Jump to content


Fotografije

UPOMOC! - Lula hvata pola vrata viljuske


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 06:17 PM

Imam problem..lula koju sam stavio na bajk hvata vrat viljuske samo do pola..Zna neko kako to mogu da resim da bude jako a da ne menjam ni viljusku ni ram?..lula niza nema.. poZ
  • 0

#2 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 06:20 PM

Potrazi malo po forumu pre nego sto postavis pitanje, jer na ovu temu je bilo price.
Produzavanje vrata viljuske je resenje, mada generalno treba da se izbegava.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#3 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 06:34 PM

nasao sam temu za produzavanje vrata viljuske ali moja situacija se razlikuje..ovo sto sam nasao jeste samo radi sigurnosti..hvata na 2 srafa pa da hvata i na treci..meni hvata samo na jedan sraf i to do pola lule tako da nisam siguran da je to bezbedno za voznju..da li moze da se otkaci pri jacem urarcu?
  • 0

#4 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 06:40 PM

Ajde nemoj odmah da ga napadas jer tu smo da se pomažemo a ne napušavamo.

Ukoliko je vrat amorta kratak i lula štrči dosta napolje(više od 2-5mm), pod uslovom da su svi spejseri ispod lule(ako ih uopšte i imaš) poskidani, rešenje može biti produžavanje vrata amorta tako što će se navariti parče cevi istog prečnika(kako je to već opisano u onoj drugoj temi) iako to nije sasvim jednostavan poduhvat ili recimo da staviš neki adapter poput ovog:Posted Image
Najsigurnija stvar je da promeniš amort nekim koji ima dovoljnu dužinu vrata, ja lično ne bih vozio ukoliko bar dva ne hvataju kako treba.

Postavi sliku ako možeš da vidimo kako to izgleda...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#5 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 06:54 PM

Sve je skinuto da vrat strci sto vise ali i dalje dohvata samo do pola lule..hvata ga samo jedan sraf..a sto se tice zamene viljuske jedva sam i ovu kupio de sad da menjam..da varim ne znam..zato se i topliko cimam jer stvarno ne znam sta da radim..jedino da dam nekom drugom da mi zavari to ali strah me da ne pogresi nesto pa da posle nemam ni ovo sto imam sad..
  • 0

#6 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 07:00 PM

a fotk trenutno ne mogu da izbacim..bajk mi je kod caleta u garazi..
  • 0

#7 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 07:04 PM

Sve je skinuto da vrat strci sto vise ali i dalje dohvata samo do pola lule..hvata ga samo jedan sraf..a sto se tice zamene viljuske jedva sam i ovu kupio de sad da menjam..da varim ne znam..zato se i topliko cimam jer stvarno ne znam sta da radim..jedino da dam nekom drugom da mi zavari to ali strah me da ne pogresi nesto pa da posle nemam ni ovo sto imam sad..


Prodaj to što imaš i kupi sa dužim vratom. Ako već insistiraš na drugom rešenju nađi nekog ko će ti zavariti produžetak odnosno vidi da li neka od domaćih prodavnica (planeta,capriolo) ima takav adapter kakav tebi treba.
Ne bi bilo loše da postaviš slike kakve šoljice(headset) imaš, ukoliko su one duboke možda je rešenje da nađeš neke koje su pliće pa samim tim uštineš neki millimetar.

Ipak jedan šraf nije dovoljan za bezbednu vožnju.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#8 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 07:31 PM

Potrazi malo po forumu pre nego sto postavis pitanje, jer na ovu temu je bilo price.
Produzavanje vrata viljuske je resenje, mada generalno treba da se izbegava.

Ajde nemoj odmah da ga napadas jer tu smo da se pomažemo a ne napušavamo.


Napadanje i napušavanje :?: :?: :shock: Meni je ovo najobičniji savet i predlog za rešenje problema.
Ali ima nas raznih...

Sa druge strane, ti si ispoštovao čoveka i dao mu koristan savet :roll: =D> :

Zna neko kako to mogu da resim da bude jako a da ne menjam ni viljusku ni ram? poZ

Prodaj to što imaš i kupi sa dužim vratom.


PozZz!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#9 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 07:51 PM

Prodajem viljusku...
  • 0

#10 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 October 2011 - 08:14 PM

Sa druge strane, ti si ispoštovao čoveka i dao mu koristan savet :roll: =D> :


Zna neko kako to mogu da resim da bude jako a da ne menjam ni viljusku ni ram? poZ

Prodaj to što imaš i kupi sa dužim vratom.

PozZz!


Molim te nemoj da Izvlačiš iz konteksta . Napisao sam da to misleći da je najsigurnija možda i najbolja solucija, ali da isto tako ipak postoji eventualno rešenje u vidu navarivanja,adaptera ili promene headset-a.

Sorry ako sam te uvredio, ipak treba da razumeš da neki ljudi nemaju dovoljno iskustva sa forumima pa i ne znaju da ga koriste kako treba, stvarno sam mislio najbolje i da pomognemo kolegi.
A ovakav odgovor mi je zaista delovao kao napušavanje:

Potrazi malo po forumu pre nego sto postavis pitanje...

...ili sam možda ipak pogrešio.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 October 2011 - 12:41 AM

Kao prvo decko nije kriv sto nije upucen u tematiku,kao drugo sam je kriv sto je kupio nesto a nije upucen :mrgreen: .Njemu treba bajs za divljanje a ne za xc.Ja bi recimo uzeo plicu lulu.Truvativ XR je jedna od plicih lula koja moze da se nadje za manje para,mada njemu opet treba jaci stem.Ipak je najbezbednije kupiti drugu vilu a ovu prodati.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 October 2011 - 01:15 AM

Kako sam se raspitao...Moguce je 100% sigurno zavariti celicni vrat pa da to cak i bude jace nego ostatak vile.Ubaci se parce cevi ciji spoljni promer odgovara unutrasnjem promeru vrata vile i nema da mrdne.Za alu vrat su oprecna misljenja neki kazu vari nema frke dok drugi kazu da je jednostavnije da se ubijes iz pistolja.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 October 2011 - 01:55 AM

Profesionalci koji imaju pravu opremu i znaju šta rade mogu da zavare aluminijum bez problema i da bude ista situacija kao i kod čelika, ako pukne neće pući tamo gde je vareno ali kažem, majstor mora da zna šta radi a elektrode moraju biti kvalitetne (a one nisu ni malo jeftine)... Ako je čelik onda to može svaki majstor u šupi da odradi...
  • 0

profilepic.gif


#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2011 - 07:07 AM

ako pukne neće pući tamo gde je vareno

ali ce zato (mozda) puci odmah pored vara ...
  • 0
Postavljena slika

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 October 2011 - 11:31 AM

ako pukne neće pući tamo gde je vareno

ali ce zato (mozda) puci odmah pored vara ...


toga me je najvise strah kod aluminijuma jer se nestrucnim varenjem moze lako oslabiti a ja ne bi voleo da proveravam na taj nacin koliko je strucan varioc!
Mada ukoliko je njegov onaj suntour funn siguran sam da mu je celicni vrat tako da za dobrog varioca ne bi bilo problem da to sredi!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 30 October 2011 - 07:53 PM

Nasao sam coveka koji to moze da mi sredi i zavari..covek je profesionalac i odradice mi za dz..dobar drug s mojim caletom ali sledeci problem je naci nacin kako da se sve to zategne jer kad se stavi kapica sa srafom i onim kao diskovima nece moci da upadne?
  • 0

#17 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 30 October 2011 - 08:00 PM

Ako dobro kapiram vrat viljuske trebas da produzis za nekih dvadesetak milimetra? Iz iskustva ti kazem bilo da je celicni ili aluminijumski vrat ako se dobro uradi i zavari pre ce da ti pukne tocak ili ram nego vrat viljuske.
  • 0

#18 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 30 October 2011 - 09:05 PM

znam znam..raspitao sam se i pogledao vase savete i odlucio se za to resenje ali mi problem pravi ovaj deo http://www.cikloberz... ... oBerza.com nece moci da se napakuje
  • 0

#19 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 30 October 2011 - 09:38 PM

znam znam..raspitao sam se i pogledao vase savete i odlucio se za to resenje ali mi problem pravi ovaj deo http://www.cikloberz... ... oBerza.com nece moci da se napakuje


Cev koju navariš kao dodatak produži za još dodatnih 1-2cm u zavisnosti od toga koliko ti je potrebni da bi ubacio zvezdu(odnosno taj "deo") potom ispod lule dodaš koji spejser i problem rešen.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#20 TheStIg

TheStIg
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 31 October 2011 - 10:28 AM

ok hvala :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika