Jump to content


Fotografije

MTB kalendar 2012


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
89 odgovora na ovu temu

#61 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 April 2012 - 07:47 AM

Vidis da su oba akta do tančina usaglasena osim malog detalja od 6 meseci.


Da, zbog tog detalja čini mi se da može doći do sledećih situacija:
1. Imam licencu za 2012. godinu. Npr. 15.07.2012. mi ističe šest meseci od lekarskog pregleda. Ne ponovim pregled, te ne mogu da startujem u Srbiji na bilo kojoj biciklističkoj trci, organizovao je BSS ili ne (Zakon o sportu važi za sve sportske manifestacije, ne samo biciklističke trke). Sa istom tom licencom odem u Hrvatsku ili Mađarsku i tamo mogu da startujem.
2. U drugoj polovini 2012. godine na biciklističku trku u Srbiju dolazi stranac sa urednom licencom. Nije obavljao pregled od januara 2012. godine. Da li će njemu biti dozvoljeno da startuje?

Nemanja, hvala što prenosiš stavove BSS-a.
Mislim da je svima u interesu da se sve nedoumice koje se tiču starta licenciranih i nelicenciranih takmičara u ovoj sezoni, a koje su nastale zbog primene Zakona o sportu što pre razjasne.
BIlo bi dobro da BSS ili neki od klubova angažuje valjanog pravnika da pročešlja Zakon o sportu.
  • 0
--

#62 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 April 2012 - 10:42 AM

Održava se tada. Trka se jednostavno poklapa, a verovatno nije postavljena na cikloberzu jer niko ovde nije objavio propozicije.
Pored toga provereno tvrdim da se trka održava.


Da li su izasle propozicije?
  • 0

#63 Kormoran

Kormoran
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2012 - 10:04 AM

Šta predstavlja ta CFA licenca i kako ja kao rekreativac da dođem do iste?
  • 0

#64 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 April 2012 - 05:38 PM

Ja se neću petljati sa tim zajebancijama, JER ako hoću da teram - onda bih preko kluba uzimao MASTERS licencu....ovako, da se drndaram oko pregleda i osiguranja - nema za mene smisla jer lično ne mogu da postignem da to kvalitetno iskoristim, nemam ni sredstava da putujem po Srbiji i vozim 2 ili 3 kruga ni toliko vremena da skoro svaki vikend zapostavim porodicu i klince - a ako ću već da zapostavljam - onda ću ceo vikend negde u brda da to što kvalitetnije iskoristim...nažalost, umesto da se ide na pojednostavljenje, stvari se bespotrebno komplikuju, tim pre što je uvek pred trku davana izjava da se vozi na sopstvenu odgovornost...hvala Bogu da za FG maraton to nije potrebno.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#65 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2012 - 06:33 AM

Nego, da se vratimo na Zakon o sportu...

Vidim na oglasnoj tabli, na poslu, da se organizuje "Humanitarni turnir u malom fudbalu".
Baš me zanima da li će učesnicima na njemu tražiti potvrde o lekarskom pregledu ne starije od šest meseci s obzirom na: čl. 3 st. 1, 6, 15 i 16, te čl. 17 st. 1 Zakona o sportu (http://www.paragraf....n_o_sportu.html).

Ako se tamo ne traže potvrde, a traže nelicenciranim takmičarima na biciklističkim trkama, da li je to onda diskriminacija s obzirom da je jedan od razloga koje BSS navodi za lekarski pregled nelicenciranih takmičara Zakon o sportu? Hm, hm...
(Disclaimer: nisam pravnik. I dalje mislim da bi trebalo da se pribavi valjano pravno mišljenje o ovom problemu.)
  • 0
--

#66 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2012 - 07:36 AM

Šta predstavlja ta CFA licenca i kako ja kao rekreativac da dođem do iste?

CFA licenca - Cycling For All je amaterska licenca koju izdaje savez, a najbolje da se to odradi preko nekog kluba. Za izdavanje licence su potrebni lekarski pregled, osiguranje, 2 slike i popunjen zahtev za izdavanje iste.
  • 0

#67 Bastado

Bastado
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 April 2012 - 08:51 PM

Ljudi mislim da ste otisli predaleko u pracenju pravila, drzite ih se ko pijan plota
na zalost ima nas jedva saka jada, jos ako odbacite i to malo hobista sto se nalazi u zemlji mislim da ce trke izgledati tragicno. Ako bi se hobi ugasio ili bi ga vozilo par ljudi koji ce imati vremena i volje da se cimaju za sve te papire, nije to problem nabaviti ali ipak trazi vremena i para, ostace hobby kategorija sa jedva 10tak lljudi. Mislim da je jedno resenje sto se maratona tice da se razdvoje startovi , staviti napred licencirane takmicare po kategorijama maratona i pustiti hobiste iza, ali to odma treba da znaci i razdvajanje plasmana. Ali sve u svemu traziti sad od svakog pojedinca da donese potvrde osiguranja i lekarske preglede mislim da je malo previse zahtevno, jer opet naglasavm ima tamo i ljudi koji su dosli da se provozaju i da budu deo grupe a ne da se trkaju. A u krajnjem slucaju nasi lekarski pregledi su uglavnom takvi da je poenta dati pare , slabo ko te pregleda bas detaljno s obzirom na napor koji sport iziskuje, i dobice se ta potvrda da je covek zdrav. a mislim da neko ko se lose oseca ce svakako odustati od starda jer neverujem da je neko lud sebi da ugrozava zdravlje. Ne znam tacno kakvo je stanje sa mnogo masovnijim maratonima u evropi na kojima startuje i po 10 puta vise ljudi nego kod nas, ali mozda treba resenje prekopirati od njih.
  • 0

#68 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 25 April 2012 - 09:07 AM

Ima li negde propozicije za Divčibare, 1. maj?
  • 0

#69 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 26 April 2012 - 07:20 AM

Halo, dobro jutro! :)

Postavljena slika
  • 0

#70 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2012 - 09:38 AM

Evo..

Dodaj prilog


  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#71 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 26 April 2012 - 08:36 PM

Evo..


Hvala!
  • 0

#72 bdekins

bdekins
  • Members
  • PipPipPip
  • 73 posts
  • LocationNovi sad

Postavljeno 29 April 2012 - 10:48 AM

Evo..


Hvala!


Ima li neki valjan razlog što toga nema na ovoj stranici, evo link:

http://www.cikloberz.../takmicenja.php
  • 0

#73 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 30 April 2012 - 12:18 PM

Jedini razlog je taj sto nisam dobio propozicije od organizatora a zaboravih na ovaj topik. Ima sada :)
  • 0

#74 Ruzica

Ruzica
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 May 2012 - 07:36 AM

Pozdrav svima,
ako je sudeci po kalendaru, drugi vikend u septembru, tacnije 8. i 9. septembar su slobodni. Dobar datum za odrzavanje drugog MTB maratona na Radanu :)
Uskoro blizi detalji.

Pozdrav
Ruzica
  • 0

#75 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 May 2012 - 08:46 PM

Slobodni, za sve nas koji ne idemo na Svetsko prvenstvo u Austriju. n:cray
  • 0

#76 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2012 - 06:36 AM

Došlo je do promene u odnosu na kalendar MTB takmičenja koji se nalazi na BSS sajtu (http://www.bss.rs/in... ... Itemid=235).

Naime, 5. trka MTB Lige Srbije koju organizuje Ris Cycling biće održana na Stražilovu 10.06.2012. godine, a ne 17.10.2012. kako stoji na sajtu BSS.

Propozicije za trku: http://www.facebook.... ... 7630413454

Prijave: http://dev.dnkcreative.com/prijava/
  • 0
--

#77 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2012 - 08:54 PM

A da li će se zbog toga i naredne trke pomerati, ili za dalje ostaje isto (pošto je i Kopaonik pomeren, ali ne znam za koji datum), da li znaš nešto o tome!?
  • 0

#78 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 June 2012 - 06:05 AM

Ne, nažalost.
  • 0
--

#79 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 07 June 2012 - 06:49 PM

KOPAONIK U ČETVRTAK 14. A NOVI PAZAR SUBOTA 16.06....PA OPET STRAŽILOVO 24.06. - FANATIC
TAKAV JE PROGRAM TRKA ZA JUN =D>
CRNA TRAVA 08.07. PA ŠIDSKI MARATON 15.07. I DRŽAVNO PRVENSTVO NA STAROJ PLANINI 22.07
BIĆE ZANIMLJIVO #-o
  • 0

#80 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2012 - 12:02 PM

Slobo, što nisi napravio neku trasu za šidski maraton oko Babinog zuba, ili na Midžor!? Ovako, pošto smo u to vreme na Staroj, ne mogu da dođem u Šid. :cry: A taman sam se ponadala još jednim lepim minđušama. :lol:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika