Jump to content


Fotografije

micha81 [mtb] Grand Canyon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#21 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 26 March 2013 - 05:27 PM

Sta reci!!! =D> =D>
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#22 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 26 March 2013 - 07:53 PM

Čestitam,stvarno vrh delovi.....Još novi.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#23 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 26 March 2013 - 09:17 PM

Hvala, vredno se radilo i stedelo cele zime za njih :)
  • 0

#24 El3ctric

El3ctric
  • Members
  • PipPip
  • 65 posts

Postavljeno 28 March 2013 - 12:09 AM

Prelep bajs. Bravo.
  • 0
Ghost 9000 SE

#25 rados

rados
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 338 posts

Postavljeno 28 March 2013 - 06:45 AM

Lepi,novi xt delovi,sjajno,sjano.Kako te sluzila slx grupa?
  • 0

#26 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 28 March 2013 - 07:58 AM

Lepi,novi xt delovi,sjajno,sjano.Kako te sluzila slx grupa?

Moje misljenje - pouzdana grupa, nisam imao niti jedan problem za svu kilometrazu koju sam presao sa njom.
Razmisljao sam da ove sezone kupim novu SLX grupu, al kovelim, kad mi se vec ukazala prilika sad da kupim XT, zasto da ne :)
  • 0

#27 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 06 April 2013 - 07:02 PM

Nova grupa napakovana i na blic probana.
Sad se samo lepse vreme ceka :)

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#28 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Postavljeno 06 April 2013 - 08:51 PM

Lepo bogami,neka te dobro sluzi.
  • 0

#29 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 12:37 PM

Meni pedale bodu oci ;) J Taman bi xt trail lijepo sjele.
  • 0

#30 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 01:04 PM

@igorsimo
Hvala, znam da hoce ;)

@logic
Ah, kombinovane pedale su tu zbog namene bicikla.
Naime, meni on preko radne nedelje sluzi kao prevoz kuca-posao, gde jako puno spustam nogu na ivicnjak kad stajem na semaforima i slicno, pa mi je bilo kakvo fixiranje noge za pedalu nezgodno.
Mada kontam da je i to stvar navike i ukusa :)
  • 0

#31 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 07 April 2013 - 01:08 PM

Ja bi isao na xt rail pa ako bas ne moze tako onda platforme ;) Odskacu od xt grupe ;)
  • 0

#32 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 03:28 PM

Pre negoli krenem da pisem svoje neke utiske komplet grupe koju sam za ovu sezonu napakovao, da odma odgovorim ljudima koji se mozda pitaju, a zasto XT, sta je falilo SLX-u?
Pa, nista, hteo sam XT :D
Trudicu se da maximalno uporedim te dve grupe, i iznesem moje neko misljenje dal je to zaista vredno para, kao i da li je prelazak sa 3x9 na 3x10 doneo neku bitnu razliku.
Cisto da napomenem, ovo je moj lican utisak o svemu, pa koga interesuje, nek procita :)

Pa da pocnemo...

Pogon XT M780 3x10 175mm, 24-32-42
Da ga je*em, tri lancanika ovde, tri lancanika tamo, jedino sto je XT lepsi :)
Razliku u tezini necu komentarisati, meni ona nista ne znaci, kontam da ovde ima razlike u materijalima koj isu korisceni pri izradi, al opet, dal je vredno para? Pa meni zbog lepote jeste, kupio sam ga iz cistog gusta zato sto mi je to trenutno jedan od najlepsih pogona na trzistu.

Kocnice - XT M785 + Rotori XT SM-RT86 (180mm napred i 160mm nazad)
Uhhhhh, prethodne kocnice su mi bile BR-M505 (non marking deore grupa) sa obicnim shimano 160mm rotorima, sta reci, razliku bih jedino mogao da opisem kao prelazak sa v-Brake-a na hidraulicne disk kocnice.
Ove su vredne bukvalno svakog evra koji sam za njih dao :)
Kocenje ISKLJUCIVO jednim prstom, feeling pri kocenju je meni nesvakidasnji, jednostavno odziv rucica kocnice je osetljiv do te mere da se bikualno svaki milimetar pritiska na njih oseti u kocenju.
A opet, sa druge strane, trebalo mi je ni celih 5 minuta da se priviknem na njih, i u kombinaciji sa 180/160mm rotorima, zaustavljali su mojih trenutnih 106kg kao da sam nedonosce :)
Ako bih trebao da ih opisem u dve reci - Smooth & Silky.

Rucice menjaca 3x10 XT M780
U poredjenju sa SLX, pa, razlika postoji, mnogo su osetljiviji.
Ne baratam tolko strucnim izrazima da opisem tacno kako ovi rade, i koje features imaju (multi-pull/relese mumbo-jumbo), ali jednostavno - bolji su od SLX :D
Dal vrede razlike u ceni u odnosu na SLX - je*em li ga, verovatno ne, slucaj je slican kao i kod pogona, verovatno su korisceni malko kvalitetniji materijali, imaju koju dodatnu zvrcku i to je to...

Prednji menjac 3x10 XT M780E e type
Ovde nema sta mnogo da se kaze, na prethodnom sam imao XTR prednji menjac, sad, moje misljenje, ovaj radi isto ko i onaj, razlika je verovatno u tezini (mikrokram gore, mikrogram dole...)

Zadnji menjac XT 3x10 M786 SGS Shadow plus
Ajme mene :D
Odmah da napomenem, nikad nisam SRAM vozio, tako da ne znam sad koliko se Shimano sa ovim malim kvacilom priblizio SRAM-u, i ko je sad tu od koga bolji, i ko je prvi sta poceo.

Po gradu, generalno, isti ko i svaki drugi menjac, ali kad se zadje u sumu, ajoj, ajme... :shock:
Glavna novotarija mu je to kvacilo/prekidac, koja maltene blokira kavez i samim tim drzi lanac mnogo nategnutijim u voznji, tako da lanac tehnicki ne moze da “radi”.
Time su postigli da svedu spadanje lanca u voznji na minimum, a i udarac lanca o zadnju viljusku je maltene nemoguc.
Trudio sam se da sto agresivnije vozim po sumi (Kosutnjak), cisto da vidim radi li to ko sto ga reklamiraju.
I radi bogamu njihovog, radi.
Lanac se ni pri mojim najvecim naporima i trazenju sto neravnijeg terena nije ni jednog momenta cuo, jednostavno, kao da ga nema, menjanje brzina radi besprekorno, jednostavno, menjac je sve ono sto Shimano kaze da jeste.
Po meni, vredno kupovine i upgrade-a.
Jako lep potez Shimana je sto je ovu opciju ponudio i na menjacima nize klase (Deore, SLX), tako da bih svakom ko je u mogucnosti preporucio prelazak na ovaj tip menjaca.

Prelazak sa 3x9 na 3x10 (na obe varijante mi je kaseta bila 11-32)
Sta sam dobio, a sta izgubio?
Dobio sam lancanik viska 8) Osim toga, paaa, 6 kila preko zime.
Sta sam izgubio - kondiciju, isto preko zime.
Jos uvek mi je rano da govorim o opstem utisku 10 brzina, i dal je vredno prelaska sa 9, prenstveno jer mi je kondicija poprilicno jadna.
Dok sam vozio 3x9, stvari su mi bile super logicne:
1 lancanik napred - 1, 2, 3 pozadi
2 lancanik napred - 4, 5, 6 pozadi
3 lancanik napred - 7, 8, 9 pozadi
Sad, sta ga znam, ko da imam problem da nadjem mesto tom novom lancaniku, recimo 1 napred - 4 pozadi, lepo ide, 2 napred - 4 pozadi, osetno teze.
Kontam da cu neku manju razliku videti cim malo popravim kondiciju, a dal ce se to kasnije pokazati kao neka spektakularna razlika - cisto sumnjam, ali vreme ce pokazati :)

Koliko je sve to vredno para?
Iskreno govoreci, kad dobar serviser utegne bajs (ili ako sami mincate svaki delic svoje bicikle), i Deore ce raditi odlicno, sve ostalo je stvar mogucnosti i licnog ukusa, nekom je Deore krs, nekom nista ispot XT-a nisu ozbiljne komponente, nekom je i XT bezveze...
Kad sve saberem i oduzmem, ja sam veoma zadovoljan XT grupom, i osim sto prija oku i srcu godi, neka razlika u voznji se ipak po mom misljenju oseti.

Eto toliko od mene, svasta napisah, a dal sam nesto reko...

Ajd uzdravlje...
  • 0

#33 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 April 2013 - 05:13 PM

Lepo napisano =D> =D> =D>

Hvala ti što si podelio utiske s´nama, nekome će verovatno značiti...
  • 0

#34 logic

logic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 364 posts

Postavljeno 09 April 2013 - 05:28 PM

Ja cu samo dodati da sam kupio top fuel sa full slx grupom doduse predzadnjom i prvo sto sam odmah promijenio su shifteri. Ko jednom proba xt jednostavno ne moze nazad. Xt su brutalno brzi i precizni dok slx i svi nadolje nekako gnjecavi sa puno praznog hoda. Sve ostalo se promijenilo radi gusta kao sto kolega kaze ali shiftere sam morao staviti xt odmah u prodavnici. Napominjem da sma kupio nov bajk.
  • 0

#35 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 15 May 2013 - 12:40 AM

Sta mislite o FH-M475 nablama, da li valjaju icemu?
Ja vozim dosta sa teretom (bisage) pa me zanima koliko su izdrzljive, i da li da stedim novac za neke skuplje/bolje?

Pitam jer su moje nable podosta propale.
  • 0

#36 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 15 May 2013 - 08:09 AM

Sta mislite o FH-M475 nablama, da li valjaju icemu?
Ja vozim dosta sa teretom (bisage) pa me zanima koliko su izdrzljive, i da li da stedim novac za neke skuplje/bolje?

Pitam jer su moje nable podosta propale.


Imadoh ih pre ovih XT, recimo da sam ih "pojeo" za jednu sezonu, a ja vozim bez bisaga ;)
Doduse, tad sam bio dosta tezi, kolko videh na drugoj temi imas oko 80kg, ja sam ih ganjao dok sam imao oko 113kg :)

Sta ga znam, mene su eto izdrzale celu sezonu (nekih 5.500km), i ako mene pitas, ok su, radile su posao, a verovatno da sam ih malo cesce servisirao (citaj nisam ih UOPSTE servisirao), trajale bi jos uvek.
  • 0

#37 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 15 May 2013 - 12:33 PM

Hvala na odgovoru! Verovatno ce onda to biti moj izbor, posto ja ne vozim 5500km godisnje, a laksi sam. Pozdrav :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika