Jump to content


Fotografije

nekoliko pitanja u vezi točkova i ramova


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Djera

Djera
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 01:09 AM

Zdravo svima,

Pošto kod nas u CG možete kupiti samo šestofaze na navoj i lance za iste :)) djelove kupujem ovdje, na Cikloberzi. Većinom prodavci prihvate da određeni dio posalju busom za Bar, i ja im se ovom prilikom zahvaljujem.

Da predjemo na stvar.... U mapred se izvinjavam ako sam odgovor mogao pronaći na forumu, tražio sam dugo i nigdje po netu nisam našao adekvatan odgovor.

Već dugo se kanimi da uzmem neke drumske točkove. Dok je bila sezona teško ih je bilo naći, a sad je teško izdvojiti novac za iste :)
na ime, zanima me, koliko i šta znači dubina same felne. Koliko je bitna i u kojem slučaju je bolja dublja felna a u kojem obratno. ja imam oko 90kg. Vozim od prilike 60-100km ture. Obično je početak ture veliki uspon, Bar je okružen brdima, pa kad krenete van grada morate da savladate brdo.
Na ciklo berzi sam našao točkove sa "Dura Ace 7700" nablama, "Remerx" obručima i "DT" žicama, prodavac kaze da su oko 1800g, i sve to za 100€. evo i linka: http://www.cikloberz...ow.php?id=42471
Šta mislite o ovim točkovima? Da li su mi potrebni tockovi sa dubokim obručima ili su ovi ok?

Drugo, koja je razlika izmedju Culumbus, Aluminijskom ili karbonskog rama, naravno, osim tezine ima li kakva druga prednost? Gledao sam po netu, ima da se kupe karbon setovi: RAM, VILA, LULA, KORMAN, HEAD SET, ŠTICNA, SJEDIŠTE I 2 DRŽAČA BIDONA za cca 600 dolara sa poštarinom. Težina seta je oko 2,3kg. Ovo mogu da dobijem kao poklon, ali ne znam da li valja?? evo i linka: http://www.ebay.com/... ... 519bd3d639
sa druge strane, kući imam dva columbus rama od kojih jedan ima staru dura ace opremu, ja sam mu dodao nove 105 5600 šamaraljke i tezak je oko 10.5kg. Točkovi su mu neki stari i teski su oko 3,3kg sa kasetom i gumama. Imam i jedan aluminjski ram na kojeg je 105 5500 oprema. Tezak 10,8kg. Točkovi su malo teži, 3,8kg sa gumama i kasetom. U pitanju je Scott AFD 409.

Ima li razlike u performansama izmedju alu i columbus rama. po težini su slični. cak mi djelule colubus lakši, možda gresim ali vaga sigurno ne :)
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 November 2011 - 07:24 AM

Evo ja cu o tockovima.Imam bas te obruce remerx stormy,ali sa drugim nablama.Upleteni sa dt stainles zicama tim jeftinim.Takodje imam 90 kg i mogu reci da su veoma crsti i kruti.Tako da neces pogresiti ako ih uzmes u paketu sa durace nablama.Pozzzz.P.S.A onaj ram ako dobijas na poklon, uzimaj :D .
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 November 2011 - 12:30 PM

Vezano za ramove.
Cene ramova od kvalitetnih celicnih cevi cesto umeju biti presrane za gomilu antickog gvozdja.Jes to kvalitet al zastarelo.

Karbon pak relativno nov materijal ili je super lagan do te mere da je opasno ili je u tezini priblizno aluminijumu a po ceni bar 2 puta skuplji.

Aluminijum meni najdrazi moze biti solidno lak cvrst nema neku preveliku cenu mislim da je ipak najbolji kad se sve uzme u obzir.

Ovo je samo moje misljenje a svako ima pravo na drugacije.Ovo sam napisao da me nebi napadali ljubitelji old tajmera ili highend tehnologija!

Nadam se da sam ti malo pomogao ovim mojim razmisljanjem!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 November 2011 - 12:38 PM

Ah da umalo da zaboravim jedno poredjenje.
Ja sam sa mojim alu bajkom(mtb)mnogo bolji vozac od mojeg gazde koji ima karbonski trek i xtr opremu,ali sam upola losiji od mojeg drugara koji vozi celicni krs napakovan raznoraznim polovnim delovima.

poenta nije sve u bajku mnogo je i u vozacu!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 Djera

Djera
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 01:00 PM

hvala na odgovoru.
a sta mislis o ovim tockovima?
  • 0

#6 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 01:59 PM

Tockovi su provereno (u praksi) jaki. Price o tome ima na dosta mesta po forumu. O Dura Ace nablama nema potrebe pricati tako da ostaje na tebi da odlucis sta hoces ;).
  • 0
.

#7 Djera

Djera
  • Members
  • PipPip
  • 47 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 04:09 PM

tek sam sad vidio da je @Vorda pričao o točkovima. Onda ih uzimam. :)

@Vorda, je li bolje uzeti taj komplet ili uzeti neki markirani ram + viljusku za te pare?
  • 0

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 November 2011 - 06:01 PM

NE RAZUMEM SE PUNO U TE RAMOVE ALI AKO JE POKLON KAO STO SI NAPISAO ONDA SE POKLONU U ZUBE NE GLEDA.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 08:48 PM

Zdravo svima,...Drugo, koja je razlika izmedju Culumbus, Aluminijskom ili karbonskog rama, naravno, osim tezine ima li kakva druga prednost? Gledao sam po netu, ima da se kupe karbon setovi: RAM, VILA, LULA, KORMAN, HEAD SET, ŠTICNA, SJEDIŠTE I 2 DRŽAČA BIDONA za cca 600 dolara sa poštarinom. Težina seta je oko 2,3kg. Ovo mogu da dobijem kao poklon, ali ne znam da li valja?? evo i linka: http://www.ebay.com/... ... 519bd3d639


bacio sam malo pogled na ovog tvog kineza sto valja ove setove ramova...
pazi, koliko sam shvatio u pitanju je MATRIX tehnologija koja podrazumeva alu osnovu i karbonski kosuljicu koja ima i ucvrscujucu ali i dizajnersku funkciju. Generalno MATRIX tehnologije sa ne korusti na vrhunskim proizvodima ali je zato znatno jeftinija. Covek pokusava da bude korektan
ali ne moze da se pohvali najboljom kontrolom kvaliteta. Tezine i dimenzije komponenti mu variraju i po 10% tako da ovo jeste lepo za oko ali nije top! Vidim da mu se covek pozalio da u ram ne mogu da udju soljice. Prodavac korektno odgovara da posalje ram na ispitivanje i da ce dokazana greska da bude ispravljena. Ko je lud da nakon sto je platio transport jednom ponovo o svom trosku salje na proveru i onda o treci put placa transport, i to se sve desava u roku od 60 dana! U tom slucaju covek pozeli da je kupio nesto drugo!
  • 0

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 November 2011 - 09:22 PM

@ Igor - Ram je full karbon, jedino lula moze biti presvucena jer prodaju takve. Ali mislim da je i ova full karbon. Cena je povoljna, ali se desava da posalju ram za losom zavrsnom obradom, pa se ljudi muce sa soljama, zadnji tocak van centra, rupa za buzir sajlu zadnjeg menjaca se ne poklapa za plasticnom vodjicom ispod rama...itd...Pun je net tih diskusija.
Jbg, koliko para toliko muzike. Moze fino da uleti, a mozes i sam sebi da cupas kosu...jer ko ce da placa slanje rama nazad. :lol:
  • 0

#11 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 04:23 PM

China no-name ramovi su popularna priča u Americi, i ponuda je dosta široka pa mislim da se ne treba vezati samo za taj jedan koji si našao. Pogledaj malo teme po stranim forumima o iskustvima sa tim ramovima, pa vidi koji ceniš da ti se najviše isplati. Evo, na primer:
http://forums.roadbi... ... 41785.html
http://www.cyclingfo... ... bon-frames

Lično da imam priliku da biram na poklon neki ram tog cenovnog ranga od preko, radije bih uzeo ovako nešto:
http://www.ebay.com/... ... 2eb9ad81f8
ili ovako:
http://www.ebay.com/... ... 56474bf3fd
Nemaš sedište i ostalo, ali dobijaš bolje proveren proizvod.

Što se tiče razlike između aluminijuma i čelika (columbus), težinske razlike su sve manje, ali ostaje da je aluminijumski ram jednostavnije napraviti tako da bude lak i krut. Čelik je s druge strane obično udobniji (naročito na putevima kao što su naši) i dugotrajniji jer ne pati od zamora materijala.
  • 0

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 04:30 PM

Lično da imam priliku da biram na poklon neki ram tog cenovnog ranga od preko, radije bih uzeo ovako nešto: http://www.ebay.com/... ... 2eb9ad81f8

=D>
  • 0

#13 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 04:44 PM

Kako ne znate sta je dobro :mrgreen: .
  • 0
.

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 04:45 PM

@ Igor - Ram je full karbon...Jbg, koliko para toliko muzike. Moze fino da uleti, a mozes i sam sebi da cupas kosu...jer ko ce da placa slanje rama nazad. :lol:


@stolegrom: evo primera gde se kupac se:
i receive a alloy stem Buyer: Member id lorenzog83 ( Feedback Score Of 11) Oct-14-11 13:23
i dobija odgovor:
Reply by e_baygoods (Oct-15-11 06:02): item made of alloy,surface is carbon,
not list full carbon on list!u can return
tacno je da proizvod nije bio listovan kao FULL CARBON
ali ni kao CARBON MATRIX ili ALLOY-CARBON vec samo:
Brand New Carbon Road Bike Mountain bike stem 90mm (#270807011097)

Moguce je i da sam pogresio za tehnologiju rama, #-o
ali...ne bih voleo da to neko od nas sazna na ruzan nacin :)
  • 0

#15 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 05:07 PM

Moguce je i da sam pogresio za tehnologiju rama, #-o
ali...ne bih voleo da to neko od nas sazna na ruzan nacin :)

Ramovi se ne prave tom tehnologijom. Postoje kombinacije metalnih spojnica i karbon cevi, kao i kombinacije gde su neke cevi karbon, a neke alu, ali ne prave se ful alu ramovi prekriveni karbonom.
  • 0

#16 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 05:14 PM

Po meni je to macka u dzaku. Ja bih pre "pukao" vise para na ovako nesto npr. nego da rizikujem sa ko zna kakvim kinezima:
http://www.cikloberz...ow.php?id=54962
  • 0
.

#17 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 05:21 PM

Po meni je to macka u dzaku. Ja bih pre "pukao" vise para na ovako nesto npr. nego da rizikujem sa ko zna kakvim kinezima:
http://www.cikloberz...ow.php?id=54962

Vrlo dobar predlog, samo treba biti siguran da ram nigde nikako nije oštećen.
  • 0

#18 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 08:11 PM

Po meni je to macka u dzaku. Ja bih pre "pukao" vise para na ovako nesto npr. nego da rizikujem sa ko zna kakvim kinezima:http://www.cikloberza.com/show.php?id=54962

treba imati na umu originalnu namenu ovog rama
za tim "zertz" ili "kako se vec zovu" insertima za ublazavanje vibracija.
Odlicno resenje za nase izrovarene puteve.
  • 0

#19 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 02 December 2011 - 08:13 PM

Ramovi se ne prave tom tehnologijom. Postoje kombinacije metalnih spojnica i karbon cevi, kao i kombinacije gde su neke cevi karbon, a neke alu, ali ne prave se ful alu ramovi prekriveni karbonom.


da li imas informaciju kojom tehnologijom je uradjen ram CAPRIOLO MATRIX? :mrgreen:
i zasto je tezak 2 kg? #-o
  • 0

#20 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 06 December 2011 - 09:12 PM

Ispadne čovek glup :mrgreen: Prodaje li iko drugi sličnu glupost?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika