Jump to content


Fotografije

Potreban mi je savet?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
37 odgovora na ovu temu

#1 Real_Illusions

Real_Illusions
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 January 2008 - 12:03 PM

dakle ovako
Planiram da za najkasnije 2 meseca(kada skupim pare) kupim bike za nekih 25000 mozda i malo vise!
Zanima me da mi neko konkretno objasni gde se tacno nalaze radnje koje prodaju polovne bike-ove!?!?
Imam google earth i kartu Bg,tako da cu se uz prave instrukcije dobro snaci! :mrgreen:
Cuo sam za tu neku radnju na Dunavskom Keju???
Bike mi treba za gradsku voznju prvenstveno,ali me jako zanima downhill i cross country voznja...organizovano bih isao na neke ture kasnije ovog leta itd.
Takodje bi bilo super da mi preporucite neke marke bajkova i opreme koja bi mi odgovarala za to sto mi treba,a da je mogu naci za gore navedene pare!

Znam,znam previse sam pitanja postavio,ali svaka cast onome ko mi izadje u susret =D>
8)
hvala unapred
  • 0

#2 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 05 January 2008 - 03:59 PM

Za te pare ti se ,po meni,najvise isplati da cekicas uz komp,da se pojavi neki bike koji ti odgovara.
http://www.cikloberza.com
http://www.ciklonaut.com
http://www.halooglasi.com
"Bike mi treba za gradsku voznju prvenstveno,ali me jako zanima downhill i cross country voznja..."
Pa tebi ce trebati tri bike-a! :D
Pozdrav!
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 January 2008 - 04:01 PM

Prvo pogledaj u Terrano,Takovska 33 011/334-0920.
Pirana - 011/655 - 597 na biciklictickoj stazi iza hale 14 na sajmistu.
Pogledaj i oglase!

Grubo receno za 300 evrica nemas puno izbora, ali sasvim korekran bajs mozes pazariti koji ce sluziti za laksi XC i rekreativne ture. DH ozmah zaboravi za te pare. :D
Kad nadjes masinu, postuj ovde da malo procaskamo.
  • 0

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 06 January 2008 - 04:24 AM

Gledaj da pazaris bajs juzno od Beograda jer je Bg skuplji (do Vranja,Kosovo ne,he,he),npr,Jagodina,Aleksinac,Nis.Mozes da nadjes kvalitetniji bajs za manje para.Znam iz licnog iskustva(kupio u Ja)dok su i moji drugovi kupovali u Nisu,Aleksincu,Ja itd-super prosli.Ne bi da pominjem imena i tel ali vrlo lako se dolazi do prodavaca uostalom oglasavaju se na cikloberzi i ciklonautu.Izuzeci su Pancevo i Sabac gde moze opet da se nadje nesto ok al...Nista konkretno nisam rekao al npr drug kupio Nakamuru disk sumit u Ja za 230e(mart2007)dok je isti(identican model) bajs bio oko 300-320e u Novom Sadu(velika razlika,naravno bajs u korektnom stanju).Karakteristike bajka su ukratko:Magura Julie,Ram alu 7005db,nable i sifteri Deore,pogon Shim M440(valjda),prednji menj Lx,zadnji Xt,vila Manitou m-six(nije neka).Oprema na bicikli je 2003-2005,bla,bla itd... :arrow:


PS:Skocile su cene polovnjaka,j..i ga :cry: !!
  • 0

#5 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 06 January 2008 - 03:45 PM

Gledaj da pazaris bajs juzno od Beograda jer je Bg skuplji (do Vranja,Kosovo ne,he,he),npr,Jagodina,Aleksinac,Nis.Mozes da nadjes kvalitetniji bajs za manje para.Znam iz licnog iskustva(kupio u Ja)dok su i moji drugovi kupovali u Nisu,Aleksincu,Ja itd-super prosli.Ne bi da pominjem imena i tel ali vrlo lako se dolazi do prodavaca uostalom oglasavaju se na cikloberzi i ciklonautu.Izuzeci su Pancevo i Sabac gde moze opet da se nadje nesto ok al...Nista konkretno nisam rekao al npr drug kupio Nakamuru disk sumit u Ja za 230e(mart2007)dok je isti(identican model) bajs bio oko 300-320e u Novom Sadu(velika razlika,naravno bajs u korektnom stanju).Karakteristike bajka su ukratko:Magura Julie,Ram alu 7005db,nable i sifteri Deore,pogon Shim M440(valjda),prednji menj Lx,zadnji Xt,vila Manitou m-six(nije neka).Oprema na bicikli je 2003-2005,bla,bla itd... :arrow:
PS:Skocile su cene polovnjaka,j..i ga :cry: !!


Ne kaze se dzabe " Sto juznije, to tuznije"
Ja imam potpuno suprotno misljenje i iskustvo.
Kada auto kupujem, gledam samo od N.Sada do Subotice.
Za bike vazi od Beograda do Subotice.
Bike kao i automobil trazi odrzavanje. Na jugu odrzavaju pomocu stapa i kanapa.
Uvek se zapitaj sta je "Povoljno" Zasto neko nesto prodaje jevtino, ispod cene?
Kada kupis bicikl, naizgled savrsen,dobra oprema, a povoljno...znaj da ce skupo da te kosta.
Ne znam gde samo nalazite te "Budale" koje vam prodaju na svoju stetu...???
Ne slazem se da je Bgd najskuplji, nego se prodaje kvalitetnije i provereno.
Savet: Ciklonaut/trange-frange . Gledaj, zovi, pitaj...cenkaj se. Sada vazi "zimska" cena.
Terano trenutno ima par lepih komada, MTB, tracking i specijal. 065/2634-333
  • 0
......................................

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2008 - 04:44 PM

Dodje meni musterija i pita jer imam to i to. Odgovorim da nemam, ali ga saljem tamo gde 100% ima. U vecini slucajeva dobijam odgovor, pa to je daleko! Ljude jednostavno mrzi da odu iz jednog dela grada u drugi da kupe ono sto im je potrebno. Mogu samo da zamislim koliki je broj onih koji hoce da idu u drugi grad po bicikl, da kupe polovnjak preko fotografije. :?

Sa druge strane ima toliko snobova koji pocepaju par patika, potrose rezervar goriva obilazeci grad u potrazi da sto jeftinije pazare, ali kad se sve sabere, neplate na mostu nego na cupriji. :lol:
  • 0

#7 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 06 January 2008 - 05:31 PM

"Juzno se bajsevi odrzavaju pomosu stapa i kanapa"-kakva glupost,juznije je samo nizi standard i covek da bi prodao mora da formira cenu ako misli da proda-to je sve.Naravno obilazak Srbije se ne isplati za 20-30e(razlika u gorivu),vec za kvalitetan bajs i razliku od 100e pa i vise(mnogo vise evra).Naravno da dobar i povoljan bajk moze da se nadje od Subotice do Vranja isto tako mozes biti zeznut od Subotice do Vranja.Ja sam kupio bolji,ocuvaniji i mladji bajs u Ja u odnosu na ponudu iz Bg.U Bg ima vece ponude al nije jedini a to za automobile je takodje teska glupost(tu tek nema pravila)!Glavna stvar je biti malo upucen u tipove opreme na bajsu(Shimano,Sram),pohabanosti,starosti,tipove viljuski te njihovu starost i pohabanost-naravno pitas ljude koji to rade popravljaju,malo net i tesko ces biti zeznut :wink:
  • 0

#8 Real_Illusions

Real_Illusions
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 09 January 2008 - 02:37 PM

dobro ljudi a ima li nesto novo sto je pristojno,tj. moze da prodje za tih 300 evra koje planiram???
Capriolo?Polar?Merida? nesto na taj fazon?
kapiram da je siromasnija oprema,ali kasnije bih kupovao nove delove(hidraulicne kocnice,bolja suspenzija itd.) mada znam da je to skuplja varijanta...
U sustini ja vozim bajs iz preke potrebe,i svakodnevno,rekreativno pa bih zapravo sam hteo da bude sto izdrzljiviji!
  • 0

#9 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 January 2008 - 03:41 PM

ja sam pre 5 godina uzeo MTB za 350eur u pirani. LX pogon, LX menjaci sa integrisanim rucicacama kocnica (prednji menjac sis), neke sh. celjusti kocnice, deore nable, trek 4100 ram, panarace gume, zac felne, neka noname sh. tajvanska viljuska sa manje od 80mm hoda. (fotka ovde: viewtopic.php?f=5&t=9)
Evo i dan danas me taj bajs sluzi i teram ga po ovim domacim XC trkama i nisam poslednji. Hocu da kazem, nemoras da brines ako nije sve XTR za 2007, svemirska viljuska i sl. Prosetaj se do pomenutih servisa, vidi sta imaju u ponudi za novac koji zelis da izdvojis. Vidi na izgled u kakvom je stanju oprema, ako je previse izgrebana i istrosena znaci da je i dosta akana. Ako nemozes da se odlucis izmedju nekih modela, fotografisi ih, baci fotke na forum pa da pomognemo.
  • 0

#10 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 09 January 2008 - 04:50 PM

Ja sam pre godinu dana uzeo bajs sa komplet xt opremom,magura hs33 kocnicama i suntour vilom za 350e(izuzetno ocuvan),posle 6meseci sam promenio vilu(manitou) i sad je to sto sam hteo.Mozda za godinu dana stavim diskove(naravno i tockovi moraju da se menjaju),al polako...Ovo mozda nije najpoviljnija varijanta tj nadogradnja bicikle al ako se gleda dugorocno,vozis, a ne cekas na bajs iz snova za pare koje imas jer to tesko ide :( .Naravno kad bi prodao bajs zaradio bi nesto malo al me prodaja tog bajsa ne zanima za sad vec VOZNJA i kvalitet toga sto vozim :wink: (naravno i LX opremom bih bio zadovoljan al tada nisam vise hteo da cekam =P~ ).Srecno u potrazi za bajkom!

Ps:ovde sam u oglasima video neki Genesis sa deore opremom(zadnji menjac je lx ili xt).bajs nije prastar(koliko je pohaban ne vidi se sa slike al za te pare mozda nije losh,raspitaj se) :roll:
  • 0

#11 pjer8

pjer8
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 11 January 2008 - 01:37 AM

kad se odlucis da kupis javi se jer imam more bajkova na raspolaganju.nece da ti trba 25000 jer ces za male pare kod mene da odaberes bajs.pozdrav [email protected]
  • 0

#12 Real_Illusions

Real_Illusions
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 11 January 2008 - 07:24 PM

ja sam pre 5 godina uzeo MTB za 350eur u pirani. LX pogon, LX menjaci sa integrisanim rucicacama kocnica (prednji menjac sis), neke sh. celjusti kocnice, deore nable, trek 4100 ram, panarace gume, zac felne, neka noname sh. tajvanska viljuska sa manje od 80mm hoda. (fotka ovde: viewtopic.php?f=5&t=9)
Evo i dan danas me taj bajs sluzi i teram ga po ovim domacim XC trkama i nisam poslednji. Hocu da kazem, nemoras da brines ako nije sve XTR za 2007, svemirska viljuska i sl. Prosetaj se do pomenutih servisa, vidi sta imaju u ponudi za novac koji zelis da izdvojis. Vidi na izgled u kakvom je stanju oprema, ako je previse izgrebana i istrosena znaci da je i dosta akana. Ako nemozes da se odlucis izmedju nekih modela, fotografisi ih, baci fotke na forum pa da pomognemo.


Hvala vam ljudi svima,drago mi je sto se toliko vas odazvalo da mi pomogne,a verujem da je i vama drago,fino taman da ubijete vreme :mrgreen:
Hteo bih samo jos ako bi neko mogao da mi objasni razliku izmedju ovde gore navedenih tipova pogona,menjaca i sl. jer sam kompletno neupoznat sa pojmovima.Koje vrste postoje,sta valja,koji proizvodjac za koji deo???
Sigurno biste makar mogli da mi date neki link,pa da lepo procitam i obrazujem se konacno,s obzirom da planiram da se mnogo aktivnije bavim voznjom,a i taman hocu da kupim bajs i da znam sta na njemu valja i ne valja.
Kada kupim bajs stavicu ovde fotku i spisak delova,pa ce svi moci da izraze svoje misljenje i posavetuju me sta bih mogao da poboljsam itd. :D

hvala svima jos jednom!
  • 0

#13 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 January 2008 - 08:06 PM

Odes lepo na Shimanov sajt i tu pise lepo od A do S sve sto te zanima. :wink:

Kada kupim bajs stavicu ovde fotku i spisak delova,pa ce svi moci da izraze svoje misljenje i posavetuju me sta bih mogao da poboljsam itd.


Okaci fotku bajsa i pre kupovine. Kada kupis onda je kasno! 8)
  • 0

#14 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 January 2008 - 08:18 PM

imas razne grupe delova koje se razlikuju po kvalitetu i ceni. U te grupe spadaju menjaci, cucice, kocnice, kurble, pogon,..
Za MTB, sto se shimana tice, najjace grupa delova je XTR, pa ide XT pa LX pa DEORE, ... LX je za ozbiljnijeg rekreativca, ispod LX vec ne treba ici, jer se ne isplati (barem kod nas)... Pored Shimana imas i SRAM... Mislim da ce to Misa ili Hari bolje da objasne, nisam bas u toku sto se tice MTB opreme i noviteta na tom polju.
Takodje obrati paznju na velicinu rama, nemoj da kupis prevelik/premalen ram.
  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 January 2008 - 12:01 AM

Gledaj prosek opreme na biciklu.

Na ovom forumu i na http://www.freebiking.org je toliko pisano o opremi da je papagajski opet nabrajati šta je šta.

Najkraće moguće - nemoj da ti neko nakači XT zadnji menjač i bezimenu socijalnu klasu žnj kvaliteta ostatak opreme i priča ti priču o XT bajku. :)

Ako možeš, uzmi bajk sa diskovima. Hidraulika je udobnija (i neophodna za neke discipline zbog snage) a (dobra - čitaj Avidova) mehanika je uništ-free i savršena je i za žešću rekreaciju i XC. Po mokrom ili po blatu, i najbolji V-brake je šala spram diskova.

Amortizer - gledaj da nije neki razvaljen i da ima lockout. Posle možeš da ga promeniš po želji. Na bajku od 300E nećeš baš dobiti svemirski amort.

Menjači - rekreativni cena/kvalitet je u LX (Shimano) ili X-7 (SRAM) klasi. Iznad toga je skuplje, laganije, i preciznije pod raznim nemogućim uslovima :)

Pogon: lako, jeftino, dugotrajno - izaberi dva. (ovo u principu važi i za ceo bicikl). Ja teram jeftin i dugotrajan. Možda malo češće menjam patrone, ali me nov patron košta 10E, za raziku od patorna za više klase. :)
  • 0

#16 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 11 October 2008 - 04:57 PM

Ovako imam 300e odvojenih za prednju suspenziju treba mi kvalitetna a veoma laka MTB XC suspenzija
moze li mala pomoc oko izbora hvala
  • 0
NEVER GIVE UP....

#17 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2008 - 08:29 PM

Moj predlog 8)

http://www.cikloberz...how.php?id=2410
  • 0

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 October 2008 - 12:13 AM

Nova Reba SL(Capriolo) ili neki Manitou R7(to ces morati napolje).Moja preporuka je da napolju(ako imas prilike) uzmes Rebu Race ili Manitou R7 super.Inace oba amortizera postoje u varijantama 80 i 100mm.
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 October 2008 - 05:21 AM

Fox, naravno :mrgreen:
  • 0

#20 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 October 2008 - 04:26 PM

Nova Reba il R7 bolje nego polovan Fox mada taj Fox sto Hari predlaze deluje i izgleda na slici ocuvano(neizakano) i noviji je model.Sam odluci.Oko nove vile(Reba,R7) nema greske.Inace novi Fox(godiste modela2006-2007) ima na e-bay za 450e.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika