Jump to content


Fotografije

Sta je najbolje uzeti na prazan zeludac ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 Acojne

Acojne
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 October 2011 - 09:09 AM

Imam problema sa zelucem (neki laksi oblik gastritisa) i neko mi je rakao da pijem cim se probudim 2 case vode. Je li neko pokusao i ima li kakvih pozitivnih rezultata?
  • 0

#2 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 15 October 2011 - 07:46 AM

Voda je pametna opcija, ali ne hladna-mnogo hladna, pre sobna temperatura. Moja iskustva su, da bi ti u toj situaciji najbolje prijalo 3-4dl caja, zelenog ili jos bolje belog. Mlak ali ne i vruc. U svakom slucaju moras naci ono sto tebi odgovara, naravno i preformulisati dosadasnju ishranu i sve sto ide uz to.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#3 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 15 October 2011 - 01:39 PM

I ja sam za čaj.
Kad imam bolove čaj od žalfije mi najviše prija ali ga ohladim do sobne temperature.
Pretposavljam da znaš da ona treba da vri 3minuta...ali eto da pomenem :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#4 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 15 October 2011 - 01:49 PM

Aconje, dobrodošao na forum :)
mislim i najiskrenije ti preporučujem da se sa dotičnim pitanjem obratiš lekaru ili barem nutricionisti jer to nije zezanje, ono što nekome pomaže ne znači da će svima da pomogne, takođe postoje domaći medicinski forumu gde isto možeš da dobiješ neku preporuku alo će ti i tamo reći isto, prvo doktor!!!
A inače ovako, zeggerr je iskusan gospodin čoek :mrgreen: ono što njega nije ubilo nikog neće :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#5 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 16 October 2011 - 03:42 PM

Hhehehehh hvala koleza SiriJuse :wink: nadam se da ce Acojne-u biti bolje od caja.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#6 Acojne

Acojne
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 October 2011 - 05:27 PM

Hvala vam na savetima... A kod lekar sam bio i zakljucio da su to teski debili... Pio sam 3 meseca punu saku lekova i na kraju kada mi nije bilo bolje oni kazu to je na nervnoj bazi... Saishranom sam u dobroj meri popravio situaciju ali i dalj nije to to...
Kontam da mi organizam uopste ne upija hranljive materije, bas zbog loseg varenja...Slobodno mogu reci da se hranim zdravo ali nesto slabu korist imam od toga... Pa sam pomislio da je to od jake kiseline u zelucu... i da ce ta voda koji popijem ujutru da je razredi i da ce se varenje poboljsati (to je neka moja logika)... :)
  • 0

#7 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 16 October 2011 - 05:46 PM

Hvala vam na savetima... A kod lekar sam bio i zakljucio da su to teski debili... Pio sam 3 meseca punu saku lekova i na kraju kada mi nije bilo bolje oni kazu to je na nervnoj bazi... Saishranom sam u dobroj meri popravio situaciju ali i dalj nije to to...
Kontam da mi organizam uopste ne upija hranljive materije, bas zbog loseg varenja...Slobodno mogu reci da se hranim zdravo ali nesto slabu korist imam od toga... Pa sam pomislio da je to od jake kiseline u zelucu... i da ce ta voda koji popijem ujutru da je razredi i da ce se varenje poboljsati (to je neka moja logika)... :)


Jesi isao na Intoleranciju??? Mozda si kao Djokovic alergican na neki sastojak hrane koji cesto konzumiras, i to ti pravi probleme????
Nisam doktor, ne razumem se, samo nagadjam.....
  • 0
Vozi Miško

#8 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 17 October 2011 - 04:59 PM

Za pocetak poskusaj da 'se uobrocis'-da jedes na 4 sata. Izmedju obroka nemoj jesti nista, pod nista spadaju sokovi i kafa, to odradi u sklopu obroka, ali ipak izbegavaj sokove, ili ih mozes piti (sokove) pola sata pre jela. Nemoj jesti zaprzenu hranu i jake zacine, time ces umnogome smanjiti kolicinu zeludacne kiseline. Pojacano lucenje kiseline je necim u ishrnai izazvano, samim tim sto ces maksimalno izregulisati ishranu, vremenom ce se sve vratiti na svoje mesto. Ako si pušač, pokusaj da to batalis (ili za pocetak bar smanjis), jer duvanski dim (ne znam tacno koji sastojak tacno) izaziva dosta pojacano lucenje zeludacne kiseline; kao i, smanji kafu, izbaci alkohol, ako usopste ista od toga konzumiras.
Osim toga, prejedanje, isto kao i skraceni ili produzeni interval izmedju obroka moze praviti identicne probleme.
Stres, ili sve ono sto na dnevnom nivou dozivljavamo prilicno doprinosi tome da nas raznorazni zdravstveni problemi muce. Sve sto nas psihicki pritiska, javi se na fizickom nivou, nazalost.
Ako budes uspeo da se u kontinuitetu pridrzavas zdravijeg nacina zivota, stres ili ono sto tako nazivamo pokusas da shvatis kao najnormalniju svakodnevnicu, budi siguran da ce ti biti mnooooogoooooo bolje najdalje za pola godine. Ako ispravniji nacin zivota i nakon toga zadrzis kao stalan i uobicajen, bice ti trajno bolje-odlicno!

Usput, osim te varijante -caj ujutru na prazan stomak, mozes ga popiti vise puta u toku dana, ili kad god te muci stomak. Vazi za zeleni i beli caj.
Mozes ujutru pokusati da popijes limunadu na prazan stomak (znam da cu zbog ovoga biti satanizovan...) jer limun u probavnom traktu postaje vrlo bazan i time anulira visak kiseline.
U svakom slucaju, probaj svaku opciju koja zvuci razumno, pronacices svoj nacin da ti bude bolje.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#9 Acojne

Acojne
  • Members
  • 9 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 November 2011 - 01:41 AM

Najiskrenije hvala na savetu, bolje mi je samo kada sam procitao tekst koji si napisao. :) U svako slucaju, ne pusim, ne pijem i vozim bajs svaki dan (protiv stresa) ali sto se ishrane tice tu sam #-o ... Tako da... pokusacu da se pridrzavam vecine predlozenih saveta pa cemo da vidimo za 6meseci (sem ako mi ne bude bolje posle jednog meseca, pa nastavim po starom) :)

Jos jednom HVALA
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika