Jump to content


Fotografije
- - - - -

A sada nešto sasvim drugačije...mada...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 January 2008 - 12:20 PM

AQUADUCT - teško da bi ovo ime asociralo na ime bicikla - ali tako je! Ipak, ovaj bicikl je u nečemu specifičan i jedinstven: Vožnjom ovog bicikla radite i još nešto - PREČIŠAVATE VODU! Dobro ste pročitali. U rezervoar koji se nalazi pozadi kod zadnjih točkova ( ima ih 3 ukupno ) sipa se uslovno rečeno neispravna za piće voda. Sednete na bajk - i čim ste počeli da pokrećete pedale, peristatička pumpa počinje sa prečišćavanjem vode koja se sakuplja u rezervoaru smeštenim kod volana. Ukoliko hoćete da se voda prečišćava bez vožnje - može, otkači se pogon od točkova i prečišćavanje ide u mestu! Inovativno i spektakuparno! Sa ovakvim stavom se slažu i čelni ljudi u Specialized-u koji su i raspisali konkurs za najinventivnije projekte na bazi pedaliranja. Ovaj projekat je i odneo prvo mesto.
A evo i kako to sve izgleda...

Attached Thumbnails

  • aquaduct.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 January 2008 - 12:23 PM

Of course you know, this ought to be a recumbent trike :D Sve u svemu, nije loša ideja.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 January 2008 - 01:54 PM

Meni se najvise svidja dizajn samog bicikla. Iza sedista trebalo bi napraviti neki tovarni prostor da tricik postane "tovarno magare" :mrgreen: Sa pijace mozemo dovuci dzak krompira, gajba piva i bezbroj drugi stvari. Ekolosko zar ne. :D
  • 0

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 January 2008 - 03:58 PM

Čudno,inovativno.Al prvog vozača kog sam zamislio na ovom biciklu je neka starica (čitaj baba) :( ,mozda sam to samo ja u pitanju al mi se ne sviđa,ideja je ekološka tu svaka čast =D> !
  • 0

#5 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 23 January 2008 - 10:58 PM

Zanimljiv projekat. A da li ovo zaista moze ugledati svetlost dana u nekoj serijskoj proizvodnji i upotrebi.. nisam bas siguran.
Svidja mi se kako izgleda.
  • 0
....

#6 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 24 January 2008 - 06:56 PM

Ja sam pak siguran da se moze proizvesti,ali pitanje kome se takav koncept moze "prodati"
Ideja je da neka tamo siromasna porodica u Africi pije cistu vodu,
preciscava je uz put,kada se vraca sa izvora,i to sve.
Sto je totalno cool.Problem je sto ta porodica "nema ni za leba" a ne da odvoji i 5-10 dolara za ovakvo nesto.
Piju necistu vodu,samo zato sto nemaju para za vodovod,a ni za klasican filter,koji se pumpa rukom,
ili ti pak radi na struju,ma cak i onaj sto samo stoji u vodi!

Projekat moze da uspe samo ako ovakve bajseve budu poklanjali tim siromasima.
A slazem se i da zadnji deo,i veliki rezervoar treba da se uklanja po potrebi,
da se na njemu prevozi i nesto drugo osim vode,kad je vec tu jelte ..

Evo i linka na U-cevcicu

`
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika