Jump to content


Fotografije

SbriumSobriae [trekking] Stevens Galant


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 23 January 2012 - 08:31 AM

Stevens Galant, kupljen pre par nedelja, jos uvek neprovozan cestito. Velicina rama 64 cm :D. Ceka ga mnogo kilometara i nesto sredjivanja. Kako vam se cini, sta bi menjali? stivens galant.jpg

Attached Thumbnails

  • thumb (4).jpg
  • thumb (5).jpg
  • thumb (6).jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 January 2012 - 08:41 AM

Šticnu bez razmišljanja za neku krutu, ostalo - kako se bude javljala potreba. Bajk je specifičan i nema menjanja/poboljšanja namene zamenom delova, jedino ako nešto ne radi baš najbolje, ili ako crkne, da se menja.

Leeeleeee koliki raaaaaam :lol:
  • 0

#3 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 23 January 2012 - 08:50 AM

Kako mislis specifican? :D Jest vala, te sticne su samo za gubljenje energije.
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 January 2012 - 09:07 AM

Pa ovo ti je bajk za duže vožnje po kultivisanim saobraćajnicama, od njega ne možeš napraviti ni drumsku aždaju ni MTB menjanjem delova. Dakle, menja se samo ono što (za)škripi.

Evtl. možeš preći na spd sistem pedala, al' otom potom.
  • 0

#5 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 23 January 2012 - 09:20 AM

Da, za to sam ga i nabavio, za visednevne ture po dobrom putu, nista off. Bojao sam se da ces mi reci da je vise gradski nego trekking, to mi je bila glavna muka pri kupovini.
Paaaa, vidim da svi gotivite taj spd, al nesto mi se ne da, pre mislim da cu da kupim neke obicne wellgo, ali sa industrijskim lezajevima (m20-1859 din ili m111-2899 din)
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 January 2012 - 09:24 AM

Auuuu stvarno velik.A sto se tice delova,dosta su pouzdani.Samo prati zadnji menjac.Desavalo se da ti alivio dosta brzo stradaju.Neznam sta je po sredi,ali oni stariji modeli su bili i kruci i dugotrajniji.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 23 January 2012 - 11:19 AM

Ok mi je velicina, jos sam i sticnu izvukao malo vise nego na slici. Ako ovaj menjac umre, koji moze da radi sa tim alivio sifterima, a da je malo kvalitetniji? Neki deore Ili opet nabaviti alivio?
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 January 2012 - 12:28 PM

Staviš Deore i zaboraviš kad si ga stavio...
  • 0

#9 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 23 January 2012 - 12:40 PM

Odgovara svaki deore ili ne bas? Npr. da li ovaj pase? http://www.cikloberz...ow.php?id=56078
  • 0

#10 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 03 April 2012 - 08:57 PM

Stevens otišao na oglase, jutros stigla Nakamura

Attached Thumbnails

  • Nakamura platinum cross1.jpg
  • Nakamura platinum cross2.jpg
  • Nakamura platinum cross3.jpg
  • Nakamura platinum cross4.jpg

  • 0

#11 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 05:15 PM

Vozao sam malo Nakamuru i mogu reći da je naopako brz. I zadnji menjač radi naopako. Ali stvarno. Kakva je to fora, ko je tu kriv (šifter, menjac ili majstor)? Kažiprstom ide na veći zupčanik, a palcem na manji. Jel može to tako, šta treba promeniti da bude normalno? Meni u principu ne smeta, ali sam navikao onako, a i pobrkam kad sednem na drugi bajs
  • 0

#12 Grievous

Grievous
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 09:26 PM

Vozao sam malo Nakamuru i mogu reći da je naopako brz. I zadnji menjač radi naopako. Ali stvarno. Kakva je to fora, ko je tu kriv (šifter, menjac ili majstor)? Kažiprstom ide na veći zupčanik, a palcem na manji. Jel može to tako, šta treba promeniti da bude normalno? Meni u principu ne smeta, ali sam navikao onako, a i pobrkam kad sednem na drugi bajs


Nemam mu promene takav je tip menjaca, tj. neutralan polozaj(otpuštena sajla) mu je na najmanjem zupčaniku na kaseti dok ti je na predhodnom bilo obrnuto. Evo ga link za detaljnije informacije o tipovima:
http://en.wikipedia.... ... erailleurs
  • 0

#13 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 05 April 2012 - 09:42 PM

Hvala. Dakle to je ovaj rapid rise? Zapravo i dobro dođe kad se penješ, nekako mi je tad bitnije brzo promeniti. Jedino smeta to privikavanje, jer naizmenično vozim dva bicikla sa različitim sistemom
  • 0

#14 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 29 April 2012 - 11:32 AM

I konačno geometrija koja mi odgovara. Slika je sa oglasa, uskoro ću okačiti svoje.
Ktm Imola cross, ram 60cm, šifteri, kočnice, prednji menjač, prednja glava i pogon deore, zadnji xt, zadnja glava lx,...
  • 0

#15 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 29 April 2012 - 11:33 AM

a da, slika

Attached Thumbnails

  • Ktm Imola cross.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika