padovima, evo ti ukratko: zakopcan sa SPD u gradu + koliko toliko guzve = siguran put ka padu
  • 0

#18 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 23 November 2012 - 12:02 PM

Nece se sa sprintericama nesto voziti u gradu, pa nije problem. Imam Alpinu Apache za grad, sa obicnim pedalama.

Inace, imam sprinterice samo, a trebaju mi i pedale i plocice. Koliko sam uspeo da skontam, ovde mogu i SPD i LOOK plocice? :)
  • 0

#19 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 November 2012 - 01:42 PM

A ja vozim sa SPD u gradu pa jos nisam pao.. :)
Problem je u pocetku dok se ne naviknes, posle ide refleksno, imao sam priliku par puta da padnem i svaki put (bar za sad) sam se otkopcao :)

Doduse vozim mtb pa ne znam da li to pravi razliku.
  • 0

#20 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 23 November 2012 - 04:47 PM

imao sam priliku par puta da padnem i svaki put (bar za sad) sam se otkopcao :)

Znaci da nisi imao pravu priliku. Ne brini, desice se kad se budes najmanje nadao :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika