Jump to content


Fotografije

Par reci o biciklizmu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 02 December 2007 - 07:39 PM

Otvara nam se mogucnost da uredjujemo dve strane o biciklizmu, u casopisu "Dva Tocka" kod Mirka Alvirovica.
Da ne bi bilo da "krademo" tekstove, hajde da napravimo neku saradnju.
Svaka slika i text se honorise.
Ovo je prilika da svaki biciklista u Srbiji i C.Gori (ako ne voli da kucka po kompu) ima informaciju o dogadjanjima po pitanju bezbednosti, bic staza, opreme, ...




Ciklosvet.co.yu
[email protected]
[email protected]
  • 0
......................................

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 03 December 2007 - 12:08 AM

=D> Amater sam i vozim mtb,a jes glupost sto nema domaci casopis na ovu temu,bar ga nisam video na trafikama :shock: .Mislio sam da ce kad tad da bude neki redovan clanak u nekom auto ili moto casopisu,'Dva Tocka' :idea: mi se cini kao logican izbor.Volio bi da citam testove nekih mtb-a i njihovo poredjenje kao i poredjenje vila,pogona,ramova itd.Ne verujem da ce to sve stati na 2 strane kod Mirka Alvirovica al dobar pocetak ka kreiranju Ciclo casopisa,magazina...

ps;Znam da su pare uvek problem a i mi Srbi se brzo posvadjamo oko para,idea itd,zato bodro,slozno i udarnicki napred :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ,he,he :D
  • 0

#3 kul

kul
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 03 December 2007 - 06:05 PM

Dve strane su za pocetak. Ako ima interesovanja i materijala, mozda jednog dana izadjemo samostalno..
  • 0
......................................

#4 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2008 - 05:36 PM

U novinarstvu sam već 24 godine i moram priznati da malo komično zvuče ove maštarije o izdavanju biciklističkog časopisa u Srbiji. O tako nečemu može da se mašta samo ako se ne uzimaju u obzir osnovni finansijski parametri, odnosno veličina domaćeg tržišta (da ne kažem zemlje) i ciljna populacija. U zemlji ovakvog standarda sa 8 miliona stanovnika časopisi koji imaju daleko veću čitalačku populaciju grcaju i jedva sastavljaju kraj s krajem imajući par desetina hiljada tiraža, tako da onaj ko hoće da napravi časopis o biciklizmu pre nego što se upusti u to mora da bude svestan da će to raditi O SVOM TROŠKU, kao neku vrstu hobija. O profitu jednostavno nema govora (i veliki časopisi se izdržavaju oglašavanjem, a ne prodajom tiraža).

Dakle za ovako nešto mislim da je zaista krajnji domet imati rubriku u nekom auto-moto časopisu. Ili brate Internet, pa piši do mile volje, ništa ne košta.
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2008 - 07:16 PM

Bio je svojevremeno CEO casopis o biciklizmu - zvao se SVET BICIKLIZMA, lepo je to sve krenulo, ali posle 5-6 brojeva zbog nedostatka sredstava - ugasio se sam od sebe...steta, ali kao sto je Sale rekao, treba ili da se nadje DOBAR sponzor ili da onaj koji bi to izdavao ima i viska para...
Evo kako je prvi broj izgledao - naslovna strana

Attached Thumbnails

  • svet biciklizma 1.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 January 2008 - 07:29 PM

Da, samo sto je prvo sebi pucao u nogu i krenuo na trku. Paprena cena od prvog broja je bila sasvim dovoljan razlog za los tiraz i neuspeh ovog casopisa. Mi smo cudan narod, hocemo da zaradimo preko noci.
  • 0

#7 Bluealek

Bluealek
  • Members
  • PipPipPip
  • 128 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2008 - 10:45 AM

To da drastično snižavanje cene nekog časopisa može da učini čuda po pitanju skoka tiraža je jedna poprilično rasprostranjena zabluda na koju su se mnogi do sada opekli. U većini slučajeva rezultat je bio neki diskretan, jedva primetan skok tiraža (tj. prodaje), a finansijske posledice po izdavača su bile katastrofalne. Mnogo više faktora od cene treba uzeti u obzir pri pravljenju takvih procena, a kao što pomenuh u prethodnom postu, faktor koji se nikako ne sme zanemariti jeste veličina tržišta. Srbija je, u evropskim okvirima, jedna veoma mala zemlja i potencijal za širenje čitalačke populacije (koja god da je tematika u pitanju) je veoma ograničen.

Iskustvo pokazuje da kod nekih stručnih, tj. specijalizovanih časopisa (visoka) cena nikad nije problem, jer će je onaj koga to zaista zanima i kome su te informacije potrebe bez mnogo premišljanja platiti (kao što plaćate i paprene cifre za delove za bicikle, zar ne?), a onaj ko nije nešto ozbiljno zainteresovan za tematiku neće ga uzeti pa makar se delio maltene džabe.
  • 0
My stories, my dreams, my pictures, my home - http://www.freebiking.org

#8 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 January 2008 - 02:58 PM

U vreme izlaska prvog broja Svet Biciklizma, moja devojka je radila u kiosku na Autokomandi. Novina na izvolte, a citanje za "DZ" Odlaskom kod nje saznajem za prvi broj. Kao veliki zaljubljenik u ovaj sport prijatno se iznenadim sto imam sta citati od domacih izdavaca.

Prodje tako neko vreme i izadje drugi broj. Po ucestalom obicaju odem ga prelistati. Primetim da casopis stoji gore visoko sklonjen od slucajnih pogleda i kao zaljubljenik u biciklizam obezbedim mu bolje mesto. Do izlaska novog broja ni sa tim boljim mestom prodaja nije krenula, par komada mesecno na veoma prometnom mestu.

Tu je uglavnom skripala cena, a i neobavestenost javnosti da tako nesto postoji. Svaki nov proizvod treba reklamirati sto je i logicno. U isto vreme mnogi biciklisti i rekreativci znali su do casopisa jeftinije mogu doci ako ga kupe na Priani sto su i cinili, mada je bilo i besplatnog gledanja. 8)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika