Jump to content


Fotografije
- - - - -

Grčka, more ! :)))


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
44 odgovora na ovu temu

#21 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 15 January 2012 - 07:54 PM

Jel se ovo neko ovde sali ( da ne kazem zaj...va)?! :D

Ja planiram ne leto biciklom do Hrvatske. Imam tamo rodjake, pa mi nije problem smestaj. Planiram u 2 dana to da izvezem (oko 200-250 km dnevno). Eto, ako nekom bude odgovaralo, mozemo u putu zajedno. I tako za sad nemam s kim da vozim tamo. :)
Sto se tice bezbednosti, biciklom je sigurno. Kolima- pa, kako kad... 7 godina idem kolima bez problema, i 8-e godine mi neko ekserom izgrebe nova kola... Jbg. Al' biciklom ne bi bilo problema. Vidjao sam dosta biciklista tamo.
  • 0

#22 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 15 January 2012 - 08:04 PM

Jel se ovo neko ovde sali ( da ne kazem zaj...va)?! :D

Ja planiram ne leto biciklom do Hrvatske. Imam tamo rodjake, pa mi nije problem smestaj. Planiram u 2 dana to da izvezem (oko 200-250 km dnevno). Eto, ako nekom bude odgovaralo, mozemo u putu zajedno. I tako za sad nemam s kim da vozim tamo. :)
Sto se tice bezbednosti, biciklom je sigurno. Kolima- pa, kako kad... 7 godina idem kolima bez problema, i 8-e godine mi neko ekserom izgrebe nova kola... Jbg. Al' biciklom ne bi bilo problema. Vidjao sam dosta biciklista tamo.


Ja mogu i do 400 km u danu, napravio sam max. 360 za 24h, neću da s trkam, do 100 dnevno i dosta...neću u Hrvatsku, prelepa je ali ne želim da izbije novi rat samo zbog mene ! :D Gde živiš, nisam video, (mrzi me sad odavde da izlazim da gledam da vidim ako piše :D) Mene mrze i ovde a kamoli tamo ! :mrgreen: Možemo da idemo zajedno ako hoćeš, ma možda i može za jedan dan do tamo, to jest u danu do Hrvatske, njemog primorja, bivšeg našeg, juginog, zajedničkog ! ;) :D Ali samo ako imaš neki dres od šahovnice ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#23 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 15 January 2012 - 08:22 PM

Ja zivim u Ostruznici, kod Beograda.
A imam rodjake u Lici, tako da samo preprecim preko Bosne. Oko 400 i nesto km imam do tamo, tako da bi bilo tacno u 2 dana bez problema. Oko 18 sati voznje bi to bilo (po nekim mojim racunicama).
Sahovnicu nemam, i ne bih je nabavljao da me oni zavole. [-X Poceo sam da se spremam za te duze relacije, pa k'o zna, mozda odem i negde dalje. Cisto onako... :mrgreen:
  • 0

#24 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 15 January 2012 - 08:28 PM

tesko ces ti gari sa ovim bickliom na more mislim mozes ti da odes ali mozes i da se ne vratis sa njim posto bickli nije pravljen za velike ture(delovi)nego za grad itd...sam si vec pricao si imao problea sa menjacem tako gledaj prvo da uzme bolji bike pa tek onda na put
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#25 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 15 January 2012 - 08:38 PM

tesko ces ti gari sa ovim bickliom na more mislim mozes ti da odes ali mozes i da se ne vratis sa njim posto bickli nije pravljen za velike ture(delovi)nego za grad itd...sam si vec pricao si imao problea sa menjacem tako gledaj prvo da uzme bolji bike pa tek onda na put


Silno grešiš, sinko, ne miniraj - namerno ! :D Ja bre prešao skoro pola planete a da ga nisam ni okupao pošteno, možda ako na Mars krenem, pa da ne budem siguran da ću da se vratim ! :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#26 djordjexxx

djordjexxx
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 17 January 2012 - 01:20 PM

dax92 ....Isao sam ja ove godine do Knina (HRVATSKA) ...DAX92 od Panceva do Knina sam imao 608km koje sam presao za 3 dana bez spavanja,samo malo sedeljka :D
  • 0

#27 djordjexxx

djordjexxx
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 17 January 2012 - 01:21 PM

Ja zivim u Ostruznici, kod Beograda.
A imam rodjake u Lici, tako da samo preprecim preko Bosne. Oko 400 i nesto km imam do tamo, tako da bi bilo tacno u 2 dana bez problema. Oko 18 sati voznje bi to bilo (po nekim mojim racunicama).
Sahovnicu nemam, i ne bih je nabavljao da me oni zavole. [-X Poceo sam da se spremam za te duze relacije, pa k'o zna, mozda odem i negde dalje. Cisto onako... :mrgreen:

Opusteno za 2 dana to prelazis!!!!
  • 0

#28 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2012 - 02:09 PM

Evo male pomoci. Iz licnog iskustva (Crna Gora) mogu reci da ti dnevno u proseku treba 10eura, za hranu i osvezenje. Za Grcku racunaj toliko ako ne i koji dinar vise... Spavalo se u satorima (2-3 noci placen je slestaj)
Takodje uvek moras imati 100-150 eura za svaki slucaj. Tako da je matematika vrlo prosta...
Spominjes da bi putovao 3 nedelje. Ja bez 450-500 eura ne bi kretao. [-X Ali to sam opet ja! :D


Sto se tice spavanja u Grckoj. Dva drugara su letos obisla kolima celu grcku (neko je morao da ostane i da radi :( ). Iz njihovog iskustva mogu da kazem da moze da se spava u satorima blizu plaza, pod uslovom da se ne ulazi na privatno zamljiste. U prevodu, ko je snalazljiv i nije izbirljiv nece imati problema sa spavanjem. Klupe i parkovi ne dolaze u obzir... [-X


Hvala, Vlado, ali ipak, pazi, vid' ovako...u stvari, upravu si ! :mrgreen: 500 dindži za smeštaj dok se putuje do tamo i nazad i po max. 500 za jelo, hranu i piće ! :D To je 140 euvra za 2 nedelje putovanja...ostaje " samo " boravište, u Grčkoj, to bi trebalo da ispadne još 70 na primer, znači ako ne plaćamo smeštaj čistih 10 euro dnevno, dovoljno ?! Sasvim...ako ne iznajmljujemo džet ski ! :D 210 ojra sve ukupno ! i hajde još 90 za svaki slučaj, gume, ovo, ono...znači 300 TOP ! Mnogo mi je i to, za 200 bih nekako možda mogao i da se snađem ali...ma ne znam...ako se uštedi na hrani, možda ne mora baš 500 dinara...hleb je 40 dinara i jedna pašteta od 150 grama je 50...jedna wellnes žitarica je 22 dinara x 2 (ako se razbacujemo) :D, jedno pivo do 50, malo voća isto 50 (jedna pomorandža, dve banane), sasvim ...dosta, a ?! Šta kažete ?! :D Može i jedna kisela voda ! i to da ispadne sve ukupno do 250 dinara ! :D Sačuvaš 250, eto, ipak može i za samo 70, ma i manje, sve ukupno dok traje putovanje...:P Ma za 200 ! Samo da kao tamo imamo po 10 evra da bih uživali i za svaki slučaj, rezerva ! :D Nemam šator, mogao bih da spavam tamo, na istom tom mestu, možda mogu da razapnem neku kabanicu preko bajsa a ja da legnem pored, ispod...ma sve se može, treba se snaći, nego, meni su VAŽNI tuševi zbog kupanja :D ...higijene i tako toga, je l' može za dž da se kupa preko noći, rano ujutru, je l' ima čistih javnih toaleta za dž ili to moram u moru, pored mora ?! :D Samo mi malo šampona treba i jedan sapoon ! ;) :D Prosto i jednostavno...brzo i lako !


Evo i moje pomoći, sasvim sveže iskustvo, pošto sam već tri nedelje u Grčkoj, a cene su sad nešto niže nego što će biti na leto.
Najpre, možeš da postaviš šator svugde na divlje, s tim što će na leto verovatno biti mnogo veća gužva (sad nema žive dušeda kampuje). O zvaničnim kampovima ne treba ni da razmišljaš s tim budžetom, jer je cena oko 6 evra za šator i po osobi oko 4 evra. Privatni smeštaj/hostel nema šanse da nađeš ispod 10-12 evra, to je cena u zajedničkim sobama (dorm).
A sad o cenama hrane. Grčka je papreno skupa. Ovo su najjeftinije cene koje sam plaćala a razlika je ogromna od mesta do mesta (ušla iz Albanije i vozila duž jonske obale, pa severna obala Peleponeza i sad sam u Atini), a (polu)ostrva su najskuplja. Navodim najniže cene po kojima sam kupovala ove namernice:
Hleb, vekna od 400 gr 0,8 evra
Pivo, 0.33 l 0,8 evra
Sardina, 1.20 evra
Salama, podriguša 100 gr 2 evra
Pomorandže, 1 kg 1,20 evro
...
U Grčkoj nema šanse da prođeš ispod 10 evra dnevno. Ja kuvam na primusu (pirinač, paste), što je najjeftinije, pa opet ispadne preko 10 evra svaki dan.
Imaš i iskustvo Rajka55, koji je u Grčkoj trošio više negdo bilo gde u Evropi.
  • 0

#29 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2012 - 02:45 PM

nego, meni su VAŽNI tuševi zbog kupanja :D ...higijene i tako toga, je l' može za dž da se kupa preko noći, rano ujutru, je l' ima čistih javnih toaleta za dž ili to moram u moru, pored mora ?! :D Samo mi malo šampona treba i jedan sapoon ! ;) :D Prosto i jednostavno...brzo i lako !



Što se tuširanja i tuševa tiče, posotji sijaset načina da se kupaš iako nemaš tuš. Jedan od najlakših je iz bidona, gde ti isti služi kao prskalica, a ako ti je voda hladna, onda lepo privežeš jednu providnu plastičnu bocu na bisage i voda se preko dana zagreje.
  • 0

#30 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 17 January 2012 - 06:05 PM

Pa eto, mogu 2 - 3 sardine, 2 hleba (čak) :D, jedno pivo, 1kg pomorandži, to je oko 720 dinara i još mi ostane, milina, pa je l' ima tuševa na plaži, pored negde, nemoguće da nema i da nisu za dž, a što se tiče spavanja, pa na plaži valjda mogu da nađem 2 kvadrata za dž za sebe, svoje mesto pod suncem ili (ti) mesecom ! :D Nemoguće da se i to plaća, a ako bi padala kiša (ili sneg) :D, pokrio bih se sa kabanicom, a oko sebe iskopao kanale za odvod ! Kako nije moguće, vidiš da jeste, zar ne ?! ;) ...skromno ! Zar se plaća sunčanje na plaži (ne na ležaljci), ili odmaranje noću ?! :shock: Mogu danju da spavam a noću da se kupam(o) i da vilenimo po svuda ! :D Je l' mogu ja na nekom svom ležaju da uživam, neke krpe, majice ?! :D Edit : Je l' ima negde neko mleveno meso iz mesara da se kupi, na primer pola kile za 500 dinara i da peku ili ja sam na nekom uslužnom roštilju u prirodi, u Švedskoj to postoji za dž...koliko evra košta disanje vazduha i za koliko udisaja, dajte ljudi, sve je moguće, imam i ja svoju termo torbu pa mogu tako da svašta nešto nosim, budite optimisti ?! :wink: :D :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#31 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 17 January 2012 - 06:23 PM

http://www.kupujempr... ... id=5792972
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#32 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 January 2012 - 06:43 PM

dajte ljudi, sve je moguće

a možemo i da nađemo neke nemce penzose, napravimo ljute grimase, kažemo "wir sind talibanen from srbija, give me all your money" i da uživamo posle u hotelu a s***te hostese da nam peru šoferke na bajsevima :)

http://www.cikloberz...p?img=14541&t=n
  • 0

profilepic.gif


#33 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2012 - 07:17 PM

Znas kako ja bih problem klope resio desantom na vocnjake i rostiljanjem nakon lova na sitnu zivinu i zeceve.Ponesi dobru pracku i ne brigaj.Sto se tusiranja tice, jbg kad se moze super, kad ne onda imas prirodni mosus koji budi interesovanje domortkinja i boli te uvce :D
  • 0
Postavljena slika

#34 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 17 January 2012 - 07:32 PM

Svaka čast ! To cenim, DUH ! =D> =P~ 8) :P :D :mrgreen:
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2012 - 08:27 PM

Geri,ili planiraj 10E minimum po danu (čitaj postove Sneže-pauza i Rajka55) ili nadji neku babu dole,kre*ni je :D nekoliko puta i imaćeš sve za Dz.
U svakoj drugoj varijanti samo ćeš se napatiti pa će putešestvije postati patnješestvije-prihvati činjenicu da je Grčka maltene najskuplja država.
Ako hoćeš jeftino - okrenio se ka Bugarskoj, zaboravi Grčku.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 17 January 2012 - 10:33 PM

Geri,ili planiraj 10E minimum po danu (čitaj postove Sneže-pauza i Rajka55) ili nadji neku babu dole,kre*ni je :D nekoliko puta i imaćeš sve za Dz.
U svakoj drugoj varijanti samo ćeš se napatiti pa će putešestvije postati patnješestvije-prihvati činjenicu da je Grčka maltene najskuplja država.
Ako hoćeš jeftino - okrenio se ka Bugarskoj, zaboravi Grčku.


E ima da se zainatim kao svaki pravi Srbin(budala) i da odem bez para u GRČQ na more, nemate više argumenata ! nja, nja, utata ! :P :D Srbija je bre skuplja od Grčke ! Poneću sve ukupno 10E i ima da uživam celo leto (namerno), umem da se snalazim, probaj ti, lako je otići sa parama, ovako je interesantinje ! :mrgreen: :mrgreen: Kako u Africi neki preživljavaju a da se ne pate, još su srećniji kad su zajedno...

edit : Tako pričaju kako je teško kao živeti i raditi preko bilo gde, e nije istina, bio sam u Švedske, radio i uživao, dok je trajalo, ništa niti teško samo treba da budeš vredan, radan, da se ne razbacuješ, da budeš kulturan, umeren, fin i jooš 100 hiljada stvari koje ovde u ovoj zemlji skoro niko nema čas' sa izuzuzecima među kojima sam i ja ! :P :D :mrgreen: Kao kako se evrposka unija raspada, ma juče, evropska unija je nikad bolja i jača, tamo (gde jeste i gde je ima), samo se ovde raspada, Srbija će bre da se raspadne pre evropske unije...pričam ti priče, verujem u medie...ja znam (činjenica) i tačka ! :mrgreen: Nemačka jeste jaka ali nije sama jača od svih zemalja...itd. BRIK rules ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#37 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2012 - 11:02 PM

BRIK rules ! :D


Hell Yeah n2:1963_headbanger_playing_an_electric_guitar n2:x3a3h1

[youtube_embed5][/youtube_embed5]
  • 0
Postavljena slika

#38 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2012 - 09:19 AM

Geri, idi bez para, provedi se kao niko pa da nam posle pričaš. Živ bio! n:anim_32
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#39 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 18 January 2012 - 11:12 AM

Geri, idi bez para, provedi se kao niko pa da nam posle pričaš. Živ bio! n:anim_32

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: n2:thumbsup Geri, ово је до сада најпозитивнији дух (по мени).Да ли ти је ово довољно или може (хоћеш) још? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Хвала ти што нас увесељаваш у ове хладне зимске дане и наводиш на размишљање о лету и мору :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#40 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 18 January 2012 - 12:26 PM

Geri, idi bez para, provedi se kao niko pa da nam posle pričaš. Živ bio! n:anim_32

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: n2:thumbsup Geri, ово је до сада најпозитивнији дух (по мени).Да ли ти је ово довољно или може (хоћеш) још? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Хвала ти што нас увесељаваш у ове хладне зимске дане и наводиш на размишљање о лету и мору :D


Koje hladne zimske dane http://www.youtube.c...v=RT-HuAVEFmom?! :mrgreen: Hvala vam drugari ! ;) :D Vodim i vas, za sve pare ! :mrgreen: :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika