Jump to content


Fotografije

Truvativ patrona - Italijanski i engleski navoj


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 24 December 2007 - 09:04 PM

Potrebna pomoc profesionalca: kupio sam stylo truvativ pogon, i onda otkrio da je patrona presiroka, tj. ramu odgovara italijanski navoj. ima li neko resenje u slucaju da ne uspem da nadjem kod nas truvativ patronu sa italijanskim n.? Mozda moze da se hvata patrona od Shimana za Ultegru ili sl. posto ona moze da se nadje sa italijanskim navojem ,a Hollowtech 2 je?
  • 0

#2 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 25 December 2007 - 12:10 AM

NE. ni shimano ni FSA . U levoj soljici im jedan prsten koji suzava dijametar rupe.Vidi se kad skines Dust Washer za prasinu.
Ako govoris o GXP patroni. AKO uspes da ga izbijes i stavis u shimano javi mi kako. :P i AKO nadjes negde GXP patrone se ITAL. navojem Javi opet :D .
Ja imam istu muku, nigde nema da se kupi (ovde i HU)
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2007 - 04:11 PM

kupio sam stylo truvativ pogon, i onda otkrio da je patrona presiroka, tj. ramu odgovara italijanski navoj.



Italijanski navoj je 36 mm X 24 TPI, a britanski 1.37 in x 24 TPI, sto mu dodje malo manje od 35mm.

Ako je patrona presiroka i veca od rama ona je vec italijajanski navoj! Po ovome tebi treba britanski, jer je uzi.
Mozda si pogresio u pisanju, pa napisao presiroka patrona umesto presirok ram. :)
  • 0

#4 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 26 December 2007 - 08:52 AM

Ako je tako, onda bih rado kupio patronu od tebe ! Ako je GXP i ako je ITAL. navoj !
Pa ako hoces javi se !!!
Marko 062252431
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2007 - 12:56 PM

Nisam napiao post da bi reklamirao patronu koju nemam u prodaji, nego da pomognem spiralcu koji nesto nije lepo napisao ili dobro izmerio :)

Nekada je Campaglono imao u ponudi gotove Helicoil spirale koje sluze da premoste razliku u navoju od 1mm. sa britanskog na italijanski navoj. Naravno ovo nema kod nas, ali napolju sigurno ima. Ako imas mogucnost pogledaj u HU.

Pogledaj http://www.helicoil.com
  • 0

#6 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 26 December 2007 - 10:54 PM

Mislim da u capriolu ima sa eng. navojem, bar je bilo kad sam pitao.

Onda jel ta tvoja italijansi navoj ili ne?
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 December 2007 - 03:52 AM

Nisam napiao post da bi reklamirao patronu koju nemam u prodaji


Nemam nista u prodaji od delova. 8)
  • 0

#8 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 27 December 2007 - 01:23 PM

Da to sam shvatio, :P nego spiralc ima patronu koja mu ne odgovara, a ako je italijanski navoj meni bi savrseno legla ! Zato pitam :D
  • 0

#9 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 27 December 2007 - 02:50 PM

Patrona je definitivno britanska. U celoj zemlji nema da se nadje italijanska gxp patrona. Imao sam problem kada sam za prijatelja trazio italijanske soljice, i na kraju ih jedva nasao u capriolo radnji kod SKC-a (nisu ni znali da ih imaju).
Na internetu sam nasao sledece podatke. Britanski jeste 68mm a italijanski 70mm, ali svi izgleda da proizvode oversized britanski, koji je usao kao ISO i on je 73mm, i zato je kod mene on presirok.
Sigurno je italijanski navoj na ramu, jer je serviser probao sa svojom campagnolo patronom i ona je bila taman.
Srecom imam i drugi bajk, cannondale, pa cu na njemu namestiti stylo.
Surfovanjem na netu takodje sam nasao da Italijanske i HighEnd Francuzi imaju italijanski navoj. Bas sam ja morao da naletim na francuza... Ako neko zna gde mogu da nabavim makar ISIS patronu sa IT navojem, ili neko drugo resenje, nek javi.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika