Jump to content


Fotografije

Vredi li ova zamena rama ?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
20 odgovora na ovu temu

#1 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 13 December 2011 - 01:00 PM

Dal vredi menjati ram Meride MATTS 50 2010 god sa MATTS TFS 500 D 2011 god sa doplatom od stotinu eura, sa montazom. :?
  • 0

#2 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 13 December 2011 - 03:56 PM

da,ako hoćeš da mu pokloniš svoj ram.
TFS ram ne vredi više od 100 e,bar na ovoj berzi,u ovoj zemlji,u ovoj krizi,u ovom delu godine(van sezone),kakav god da je
  • 0

#3 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 04:04 PM

Po meni ne, evo i zašto...
Lično bih pre uložio tih stotinak eura u opremu nego u ram.
Pre bih vozio Capriola napucanog sa opremom nego Scotta sa alivio ili acera menjačima.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 06:27 PM

To sto bi ti vozio ne znaci da je i bolje :wink: .
  • 0
.

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 December 2011 - 07:03 PM

Ma koja crna zamena UZ TOLIKU DOPLATU #-o
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 09:03 PM

To sto bi ti vozio ne znaci da je i bolje :wink: .

:?:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 09:34 PM

Mozda nisam dovoljno kompetentan (tema je o MTB ramovima) jer vozim samo drumase ali mislim da postoji velika paralela izmedju drumasa i MTB-a.
Ako treba da biram izmedju dobrog rama i losije mehanike i losijeg rama i bolje mehanike uvek cu izabrati dobar ram i losiju mehaniku. Iz prostog razloga sto ram posle tockova ima najvise uticaja na vozne karakteristike. Mehanika je tu iza ali daleko iza. Da li ces voziti XTR, XT ili Deore sem ako nisi profesionalac kome je svaka sekunda bitna je potpuno nebitno. Ne racunajuci subjektivan osecaj zadovoljstva posedovanja necega sto voze oni kojima mozemo samo da se divimo ;).

Vozio sam Dura Ace dugo godina, sada Ultegru, probao sam i "losije" klase. Razlika je minimalna i uglavnom zanemarljiva. Razlika izmedju 2 razlicita rama ili 2 razlicita para tockova je toliko velika u odnosu na razlike u mehanici da je prosto nerazumno bacati pare na skupu mehaniku, posebno za neku rekreativnu voznju. Kako se uostalom 95% ljudi ovde i vozi.
  • 0
.

#8 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 13 December 2011 - 09:44 PM

Prilicno se slazem sa zaretom...

Za mene licno top 3 stvari: Vila, Tockovi, Ram.

Ram koji ti lik nudi u kompenzaciji nije high end ram, ne znam koja mu je tacno tezina, ali cenim da nije bas lagan (jer taj ram za 2009 godinu u 20" tezi 1945g). Stoga ako vec menjas ram, moj savet je da ga menjas ili zbog gemetrije ili tezine a ne radi estetike ili neceg drugog.

Za 100e + kinta koju izvuces za taj ram koji imas moze da se kupi ALU ram od 1600g i manje mozda sto vec ima smisla pogotovo ako ti odgovara geometirja tog rama.

Ja sam bas sad merio KTM race action 21 cini mi se i sa kukom ima svega 1560g

Isto tako moze da se kupi odlicna vila za te pare tako da je zakljucak da ti ta trampa definitivno ne vredi.
  • 0

#9 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 09:48 PM

Nisam siguran da postoje neke velike razlike u voznim karakteristikama kada je konkretno u pitanju geometrija između "Meride MATTS 50 2010 god i MATTS TFS 500 D 2011".
Razlike postoje ali nisu drastične i neko kao "amater" sigurno ih neće osetno primetiti.
Moje mišljenje kao "rekreativca" je da se razlika između Acera mehanike i recimo SLX-XT mehanike kod MTB-a još kako primete u vožnji, da ne pričamo o razlikama između suspenzija to je tek priča za sebe.

Ili sam možda bio u zabludi do sada... :wink:

Što se tiče drumaša tu ti ne mogu protivrečiti jer to nije moja zona interesovanja, tako da nemam ni osnovno znanje što se tiče mehanike na istim. :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#10 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 09:53 PM

Da se razumemo razlike mogu biti drastične kada je u pitanju geometrija rama!
Jednostavno to u slučaju ove dve meride nije...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#11 bomber

bomber
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 276 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 09:59 PM

Moje mišljenje kao "rekreativca" je da se razlika između Acera mehanike i recimo SLX-XT mehanike kod MTB-a još kako primete u vožnji, da ne pričamo o razlikama između suspenzija to je tek priča za sebe.

=D>
Logicno je da se kod mtb-a razlika u mehanici vise osijeti nego kod drumasa, zbog uslova u kojima se vozi....naravno to vazi za one koji se voze shodno onome kakav bicikl voze
Najjaci su mi komentari onih o Fox-ovima, XT-u a imaju 90% vremena slikove na bajku i voze MTB vjerovatno samo zato sto im izgleda vise muski od trekinga ili city-a
  • 0

#12 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 13 December 2011 - 10:00 PM

Za mene licno top 3 stvari: Vila, Tockovi, Ram.


Prve dve stavke svakako, ali ispred rama stavljam mehaniku. Moje subjektivno mišljenje. :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 December 2011 - 11:22 PM

Meni je bitno sa mojih 90 kg da je ram krut a ne lak.Kapriolo komodo je tezak preko 2kg ali je zato jako krut i meni je odgovarao i bio prezadovoljan.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 13 December 2011 - 11:40 PM

Licno nisam vozio nista ispod deore segmenta opreme, ali razlika je generalno gledano izmedju deore prednjeg menjaca i prednjeg menjaca xtr/x0 pa prilicno prilicno zanemarljiva i za malo zahtevnije korisnike, zadnji je nesto drugo, a i sa sifterima je slicna stvar, mislim kad se podese kako treba razlika stvarno nije velika, jer i x0 i xtr znaju (na osnovu mog skromnog iskustva) da zezaju na brdu bas kao i slabija oprema.

Znam da postoje razliciti afiniteteti prema ramovima, ali mislim da vecina ljudi ram kupi radi estetike i onda ga pakuje kako mu odgovara. Jer ram je nekako manji upgrade valjda, tako da bih licno prvo promenio ram posebno ako mi njegova geometrija ne odgovara nego mehaniku (pricam u segmentu da imam mehaniku u deore klasi).

@Vorda

Sto si ga menjao :) (ako si) ?
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 13 December 2011 - 11:43 PM

Bajs sam ceo prodao i kupio hibrida,to je jedini razlog bio.A da nisam hteo da probam nesto za drum ,ram nikad ne bi menjao,DOK JE ISPRAVAN.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 14 December 2011 - 10:31 PM

Izvinjavam se svima ali izgleda da nisam dobro pojasnio sta me interesuje. Hteo sam da pitam dali vredi dati stotinjak evra za MATTS TFS, dok momentalno posedujem MATTS ram, znaci samo da platim novi ram, a ne i da nekome dam momentalni ram kao zamenu uz doplatu.
I posto nisam imao strpljenja da cekam odgovore, zamenio sam ram, tacnije celokupna oprema je preseljena na drugi ram jer mi se jako svidjao, dok "stari" ram ide na prodaju.
Ipak hvala svima koji su odgovorili i komentirali. Ipak nije sve u performanse, bitan je i izgled :)
  • 0

#17 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 15 December 2011 - 05:43 AM

zbog ovakvih likova,sve redje citam forume,i ucestvujem u njima...
Isto i sa onima kojima daš savet,razložiš ga na proste činioce,a oni jednostavno postupe suprotno.
Menjajte,kupujte prodajte,od sada me boli...,neću da trošim svoje vreme na vas.
I ja sam nekada manje znao,i ova berza mi je mnogo pomogla,ali sam čitao,pamtio,pitao ljude in vivo-niko od nas nije jedini biciklista u svom kraju,gradu,selu...
POSTAVLJAO SAM KONKRETNO PITANJE,na koje nisam dobio odgovor od servisera,prijatelja,berze,a ne zajebavao ljude.
Slobodno obrišite ovaj post,ako mislite da nisam dovoljno "demokratičan",bez razumevanja "za kolege koje manje znaju",i ostala...
Takodje obrišite i 500 tema"koju biciklu da kupim","koji bajs do X e","koju biciklu preporučujete"....
I onako se pojavljuju svakodnevno
  • 0

#18 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 15 December 2011 - 06:19 AM

Ti se lepo izvinjavas a mi cemo odmah da ti oprostimo iako smo potroslili 2 dana pokusavajuci da ti pomognemo, ti si opet uradio ono sto si hteo i pre nego sto si pitao za savet. Pa se ja pitam ko je ovde lud i ko koga ..be u zdrav mozak :?:
Ne bi me cudilo da sledeci put ne dobijes odgovor na nesto sto te bude interesovalo a bice verovatno mnogo bitnije od izgleda rama.
  • 0
.

#19 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 15 December 2011 - 12:57 PM

...Ipak nije sve u performanse, bitan je i izgled :)

100% si upravu! =D>
Siguran sam da i ostalih 99,99% pozera deli tvoje mišljenje! n2:thumbsup

Over & Out... n2:2vltpw7
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#20 Aleksej

Aleksej
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationTetovo, Makedonija

Postavljeno 16 December 2011 - 12:34 AM

Ja sam se lepo izvinio i zahvalio svima koji su hteli da pomognu. A dali cu da poslusam neciji savet to je moje pravo, kako vidite i saveti su kontradiktorni tako da kako god uradim bice nekog ko se ne slaze samnom. To je forum, da se cuju razlicita misljenja, pa se onda odluci.
A to sto nisam cekao odgovore je zato sto su jos dvojica bila zainteresirana za isti ram, pa nisam hteo da rizikujem, i zato se jos jednom izvinjavam.Stvarno postujem kolege koje vise znaju i nisam imao nameru nikoga da zajebavam.
E, sad ne znam zasto neki vole da ljude dele na "pozere" i "profesionalce" ? Sta ima lose u tome da neki bajk ili kola ili odeca lepo izgleda ? Odma cu da kazem da sam rekreativac i da volim da vozim radi licnog zadovoljstva i da ne nameravam biti profi. I da volim da mi bajk lepo izgleda. Sta mislite zasto svake godine izlaze novi dizajni bajkova, automobila i sta sve ne ? I svaka kompanija se trudi da njen proizvod lepo izgleda ? I kako bi to izgledalo da svi bajkovi izgledaju isto i budu ofarbani sivom bojom ?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika