Jump to content


Fotografije

capriolo anaconda


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#21 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 January 2012 - 09:47 AM

Pa da ima neki fin osmofaz bila bi to druga prica.Ali ovako mislim da bi dobio osetnu razliku.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#22 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 January 2012 - 10:06 AM

Pa ima SRAM PG-850. Ne znam da li ga bas trenutno imaju u prodaji kod Srandacala. Ona koja se kod nas moze nabaviti ima grub pad na velikim sajbnama, ali zato fin na malim, istovetan nekim 9faz modelima, i bas ona jeste i laka i jeftina i servisabilna :) Napolju se moze naci i 11-28 a ona je bas rekreativna poezija za sitnu lovu :D
  • 0
Postavljena slika

#23 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 07 January 2012 - 11:27 AM

Vorda, aj pomoc prijatelja, sta je to servisirajuca kuka? Prvi put cujem za to... Ja sam mislio (kad skupim pare) da pozadi stavi 9faz. Koliko od prilike moze da me kosta kaseta i shifteri? Jedino ne znam dal moj menjac moze da menja 9 faz?!?


realno pare koje hoces da ulozis za zadnje menjac(mozda i prednjmi mora)sifteri i moras da menjas i zadnju nablu(ako stavljas 9faz)znaci bez 100eur sigurno neces proci sto mu dodje prodas svog dodas pare i uzmes nesto za 300eur(zavisi od budzeta)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#24 boris_014

boris_014
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 07 January 2012 - 12:57 PM

hajde da malo predjem na polovne bicikle..onako na prvi pogled ova dva su mi zapala za oko ali me interesuje i vase misljenje...

http://www.cikloberz...ow.php?id=58112

http://www.cikloberz...ow.php?id=58786
  • 0

#25 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 07 January 2012 - 01:44 PM

realno pare koje hoces da ulozis za zadnje menjac(mozda i prednjmi mora)sifteri i moras da menjas i zadnju nablu(ako stavljas 9faz)znaci bez 100eur sigurno neces proci sto mu dodje prodas svog dodas pare i uzmes nesto za 300eur(zavisi od budzeta)


Ovo je najbolji odgovor, tj upravo je receno ono sto me koleba.. Da li se isplati ulagati. Ovo mi je nekako, omiljeni bicikl. Prvi, kupljen od svojih para, kupljen za sve pare, vozim ga sa uzivanjem. Ne znam uopste da li bih ga prodavao, tj da li bih mogao da dobijem za njega i koliko, a opet, onda sledi pitanje, da li bih imao dovoljno para za nesto drugo, i kakvi su uostalom bicikli sto su po oglasima...
Moram da se posavetujem sa sto vise kolega biciklista...
  • 0
Vozi Miško

#26 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 07 January 2012 - 02:39 PM

realno pare koje hoces da ulozis za zadnje menjac(mozda i prednjmi mora)sifteri i moras da menjas i zadnju nablu(ako stavljas 9faz)znaci bez 100eur sigurno neces proci sto mu dodje prodas svog dodas pare i uzmes nesto za 300eur(zavisi od budzeta)


Ovo je najbolji odgovor, tj upravo je receno ono sto me koleba.. Da li se isplati ulagati. Ovo mi je nekako, omiljeni bicikl. Prvi, kupljen od svojih para, kupljen za sve pare, vozim ga sa uzivanjem. Ne znam uopste da li bih ga prodavao, tj da li bih mogao da dobijem za njega i koliko, a opet, onda sledi pitanje, da li bih imao dovoljno para za nesto drugo, i kakvi su uostalom bicikli sto su po oglasima...
Moram da se posavetujem sa sto vise kolega biciklista...


papir i olovka pa vidi koliko sta kosta,a uvek mozes das 200eur i da nadjes celu grupu XT(bez kocnica)
ili jos 1sezonu voz tako kako je :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#27 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 January 2012 - 02:51 PM

Mislim da bi ti osmofaz zavrsio poso!

kaseta cs hg 30 8i 11-32 10 evra

Zadnja asses nabla 10 evra

kmc lanac 6 evra

sifteri polovni alivio 10-tak evra

Zadnji deore ili lx ili xt starije generacije 15-tak evra

i to bi bilo to!

I da moje misljenje je da se isplati ulagati u ono za sta si emotivno vezan!Iskustvo je neprocenjivo.A i lepo je cuvati uspomene!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#28 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 January 2012 - 02:54 PM

Moraš valjda da imaš krampone ako ćeš off road ?!

Pa i ne mora, zavisi gde ce i kako da vozi. Samo po blatu NIKAKO bez krampona


Geri je bio prisutan kada sam sa Monitorom, na laganom offroadu, uzbrdo, proklizao u stranu, bukvalno 10-20cm (to je kao neki kolski trag bio, a ja skliznuo sa toga?!?) i probusio obe gume u isto vreme, verovao ili ne.
Geri menjao, sad mu dodjem 2 piva.... Tako da sa Cobrom (Rubena COBRA dobijas uz Monitora) samo asvalt, bez offroada. Naravno moze tucanik, makadam, ali zemlja.....

Hmm... Slucaj velikog malera? Vozio sam nekoliko puta offroad sa cobra gumama i to je bilo sasvim ok. Ako hoce da divlja nizbrdo, morace da menja gume pre takve voznje

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slikaPostavljena slika
  • 0

#29 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 07 January 2012 - 03:00 PM

Nikako ne pokusavaj voziti of road sa gumama koje nisu za to namenjene.Tj moze al uvek moras da se suzdrzavas od svega lepog sto of road moze da ti priusti(npr divljanje)
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#30 boris_014

boris_014
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 08 January 2012 - 09:36 PM

ipak je pao ovaj bajs..za 100 evra..nadam se da se nisam previse zeznuo..a i dobra je cena..valjda..:)

http://www.limundo.c... ... er/4219045
  • 0

#31 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 13 April 2012 - 04:08 PM

Juce sam "kupio" Capriolo Anacondu i moram da priznam da nije nista specijalno i da bi Cobra (koja je za 50e jeftinija) bila dosta bolji izbor, a Monitor kud i kamo bolji izbor :D Oko pola godine sam vozio Cobru i sa njom sam presao oko 1.300km bez vecih problema (menjanje pedala i guma).

Anaconda ima prednji "amortizer", ali ne racunate na njega, kao ni na disk kocnicu napred i oni su tu cisto radi izgleda. Ako se pitate zasto sam biciklo uopste i kupovao kad mi se ne svidja, odgovor je zato sto sam radio u jednoj firmi 7 meseci bez plata pa je pao dogovor o razmeni robe i za sad imam dve Cobre i jednu Anacondu, jer bolja bicikla ne porucuju :D
  • 0

#32 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 13 April 2012 - 06:14 PM

Mislim da je mnogo bolji izbor bio Monitor jer ima alu ram.
  • 0

#33 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 14 April 2012 - 01:32 PM

To sam i napisao :D Usporedio sam Monitor sa svojim "zmijama" Cobrom i Anacondom i moram da priznam da je razlika velika.
  • 0

#34 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 18 January 2014 - 01:55 PM

jel moze na anakondu/oxygena da se stavi kaseta . jel bi morao da se siri ram?
po mojim merenjima (nisam bas precizno) sirina rama je 135mm (137) gledao sam na sajtu i sirina tih nabli za kasetu je 135mm tako da bi trebalo da moze....e sad stavio bih 7 brzina kasetu na nablu za 8 brzina. jel mi treba spejser ?
  • 0

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 January 2014 - 03:40 PM

jel moze na anakondu/oxygena da se stavi kaseta . jel bi morao da se siri ram?
po mojim merenjima (nisam bas precizno) sirina rama je 135mm (137) gledao sam na sajtu i sirina tih nabli za kasetu je 135mm tako da bi trebalo da moze....e sad stavio bih 7 brzina kasetu na nablu za 8 brzina. jel mi treba spejser ?


treba ti spejser
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 tealk

tealk
  • Members
  • PipPipPip
  • 169 posts

Postavljeno 18 January 2014 - 06:16 PM

jel znas gde ima tih spejsera?
e da posto ce tockovi koje cu staviti imaju quickrelease (ali malo bolji qucikrelease) a ja imam horizontal dropout, pa jel ce tu biti problema?
  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2014 - 03:22 AM

Ja sam vozio tako oko godinu dana i uspeo sam više puta da pomerim točak kad jako nagazim u nižem prenosu. Do duše bile su nešto slabije, jeftine quick release igle. Ne znam kako bi bilo sa ovim čvršćim shimanovim što sam posle nabavio jer sam kasnije prepravio dropoute pa igle više ne igraju ulogu. U istom cugu sam navario i kuku menjača i od onda je sve super, vozim osmofaz na kobri.
  • 0

#38 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 January 2014 - 10:47 AM

jel znas gde ima tih spejsera?
e da posto ce tockovi koje cu staviti imaju quickrelease (ali malo bolji qucikrelease) a ja imam horizontal dropout, pa jel ce tu biti problema?


Spejsere imaju majstori, ostanu od starih kaseta...Sto se tice dropouta, najbolje bi bilo da uradis kao kolega...Navaris granicnike i nema da mislis...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika