Jump to content


Fotografije

Drumsko biciklo - kupovina


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
90 odgovora na ovu temu

#1 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2011 - 02:59 PM

Pozdrav magovima biiklizma!

Odmah prelazim na stvar. Dosadio mi je MTB, hocu da predjem na drumasa. Konkretno se dvoumim izmedju ova tri:

http://www.cikloberz...ow.php?id=57899

http://www.cikloberz...ow.php?id=50890

http://www.cikloberz...ow.php?id=51878

Visok sam 185 i imam 80kg. Bicikl bih vozio rekreativno.

Sto se tice budzeta, dugo sam cesljao sajt i forum, i cini mi se da za novac koji sam planirao da izdvojim (EUR 1.000) nesto nema izbora, tj. ili je EUR 1.500+ ili EUR 500-700, pa posto bi mi bio prvi drumas, odlucio sam se da ipak dam manje para (mozda mi u ovoj fazi i nije toliko bitno da li je full carbon ili je oprema dura-ace) a za ostatak da vodim devojku negde za NG :). Takodje sam ipak prihvatio preporuku vecine da idem na polovnjaka, jer za novi Scott sa Tiagra/Sora opremom Planet trazi i do EUR 1.500

Molim vas za pomoc u izboru izmedju ova tri, ali i svaka dodatna preporuka je dobrodosla.

Hvala
Zoran
  • 0

#2 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 16 December 2011 - 03:48 PM

Mislim da ti je taj Canyon (prvi oglas) malkice velik (60 cm). Za tebe bi bio bajk 56-58 cm.
Fuji je još veći (drugi oglas).
Ovaj Trek bi ti pasovao mnogo bolje. Igrom slučaja sam nedavno kupio Treka iz 2009. sa Ultegrom i prezadovoljan sam.
Nemoj da žuriš, ima dosta bajkova po povoljnim cenama trenutno po oglasima.
Srećno!
  • 0

#3 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2011 - 03:49 PM

Racunajuci velicinu rama samo Trek ti odgovara,druga dva su za osobe preko 190 cm.
Imas PP od mene :wink:
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#4 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 16 December 2011 - 05:45 PM

samo pazi da nađeš rezervne žbice (za onaj srednji nisam video).
Ove nisu klasiče, da te posle ne boli glava.


Postavljena slika
  • 0

MCWkdP0.gif


#5 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 December 2011 - 03:28 PM

Hvala ljudi!

Znaci samo bi mi ovaj Trek odgovarao, sto se tice velicine rama. A njegova cena (EUR 650)? Mislim, uvek sigurno ima mesta za spustanje, ali bi mi znacilo i vase strucno misljenje... Zare, ti rece da si kupio slican bajs nedavno, jesi li slicno i platio? Ne zurim sa kupovinom, racunam ide zima pa padaju cene ;)

Takodje borac pomenu nestandardne zbice, jel to tesko za nabaviti?

Hvala
Zoran
Beograd
  • 0

#6 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 17 December 2011 - 04:21 PM

Sve se može nabaviti... kad su u pitanu žbice. Da poručiš i od proizvođača pa ti pošalju itd, neće biti nešto nenormalno skupo.

Nego cena za Treka je ok...naravno, valja probati - videti uživo.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#7 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 17 December 2011 - 04:32 PM

Cena za Treka je korektna, po mom skromnom mišljenju.
Naravno, kao što Dača reče, valja bajk prvo pogledati/probati.

Pozz
  • 0

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 17 December 2011 - 05:14 PM

Cena je stvarno u redu sto se tice Treka. Ono sto se vidi na slikama deluje u odlicnom stanju.
  • 0
.

#9 boki_ribolovac

boki_ribolovac
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 18 December 2011 - 03:27 PM

prva dva prevelika kao sto rekose i ostali, fuji ima prilicno staru mehaniku 105-5500 , tako da i ne vredi vise od 300 eura po meni.
Trek je dobar, bar tako izgleda na slikama, stoji na oglasu vec 2-3 meseca, a cena je korektan, dakle ako budes isao da gledas treka dobro ga protresi, prodrmaj, pogledaj koliko su istrosene sajbne, kaseta.... paknovi na kocnicama deluju kao novi...... i ukoliko ti sve odgovara racunaj da ga platis 600 evrica.
toliko od mene, pozdrav
  • 0

#10 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2011 - 04:59 PM

Drage kolege,

Juce sam od jednog fenomenalnog gospodina Miroslava iz Zemuna (Bozzaro) preuzeo prelepog skoro novog Fuji Roubaix Pro 2009, full Ultegra 6600, karbonska prednja i zadnja vila, po dobroj ceni. Cak mi je i pedale poklonio. Ne znam kako se kaci slika direktno na post (pomoc?) :)

Ogromnu zahvalnost dugujem Zaretu, Misi i Panti, koji iako su me prvi put u zivotu videli u subotu, bili su raspolozeni da mi budu "drumaski konsultanti" i to free of charge, i pomogli pri odabiru (fakticki me odveli kod coveka) :) Gledali smo jos 3-4 bajsa, ukljucujuci i prelepog Cube-a karbon, sto se vrti po oglasima. Ko ima para i hoce karbonca svaka preporuka. Gledali smo i Giant-a karbonca, malo starijeg sa Campagnolo Centaur opremom. Bajs nije los ima dobru cenu, ali je malo stariji i istroseniji i bio mi je mali ram. Gledali smo i Specialized Tarmac-a, full carbon, sa 105-icom, bajs je vrhunski ali je precenjen.

Jedino mi je sad jako zao sto je vreme lose i ne mogu da isprobam bajs, a imam utisak da bih sa njim poleteo :D

Eto, hvala svima na pomoci, pa se vidimo nekad na nekoj voznji i kuckamo se na drugim temama.

Pozdrav
Zoran
  • 0

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 20 December 2011 - 07:20 PM

Ne znam kako se kaci slika direktno na post (pomoc?) :)
Zoran

viewtopic.php?f=6&t=30&p=100&hilit=kako+postaviti+sliku#p100

Cekamo slike ;).
  • 0
.

#12 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 20 December 2011 - 10:01 PM

Nema na čemu, Zoky.
Naše skromno znanje uvek stoji kolegama na raspolaganju.
Fuji je stvarno lep i nek te lepo služi, a s proleća ćemo leteti zajedno. :wink: :D
  • 0

#13 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2011 - 12:04 AM

http://www.cikloberz...p?img=14185&t=n
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 December 2011 - 12:13 AM

Lepa bajs. Jel ovo 56cm? Koliko para?

Neka te dobro sluzi! n:bicycle
  • 0

#15 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2011 - 12:26 AM

Cestitam,lepa i opaka masina...uzivaj n2:Cm-smiley :D
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#16 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2011 - 10:10 AM

Hvala, hvala. :)

Jeste, 56 ram. Platio sam EUR 650 (spustio je sa EUR 690). Upuceni kazu da je to super cena za ovakav bajs... Inace imao je crne trake, ali nekako je lepsi sa belim. Takodje cu mu mesto ovih plasticnih staviti i spd pedale (jos neka preporuka?).

Nego recite mi, jel se po ovakvom vremenu (bez ili sa malo padavina, sa temp blizu nule) moze voziti drumas?

Poz
Zoran
  • 0

#17 Zoky

Zoky
  • Members
  • Pip
  • 11 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 December 2011 - 12:20 PM

Kolege, :)

Zamolio bih vas i da mi preporucite gde mogu da uzmem neke solidne, nove, ne profi mtb spd patike? Bio sam u Planetu, tamo nemaju nista, a ni ovde po oglasima nisam nasao nista korisno....

Hvala i poz
Zoran
  • 0

#18 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 21 December 2011 - 12:45 PM

http://www.matriolim...izam/obuca.html
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#19 Shouki

Shouki
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 24 January 2012 - 07:46 AM

Nego recite mi, jel se po ovakvom vremenu (bez ili sa malo padavina, sa temp blizu nule) moze voziti drumas?


Temperatura je najmanji problem. Veći problem su jame na putevima, koje su se već pojavile posle ono nešto hladnih dana i poslednjih par prolećnih nedelja. Da ne pominjem odsutnost svake saobraćajne kulture među 80% vozača (automobila).

Za vikend sam video nekog lika na Banjici, kod 25. maja, kako cepa u full opremi i prilično gustom saobraćaju, tako da...
  • 0
Happiness lies first of all in health.
- George William Curtis


Postavljena slika

#20 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 28 January 2012 - 10:53 AM

Što se vremena za vožnju tiče,ja vozim kad god je asvalt suv,bez obzira na temperaturu.Naravno i odgovarajuća garderoba je obavezna.Vozim uglavnom prometnim putevima.Moram da priznam da su vozači ovde u Boru dosta korektni,verovatno su već navikli na moje vožnje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika