Jump to content


Fotografije

Igranje kasete..


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 22 December 2007 - 11:22 AM

Primetio sam da kada se zadnji tocak brzo okrece (okrenuo sam bajs naopacke i vrteo brzo pedale) dolazi do pojave da kaseta igra, tj. pomera se manjevise u svim pravcima. Sto se brze tocak okrece ova pojava je uocljivija naravno.
Znam da nista nije savrseno ali me zanima da li se ovo javlja i na vrhunskim tockovima (vrhunska nabla+kaseta)?
Moja nabla je Deore a kaseta sram 950.
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 December 2007 - 01:17 PM

Nema bajka na kome to nisam video. Skontao sam da je to možda fora da se lancu pomogne za koji mm kad treba da pređe na drugi zupčanik.
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2007 - 05:45 PM

Neseta nabla nego lancanci. Oni na sebi imaju fabricki blago zakrivljene zube koji sluze za bolje hvatanje lanca prilikom saltanja. Samo vozi i uzivaj. 8)
  • 0

#4 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 22 December 2007 - 06:12 PM

Pretpostavio sam da ima neke veze sa olaksanim promenama stepena prenosa tj. kao sto Hari rece boljem havtanju lanca.
Dok sam se igrao sa tim primetio sam i da tockovi nisu bas savrseno centrirani a i prednja guma je kanda kriva na jednom mestu.
Hari jel se moze to sve kod tebe doterati, videh da imas napravu za centriranje tocka?
Jel ona omogucava centriranje u obe ose (x i y)?

Takodje sam primetio i da se prednji tocak bolje okrece od zadnjeg, potpuno bez otpora (kocnice ne cesu tako da je to iskljuceno). Zadnji se pre zaustavi (mozda ima neke veze sa free hubom ili sta vec :D ).

Cim granu lepsi dani mislim da cu da se uputim za blokove.. :lol:
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2007 - 07:13 PM

Moram malo da te razocaram. Neradim do Marta meseca. :cry: Izduvaj gumu koja ti seta, namazi sapunicom ivice i dobro naduvaj. Trebalo bi da iskoci, ako nece poguraj malo rukom. Ukoliko opet nelegne kako treba skini spoljnu gumu i proveri zastitnu traku kako stoji. Po potrebi mozes malo makazama ili skalperom skratiti traku. Cesto se desava da se ona pomeri i spoljna guma neleze dobro. Zatim sve lepo montrtaj i pokusaj ponovo. Ukoliko imas no name gume (buvljakuse od 300-400din) uspeh ti nije zagarantovan, jer gume same po sebi imaju vecu toleranciju. Jednostavno na neke felne legne, a na neke ne.

Prednji tocak se uvek okrece od duze od zadnjeg, zato sto zadnji tocak ima freewheel, koji pravi blagi otpor. Skini tocak i zavrti ga u ruci. Bitno je da se lepo okrece bez grebanja i lufta.
  • 0

#6 Shain

Shain
  • Members
  • PipPip
  • 58 posts

Postavljeno 22 December 2007 - 07:36 PM

E taman eto mene u martu :) . Ne vozim zimi, danas sam samo malo cistio i zavrteo tockove jer mi bajk stoji na terasi :( .

Inace izduvah gumu danas (guma je bontrager jones acx 2.2-ogrooomnaa) i videh po sredini obruca ispod gume neku plavu traku na kojoj pise Ritchey (valjda na to mislis). Sve deluje o.k., nista ispomerano. Malo sam gnjecio gumu i kao namestao ali kada sam naduvao ponovo krivo (ne mogu da lociram tacno mesto, vise je nekako duze blago zakrivljenje gume).
Prepusticu stvari profesionalcu :D .

Dakle vidimo se u martu.
pozdrav
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika