Jump to content


Fotografije

Drumaš na našim putevima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#141 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 17 December 2012 - 04:31 PM

Imam Ritchey WCS drumski volan za prodaju. Ako te zanima, posalji mi poruku na p.p. pa cu ti objasniti... Nije na oglasima...
  • 0
Passo di Gavia

#142 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 December 2012 - 01:05 PM

Ovo deluje jako povoljno, čak i ako je kineska kopija (nije moj oglas i ne poznajem prodavca):

http://cikloberza.co...ow.php?id=90147

Normalna cena, nema tu nista jako povoljno. Za te pare ili za 5 evra vise imas da biras drumski volan na oglasima.

OK, korigovaću izjavu:
"Ovo deluje kao oblik i širina koju tražiš. Cena nije posebno povoljna, nekih 5 do 10 evra manje nego što slični volani drugih proizvođača inače koštaju na berzi i nekih 50 do 60 evra manje nego što 3T Ergonova inače košta u prodavnicama. Čini mi se da je to jedini kompakt volan širine 42cm koji se skorije pojavio na oglasima, ali ispravi me ako grešim."

Jel' sad bolje?
  • 0

#143 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 18 December 2012 - 04:13 PM

Ma samo opusteno ;).
Na zalost pravi compact volani se vrlo retko pojavljuju na oglasima jer ih i inace nema mnogo. Pojavili su se tek pre par godina.
  • 0
.

#144 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 December 2012 - 08:17 PM

Hvala na informaciji. Uzeo sam korman - deluje OK. Montiraću ga i isprobati čim bude iznad 10 stepeni. Do tad se vozi zimski bajs. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#145 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 December 2012 - 10:30 AM

Pfff, deset stepeni...

[youtube_embed5][/youtube_embed5]

:wink:
  • 0

#146 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 December 2012 - 04:11 PM

Pfff, deset stepeni...


:wink:


Jeste, gari je popio čaj posle kog vidi "virtuelnog partnera"!?!? :lol:

Lako je tako...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#147 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 11:31 AM

Ne znam koju bih temu odabrao, pa cu staviti u ovu. Gledam pre nekoliko nedelja kako momak na drumasu prelazi lezeci policajac ko po jajima (moderan od max 10cm uzdignuca sa onom gumom), a danas videh ovaj klip:

U cemu je fora, jel ima tockove od 20000 evra? :shock:
  • 0

#148 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 11:58 AM

Nema fore, lik zna da pedala i kraj...
Nista tu nije tesko...
A gume verovatno neke specijalne, hahaah preterao si sa tom cifrom... [-X nije 20000, verovatno oko 1000 #-o
  • 0
Posted Image

#149 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 12:42 PM

Dobro aj Panteru ti se razumes ko i ja, ocekujem odgovor od ljudi koji imaju iskustva sa raznim tockovima za drumasa. Svuda citam kako se ti tockovi lako krive, ocigledno nije uvek tako
  • 0

#150 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 June 2013 - 12:47 PM

Ne znam koju bih temu odabrao, pa cu staviti u ovu. Gledam pre nekoliko nedelja kako momak na drumasu prelazi lezeci policajac ko po jajima (moderan od max 10cm uzdignuca sa onom gumom), a danas videh ovaj klip:

U cemu je fora, jel ima tockove od 20000 evra? :shock:



Verovatno momak na drumašu radi za prosečnu srpsku platu, pa neće da rizikuje ako ne mora. :)

Točkovi mogu da se naprave da budu jaki i za male pare - samo uzmeš pristojno krute obruče sa 36 žbica. Još ako staviš deblje gume - eto radosti.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#151 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2013 - 12:56 PM

U cemu je fora, jel ima tockove od 20000 evra? :shock:

Fora je što si lika koji prelazi ležećeg policajca gledao uživo, znači to je realnost a ovo drugo je izmontiran video klip.
Iako realno točkovi verovatno mogu bez problema da izdrže preletanje ili preskakanje ležećih policajaca ne znači da to treba i da se radi. I ja usporim ili prođem između njega i ivičnjaka, ne moram da stresiram bicikl kada je bespotrebno.
  • 0

#152 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 01:22 PM

Ako se jednom opekao bilo gde, rizik je sasvim razumljiv :) Ima odlicnih puteva, ali vecinom su sareni. Ne moraju biti krateri na putu, ali neravnina i pukotina ima koliko hoces. Taj momak (i slicni) ce tesko moci da se opusti i uziva na vecini voznji. Nisu mi pare problem za drumasa koliko drumovi.

Uvek postoji mogucnost montaze, ali licno ne verujem da je montoran skok na 3:34, a ni onaj salto na kraju
  • 0

#153 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2013 - 02:30 PM

Naravno pod montaža nisam mislio da je fejk, nego da je to snimano i snimano i snimano, pokušavano i fejlovano pa onda izmontiran klip od samo uspešnih pokušaja. Šteta što nema outtakes da vidimo koliko puta se razbio ili skrljao gumu ili točak :lol:

Kad se puno gledaju takvi klipovi stekne se lažan utisak da su ti likovi savršena bića ili da upravljaju zakonima fizike :mrgreen: pa iako smo svesni da sve to nije urađeno lako i iz prvog puta, posle gledanja niza uspešnih trikova ostane ti u podsvesti "ma mogu oni to bilo kad, iz par pokušaja, samo da se zagreju..." a realnost je da se za to živi i trenira i vežba jako mnogo, pa onda kad se snima opet se pokušava i pokušava dok se ne dobije savršenstvo za prezentaciju.

Evo sad sam baš pre par dana gledao najnoviji video Imaginate od Danny Macaskill-a, i 4 videa o pravljenju istog i ozbiljnoj operaciji i povredi leđa koju je imao od svih prethodnih padova
  • 0

#154 Gavijal

Gavijal
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 04:09 PM

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu pa nisam siguran da li sam pogodio pravu temu.
Potreban mi je savet u vezi kupovine bicikla.

Nasao sam retro drumski bicikl: ram Colnago master olimpic (nisam siguran od kod materijala mislim neka legura Hroma) sa Compagnolo record opremom, 2 x 7 brzine, tockovi mavic, jedino 1 menjac nije Compagnolo. Vozen, ali solidno ocuvan. Tezina oko 8 kg (bar tako prodavac kaze). Isao sam jedan dan i gledao ga, ali na 5 min., nisam stigao da ga probam jer se ovom zurilo nesto.
Cena mu je 250 eura, pa me interesuje koliko je realna ova cena?
Ram sam zaboravio da ga pitam koliki je pa mi je naknadno javio da je od pedala do pocetka sedista 57 cm. Inace ja sam visok 176 cm, 72 kg., pa po kalkulatorima na netu bi mi odgovarao ram od 54/55. Pa me interesuje da li ako se uzme veci ram moze to da se koriguje tako sto cu spustiti sediste za tih nekoliko cm? I da li je moguce na ovom biciklu promeniti delove da bude 3x7 (3x8,3x9)?

Do sad sam vozio MTB, 26 tockovi. Budzet oko 300 maksimum 350 eura. Sto se tice drumasa pocetnik sam.
Ako moze neki savet sta se moze uzeti za ove novce. Ne mora da bude samo drumas, moze i neki trek, hybrid sa tanjim gumama, 99% sluzice za asfalt. U poslednje vreme sam bas zagrizao da uzmem neki, ali na oglasima slaba ponuda.

Skoro sam naleteo na nekog Roma koji mi je rekao da slikam bajs kakav mi treba ili da nadjem na netu sliku da mu pokazem i da ce mi stici takav iz Nemacke vrlo povoljno :) Ali ja sam pre za kupovinu nekog sa papirima da ne moram sutra da razmisljam da li je taj bajs od nekuda dobio noge :)
Negde sam procitao da se svako za*ebe kad prvi put kupuje ozbiljnijeg drumasa, ali je fora za*ebati se sto manje. Svaki savet je dobrodosao.

Unapred hvala
  • 0

#155 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 June 2013 - 04:27 PM

Nikako ne kupuj veci ram od 54, mada mislim da ti je bolje da uzmes 52. A i sto se tice cene, mislim da je to prilicno puno para tj da retro drumasa mozes kupiti dosta jeftinije u ok stanju... Gledaj malo oglase, ne brzaj sa kupovinom... Najbolje ti je da sednes na bajs i vidis da li ti odgovara ili ne, mada ni onda neces znati sigurno dok ne odvozas par stotina km, dok ne osetis bajs i dok ne vidis da li ti odgovara. Ali to ti verovatno niko nece dati. :( Ja idem onom da uvek moze bolje, ali ako nadjem nesto sto mi se svidja kupujem i ne razmisljam vise o tome da li sam se zeznuo ili ne... :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#156 Gavijal

Gavijal
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 04:54 PM

Hvala Rade_Ns na savetu.
Gledao sam te kalkulatore, merio duzinu nogu i ispalo je 54, tako da cu verovatno sa tom velicinom rama traziti. Ne bi ja uzimao neki retro (vec imam jedan unis-ov stoji u garazi), pre bih uzeo sa kabonskim ramom ili alu ram karbon vila ali je pitanje koliko je to realno sa ovim budzetom. A za ovaj sto sam napisao prethodno i ja sam mislio da je skup, ali sam zeleo i neutralno misljenje. Tako da cu kao sto si mi savetovao verovatno sacekati, pratiti oglase pa ce se pojaviti nesto....
  • 0

#157 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 30 June 2013 - 05:55 PM

Za taj budzet ram alu, vila karbon, od opreme tiagar ili sora. :D
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#158 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 June 2013 - 07:46 PM

Pa za 300 eura mozes kupiti korektan "noviji" bajs, samo prati oglase... I naravno, treba proceniti da li je bajs u ok stanju ili je vec izraubovan. :)
Ako ne znas, povedi nekog sa sobom ili makar idi kod nekog majstora i pitaj ga da ti pokaze na sta da obratis paznju kada gledas bajs...
U svakom slucaju, otvoris svoju temu i predlazi one koji ti se svide pa ces dobiti od nekoga savet, samo nemoj da okacis sve bicikle sa oglasa... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#159 Freakbl

Freakbl
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 June 2013 - 07:56 PM

Ja sam za te pare uzeo bajs...alu ram, ultegra samaraljke i prednji mjenjac, 105 zadnji mjenjac i pogon (triple), tiagra kocnice, flight deck....jedino sto je bilo lose su viljuska (neka celicna), i korman i sticna (zoom)....a bajs sam uzeo u Banjaluci....sto oce rec da ti u Srbiji treba da ubodes vjerovatno nesto bolje ili isto za manje para...ipak je ovde drumski bicikl jos uvijek egzotika (po pitanju para i dobavljivosti)....
  • 0

#160 Gavijal

Gavijal
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 June 2013 - 08:21 PM

Hvala svima na odgovorima.
Nasao sam jedan koji je prodat ali pretpostavljam da za onoliko koliko sam planirao mogu ovako nesto da ocekujem:
http://www.cikloberz...w.php?id=108828

E sad za to oko procene polovnog bajsa, tu ipak treba imati iskustva. Ovaj majstor sto mi odrzava bajs me ubedjuje da uzmem neki bolji MTB i stalno nalazi neke kombinacije ali sam ja resio drumski i nema nazad :)

A sto se tice nabavke u inostranstvu i to mi je palo na pamet. Recimo odem do neke od okolnih zemalja Bugarska, Rumunija, Madjarska,... busom ili vozom a vratim se sa bajsom :) Gledao sam neki bugarski sajt ali za sada nista. Imam jedno cudno pitanje da li neko zna da li je dozvoljeno voziti bicikl autoputem i da li se i koliko placa putarina?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika