Jump to content


Photo
- - - - -

Kupovina iz Kine bez troskova postarine


  • Please log in to reply
1104 replies to this topic

#621 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Posted 12 August 2014 - 09:54 PM

Otvorio dispute danas, izgleda da lik koristi fake tracking number da bi produžio vreme za isporuku.
  • 0

~be here now~


#622 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Posted 14 August 2014 - 09:32 PM

Možda si požurio. Ja sam čekao na par stvari knap 2 meseca. I to je do naše pošte verujem!

Jednom sam vraćao paket za Kinu. Njima je stiglo za manje od 10 dana.

U svakom slučaju možeš lepo da prođeš, ovaj će najverovatnije dobiti uslov da ti pošalje predmet ponovo, a ti umeđuvremenu dobiješ ovaj prvi što si naručio... n2:1081


  • 0

#623 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Posted 14 August 2014 - 09:48 PM

Javili mi iz Aliexpress-a da je tracking number invalid i sad ovaj ima rok pet dana da im dostavi fakturu i tačan broj ili mi vraćaju pare.
  • 0

~be here now~


#624 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 January 2015 - 02:05 PM

Da li na ebay-u može da se plati direktno karticom (intezina visa za internet) ili mora paypal?

Vidim ima ponuđen izbor ali i kad izaberem visa opet me vodi na paypal da se logujem ili da pravim nalog.

Uz to mi ne rade login podaci izgleda me obrisali... Znam da sam pravio nalog ali se ne sećam da li sam nešto aktivirao, dodeljivao karticu... Sad ću iz početka ako mora.

 

Noob pitanje ali nisam do sada nikad koristio ebay, samo aliexpress i dx. Nisam ni znao da i tu ima dosta kineske povoljne robe a i nekako smetnuh s uma da već neko vreme imamo paypal. Sad kad sam malo prelistao ebay/cycling sekciju odmah nađoh razne džidža bidže :)


  • 0

#625 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1420 posts

Posted 26 January 2015 - 02:38 PM

Ja sam kupovao dosta toga na Ebay i placao sam putem PayPal pre nekog vremena sam pokusao da obavim transakciju na Aliekspress ali tu nije omoguceno placanje putem PayPal vec sam to izvrsio sa Visa internet karticom...


  • 0

#626 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Posted 26 January 2015 - 02:44 PM

Da li na ebay-u može da se plati direktno karticom (intezina visa za internet) ili mora paypal?

Mora iskljucivo paypal.


  • 0

#627 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 January 2015 - 03:13 PM

Da, skontao sam. Napravio sam novi nalog i povezao karticu, sve prošlo ok.

Samo još jedno pitanje, jel ima tu neki treking za pošiljke? I ako ima gde se prati?

Vidim dobio sam neki "item id" ali kontam da to nije to već ću valjda dobiti tracking kod tek kad prodavac pošalje?


  • 0

#628 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1420 posts

Posted 26 January 2015 - 03:57 PM

Da, skontao sam. Napravio sam novi nalog i povezao karticu, sve prošlo ok.

Samo još jedno pitanje, jel ima tu neki treking za pošiljke? I ako ima gde se prati?

Vidim dobio sam neki "item id" ali kontam da to nije to već ću valjda dobiti tracking kod tek kad prodavac pošalje?

Isto je kao i na Aliju-znaci moguce je pratiti posljiku...


  • 0

#629 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4584 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 26 January 2015 - 04:10 PM

Isto je kao i na Aliju-znaci moguce je pratiti posljiku...

Moguće je pratiti pošiljku ukoliko je pošiljka sa trackingom (praćenjem). Obično se za pošiljku sa praćenjem plaća dodatno neki cifra, a ako stoji da je free-shiping to su obično pošiljke bez mogućnosti praćenja, mada za neke skuplje stvari ako piše free-shiping može da bude uključeno i besplatno praćenje.

To zavisi od prodavca do prodavca. Moja je praksa da uvek pre kupovine pošaljem prodavcu mail sa upitom da li šalje pošiljku sa praćenjem i da li se za tu opciju doplaćuje ili je to uračunato u cenu. Taj mail sa prodavčevim odgovorom čuvaš u slučaju da dođe do nekih problema. Inače za sve što me interesuje, ma koliko to glupo zvučalo, ja im pošaljem mail sa pitanjem, da bih kasnije mogao eventualno lakše da rešim problem ako dođe do nesporazuma.


  • 0

#630 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1420 posts

Posted 26 January 2015 - 04:35 PM

Mislim da sve posiljke cija vrednost prelazí 15 dolara imaju mogucnost pracenja.


  • 0

#631 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Posted 26 January 2015 - 04:47 PM

Da, skontao sam. Napravio sam novi nalog i povezao karticu, sve prošlo ok.

Samo još jedno pitanje, jel ima tu neki treking za pošiljke? I ako ima gde se prati?

Vidim dobio sam neki "item id" ali kontam da to nije to već ću valjda dobiti tracking kod tek kad prodavac pošalje?

 

Na Ebay su uglavnom sve pošiljke OMP, obična međunarodna pošiljka, ali piše u opisu ako je drugačije.

Ja sam naručio memoriju za laptop od 25$ i dočekala me je u poštanskom sandučetu na pola vireći. Svako je mogao ukrasti. :shock:


  • 0

#632 boyant

boyant
  • Members
  • 2 posts

Posted 26 January 2015 - 04:52 PM

A da li neko zna na koliko je podignut taj iznos koji se ne carinjuje?


  • 0

#633 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1420 posts

Posted 26 January 2015 - 04:55 PM

Nazalost vrednost posiljke nema veze sa obracunom carine.U nasem slucaju ide od slucaja do slucaja odnosno od carinika do carinika.Na iste porucene stvari nekada sam placao carinu a nekada ne.A vrednost je bila ispod tih 50 eur.


  • 0

#634 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 26 January 2015 - 05:52 PM

Баш тако, нема правила, данас је стигла пошиљка која је плаћена 20$, оцарињена са 420 динара, укупно давање је било 567 динара.
  • 0

#635 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 26 January 2015 - 06:06 PM

Nije to carina nego pdv 20% koji se uvek plaća ako otvore pošiljku. A onih sto i nešto din je za otvaranje paketa...

Carina je ako se ne varam 10% i ide na ukupnu vrednost roba + poštarina valjda, i to samo ako je preko 50 odnosno 70 eura. Ako nešto nije menjano. Ne znam oko toga, samo jeftiniju robu poručujem.

Drugo je što se često svaki namet žargonski naziva carina iako je samo naplaćen pdv na carini ali nije carinjeno :) eto u tome je kvaka treba praviti razliku između ta dva. Znači ima tri scenarija:

1. Ne otvore uopšte pošiljku - nema nikakvih dodatnih troškova

2. Otvore i naplate otvaranje i pdv koji se uvek plaća

3. Pdv + carina ako vrednost podleže carinjenju

 

Na Ebay su uglavnom sve pošiljke OMP, obična međunarodna pošiljka, ali piše u opisu ako je drugačije.

Ja sam naručio memoriju za laptop od 25$ i dočekala me je u poštanskom sandučetu na pola vireći. Svako je mogao ukrasti. :shock:

Aha, znači nema trackinga ako sam dobro shvatio? Da, "economy international shipping" je u pitanju. To me i zbunjivalo, bacio sam pogled ovde ali ne znam koja je pošta a imam neki kod...

http://globalshippin...inghub/ship.jsp

Sa china post sam imao iskustva, kod počinje sa cn. Ove druge ne znam.


  • 0

#636 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Posted 26 January 2015 - 09:26 PM

Gadjan је у праву, сад сам копао по смећу, наплаћен је ПДВ од 20% на царинску основицу од 2109,06 динара... Извињавам се због дезинформације.
  • 0

#637 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Posted 26 January 2015 - 11:02 PM

Da, skontao sam. Napravio sam novi nalog i povezao karticu, sve prošlo ok.

Samo još jedno pitanje, jel ima tu neki treking za pošiljke? I ako ima gde se prati?

Vidim dobio sam neki "item id" ali kontam da to nije to već ću valjda dobiti tracking kod tek kad prodavac pošalje?

Za jeftinije stvari uglavnom nema pracenja ili se doplacuje, za skuplje obicno ima, ali nije obavezujuci za prodavca.

uglavnom za razliku od aliexpresa prodavac bira nacin slanja.

 

PDV se naplacuje na sve posiljke, ali se u praksi provuku sitnije stvari bez placanja, to su obicno sitnice koje stanu u kovertu.

Ako se paket otvara, naplacuju PDV 20% na procenjenu vrednost i 145din njihovu uslugu, za pakete je ta usluga 300 din.

 

Carina ide na iznose preko 50eur.


  • 1

#638 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 27 January 2015 - 05:22 AM

Osim ako majstori, i pored računa, "procene" da to "realno košta više", pa lupe carinu, špediciju i sve po redu. Kod nas kad kupuješ ne možeš nikad sa sigurnošću unapred da izračunaš koliko ćeš još platiti. Uglavnom to bude taj PDV za iznose do 50 eur, ali ne i uvek.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#639 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Posted 29 January 2015 - 11:02 AM

http://www.pricepoin.../shimano-shoes/

 

ako nekom znači dobar popust...ja mislim još danas-sutra 29-30.1.2015


  • 0

#640 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 29 January 2015 - 11:23 AM

http://www.pricepoin.../shimano-shoes/

 

ako nekom znači dobar popust...ja mislim još danas-sutra 29-30.1.2015

Dzaba popusta kad nema brojeva. Kliknem par komada koje mi se dopadaju kad nema broj sve 41, 42... a ove skuplje naravno ima heheheeh... :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users