Jump to content


Fotografije

Capriolo ili Polar


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#21 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 12 March 2012 - 09:57 AM

Slažem se da ima korisnika koji nemaju mogućnost za nabavku bicikla srednjeg ili nekog višeg cenovnog ranga, i to nije ništa negativno, svi znamo da je kvalitet skup ali je pitanje dali je nekome to i zaista neophodno.
Prvo jeftiniji bicikli isto prelaze neku kilometražu koja zadovoljava zahteve većine rekreativaca a i komponente su jeftinije kada dođe vreme za menjanje o čemu je već bilo reči.
Kada neko pita za savet i ako ni ja nemam baš nekog velikog iskustva i mnogo puta su ljudi i meni pomogli savetima na ovom forumu, ja uvek pitam prvo koliki je budžet za kupovinu i onda treba gledati u tom cenovnom rangu da se nađe nešto što bolje za taj novac, ne treba biti mnogo pametan i predložiti nekom bicikl sa ful xt opremom koji košta naprimer400,500 ili više evra.
Iz mog skromnog iskustva ponavljam da sam prošle godine vozio capriolo varanus mogućnosti su tad bile tolike, i sasvim me je dobro služio i nisam imao nikakav problem za 1000pređenih kilometara a nov je koštao 19 900 i bio sa tourny opremom verujem da bi služio i još koju godinu bez problema, ja sam ga prodao jer mi je ram bio veliki.
Najbitnija je volja i želja za vožnjom sve ostalo zavisi od mogućnosti i potreba, tako da mali budžet ne treba da bude prepreka da bi se vozio bicikl.
  • 1

#22 moonray018

moonray018
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 12 March 2012 - 02:44 PM

Kada kupujes polovan bajk za malo para uvek idi na stariju opremu stx,stx-rc,lx,xt radije nego na simano no name acera altus turney.To je napravljeno da bude nepoderivo za razliku od ove jednosezonske opreme. Sto se tice nabli e tu je quando neprikosnoven to su nepoderive nable.


Pa koliko je to "jednosezonsko"? O tome sam pricao ranije. Koliko vi to prelazite kilometara godisnje pa je acera, atus, tourney jednosezonska? :shock: Koliko km taj nivo opreme moze da izdrzi?

Ako kilometrazu koju ti predjes za godinu dana neko predje za tri godine onda mozda i nisu takav shit?
A nable.. nepoderive.. za asfalt i uvaljani zemljani put? Pa necemo valjda poginuti ako nemamo firmirane nable?
Opet dolazimo na ono sto sam spomenuo - puno se prica o skupljim delovima bez zalazenja u potrebe korisnika i cim neko kaze za skupo parce opreme da mu ne treba ovaj drugi kaze "e pa ti brate kupi kineza i uzivaj, ja ti pricam sta je dobro". A nije sve ili crno ili belo, ima tu izmedju mnogih varijanti kompromisa.. Ponavljam - pricam o bic. forumima generalno.

Zaista bi trebalo imati temu za pocetnike i nezahtevne korisnike, naplase se ljudi cenama pa misle da moraju da plate 300 evra da bi se vozili vikendom po Adi ciganliji.. :)

Bila bi dobra tema gde bi neko potkovan i po mogucstvu iz iskustva opisivao:
tourney je ovakav, pruza ovo-ono, ne ocekujte to i to, moze da sluzi bez problema toliko dugo, toliko km. Ako prelazite XX kilometara onda je klasa iznad Acera, e ona je bolja zbog tog i tog, pruza to i to i moze trajati toliko i toliko. Alivio je vec poluozbiljna klasa (mozda lupam, navodim primer :) ), nema potrebe kupovati taj nivo opreme ako vozite tako i tako i toliko, to je za ljude koji traze to i to, koji voze po ovakivm i onakvim terenima, koji prelaze YY kilometara.. jer nude to i to u odnosu na ranije modele..
PVC kocnice daleko od toga da vas nece zaustaviti ali samo ako vozite tako i tako, tu i tu, do tih i tih brzina na putu. ProMax kocnice jesu shit za zahtevne korisnike ali su ovakve i ovakve, bolje nego pvc.. Pa rucice ove su ovakve, rucice one su onakve, a skuplje su zbog toga i toga, iako su na izgled iste...
Tockovi celicni nece se raspasti ako niste tezi od toliko i toliko, ako ne vozite ovako i onako, bitno je to i to, a ako hocete nesto oblje onda uzmite XYZ marku za pocetak..

I tako dalje.. Mozda sam nekog smorio ko sve ovo zna, ali zarad clanova koji tek ulaze u to eto to bi bila jako korisna tema.
Ili ako znate gde to ima tako lepo objasnjeno, da nisu samo puke tehnicke specifikacije, ja trazio po netu ali nisam nesto nasao :(
  • 0

#23 black_xs

black_xs
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 12 March 2012 - 03:41 PM

Momci necemo vise da se prepiremo... Ja sam malo preterao kada sam napisao 50km na dan... Bitno da sam ja zadovoljan, kasnije cu i kupiti bolje delove i opremu... Vama hvala na pomoci. pozz
  • 0

#24 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 March 2012 - 04:35 PM

@moonray

quando nisu profi nable ali traju gotovo kao profi za disc 36 zica oko 2500 kinti obe a za v brake oko 1500 obe.
Alivo je dobar al su mu losi pulliji moji dobili luft na 4000 km.Altus prednji ispustio dusu na 3000 km.
Turnej je izdrziva mazga ali je dosta neprecizan i ima 100 kila i cas posla resi da uskoci u zice a kad taj upadne kida bar 3 zice.Sto se tice acera siftera to sam zadrzao rade pa ubija kako dobro cak i na -23°c.Turnej kaseta cs hg30 c-8-i je odlicna izdrzala oko9000 km.

ovo su ti moja iskustva.

Nov alivio oko 2500-3000
polovan slx shadow m660 20 evra
Nov alivio prednji oko 2000
Polovan xt 10 evra.

Ovo su ti neka poredjenja ako kupujes delove
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#25 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 12 March 2012 - 05:50 PM

Na prethodnom bajsu sam imao quando glave i stvarno su odlične nikakav problem sa mojih 110kg-a.
Deluju mi kao dobar odnos cene i kvaliteta.
  • 0

#26 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 12 March 2012 - 06:17 PM

ProMax kocnice jesu shit za zahtevne korisnike ali su ovakve i ovakve, bolje nego pvc..

Tako je, secam se kad sam presao sa pvc Logan na alu ProMax, kako sam bio odusevljen poboljsanjem. A ovde je neko nedavno rekao da je ProMax njesra, kao kartonske (sta god mu to znacilo). Ali ovde je sustina otvaranje teme > davanje saveta > potpuno ignorisanje saveta > "jackass" slika iz crtaca za one koji su davali savate
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 March 2012 - 06:34 PM

Kod jeftinih alu kocnica nije toliko problem poluga celjusti vec opruge koje su kratkotrajnije ok recimo nekih deore kocnica.Brze ih napada korozija i tako to.Inace koce sve solidno ako su im ok pakne.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 12 March 2012 - 06:44 PM

Capriolo je zakon, evo, ovako, na primer, kupiš nov bajs za 250 evra, kao ja, treker, roadster, voziš godinu dana a dok, za to vreme štediš i skupljaš po 60 dinara dnevno, svaki dan ! :D To ti je oko 22 hiljade dinara još plus prodaš tvoj stari za od 50 do 70 ili čak 100 evra, da imaš i za dodatnu opremu i delove, i tako svake godine imaš novi bajs pod garancijom, odličan, uostalom, ne moraš ništa da prodaješ! ;) :D Ja ću tako ! Obevezno po 30 do 50 kilometara dnevno, od 12 do 15, 16000 km godišnje ! Znači umeto jednog piva, ti štediš i imaš ! ;)
  • -1
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#29 moonray018

moonray018
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 12 March 2012 - 07:10 PM

Razumem osecanje "jackass", ali nemoguce da je i ovaj bicikl koji je on kupio za 170 evra (polovan) opet "krs"? Sta je onda ono sto ja imam na terasi?! :D Suicid na tockovima? :?
Nemoguce da nista ispod 250 ne valja i ima da se polomi sve zivo na njemu..
Mada, ako neko stvarno postize da pored svega ostalog vozi svakog dana 50km svaka njemu cast, lagodan je to zivot :(
  • 0

#30 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 12 March 2012 - 07:26 PM

Razumem osecanje "jackass", ali nemoguce da je i ovaj bicikl koji je on kupio za 170 evra (polovan) opet "krs"? Sta je onda ono sto ja imam na terasi?! :D Suicid na tockovima? :?
Nemoguce da nista ispod 250 ne valja i ima da se polomi sve zivo na njemu..
Mada, ako neko stvarno postize da pored svega ostalog vozi svakog dana 50km svaka njemu cast, lagodan je to zivot :(


Ma pričaju budalaštine iako ništa ne čitam, znam da izmišljaju, napaljeni šminkeri, drkadžije, hejteri ! :mrgreen: :D

Ja sam bre svoj KAPRIJOLO kupio za 170 evra, NOV, kupio sam ga prošle godine u ovo vreme, krenuo sam aktivnije vožnje sa njim negde tek u avgustu, prelazio sam po 100 km dnevno u proseku sve do sad, prošlog meseca, februara, Prešao sam sa njim oko 14 hiljada kilometara, dva ili tri puta sam ga prao, toliko sam i lanac podmazivao, sve normalno, i ispravno i dalje, uopšte ga nisam štedeo, znači ne zna se gde sve nije bio, po kakvim kišama, blatima, kaldrmama, svim mogućim terenima, i po vodi, u vodi, kiši, ledu, na šljivi, snegu, jedino u vatri nije bio...daleko bilo, svi se kao nešto čude, pa ja volim da vozim bajs i da uživam u vožnji, a ne da budem njegov rob i da se manekenišem, da ga lickam, baš sam pre neki dan hteo da kupim nov, ali želim ovaj moj da vozim, opuštenije mi je, ne brinem da li prelazim ovaj ili onaj ivičnjak, " ležeći " ili šta sve, da ne pričam koliko rupa je prešao i što se ništa nije pokvarilo, nema dalje, amin. Ja govorim istinu, iskreno, nisam pi*ka ! :D Prvu prednju spoljašnu gumu sam morao da promenim na 7000, na oko skoro pola od koliko sam sve ukupno prešao, zamor materijala, jedna spoljašna, prednja :D guma za njega je oko 400 dinara, a ova druga i dalje ko nova, a prešla isto k'o prva, još bolja a iste cene, da sam sa kolima prešao 14 hiljada kilometara koštalo bi me barem 1000 evra ! ;)
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#31 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 March 2012 - 09:28 PM

Nisam siguran da baš imamo prava da se ljutimo na one koji ne poslušaju savete. Saveti bi ipak trebalo da se dele nesebično :D , a na svakom je da proceni dubinu i svog džepa i svojih biciklističkih potreba. I, ako treba, da plate cenu svog neznanja (kao što smo je plaćali svi :D ), ili suprotno - da uživaju u tome što nisu precenili svoje potrebe.
Svi polazimo od sopstvenih potreba i od onoga što smo prošli da bismo ih definisali. To što mi imamo u iskustvu, ne odgovara svakom. Ako niste spremni na to da vas neko ne posluša, jednostavno - ne učestvujte. Nek se muči sam :D .
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#32 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 March 2012 - 10:43 PM

Ma ni ne ljutim se ali pokusas da pomognes-covek pita jel valja-odgovoris on uradi suprotno-isproziva te-licis na magarca.


msm da ce zbog ovakvih sve manje ljudi zeleti da pomogne novima.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#33 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 March 2012 - 10:50 PM

Ma opusteno nek kupuju sta hoce,ali za te novce je barem ram trebao da podrzava disc kocnice.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#34 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2012 - 11:28 PM

Ma ni ne ljutim se ali pokusas da pomognes-covek pita jel valja-odgovoris on uradi suprotno-isproziva te-licis na magarca.


msm da ce zbog ovakvih sve manje ljudi zeleti da pomogne novima.

Pazi,

Covek pita -> sasvim ok
Neko odgovori -> sasvim ok
On uradi sta god zeli, poslusa, ili ne -> ok
Isproziva onoga koji ga je posavetovao > e ovaj deo mi je bzv. mislim cemu to?

Cest problem sa ljudima koji traze savete je upravo u tome sto ne traze savet vec podrsku za svoje uverenje.

Naravno da bi bio problemcic doci ovde i reci jel da da je tourney sasvim ok menjac, a, a, a, a? n2:naughty .Jbg nije, moze nekom da posluzi sasvim korektno, ali u opstem slucaju je dresina.

Nego mogli bi modovi, makar oni sto umiru za dobrobit foruma i tiho se samokaznjavaju protestantskom mod apstencijom, da malo sastave koji tekstic uputstava sta cemu sluzi a usput i ne radi za newbie pa ih u buduce redirektnovati tamo.I bez njih imamo oko cega da se svadjamo na pretek :D
  • 0
Postavljena slika

#35 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 March 2012 - 01:40 AM

Cest problem sa ljudima koji traze savete je upravo u tome sto ne traze savet vec podrsku za svoje uverenje.


Upravo tako, očigledno traže kroz "savet" komfirmaciju već donete odluke.

@mesečev-zrak-izNiš` :D
Mislim da je već mnogo puta do sada vođena ova ista diskusija.
I uvek smo došli do zaključka a to je da su sve to krševi!! :mrgreen:
Ali ako me pitaš da li vredi voziti takvu opremu, reći ću ti da vredi, odnosno nije bitno šta voziš već je SAMO bitno da voziš! Da li je to Turney,Deore ili XTR sasvim je nebitno dok god se okreću pedale.

@Geri
Opet si bre pio kolega! :mrgreen: :mrgreen:
Da si ti nama živ i zdrav, žifeli! n2:drinks


Summa summarum

Drage naše newbie koleze, postoji hiljadu razloga zašto "DA" za jeftiniji segment i isto toliko a možda i više zašto "NE", dakle varijabli je mnogo. Prostudirajte forum malo podrobnije, naći ćete sve potrebne odgovore jer takve teme su već XY puta prežvakane. Možda je to jedan od razloga zašto se oni "profi" ne javljaju za reč, jer je debata Turney -"DA" XTR-"NE" jednostavno uzaludna.
Pa nemaju valjda svi iste potrebe i prohteve! :wink:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#36 moonray018

moonray018
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 13 March 2012 - 09:37 AM

Moje jednostavno pitanje u jednoj temi je bilo - ako imam menjac koji kosta 200din (i on menja brzine, vrti se, ne ulece u tocak i ne probija mi zice, cak ni onaj iz 1994.) a ja eto hocu nesto ipak malo bolje za neku normalnu voznju, da li je dovoljno platiti neki menjac npr 800-1.000 dinara (govorim o klasi) ili odmah da se izletim za onaj od 2.300 zato sto znam da je extra?

Kako stvari stoje, dresina je sve ispod potonjeg. To sto neko "za zivota" nece osetiti kvar i nece mozda ni doziveti situacije i kilometraze da se to manifestuje i da se sâm u to uveri, to nema veze. Po default-u se polazi od pretpostavke da ce se prelaziti hiljade kilometara mesecno, od februara do decembra, da ce se voziti po kaljugama gde covek ni nogom ne ide.
Upravo da bih izbegao ovo sto se nekima desava ja sam pitao da mi objasne sta su razlike, pa cu ja spram svojih potreba da odlucim sta cu. Tako bi svako trebalo da prvo navede za sta mu treba, a onda koliko para.

Nadam se da ideja redirektovanja newbies-a na neke druge (informativne) teme nema za cilj da nas skine s kur*a ozbiljnijih i iskusnijih vozaca kako vas ne bi smarali samom pomisli da i nesto ispod XT moze da sluzi sasvim solidno spram navedenih korisnikovih potreba, vec da cete svojim znanjem i na takvim temama doprinositi nasem informisanju i ucenju :) jer ne zaboravite da ste i vi nekada bili newbie i da se neko sigurno tada smejao vasim stavovima i vasim razmisljanjima i bio vam je potreban neko da vas uputi. A ako na nekoj temi budemo prepusteni sami sebi sta da radimo tad.. :|

Sto rece @pri3rak vazno je da se VOZI! Dzaba nam i spejs satl ako stoji na terasi ili podrumu. Daj Boze da ove godine svi mi newbie preje*emo nase deore i turneje i shvatimo da treba nesto bolje, najmanja je muka kupiti nov, prvo mi da steknemo naviku da vozimo :D

Mene licno sto se tice prihvatam svako misljenje koje je obrazlozeno, komad opreme opisan sa manama i prednostima, sa navedenim nacinom eksploatacije. Malopre zagledah, pa onaj moj zadnji menjac ima i oznaku covece, TY-18 :) Eto, pouzdano znam da moze solidno da sluzi nezahtevnije vozace punih 5 godina bez ciscenja i podmazivanja i uz cuvanje na terasi, direkt pod suncem i prasinom prometnog bulevara. Neka je eto presao preko 2.000km za to vreme jos radi. Ako neko pita da li ce da mu radi - hoce. E sad sto neko prozuji pored mene kao stelt da ga ne cujem, a ja se cujem u najavi iza krivine, to je druga stvar, treba i to imati u vidu..

Dajte bar objedinite informativne teme, mnogo su rastrkane po pod-forumima i treba prelistati previse (za sada nepotrebnih) tema o opremi visih klasa i najnovijih dostignuca da bi se mozda pronaslo nesto korisno za pocetak.
I ne budite neosetljivi prema novim clanovima n:bicycle Da je neko od nas prsata cica znate kako bi sve potanko objasnili i cak se ponudili da donesete na kucnu adresu i izvrsite stelovanje menjaca i kocnica :mrgreen:
  • 0

#37 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 March 2012 - 12:52 PM

Moje jednostavno pitanje u jednoj temi je bilo - ako imam menjac koji kosta 200din (i on menja brzine, vrti se, ne ulece u tocak i ne probija mi zice, cak ni onaj iz 1994.) a ja eto hocu nesto ipak malo bolje za neku normalnu voznju, da li je dovoljno platiti neki menjac npr 800-1.000 dinara (govorim o klasi) ili odmah da se izletim za onaj od 2.300 zato sto znam da je extra?


Kao što već napisah mnogo toga utiče(težina vozača, tehnika vožnje i ostali uslovi eksploatacije..) da bi mogao neko da ti da apsolutno potvrdan odgovor na pitanje da li taj turney vredi ičemu. Možda tebi vredi a drugome neće, takve stvari se jednostavno steknu tek nekim iskustvom. Moje putešestvije segmentima opreme teklo je eksponencijalno od najslabije ka jačoj onako kako i dalje mislim da je potrebno. Prvi MTB mi je bio opremljen nekom no-name made in PRC opremom(rane`90-te), potrebe i km nisu bile velike tako da je potrajao. Drugi bajk je već bio opremljen nekom low-budget Shimano opremom(više se i ne sećam kojom), i on je potrajao sve dok ga nije neko "pozajmio". Treći MTB je bio Polar Matrix sa Turney opremom, bio je to jedan izdržljiv čelični konjić ali su apetiti u međuvremenu porasli tako da sam kupio nov bajk. Četvrti je Polar Avalanche sa Deore opremom koji me je savršeno služio a služi i dalje odlično mog brata. Peti sam rešio da sklopim sam i sklopih ga prošle sezone, u pitanju je Cube Analog sa kombinovanom opremom šifteri,pogon i hidraulične kočnice Deore zatim menjači p+z XT, točkovi alexrims sa RM65 nablama(u planu upgrade), amort XCM(u planu upgrade). U bližoj budućnosti plan je da se sklopi jedan AM-XC full sus-a sa Hone,Saint i sličnom opremom. Dakle, moja zapažanja o navedenoj opremi ne moraju obavezno da se slože sa zapažanjem nekog drugog vozača, mnogo varijabli utiče da bi svi imali univerzalan utisak.


Dajte bar objedinite informativne teme, mnogo su rastrkane po pod-forumima i treba prelistati previse (za sada nepotrebnih) tema o opremi visih klasa i najnovijih dostignuca da bi se mozda pronaslo nesto korisno za pocetak.


Teško da će doći do nekog objedinjavanja takvih tema, bar sam ja stekao takav utisak, jedino što ti preostaje je serch engine ovog foruma. Na takav način sam i sam sticao neophodno znanje o nekim meni tada nepoznatim stvarima. Best luck...


I ne budite neosetljivi prema novim clanovima n:bicycle Da je neko od nas prsata cica znate kako bi sve potanko objasnili i cak se ponudili da donesete na kucnu adresu i izvrsite stelovanje menjaca i kocnica :mrgreen:


Šta da ti kažem, life is a bitch!! :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#38 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 13 March 2012 - 05:20 PM

life is a bitch!! :mrgreen:


Life's A Bitch You Just Can't Slap ! :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#39 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 March 2012 - 06:18 PM

Vozio sam poniku, ruskog trobrzinca, 18-tobrzinsku jadiju koja se kvarila svakih 100 km i bicikl s prvom klasom opreme kojoj je Shimano smeo da da ime i jedan 'od svega po malo' šareniš koga sam dobudživao shodno finansijama, a sad vozim jedan s Deore premom i jedan sa višom srednjom klasom delova.

Šta sam naučio?
Osnovna stvar koju kao rekreativac dobijaš s višom klasom delova (do razumne granice) je veća pouzdanost i shodno tome manji procenat kvarova (i vremena kad je stvar ni tamo ni vamo i radi, al' ne baš najbolje).
O razlici u kvalitetu vršenja posla između socijalnih delova i ovih iznad ne vredi raspravljati, nebo i zemlja. Može se jedino polemisati da li vredi dati 80-580€ više za deo X koji je 2-200 grama lakši i 3-5 milisekundi brži od dela Y.

E sad je na tebi da odlučiš da li ti je jeftinije da za 100€ svako malo ideš na servis ili da za 300€ ideš u servis jednom u nekoliko meseci.

Meni je veeeelika stavka da imam pouzdan bicikl.
  • 0

#40 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 13 March 2012 - 06:41 PM

Vozio sam poniku, ruskog trobrzinca, 18-tobrzinsku jadiju koja se kvarila svakih 100 km i bicikl s prvom klasom opreme kojoj je Shimano smeo da da ime i jedan 'od svega po malo' šareniš koga sam dobudživao shodno finansijama, a sad vozim jedan s Deore premom i jedan sa višom srednjom klasom delova.

Šta sam naučio?
Osnovna stvar koju kao rekreativac dobijaš s višom klasom delova (do razumne granice) je veća pouzdanost i shodno tome manji procenat kvarova (i vremena kad je stvar ni tamo ni vamo i radi, al' ne baš najbolje).
O razlici u kvalitetu vršenja posla između socijalnih delova i ovih iznad ne vredi raspravljati, nebo i zemlja. Može se jedino polemisati da li vredi dati 80-580€ više za deo X koji je 2-200 grama lakši i 3-5 milisekundi brži od dela Y.

E sad je na tebi da odlučiš da li ti je jeftinije da za 100€ svako malo ideš na servis ili da za 300€ ideš u servis jednom u nekoliko meseci.

Meni je veeeelika stavka da imam pouzdan bicikl.


Ljudi bre nemaju para. šta " soc. ", šta fali mom bicilku od 170 evra ?! Nisam išao u servis a niti ću ?! Mogu da pređem 150 hiljada kilometara za 3-4 godine...i to baš sa ovim mojim od 70 evra, kol'ko sada vredi, znam da si mislio uopšteno na krševe, ali stvarno je extra ovo što ja imam. Znaš kako je " Ford " rekao koji je najbolji auto...pa NOV auto ! ;) :D Svake godine po jedan NOV bajs i miran si ! ;) :D Kao što sam rekao...
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika