Jump to content


Fotografije

Randonneurs Srbija - 200k 31. Mart 2012.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
73 odgovora na ovu temu

#1 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 03 March 2012 - 02:06 AM

Helou ! :)


U subotu 31. Marta 2012. sa startom u Inđiji održaće se prvi ovogodišnji brevet, ili ti 200k Srema u prolećnoj varijanti :-)

Start u 8:30h ispred Kulturnog Centra u Inđiji (ugao Dunavske i Vojvode Stepe)
Radi obavljanja startnih formalnosti molimo Vas da se na startu pojavite već oko 8h.

Trasa identicna trasi jesenjeg 200k http://ridewithgps.com/routes/718264
205km i oko 1800m vertikalnog uspona.

Ako do sada niste, molim upoznajte se sa pravilima voznje i postupku prijavljivanja na zvanicnoj web prezentaciji http://www.randonneu...rbia.weebly.com

Mala novost u odnosu na proslu godinu je to da ce se startnina uplacivati na takuci racun organizatora,
kako se ne bi pravila guzva i komplikacije prilikom starta kao sto je to slucaj bio do sada.
Svi detalji u vezi sa tim se nalaze na stranici prijave http://randonneurs-s...om/prijave.html

Nadam se da ce nas vreme dobro posluziti i da ce svi uspesno zavrsiti brevet u zdravlju i veselju :)


Pa se vidimo ! :-)


Postavljena slika
  • 0

#2 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2012 - 08:24 PM

Namćor:
Kao što ti nisam otkrio da između Rama i Banatske Palanke nema mosta, tako ne treba da ti pominjem da u prirepcima nema broja računa na kojitreba uplatiti startninu organizatoru, pre Breveta. Izvesno je da to negde stoji i da ga prosto nisam pronašao. Glup.
Prosvetli me.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#3 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 March 2012 - 08:38 PM

Jel mogu ja nešto da predložim?
Hajde da recimo sledeće godine start bude u 20:00h :mrgreen: bilo bi extra zanimljivo 8)
  • 0

profilepic.gif


#4 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 04 March 2012 - 09:26 PM

Izvesno je da to negde stoji i da ga prosto nisam pronašao. Glup.


Taman posla da si glup. Samo nisi stavio naocare, ili nisi procitao celokupni sadrzaj stranice prijave ;)

Plaćanje startnine se vrši putem uplate na tekući račun organizatora, detalje za uplatu ćete dobiti prilikom potvrde prijave.
Vaša prijava će biti važeća tek kada uplaćena sredstva legnu na račun organizatora.



Dakle kad posaljes prijavu, i ja na nju odgovorim, u odgovoru dobijes i detalje za upatu (racun, poziv na broj,bla bla)
Zasto bih projem svog privatnog racuna mahao na internetu ;) kao neko ce mi nesto uplatiti, onako, da imam :mrgreen: nisam ja te srece ;)

Nocni brevet - svakako, jedan smo prakticno vec imali (nezvanican) - proslavom kratkodnevnice prosle godine :)
A bice toga jos, na leto, kada je lepse voziti nocu zbog prijatnije temperature :)


Pozzzz
  • 0

#5 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 04 March 2012 - 10:07 PM

Eto, ipak je prosvetljeno. Nisam tako razmišljao nego sam tražio broj.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#6 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 March 2012 - 08:19 PM

Zasto bih projem svog privatnog racuna mahao na internetu ;) kao neko ce mi nesto uplatiti, onako, da imam :mrgreen:


Evo ja ću ... mislim, da uplatim :mrgreen:
  • 0

#7 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 March 2012 - 09:28 PM

A ja ću vas, kako sada stvari stoje, čekati na KT1. Tog dana uveče radim nešto za šta sam se obećao još jesenas - koncert grupe Drugi način u Novom Sadu. 'ebo vas datum. :D :(
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#8 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 17 March 2012 - 11:58 PM

Inace Zeleznice Srbije su ove godine resile da zagorcaju zivot svakom ko subotom, a pogotovo nedeljom ide Beovozom ka Beogradu i iz njega, jer se red voznje nikako ne poklapa sa redom voznje Bg:Voza.

Za dolazak ima iz Batajnice u 7:35 a u Indjiji je u 7:57.
Ali da bi se do onde stiglo Bg:Vozom treba uhvatiti polazak 6:32 od Pancevackog Mosta, i onda cekicati u Batajnici pola sata do voza za Indiju.
Sledeci voz iz tog pravca u Batajnicu stise 4 minuta nakon odlaska voza za Indjiju !!?????
Sad jedino ako su otpravnici normalni pa voz za Indjiju kasni u polasku, tj ceka taj da stigne,
mada i ako je tako to nikad nije sigurno.

Za povratak poslednji Beovoz iz Indjije do Batajnice polazi u 18:26. (verovatno vas moze odbaciti do Zemuna jer sigurno ide u depo)
Posle toga ima putnicki za Beograd u 20:21 i 23:12
  • 0

#9 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 18 March 2012 - 08:49 PM

Igor se opasno priprema za brevete... danas primećen u Stepojevcu, leži a ide, nerod se okreće i gleda :shock:
Nisam stigao ni da se javim, dok sam ja ugasio trimer, on već proš'o :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#10 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 18 March 2012 - 10:50 PM

Hehe :) Eto, nikad se ne zna ko me posmatra ;)
Krenuh da obrnem 160km http://ridewithgps.com/routes/1007249
al na kraju ispade ravno 200 jer sam propustio poslednji Beovoz za indiju pa sam nastavio bajkom 8)

Inace trasa iz Stepojevca do Obrenovca veoma zanimljiva, ali na zalost "asfalt" ocajan.
Prijatno me je iznenadio nov asfalt na usponu u Stepojevac. Bas se bio raspadao, pa jos ipolivan betonom iz mesalica i svasta nesto, a sad se penje glatko i komotno.
Od Obrenovca do malo iza Uba (do granice opstine) su uradili komplet asfalt, milina je sad.


Pozdrav :)
  • 0

#11 goranz

goranz
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 19 March 2012 - 06:51 AM

Evo jedna korisna informacija: u noci izmedju subote 24.o3 i nedelje 25.o3 prelazi se na LETNJE RACUNANJE VREMENA!!! Tako da u startu mozemo ocekivati dan do 19.00 a s obzirom da se dan obdanica pomera svaki dan po malo racunam da bi dan trebalo da traje bar do 19.30!!!
pitanje: na trekingu imam dinamo koje je ispravno i proizvodi struju i prednju i zadnju lampu koje su takodje ispravne, dali sam u obavezi da stavljam na bajs lampe na baterije! pozdrav!
  • 0
Komarac

#12 Trotter

Trotter
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts

Postavljeno 19 March 2012 - 10:20 AM

Gorane, u obavezi si da budes osvetljen da bi te uocili drugi ucesnici u saobracaju, a tebi igra da imas sto jace svetlo napred.Dinama ako ti pravi veliki otpor, bolje je iskljuci i koristi svetla na baterije
  • 0

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 19 March 2012 - 10:43 AM

n2:smiley-think005 ali vozi se u sred bela dana!!!
  • 0

profilepic.gif


#14 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 19 March 2012 - 12:15 PM

n2:smiley-think005 ali vozi se u sred bela dana!!!


Pa sad, kako ko ;)

Prosli put najbrza grupa je zavrsila za 9:30, znaci stigli su u 18:00 i svetla nisu koristili.
Svi koji su dosli kasnije su dosli sa upaljenim svetlima.
Konkretno kod ovog 200k sa startom u 8:30 gde sunce zalazi oko 18:30-45 u slucaju iskorisvavanja punog dozvoljenog vremna,
pricamo oko 3,5 sata voznje sa svetlima.

Bilo kako bilo svetla se moraju imati, a sad ko ce stici da ih ne iskoristi a ko ne, to je vec njegova stvar ;)

Gorane, sto se tice diname, naravno da moze, cak je to upravo svetlo koje vecina randonneura koristi,
jer je svetlo uvek tu kada im zatreba (sa najnovijim led prednjim lampama i cak ozbiljno dobro svetlo)
bez razmisljanja o baterijama, da li ce ih biti dosta itd.(u slucaju svetala sa kojima treba videti put, a ne samo biti vidjen)
Ako ti je prednji far halogeni, sve sto treba je da imas rezervnu sijallicu, jer te sijalice nemaju bas dug vek,
i uvek izgore onda kada nam trebaju, a kada ce to niko ne zna.
Inace sijalica za halegone dinamo farove imas ovde: http://www.jankovic-comp.rs citavih 230 dinara ;)
Ako ne sijalicu onda bar rezervno svetlo na baterije, obicnu bljeskalicu recimo,
da u slucaju pregorevanja ne budes neosvetljen.

Isti princip vazi i za one sa svetlima na baterije(vazi i za bljeskalice), radi sigurnosti uvek staviti sveze baterije,
ili bar nositi rezervu novih u slucaju da se postojece potrose bas u toku voznje (bilo je i takvih slucajeva, sad da ne imenujem ;) )
Rezervna svetla su zgodna em kao dodatno osvetljenje kada se koriste zajedno sa onim osnovnim,
a u slucaju da se jednom nesto desi, ostace vam to drugo. Bilo je slucajeva(vise puta) da je nekom svetlo otpalo, rasulo se po putu i sl, i u takvom slucaju ako ne mozete pronaci sve delove i sklopiti svetlo da radi,
necete imati svetlo.
Ako imate rezervno, onda nema problema. Samo pokupite to sto se rasulo i spakujete, a ne da se negde u mraku igrate sa osposobljavanjem tok ostecenog.


Pozdrav
  • 0

#15 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 19 March 2012 - 08:02 PM

n2:smiley-think005 ali vozi se u sred bela dana!!!


Pa sad, kako ko ;)

Prosli put najbrza grupa je zavrsila za 9:30, znaci stigli su u 18:00 i svetla nisu koristili.
Svi koji su dosli kasnije su dosli sa upaljenim svetlima.
Konkretno kod ovog 200k sa startom u 8:30 gde sunce zalazi oko 18:30-45 u slucaju iskorisvavanja punog dozvoljenog vremna,
pricamo oko 3,5 sata voznje sa svetlima.

Bilo kako bilo svetla se moraju imati, a sad ko ce stici da ih ne iskoristi a ko ne, to je vec njegova stvar ;)

Gorane, sto se tice diname, naravno da moze, cak je to upravo svetlo koje vecina randonneura koristi,
jer je svetlo uvek tu kada im zatreba (sa najnovijim led prednjim lampama i cak ozbiljno dobro svetlo)
bez razmisljanja o baterijama, da li ce ih biti dosta itd.(u slucaju svetala sa kojima treba videti put, a ne samo biti vidjen)
Ako ti je prednji far halogeni, sve sto treba je da imas rezervnu sijallicu, jer te sijalice nemaju bas dug vek,
i uvek izgore onda kada nam trebaju, a kada ce to niko ne zna.
Inace sijalica za halegone dinamo farove imas ovde: http://www.jankovic-comp.rs citavih 230 dinara ;)
Ako ne sijalicu onda bar rezervno svetlo na baterije, obicnu bljeskalicu recimo,
da u slucaju pregorevanja ne budes neosvetljen.

Isti princip vazi i za one sa svetlima na baterije(vazi i za bljeskalice), radi sigurnosti uvek staviti sveze baterije,
ili bar nositi rezervu novih u slucaju da se postojece potrose bas u toku voznje (bilo je i takvih slucajeva, sad da ne imenujem ;) )
Rezervna svetla su zgodna em kao dodatno osvetljenje kada se koriste zajedno sa onim osnovnim,
a u slucaju da se jednom nesto desi, ostace vam to drugo. Bilo je slucajeva(vise puta) da je nekom svetlo otpalo, rasulo se po putu i sl, i u takvom slucaju ako ne mozete pronaci sve delove i sklopiti svetlo da radi,
necete imati svetlo.
Ako imate rezervno, onda nema problema. Samo pokupite to sto se rasulo i spakujete, a ne da se negde u mraku igrate sa osposobljavanjem tok ostecenog.

Pozdrav


Desilo se bezmalo svaki put da je otpalo zadnje i da nije radilo prednje. Prošlost. Svetla su rešena, neće više otpadati, a ima ih tri. Dva na bajsu, jedno na glavi (hvala Tomo). A da, još dva napred. Ostao je samo primer.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#16 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 19 March 2012 - 08:34 PM

Prosli brevet smo izgubili oko 40 minuta, trazeci sraf da se prikaci kinesko svetlo, zadnje. Naravoucenije, nije skupo uzeti rezervno, pa makar i nikad ne zatrebalo. Zbog tih 40 minuta, vozili smo vise po mraku. Svakako trebalo nam je...
  • 0
Vozi Miško

#17 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 20 March 2012 - 08:36 AM

Prosli brevet smo izgubili oko 40 minuta, trazeci sraf da se prikaci kinesko svetlo, zadnje..


Ili odmah u startu kupiti japansko, pa nema problema ;)

CatEye TL-LD610 koji je najjace svetlo medju "obicnim" diodama, koji ce vas sluziti godinama
i godinama, kosta 1650 din. u Planet Bajku. Toliko ste verovatno platili jednu spoljasnu gumu.
Nije najjeftinije, ali je najbolje i najjjace. Dve punjive NiMH AAA baterije i svi da vas vide 8)


Pozzzz
  • 0

#18 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 23 March 2012 - 01:30 PM

Pratio sam prognuzu poslednjih nekoliko dana, sve u nadi da će 31. ostati ovako lepo vreme. Ali danas gledam i 80% svih prognozera, najavljuju kišu onu pravu prolećnu od 3-4 dana i to taman za 30, 31 i 1. april. :evil: FUJ!
Ok, kiša ko kiša, ali čitav mart milina i mi ga ubodemo baš kad ne treba...ovaj vikend bi bio savršen. Ali šta je tu je...
Možda budu malo precizniji tokom iduće nedelje :roll:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#19 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 March 2012 - 01:59 PM

...čitav mart milina i mi ga ubodemo baš kad ne treba...


brevet je odavno zakazan, kiša je ubola pogrešan termin :mrgreen:
a prognoza se inače redovno menja, ja imam na desktopu onaj vidget i jedan dan prikazuje sve sunce cele nedelje a već sutra dva sunda a ostalo oblaci :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#20 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 23 March 2012 - 04:25 PM

Na weather2umbrella pokazuju sunce od sad pa nadalje ;) tj do cetvrtka dokle seze meteogram.
No svakako je rano bilo sta prognozirati dok se ne pojavi na meteogramu i vikend, a i onda nista nije garantovano,
ko sto obicno biva u prolece.

A inace jes bas bezveze, sa gledao da stavim sto kasniji datum, videvsi onu zimu, i pamteci proslu,
kad ono evo vidis vec dve nedelje full prolece bez kapi kise.
Doduse zgodno je ovakvo vreme za razmrdavanje i trening, da se bude spremniji nego prosle godine :)

Sve u svemu drzimo palceve za lepo vreme :)


Pozzz
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika