Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini bicikli


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#1 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 12:31 PM

E ovako.
Posto sam se predstavio, da postavim svoj prvi post :) Naravno parazitski jer mi treba savet. Nazalost, znam da na svakom forumu postoji neki manijak poput mene koji otvara po stoti put nesto slicno, ali eto, ja se stvarno apsolutno ne razumem. Umem da okrecem pedale i to je to :)
Budzet 300-350e ni cent vise

Prva stvar, ja bih voleo da vam napisem da ja znam sta hocu ali to je teze malo, tako da cu vam napisati za sta mi treba, pa se nadam da ce neko moci da mi pomogne.
Odmah da kazem da se ne razumem uopste u bicikle, razume podele na drumske, XC, DH, ali dalje od toga jok. Poslednijh par dana intezivno googlam oko opreme, pa sam koliko toliko pohvatao sta je sta od opreme ali to je daleko od ikakvog pouzdanog znanja.
Ovako. Pre nekog vremena imao sam povredu kolena, delimicno je sanirano, a delimicno je ostalo da radim vezbe. Vezbe se sastoje od stacionarnih i bicikla. Naravno, bajs u teretani me video dva puta, jer ja to nema sanse da odradim a da stojim u mestu. Naravno odmah se rodila ideja da se kupi neki bicikl.
Sta je stvar. Bajsem bi za pocetak isao od liona na zvezdari do Ade, obrnem krug i nazad ( u bilo kojoj varijanti, cela kilometraza je oko 25-30km ) Potrudio bih se da to bude 2 puta nedeljno. Dalje, jako me privlaci XC i DH ali koliko sam uspeo da se informisem u Beogradu ima samo nesto na kosutnjaku i Avala. Za pristojan DH cini mi se da nemam para, mislim da mi nivo znanja nije ni adekvatan da bih se u to upustao odmah. XC Takodje ne znam da li ima gde da se vozi blizu.
Voleo bi da mi dobri ljudi ovde pomognu u izboru odgovarajuceg bicikla. Znaci moze to da bude i XC ali koliko sam shvatio preslisavajuci sebe, ja cu to voziti po asfaltu. Ukoliko za normalnu voznju ima i neki XC ( a da istovremeno moze da pokrije i voznju po prirodi, sto bi jaaako zeleo da probam ) bilo bi super.
Od drumskih bajseva takodje ne bezim, pa i tu moze preporuka.
Voleo bih da me koliko toliko uputite u opremu koja je pristojna i nekog odgovarajuceg kvaliteta, jer je stvarno tesko pohvatati tipove shimana, sta su kasete, dal diskovi ili klasicne kocnice i te stvari.
Eto, mnogo trazim za pocetak, ali ako mi pomognete, oduzicu se vec na sebi svojstven nacin
hvala
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 October 2011 - 01:00 PM

Ja sa mtb presao na hibrid trekking ili tako nesto.Bas iz razloga sto vozim samo asfalt.Aj kazi koliko si visok pa da ljudi nesto nadju za teba u tom cenovnom rangu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 01:36 PM

183-184cm, 70-77kg se krecem u toku godine.
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 October 2011 - 04:52 PM

Ovo uz ulaganje od 120 eura moze da bude super bajs za rekreaciju http://www.cikloberz...ow.php?id=50015. Recimo deore shifteri 20 eura,kaseta 20 eura,lanac 18 eura,zadnja glava 25 eura sa ugradnjom recimo i neke ok v brake 30 eura.Ali i shiftere i kasetu mozes naci u super stanju po 15 eura.Meni je zapao za oko.Jeste star jedno 6 godina ali ako je u ok stanju onda se isplati.Ali opet ja bi tako uradio,dok vecina hoce da kupi i ne dira.Ali svakako i ovako nije los ako je ispravan.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 05:06 PM

Primetio sam i ja ovog Felta, i dosta je povoljan, ako je u solidnom stanju.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 October 2011 - 05:09 PM

Meni je mali ali da mi je dobar uzajmio bi pare garant.Skroz ima super geometriju,a vila jeste stara i obicna ali te judy se ne kvare i retko dobijaju luft.Jedino je lula bas fuj...
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 08:27 PM

Jel ovaj felt, posto je vidim na netu da je to americka firma. Nema mozda colne srafove ili neku slicnu zafrkanciju? Mislim, sve evropski standard?
  • 0

#8 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 06 October 2011 - 08:37 PM

Jel ovaj felt, posto je vidim na netu da je to americka firma. Nema mozda colne srafove ili neku slicnu zafrkanciju? Mislim, sve evropski standard?


Ne sve je EU friendly, nema brige. :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 October 2011 - 08:51 PM

Sve je to TAIWAN stadard :mrgreen: .Bike je standardni kao i FIĆA Kragujevacki.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 09:11 AM

A sta bi trebalo da pogledam ako budem otisao da ga kupim? Mislim, kako da znam da sve funckionise? Odn sta mozda ne radi?

E, da...sta je lula? :mrgreen:
  • 0

#11 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 09:32 AM

Postavljena slika :mrgreen:
A moze i ovo da bude: http://www.cikloberz...ow.php?id=38412
Dakle deo koji povezuje amortizer i korman. A sta je korman to ces vec sam :)
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#12 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 09:41 AM

Aha ok, dobro to se menja ( mislim ako nesto fali )
Dakle, ako moze neko sam kratko, sta da gledam, mozda bi danas otisao da pogledam/uzmem....ukoliko neko nema alternativu neku sa oglasa?
  • 0

#13 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 10:40 AM

Bacio sam pogled na oglase. Ovaj bajs je takodje dosta povoljan: http://www.cikloberz...ow.php?id=49229
Osnovna prednost u odnosu na Felt je sto je devetofaz, odnosno ima 27 brzina. Takodje, Specalized je dosta cenjen proizvodjac, itd. Ja licno bih ga pre uzeo od Felta.

Ali pre svega, zasto bi zurio? Ide zima, cene ce jos malo da padnu, do tada ces da se bolje informises i sam da znas sta ti treba, i sta da uzmes.

A ako se odlucis da pogledas neki bajs, ono sto mozes da proveris je da nema lufta u nablama (osovine tockova), u pogonu, u A-headu (prednji deo rama gde prolazi vrat amortizera). Takodje amortizer, kako radi i da li ima lufta (stisnes obe kocnice i cimas bajs napred nazad, osetices ako ima lufta) Proveris da li su tockovi centrirani, ili su pokrivljeni. Uhvatis sticnu (cev za sediste) jednom rukom, okrenes zadnji tocak, pa ako osetis vibracije, moguce je da su otisle soljice ili konusi. Slicno i za prednji tocak. Proveris istrosenost lanca i kasete (zadnjih zupcanika). Za ovo ti je uglavnom potrebno neko iskustvo, tako da ti je bolja opcija da povedes nekog ko se malo bolje razume sa tobom. A na kraju, nije neka velika cifra, a na greskama se uci.

Srecno u kupovini!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#14 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 11:03 AM

cool, thx
Sad sam se cuo sa tim momkom sto prodaje Felt. Javio mu se lik neki, pa ce doci da pogleda bajs pre mene. Ako ga uzme...jbg, ako ne, ja to pazarim danas ako je sve ispravno. Pisem popodne sta sam uradio...
  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 07 October 2011 - 11:07 AM

Spec ima bolju opremu ali ram nema podrsku za disc sto je danas veliki minus.Tako da je felt bolja kupovina.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 12:20 PM

Prodat felt. Jbg :| . Ajmo neki dalje predlog osim ovog specialized?
  • 0

#17 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 12:26 PM

Stavljanje diskova na bilo koji od ova dva bajsa se nikako ne isplati. Za onu voznju koju je Gonzales opisao svakako mu i ne trebaju. A razlika izmedju devetofaza i sedmofaza se i tek kako oseti. Opet, da li se isplati da se Felt upgraduje na devetofaz?
Ali sve je to manje bitno jer je decko odlucio sta ce.

P0zZz!
p.s: Sad vidim da je prodat. Kao sto rekoh, ne moras da zuris, samo polako, ispasce nesto.

Npr: http://ciklonaut.com...rangeFrange.htm oglas 033 - Merida, pri gornjoj granici tvog budzeta, ali ima solidne hidraulicne kocnice, izgleda kao nov, lep ram, velicina ti odgovara. Jedino mi se ne svidja sto je vila izgleda 120mm, pa ima neku geometriju koja i nije bas za XC.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#18 Gonzales

Gonzales
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 12:38 PM

Video sam taj vec, samo sto bih radije izbegao tu "gornju granicu" da bi imao leba da jedem u novembru :wink:

Moze slobodno i drumski da se predlozi, ne bezim ja od toga....
  • 0

#19 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 02:30 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=50178
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#20 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 07 October 2011 - 02:33 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=50180
Nije loš za te pare, možda još koji euro dole i bio bi pun pogodak ukoliko je tehnički Ok.
Mada mi na slikama izgleda da je pozadi Turney a ne Deore ukoliko me ne vara vid.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika